1. Предмет «Образотворче мистецтво», 5 клас
ТЕМА. МАЛЮВАННЯ КОМПОЗИЦІЇ « ЗИМОВА КАЗКА»
Мета: Систематизувати уявлення дітей про зиму. В бесіді про зиму звернути увагу
на те, як художники в своїхроботахзображують зимовийпейзаж. Познайомитиучнів
з технікою «Резист – ефект» (малювання воском). Розвиватиу дітей композиційні
навички, зоровупам’ять, мислення, уяву, фантазію. Поглиблювати поняття про теплу
і холодну гаму кольорів Виховувати охайність, акуратність, самостійність у роботі,
бажання створюватипрекрасне навколо себе.
Обладнання:таблиці, ілюстрації, відео із зображенням зимового пейзажу,
комп’ютернапрезентація
Тип уроку: комбінований
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІУЧНІВ
На протязіостанніх уроків ми опановуємо з вами прийомироботив живописній
техніці, в якій головним виражальним засобом створення художнього образу
виступає колір.
Живопис - це вид образотворчого мистецтва, художнє зображення, створене
фарбами на площині - папері, полотні, картоні, дошці, стіні, склі. Сьогодніми
поговоримопро зимовийпейзаж. Спробуємо поринутив зимову казку за допомогою
цікавої техніки малювання воском і аквареллю «Резист-ефект»
Багато художників обожнювалималювати зимовіпейзажі, причомуце видовище
зачаровувало і вранці, і ввечері. Неповторна атмосфера казки була присутня і в
сільському, і в міському, гірськомуі морськомупейзажах. ( демонстрація на слайдах
репродукцій картин із зимовим пейзажем.) слайди 4-6 .
Учням пропонується перегляд відео фрагмента «Магія пейзажу»
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ. ( тестова робота)
1. Видобразотворчого мистецтва, основним засобом зображення в якому є колір:
а) живопис;
б) скульптура;
в) графіка.
2. До теплих кольорівналежать:
а) червоний, оранжевий, жовтий;
б) зелений, синій, фіолетовий;
в) білий, сірий, чорний.
2. 3. До холодних кольорівналежать:
а) рожевий, коричневий;
б) червоний, оранжевий, жовтий;
в) голубий, синій.
4. Жанр образотворчогомистецтва, присвяченийзображенню природи, краєвидів
міст і сіл:
а) портрет;
б) пейзаж;
в) натюрморт.
ІV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
- Діти, відгадайте загадку, відгадка підкаже нам, хто до нас прийде в гостіі, що
ми будемо сьогоднімалювати
У бабусі-холодусі
Усміх сяєна лиці,
Ходить в білому кожусі.
З дивним пензлем у руці.
Раз мазокі два мазок
На вікні розцвів бузок,
А на другім – сад казковий
Біля місяця підкови,
А на третім – срібний дім,
Іній світиться у нім.
Всі дивились, дивувались...
Хто ж художник – здогадались? (Зима.)
- До нас в гості прийшла сама королеваЗима, яка поведе нас в зимовуказку. Отже,
сьогодніми з вами будемо малювати казку – захоплюючу, загадковузимову казку.
Тому темою нашого уроку є малюваннякомпозиції«Зимоваказка».
Під час виконання роботи ми повинні поглибити знання про засоби живопису,
розвивати композиційнінавички, зорову пам’ять, мислення, уяву, фантазію,
узагальнити знання про теплі і холодні кольори, виховувати любов до навколишнього
світу.
Учням пропонуєтьсяпереглядвідео фрагмента «Зимова казка»
V. ПРАКТИЧНА РОБОТАУЧНІВ
1. Роботаз технологічною карткою ( слайд 14-15), перегляд відеофрагмента про
техніку «Резист-ефект»
3. Критерії оцінюваннявиконанихробіт:
Завершеність роботи;
Естетична привабливість;
Охайність;
Додержання правил композиції ( поєднання окремих частин малюнка в єдине
ціле.)
2. Виконання роботи в техніці «Резист-ефект»
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ
ПЕРЕГЛЯД МАЛЮНКІВ. Гра«Художня виставка». Групи ходять між осередками
оглядаючиі обговорюючималюнки, роблять висновки.
4. Технологічна картка
1.Спочатку легкими лініями, простим
олівцем намітимо задній і передній плани
композиції
2. За власним задумом, або по пам’яті
зображуємо невеличкі будівлі в долині,
огорожі
3.Починаємо працювати фарбами:
спочатку промальовуємо задній план,
поступово промальовуючи дрібні деталі.