SlideShare a Scribd company logo
1 of 8
Тема. Як уникнути конфлікту? Запобігання конфліктам і розвꞌязання їх.
Моделювання ситуацій попередження конфліктів з однолітками та мирного
розвꞌязання конфліктів, які виникли.
Мета:розꞌяснитиучням правила, що допомагають запобігати конфліктам що
допомагають запобігати конфліктам; навчить мирно розвꞌязуватиконфлікти
з однолітками; розвивативміння аналізувати типові життєві ситуації;
виховувати культуру спілкування.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Привітання
Стали, діти ,всі рівненько.
Посміхнулися гарненько.
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
Психологічний настрій«Відщирогосерця»
Учні, передаючи сердечко, бажають одне одномунайкращого.
II. Актуалізаціяопорних знань
1. Фронтальне опитування
— Про що ми говорилина минулому уроці?
— Як ви вважаєте, чому вміння слухати не менш важливе за вміння
говорити?
— У чому полягають переваги впевненого спілкування?
— Які недоліки пасивного і агресивного спілкування?
— Поясніть прислів’я.
Говори мало, слухай багато, а думай ще більше.
Умій вчасно сказати і вчасно змовчати.
2. Метод«Мозковий штурм»
— Що таке конфлікт? Які асоціації у вас викликає це слово?
Учні називають асоціації, які викликає слово «конфлікт». Вчитель записує
всі названі асоціації на дошці та зачитує.
( сварка, бійка, боротьба, суперечка, сутичка, крик, лайка, образа)
— Як ви гадаєте, як уміння слухати допомагає уникати суперечок і
конфліктів?
(Коли люди уважно слухають, вони краще розуміють однеодного.)
ІІІ. Повідомленнятеми і мети уроку
— Підсумуйте: «На попередньому уроці ми вчилися слухати, а сьогодні
дізнаємось, як запобігати конфліктам і мирно вирішувати їх
ІV. Вивченнянового матеріалу
1. Інформаційнеповідомлення вчителя
Конфлікт у перекладі з латини – це «зіткнення» або «боротьба»,вороже
відношення.
Конфлікт – це відсутність згодиміж двома або більше сторонами(особами)
Словниковаскарбничка
Конфлікт – зіткнення протилежних інтересів, думок, поглядів.
2. Робота з підручником с. 65
Прочитати про визначення конфлікту 1абзац
Вправа «Моїдії в певній ситуації»
● Обговорення ситуації морального змісту за малюнком підручника.
— Через що часто відбуваються конфлікти?
— Які «секрети» спілкування ви знаєте?
● Читанняправил «Секрети спілкування»
— Які нові поради ви запам’ятали?
— Коли люди спілкуються між собою, разом живуть, навчаються або
граються, у них можуть виникнути суперечності, які називають конфліктами.
Запамꞌятайте! Якщо виник конфлікт, слід шукати рішення, прийнятне для
всіх.
3. Фізкультхвилинка
V. Узагальненняй систематизаціязнань
1) Продовження роботи за підручником с.67
Розгадування ребусів. (Суперечка, конфлікт).
2)Практична робота вгрупах. Обговорення у спільномуколі.
— Обговоріть ситуації. Дайте відповіді на запитання.
● Ти дізнався, що твоєму друговіпридумали образливепрізвисько. Якти
вчиниш?
● Ти зайшов у їдальню, а на твоєму місці сидить інший учень?
● Тобіпропонують зꞌясувати стосункибійкою. Як ти вчиниш?
● Ти бачиш, як дівчинку з твого класу кривдять учні старших класів. Як ти
вчиниш?
● Незнайома людина просить у тебе мобільний телефон, щоб
зателефонувати. Як ти вчиниш?
2. Робота впарах
1) Вибратиказки,де були конфліктніситуації, довести
«Ріпка», «Вовк і семеро козенят», «Колобок», «КотикіПівник»,
«КурочкаРяба», «Троєпоросят», «Кривенькакачечка», «Рукавичка».
Назвати героїв мультфільмів, які теж конфліктували між собою.
2) ЗгадайтеказкуК. Ушинського «Два козлики»
З одного берегайде до річки білий цапок, а з другого береганадходить
чорнийцапок. І той хоче через річку перебратися, і другий. А через річку
кладка. Така вузенька, що тільки одинможе перейти, а двом тісно.
Не схотів білий цапок зачекати, поки перейде через кладку чорний, а
чорнийй собіне схотів заждати, щоб перейшов білий.
Ступили обидвана кладку, зійшлись посерединіта й ну один одного
лобами й рогамибити! Бились, бились, та й скінчилося на тому, що
обидвав водупопадали і потопились.
— Чому виник конфлікт між козликами? (Бо жоденне хотів поступитися
іншому.)
3) Інсценізація.
— Об’єднайтесь у пари. Розіграйтесценки, як потрібнорозв’язувати
подібні ситуації (якщо ви зіткнулися з кимось у дверях, вузькому
проході).
Запам’ятайте! Щоб мирно розв’язуватиконфлікти, потрібно вміти
поступатися.
3. Читанняй обговоренняказки М. Пляцковського«Гей, ти!»
— Трапляється, що діти самі провокують конфлікт, коли вигадують один
для одного образливі прізвиська. Тоді вони стають схожими на папугу
Гейти.
ГЕЙ, ТИ!
Ніхто зі звірів не хотів проходити повз будиночок, у якому жив папуга
