Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
урок 2013 конспект
1. Департамент освіти і науки, молоді та спорту
Кіровоградської обласної державної адміністрації
Знам’янська спеціальна загальноосвітня
школа – інтернат I –III ступенів
Степінь з цілим показником.
(урок алгебри, 8клас)
Підготувала
Коваль Галина Василівна,
вчитель математики,
спеціаліст вищої категорії,
старший вчитель
м.Знам’янка
2013р.
2. Урок №49
Дата 11. 03. 2013 р.
Вчитель Коваль Г.В.
Тема: Розв’язування типових вправ
Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів з теми «Степінь з
цілим показником», виховувати самостійність під час розв’язання вправ,
розвивати увагу, логічне мислення, вміння та навички при виконанні дій зі
степенями, виховувати охайність при побудові графіків, розвивати вміння
правильного оформлення розв’язування вправ в зошиті та на дошці.
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.
Обладнання та наочність: креслярське приладдя, приладдя для
побудові графіків на дошці, завдання для усного рахунку на картках,
підручник.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Перевірити готовність учнів до уроку, наявність підручників, зошитів,
роздати креслярське приладдя.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
№538
Складіть таблицю значень функції x
y
12
= для натуральних значень х,
менших від 13. Запишіть кілька пропозицій із чисел цієї таблиці.
х 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
у 12 6 4 3 2,4 2 7
12
2
3
3
4
5
6
11
12
1
№545
Знайдіть область визначення функції:
а) x
y
5,0
= Розв’язок: всі значення крім 0.
б) 1
3
+
=
x
y Розв’язок: 1
01
−≠
≠+
x
x
, отже всі значення крім -1
в) 5
5
−
−=
x
y Розв’язок: 5
05
≠
≠−
x
x
, отже всі значення крім 5
3. г) 2
1
−=
x
y Розв’язок: всі значення крім 0.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1) Сформулюйте означення:
а) степеня з цілим від’ємним показником: n
n
a
a
−
=
1
б) стандартного вигляду числа: 101,10 ≤≤⋅ aдеa n
в) оберненої пропорційності: x
k
y =
2) Сформулюйте властивості степеня з цілим показником.
nnn
n
n
n
nmmn
mn
m
n
mnmn
baab
b
a
b
a
aa
a
aa
a
a
a
aaa
=
=
=
=
=
=
=⋅
−
+
)(
)(
1
)(
1
0
3) Які властивості функції x
k
y = ви знаєте?
4) Як називається фігура, яка є графіком функції x
k
y = ?
5) Завдання на картках. Розв’язавши завдання усно, встановити
відповідність.
35 3
105,3 ⋅
3500 1
105,3 −
⋅
0,0035 3
105,3 −
⋅
0,35 2
105,3 ⋅
0,035 105,3 ⋅
350 2
105,3 −
⋅
1-5, 2-1, 3-3, 4-2, 5-6, 6-4
2
)4( −
xy 22
16 yx
2
)4( xy
8
4
16x
y
42
)
2
1
( yx−
22
16
1
yx
42
)
2
1
( −−
yx 4
8
16
y
x
1-3, 2-1, 3-4, 4-2
5. 5
1
7
107,1000017,0
104,664,0
10901,901,99
10083,63,608
1007,67,60
10880000
−
−
⋅=
⋅=
⋅=
⋅=
⋅=
⋅=
5. Які з наведених функцій є оберненою пропорційністю:
x
yд
x
yг
x
yв
x
yб
x
yа
8
);
3
5
);
3
);
5
);
3
) −=====
а,б,д
6. Які з наведених точок належать графіку функції x
y
8
= ?
а)A(-4;2) б)B(-4;-2) в)C(0,2;40) г)D(0,16;500)
ні
так
так
ні
16,0
8
500
2,0
8
40
4
8
2
4
8
2
=
=
−
=−
−
=
7. При якому значенні k графік функції x
k
y = проходить через точку
А(-12;4)?
48
12
4
−=
−
=
k
k
V. Підведення підсумків
VІ. Домашнє завдання
В-1 №1,№3 ст.121, підготуватись до контрольної роботи
6. 5
1
7
107,1000017,0
104,664,0
10901,901,99
10083,63,608
1007,67,60
10880000
−
−
⋅=
⋅=
⋅=
⋅=
⋅=
⋅=
5. Які з наведених функцій є оберненою пропорційністю:
x
yд
x
yг
x
yв
x
yб
x
yа
8
);
3
5
);
3
);
5
);
3
) −=====
а,б,д
6. Які з наведених точок належать графіку функції x
y
8
= ?
а)A(-4;2) б)B(-4;-2) в)C(0,2;40) г)D(0,16;500)
ні
так
так
ні
16,0
8
500
2,0
8
40
4
8
2
4
8
2
=
=
−
=−
−
=
7. При якому значенні k графік функції x
k
y = проходить через точку
А(-12;4)?
48
12
4
−=
−
=
k
k
V. Підведення підсумків
VІ. Домашнє завдання
В-1 №1,№3 ст.121, підготуватись до контрольної роботи