Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
16
1. План – конспект уроку математики в 5 класі з теми «Звичайні дроби»
Мета: повторити, узагальнити та систематизувати поняття звичайного дробу,
правильного і неправильного; мішаного числа; правил переведення
неправильного дробу в мішане число і мішаного числа в неправильний дріб;
знаходження дробу від числа і числа за його дробом. Розвивати логічне
мислення, увагу, пам’ять, розумову активність, творчість, пізнавальну
активність. Виховувати толерантність, активність, охайність.
Тип уроку: повторення навчального матеріалу.
Обладнання: підручник, роздавальний матеріал, конспект уроку,
мультимедійний проектор, презентація.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Організаційні моменти. Налаштування на роботу. Перевірка готовності класу
до уроку.
ІІ. Формулювання теми і мети уроку.
- Оголошення теми уроку.
- Формулювання разом із учнями мети й завдань уроку.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
«Без знання дробів ніхто не може вважати себе знавцем арифметики»
Марк Тулій Цицерон
Роботи в нас дуже багато і тому пропоную:
- не просто слухати, а чути,
- не просто дивитись, а бачити,
- не просто відповідати, а міркувати,
- дружно і плідно працювати.
ІV. Узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок
Давайте пригадаємо основні поняття які ми вивчали впродовж теми
«Звичайні дроби».
3. 3. Дроби і ділення . Мішані числа
- Сформулюйте правила переведення неправильного дробу у мішане
число та мішаного числа у неправильний дріб.
- Усні вправи
4. Задачі на дроби
1) Пригадайте основні види задач на дроби
4. 2) Гра Морський бій
Установіть відповідність у наступних завданнях. Кожному значенню з лівої
колонки відповідає значення з правої.
1. Відстань між двома селами 24 км. За перший тиждень бригада
заасфальтувала
5
8
цієї відстані. Скільки кілометрів заасфальтували?
А. 1
2. За перший тиждень бригада заасфальтувала 15 км, що становить
3
8
відстані між
двома селами. Яка відстань між двома селами?
Б. 36
3. На гілці сиділо 12 пташок,
2
3
з них полетіли. Скільки пташок улетіло? В. 24
4. У класі 36 учнів,
3
4
з них каталися на лижах, решта на санчатах. Скільки учнів
каталося на лижах?
Г. 40
5. На сторінці 2000 букв,
1
25
усіх букв складає буква «а». Скільки разів зустрічається
буква «а» на даній сторінці?
Д. 150
6.Заняття в школі тривають 6 годин, причому
1
6
цього часу відведено на перерви.
Скільки часу відведено на перерви?
Е. 27
7. Велосипедисти за два дні проїхали 54 км. Першого дня вони проїхали
5
9
всього
шляху. Скільки кілометрів проїхали другого дня?
Ж. 8
8. Було 350 грн, витратили
4
7
всіх грошей. Скільки грошей залишилось? З. 15
9. У зошиті 24 сторінки, на
5
8
всіх сторінок виконані записи. Скільки сторінок
чистих?
И. 9
10. Сину 8 років, що становить
2
9
віку батька. Скільки років батькові? К. 80
А Б В Г Д Е Ж З И К
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
5. 5. Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками
1) Вправа «Решето»
РЕШЕТО _________________________________________________
1. З двох дробів з однаковими _______________ більший той, у якого
чисельник __________.
2. З двох дробів з однаковими _______________ більше той, у якого
знаменник ___________.
3. Правильний дріб - це дріб, в якому чисельник ______________
знаменника.
4. Для перетворення неправильного дробу в мішане число
необхідно____________ чисельник дробу на його ___________; остачу від
ділення записати в ____________, знаменник залишити без змін; результат
від ділення записати в якості цілої частини.
5. ____________ дріб - це дріб, в якому чисельник більше знаменника або
дорівнює 1.
6. Результатом перетворення мішаного числа в неправильний дріб буде дріб
чисельник якого дорівнює ________ чисельника ___________ дробу з
добутком цілої частини на ___________, а знаменник залишається без зміни
2) усні вправи
6. 6. Доповнення дробу до одиниці. Віднімання дробу від натурального числа.
1) Усний рахунок
7. Додавання і віднімання мішаних чисел
7. V. Рефлексія
Як ви гадаєте, 45 хв. вашого життя пройшли з користю?..
Дякую всім за роботу на уроці.
VІ. Підсумок уроку.
Діти, як ви думаєте: що важливіше – що ви про себе думаєте чи що про
вас думають інші люди?
Один з відомих письменників сказав, що людину можна оцінювати дробом,
чисельник якого становить те хороше, що вона думає про себе сама, а
знаменник - те хороше, що про цю людину думають інші. То ж бажаю
вам,щоб дріб у кожного з вас був завжди правильним.
VІІ. Домашнє завдання