Гейти. Інакше його і не називали, тому що найулюбленішим виразом
папуги був «Гей, ти!». Побачить він бегемота і кричить:
— Гей, ти, Бегемоте! Не пролізеш у ворота!
Побачить носорога — і проходу не дає:
— Гей, ти, Носоріг! Не чіпляйся за поріг!
Кому захочеться повз такого задиракупроходити?Але доводилося. Адже
будиночок папуги стояв на центральній вулиці, саме навпроти
центрального універмагу.
Та найбільше був незадоволений цими дражнилками директор
універмагу жираф Довгов’язик, тому що до нього майже перестали
заглядати покупці. Нікому не хотілося, щоб його при всіх дражнили.
І тоді жираф придумав хитрий хід. Він подарував папузі до дня
народження новеньке дзеркало.
Побачив Гейти своє відображення у дзеркалі й вирішив, що це інший
папуга на нього дивиться.
Відтоді він увесь час стирчить біля дзеркала і сам себе дражнить:
— Гей, ти, Папуго! Сиди вдома, волоцюго! (М. Пляцковський)
Запитання для обговорення:
• Що відчували звірі, коли їх обзивав папуга? (Їм було неприємно.)
• Чому в нього не було друзів? (Бо з тими, хто обзивається, не дружать.)
• Що можна сказати тому, хто дражниться? (Хто обзивається, той сам
називається; припини дражнитися, якщо хочеш мати друзів.)
Запам’ятайте! Називай людей на ім’я. Обзивання породжують
конфлікти.
4.Вправа «Правила кота Леопольда».
Перегляньте фрагмент мультфільму «Скарб кота Леопольда». (0:53 хв)
http://autta.org.ua/ua/materials/ material/Fragment-multf-lmu--Klad-kotaLeopolda-
/
Запитання для обговорення:
•Як поводилися миші?
• Як вони обзиваликота Леопольда?(Підлий боягуз.)
• Чи справдікіт боявся мишей?
• Що він постійно їм казав? («Давайте жити дружно!»)
• То, як ми будемо жити у нашому класі? (Дружньо!)
5. Тестування
Рівень конфліктності особистостіпропоную вам визначити за допомогою
тесту.
Тест «Чи подобається вам конфліктувати?»
1. На вулиці розпочаласяголоснасварка між школярами. Ваша реакція:
а) не беру участі;
б) коротко висловлююсь назахист сторони, яку вважаю правою;
в) активно втручаюся в суперечку, викликаючи вогонь на себе.
2. Чи скаржитесь ви батькам на своїходнокласників?
а) Ні;
б) тільки, якщо маю для цього вагоміпідстави;
3. Чи часто ви сперечаєтеся з друзями?
а) Тільки якщо вони не ображаються;
б) лише з принципових питань;
в) суперечки — моя улюблена справа.
4. Ви стоїтев черзіза в буфеті за булочками. Хоча черганевелика,
знаходяться такі, що хочуть купити булочку поза чергою. Якви
реагуєте?
а) Подумки обурююсь, але мовчу;
б) роблюзауваження;
в) проходжувперед і починаю стежити за порядком.
5. У шкільній їдальні вам дали недосолену страву. Ваша реакція:
а) Не здійматиму галасу через дрібниці;
б) мовчкипопрошусолі;
в) не утримаюсь від зауважень і демонстративно відмовлюся від їжі.
6. Якщо хтось у школі випадково наступив вам на ногу:
а) 3 обуренням подивлюсь на нападника;
б) коректно зроблюзауваження;
в) висловлюсь по «повній програмі».
7. Якщо хтось із близьких родичів придбав для вас річ, яка вам не
подобається:
а) Подякую;
б) обмежусь коротким коментарем;
в) учиню скандал.
8. Не стали переможцем в грі. Як ви до цього поставитесь?
а) Спробуюздаватися байдужим;
б) відреагую з гумором;
в) з обуренням висловлюватиму власні думки.
Підрахунок балів: за кожну відповідь «а» — 4 бали, «б» — 2 бали, «в» — 1
бал.
Пояснення результатів:
 до 10 балів: суперечки і конфлікти — це повітря, без якого ви не
можете жити. Полюбляєте критикувати інших, але якщо чуєте
зауваження на свою адресу, можете «з’їсти живцем». Ваша
нестриманість і грубість відштовхують людей. У вас немає справжніх
друзів. Отже, намагайтеся перебороти свій конфліктний характер;
 від 11 до 22 балів: ви конфліктуєте лише тоді, коли немає іншого
виходу й інші засоби вичерпані. Ви відверто відстоюєте свої погляди,
тому маєте славу конфліктної людини. Насправді, конфліктуєте лише
за певних обставин;
 від 23 до 32 балів: на перший погляд ви — тиха дитина. Насправді, ви
тактовна і миролюбна людина, яка вміє поводити себе в конфліктній
ситуації. Ви уникаєте суперечок і конфліктів. Ви – МОЛОДЕЦЬ!
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія
Гра «П'ять речень»
Учні в п’яти реченняхформулюють засвоєніна уроці знання.
Вправа «Прощання»
— Діти, станьте в коло. Зробіть його таким тісним, щоб коли кожен із вас
протягне руку до середини, утворилася зірка. Вона дуже тепла, тому що
готова дарувати своє світло, зігрівати сяйвом доброти всіх навкруги. Кожен
із вас має своєособливесвітло, але також приймає світло інших. Усі разом ви
склали одну велику зірку, світло якої набагато яскравіше, ніж кожного
окремо.
Промовимо всі разом : «Ми будемо жити без конфліктів!»

More Related Content

What's hot

Щербакова Н. досвід роботи
Щербакова Н. досвід роботиЩербакова Н. досвід роботи
Щербакова Н. досвід роботи
Olena Tsvyk
 
олексієнко презентація
олексієнко презентаціяолексієнко презентація
олексієнко презентація
freedom_Z
 

What's hot (20)

Iнновацiйнi технологii навчання_у_формуваннi_творчоi__особистостi_учня
Iнновацiйнi технологii навчання_у_формуваннi_творчоi__особистостi_учняIнновацiйнi технологii навчання_у_формуваннi_творчоi__особистостi_учня
Iнновацiйнi технологii навчання_у_формуваннi_творчоi__особистостi_учня
 
1
11
1
 
трвз
трвз трвз
трвз
 
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
 
60
6060
60
 
66
6666
66
 
цікаві методи роботи на уроці читання
цікаві методи роботи на уроці читанняцікаві методи роботи на уроці читання
цікаві методи роботи на уроці читання
 
24
2424
24
 
М.Пристінська. Компетентнісні підходи до навчання та письма в початковій школі
М.Пристінська. Компетентнісні підходи до навчання та письма в початковій школіМ.Пристінська. Компетентнісні підходи до навчання та письма в початковій школі
М.Пристінська. Компетентнісні підходи до навчання та письма в початковій школі
 
Щербакова Н. досвід роботи
Щербакова Н. досвід роботиЩербакова Н. досвід роботи
Щербакова Н. досвід роботи
 
44
4444
44
 
Орієнтовне календарно-тематичне планування уроків з інтегрованого предмету «Я...
Орієнтовне календарно-тематичне планування уроків з інтегрованого предмету «Я...Орієнтовне календарно-тематичне планування уроків з інтегрованого предмету «Я...
Орієнтовне календарно-тематичне планування уроків з інтегрованого предмету «Я...
 
олексієнко презентація
олексієнко презентаціяолексієнко презентація
олексієнко презентація
 
297
297297
297
 
Розвивальні творчі вправи
Розвивальні творчі вправиРозвивальні творчі вправи
Розвивальні творчі вправи
 
сучасний урок
сучасний уроксучасний урок
сучасний урок
 
Цікаві ігри та завдання на уроках української мови у початкових класах
Цікаві ігри та завдання на уроках української мови у початкових класахЦікаві ігри та завдання на уроках української мови у початкових класах
Цікаві ігри та завдання на уроках української мови у початкових класах
 
60
6060
60
 
Методична система "Щоденні 5" для розвитку мовлення
Методична система "Щоденні 5" для розвитку мовленняМетодична система "Щоденні 5" для розвитку мовлення
Методична система "Щоденні 5" для розвитку мовлення
 
65
6565
65
 

Similar to 38

конфлікти і здоров'я1
конфлікти і здоров'я1конфлікти і здоров'я1
конфлікти і здоров'я1
Jo01
 
Ss 119686055291998-3
Ss 119686055291998-3Ss 119686055291998-3
Ss 119686055291998-3
kzshi4
 
конфлікти кл кер
конфлікти кл керконфлікти кл кер
конфлікти кл кер
Andrey Goroshko
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-budna-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-budna-2018-21 klas-ja-doslidzhuju-svit-budna-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-budna-2018-2
KnijekNet
 
Як грамотно вступити в конфлікт (1).pptx
Як грамотно вступити в конфлікт (1).pptxЯк грамотно вступити в конфлікт (1).pptx
Як грамотно вступити в конфлікт (1).pptx
RostyslavDmytruk
 
Як грамотно вступити в конфлікт.pptx
Як грамотно вступити в конфлікт.pptxЯк грамотно вступити в конфлікт.pptx
Як грамотно вступити в конфлікт.pptx
RostyslavDmytruk
 
Як грамотно вступити в конфлікт (1).pptx
Як грамотно вступити в конфлікт (1).pptxЯк грамотно вступити в конфлікт (1).pptx
Як грамотно вступити в конфлікт (1).pptx
RostyslavDmytruk
 
3741 батьківські збори 10 а
3741 батьківські збори 10 а3741 батьківські збори 10 а
3741 батьківські збори 10 а
Olesea_Moldovan
 

Similar to 38 (20)

конфлікти і здоров'я1
конфлікти і здоров'я1конфлікти і здоров'я1
конфлікти і здоров'я1
 
Me and my class
Me and my classMe and my class
Me and my class
 
Ss 119686055291998-3
Ss 119686055291998-3Ss 119686055291998-3
Ss 119686055291998-3
 
конфлікти з дитиною і шляхи їх вирішення
конфлікти з дитиною і шляхи їх вирішенняконфлікти з дитиною і шляхи їх вирішення
конфлікти з дитиною і шляхи їх вирішення
 
конфлікти кл кер
конфлікти кл керконфлікти кл кер
конфлікти кл кер
 
Основи здоров’я Тренінг 3.Наука спілкування. Клас 2
Основи здоров’я Тренінг 3.Наука спілкування. Клас 2 Основи здоров’я Тренінг 3.Наука спілкування. Клас 2
Основи здоров’я Тренінг 3.Наука спілкування. Клас 2
 
подорож планетою толерантності
подорож  планетою толерантностіподорож  планетою толерантності
подорож планетою толерантності
 
Презентація година спілкування
Презентація година спілкуванняПрезентація година спілкування
Презентація година спілкування
 
Суспільне життя людини
Суспільне життя людиниСуспільне життя людини
Суспільне життя людини
 
1
11
1
 
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-budna-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-budna-2018-2Ja doslidzhuju-svit-1-klas-budna-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-budna-2018-2
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-budna-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-budna-2018-21 klas-ja-doslidzhuju-svit-budna-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-budna-2018-2
 
Як грамотно вступити в конфлікт (1).pptx
Як грамотно вступити в конфлікт (1).pptxЯк грамотно вступити в конфлікт (1).pptx
Як грамотно вступити в конфлікт (1).pptx
 
Як грамотно вступити в конфлікт.pptx
Як грамотно вступити в конфлікт.pptxЯк грамотно вступити в конфлікт.pptx
Як грамотно вступити в конфлікт.pptx
 
Як грамотно вступити в конфлікт (1).pptx
Як грамотно вступити в конфлікт (1).pptxЯк грамотно вступити в конфлікт (1).pptx
Як грамотно вступити в конфлікт (1).pptx
 
конфлікти в дитячому таборі
конфлікти в дитячому таборіконфлікти в дитячому таборі
конфлікти в дитячому таборі
 
урок у 3 класі, Лимборська І.А. 2017
урок у 3 класі, Лимборська І.А. 2017урок у 3 класі, Лимборська І.А. 2017
урок у 3 класі, Лимборська І.А. 2017
 
3741 батьківські збори 10 а
3741 батьківські збори 10 а3741 батьківські збори 10 а
3741 батьківські збори 10 а
 
конспект позакласного заходу
конспект позакласного заходуконспект позакласного заходу
конспект позакласного заходу
 
конспек уроку
конспек урокуконспек уроку
конспек уроку
 

More from Репетитор Історія України

More from Репетитор Історія України (20)

17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
 
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
 
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
 
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
 
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
 
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
 
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
 
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
 
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
 
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
 
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
 
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
 
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестонлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
 
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docxСценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
 
3
33
3
 
2
22
2
 
1
11
1
 
методична_розробка козацтво.pdf
методична_розробка козацтво.pdfметодична_розробка козацтво.pdf
методична_розробка козацтво.pdf
 
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptxПрезентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
 
Укрмова. 9 клас.doc
Укрмова. 9 клас.docУкрмова. 9 клас.doc
Укрмова. 9 клас.doc
 

Recently uploaded

аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.pptаналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
JurgenstiX
 

Recently uploaded (14)

Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.pptаналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptxоцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 

38

  • 1. Тема. Як уникнути конфлікту? Запобігання конфліктам і розвꞌязання їх. Моделювання ситуацій попередження конфліктів з однолітками та мирного розвꞌязання конфліктів, які виникли. Мета:розꞌяснитиучням правила, що допомагають запобігати конфліктам що допомагають запобігати конфліктам; навчить мирно розвꞌязуватиконфлікти з однолітками; розвивативміння аналізувати типові життєві ситуації; виховувати культуру спілкування. Хід уроку І. Організаційний момент Привітання Стали, діти ,всі рівненько. Посміхнулися гарненько. Настрій на урок взяли Й працювати почали. Психологічний настрій«Відщирогосерця» Учні, передаючи сердечко, бажають одне одномунайкращого. II. Актуалізаціяопорних знань 1. Фронтальне опитування — Про що ми говорилина минулому уроці? — Як ви вважаєте, чому вміння слухати не менш важливе за вміння говорити?
  • 2. — У чому полягають переваги впевненого спілкування? — Які недоліки пасивного і агресивного спілкування? — Поясніть прислів’я. Говори мало, слухай багато, а думай ще більше. Умій вчасно сказати і вчасно змовчати. 2. Метод«Мозковий штурм» — Що таке конфлікт? Які асоціації у вас викликає це слово? Учні називають асоціації, які викликає слово «конфлікт». Вчитель записує всі названі асоціації на дошці та зачитує. ( сварка, бійка, боротьба, суперечка, сутичка, крик, лайка, образа) — Як ви гадаєте, як уміння слухати допомагає уникати суперечок і конфліктів? (Коли люди уважно слухають, вони краще розуміють однеодного.) ІІІ. Повідомленнятеми і мети уроку — Підсумуйте: «На попередньому уроці ми вчилися слухати, а сьогодні дізнаємось, як запобігати конфліктам і мирно вирішувати їх ІV. Вивченнянового матеріалу 1. Інформаційнеповідомлення вчителя Конфлікт у перекладі з латини – це «зіткнення» або «боротьба»,вороже відношення. Конфлікт – це відсутність згодиміж двома або більше сторонами(особами) Словниковаскарбничка Конфлікт – зіткнення протилежних інтересів, думок, поглядів. 2. Робота з підручником с. 65 Прочитати про визначення конфлікту 1абзац Вправа «Моїдії в певній ситуації» ● Обговорення ситуації морального змісту за малюнком підручника.
  • 3. — Через що часто відбуваються конфлікти? — Які «секрети» спілкування ви знаєте? ● Читанняправил «Секрети спілкування» — Які нові поради ви запам’ятали? — Коли люди спілкуються між собою, разом живуть, навчаються або граються, у них можуть виникнути суперечності, які називають конфліктами. Запамꞌятайте! Якщо виник конфлікт, слід шукати рішення, прийнятне для всіх. 3. Фізкультхвилинка V. Узагальненняй систематизаціязнань 1) Продовження роботи за підручником с.67 Розгадування ребусів. (Суперечка, конфлікт). 2)Практична робота вгрупах. Обговорення у спільномуколі. — Обговоріть ситуації. Дайте відповіді на запитання. ● Ти дізнався, що твоєму друговіпридумали образливепрізвисько. Якти вчиниш? ● Ти зайшов у їдальню, а на твоєму місці сидить інший учень? ● Тобіпропонують зꞌясувати стосункибійкою. Як ти вчиниш? ● Ти бачиш, як дівчинку з твого класу кривдять учні старших класів. Як ти вчиниш? ● Незнайома людина просить у тебе мобільний телефон, щоб зателефонувати. Як ти вчиниш? 2. Робота впарах 1) Вибратиказки,де були конфліктніситуації, довести «Ріпка», «Вовк і семеро козенят», «Колобок», «КотикіПівник», «КурочкаРяба», «Троєпоросят», «Кривенькакачечка», «Рукавичка». Назвати героїв мультфільмів, які теж конфліктували між собою.
  • 4. 2) ЗгадайтеказкуК. Ушинського «Два козлики» З одного берегайде до річки білий цапок, а з другого береганадходить чорнийцапок. І той хоче через річку перебратися, і другий. А через річку кладка. Така вузенька, що тільки одинможе перейти, а двом тісно. Не схотів білий цапок зачекати, поки перейде через кладку чорний, а чорнийй собіне схотів заждати, щоб перейшов білий. Ступили обидвана кладку, зійшлись посерединіта й ну один одного лобами й рогамибити! Бились, бились, та й скінчилося на тому, що обидвав водупопадали і потопились. — Чому виник конфлікт між козликами? (Бо жоденне хотів поступитися іншому.) 3) Інсценізація. — Об’єднайтесь у пари. Розіграйтесценки, як потрібнорозв’язувати подібні ситуації (якщо ви зіткнулися з кимось у дверях, вузькому проході). Запам’ятайте! Щоб мирно розв’язуватиконфлікти, потрібно вміти поступатися. 3. Читанняй обговоренняказки М. Пляцковського«Гей, ти!» — Трапляється, що діти самі провокують конфлікт, коли вигадують один для одного образливі прізвиська. Тоді вони стають схожими на папугу Гейти. ГЕЙ, ТИ! Ніхто зі звірів не хотів проходити повз будиночок, у якому жив папуга Гейти. Інакше його і не називали, тому що найулюбленішим виразом папуги був «Гей, ти!». Побачить він бегемота і кричить: — Гей, ти, Бегемоте! Не пролізеш у ворота!
  • 5. Побачить носорога — і проходу не дає: — Гей, ти, Носоріг! Не чіпляйся за поріг! Кому захочеться повз такого задиракупроходити?Але доводилося. Адже будиночок папуги стояв на центральній вулиці, саме навпроти центрального універмагу. Та найбільше був незадоволений цими дражнилками директор універмагу жираф Довгов’язик, тому що до нього майже перестали заглядати покупці. Нікому не хотілося, щоб його при всіх дражнили. І тоді жираф придумав хитрий хід. Він подарував папузі до дня народження новеньке дзеркало. Побачив Гейти своє відображення у дзеркалі й вирішив, що це інший папуга на нього дивиться. Відтоді він увесь час стирчить біля дзеркала і сам себе дражнить: — Гей, ти, Папуго! Сиди вдома, волоцюго! (М. Пляцковський) Запитання для обговорення: • Що відчували звірі, коли їх обзивав папуга? (Їм було неприємно.) • Чому в нього не було друзів? (Бо з тими, хто обзивається, не дружать.) • Що можна сказати тому, хто дражниться? (Хто обзивається, той сам називається; припини дражнитися, якщо хочеш мати друзів.) Запам’ятайте! Називай людей на ім’я. Обзивання породжують конфлікти. 4.Вправа «Правила кота Леопольда». Перегляньте фрагмент мультфільму «Скарб кота Леопольда». (0:53 хв) http://autta.org.ua/ua/materials/ material/Fragment-multf-lmu--Klad-kotaLeopolda- /
  • 6. Запитання для обговорення: •Як поводилися миші? • Як вони обзиваликота Леопольда?(Підлий боягуз.) • Чи справдікіт боявся мишей? • Що він постійно їм казав? («Давайте жити дружно!») • То, як ми будемо жити у нашому класі? (Дружньо!) 5. Тестування Рівень конфліктності особистостіпропоную вам визначити за допомогою тесту. Тест «Чи подобається вам конфліктувати?» 1. На вулиці розпочаласяголоснасварка між школярами. Ваша реакція: а) не беру участі; б) коротко висловлююсь назахист сторони, яку вважаю правою; в) активно втручаюся в суперечку, викликаючи вогонь на себе. 2. Чи скаржитесь ви батькам на своїходнокласників? а) Ні; б) тільки, якщо маю для цього вагоміпідстави; 3. Чи часто ви сперечаєтеся з друзями? а) Тільки якщо вони не ображаються; б) лише з принципових питань; в) суперечки — моя улюблена справа. 4. Ви стоїтев черзіза в буфеті за булочками. Хоча черганевелика, знаходяться такі, що хочуть купити булочку поза чергою. Якви реагуєте? а) Подумки обурююсь, але мовчу; б) роблюзауваження; в) проходжувперед і починаю стежити за порядком. 5. У шкільній їдальні вам дали недосолену страву. Ваша реакція: а) Не здійматиму галасу через дрібниці; б) мовчкипопрошусолі;
  • 7. в) не утримаюсь від зауважень і демонстративно відмовлюся від їжі. 6. Якщо хтось у школі випадково наступив вам на ногу: а) 3 обуренням подивлюсь на нападника; б) коректно зроблюзауваження; в) висловлюсь по «повній програмі». 7. Якщо хтось із близьких родичів придбав для вас річ, яка вам не подобається: а) Подякую; б) обмежусь коротким коментарем; в) учиню скандал. 8. Не стали переможцем в грі. Як ви до цього поставитесь? а) Спробуюздаватися байдужим; б) відреагую з гумором; в) з обуренням висловлюватиму власні думки. Підрахунок балів: за кожну відповідь «а» — 4 бали, «б» — 2 бали, «в» — 1 бал. Пояснення результатів:  до 10 балів: суперечки і конфлікти — це повітря, без якого ви не можете жити. Полюбляєте критикувати інших, але якщо чуєте зауваження на свою адресу, можете «з’їсти живцем». Ваша нестриманість і грубість відштовхують людей. У вас немає справжніх друзів. Отже, намагайтеся перебороти свій конфліктний характер;  від 11 до 22 балів: ви конфліктуєте лише тоді, коли немає іншого виходу й інші засоби вичерпані. Ви відверто відстоюєте свої погляди, тому маєте славу конфліктної людини. Насправді, конфліктуєте лише за певних обставин;  від 23 до 32 балів: на перший погляд ви — тиха дитина. Насправді, ви тактовна і миролюбна людина, яка вміє поводити себе в конфліктній ситуації. Ви уникаєте суперечок і конфліктів. Ви – МОЛОДЕЦЬ! VІ. Підсумок уроку. Рефлексія Гра «П'ять речень» Учні в п’яти реченняхформулюють засвоєніна уроці знання.
  • 8. Вправа «Прощання» — Діти, станьте в коло. Зробіть його таким тісним, щоб коли кожен із вас протягне руку до середини, утворилася зірка. Вона дуже тепла, тому що готова дарувати своє світло, зігрівати сяйвом доброти всіх навкруги. Кожен із вас має своєособливесвітло, але також приймає світло інших. Усі разом ви склали одну велику зірку, світло якої набагато яскравіше, ніж кожного окремо. Промовимо всі разом : «Ми будемо жити без конфліктів!»