SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
1 
Розробка уроку з алгебри для учнів 8 класу з теми: «Квадратні рівняння». 
вчителя математики Полякова Н.В. 
Мета: 
 узагальнити та систематизувати знання учнів про квадратні 
рівняння; 
 продовжувати формувати вміння та навички розв’язувати 
квадратні рівняння; 
 розвивати творчі здібності учнів шляхом розв’язування рівнянь 
різними способами; 
 розвивати інтуїцію учнів; 
 виховувати інтерес до математики, довіру до товаришів. 
Тип уроку: Урок узагальнення і систематизації знань. 
Урок-аукціон. 
Обладнання: мультимедійний проектор, картки з завданнями, 
презентація. 
Епіграф: «Що вмієте, того не забувайте, а чого не вмієте, того 
навчайтесь» 
В.Мономах. 
Хід уроку 
1.Організаційний момент. 
Сьогодні в нас не просто урок, а урок-аукціон. Аукціон – прилюдний розпродаж 
цінностей. Найбільша ваша цінність – знання. І сьогодні ви кожен зможете їх 
оцінити. 
Тема уроку – аукціону «Квадратні рівняння». Як він буде проходити? 
Ведучим на такому уроці краще бути вчителю. 
На дошці записаний список лотів. Вчитель зачитує питання лотів, пропонуючи його 
«купити», тобто відповісти на питання чи розв’язати задачу. За відповіді 
нараховуються бали. Кожне завдання має свою стартову ціну: одну, дві, три фішки, 
залежно від його складності.У кінці учасники аукціону, які наберуть найбільшу 
кількість фішок одержать нагороду: найвищий бал тематичної атестації і приз на 
пам'ять. 
2.Розпочинаємо аукціон. 
Лот 1. «Історичний». Стартова ціна: 2 фішки. 
(Як формувалось і входило в математику поняття квадратного рівняння) 
1.Квадратні рівняння в Стародавньому Вавілоні. 
2.Квадратні рівняння в Індії. 
3.Квадратні рівняння в Аль - Хорезмі. 
4.Квадратні рівняння в Європі. 
Відповідь 1. 
 .Квадратні рівняння вміли розв’язувати близько 2000 років до нашої ери 
вавілоняни
 Правило розв’язку квадратних рівнянь, викладене у вавілонянських текстах 
співпадає з сучасними, але невідомо, яким чином вавілоняни дійшли до цього. 
2 
 Незважаючи на високий рівень розвитку алгебри у Вавілоні в клинописних 
текстах відсутні поняття від’ємного числа і загальні методи 
розв’язування квадратних рівнянь. 
Відповідь 2. 
 Перші згадування про квадратні рівняння в Індії зустрічаються вже у 499 році. 
Індійський математик Брахмагупта виклав загальне правило розв’язування 
квадратних рівнянь, приведених до єдиної канонічної форми. В Давній Індії 
набули розповсюдження публічні змагання з розв’язку складних задач. Задача 
знаменитого індійського математика Бхаскари. 
Відповідь 3. 
 Дає класифікацію квадратних рівнянь. 
 Викладає способи вирішення, користуючись прийомами ал-джарб і ал- 
мукабала. 
 При вирішенні повних квадратних рівнянь на прикладах викладає правила 
розв’язування, а потім їх геометричні докази. 
Відповідь 4. 
 Формули розв’язування квадратних рівнянь в Європі вперше були викладені в 
1202 році італійським математиком Фібоначчі. 
 Правило розв’язування квадратних рівнянь було сформульоване в Європі 
лише в 1544 році Штифелем. 
 Завдяки працям Р.Декарта, Ф.Вієта, І.Ньютона та інших способу 
розв'язування квадратних рівнянь надано сучасний вигляд. 
(Слайди №4-№11). 
Лот 2. «Теоретичний». Стартова ціна 1 фішка. 
 Рівняння якого виду називаються квадратними? 
 Скільки коренів може мати квадратне рівняння? 
 Яке квадратне рівняння називають неповним? 
 Яке квадратне рівняння називають зведеним? 
 Від чого залежить кількість коренів квадратного рівняння? 
 Сформулювати теорему Вієта. 
 Сформулювати теорему обернену до теореми Вієта. 
 Алгоритм розв’язування неповних рівнянь 
 Алгоритм розв’язування повних рівнянь. 
 Формула коренів квадратного рівняння. 
Лот 3. «Усний». Стартова ціна 1 фішка. 
Сухі рядки рівнянь- 
У них сила розуму влилася.
3 
У них пояснення явищ. 
Речей розгаданий зв’язок. 
Л.М.Фрідман 
Не достатньо знати, необхідно також застосовувати. 
А.Франс 
1.Визначте вид рівняння та назвіть зайве: 
2 
а) 3 7 0; 
2 
х  х  в) 4 х  х  
0; 
2 
б) 25 0; 
2 
х   г) 5 х  
0. 
2.Визначте вид рівняння та назвіть зайве: 
2 
а) ; 0 6 
2 
х х б) х 
034 
х ; 2 
в) 5 3 1 0; 
2 
х  х   г) х 
082 
х . 3. Складіть квадратні рівняння коренями яких є числа: 
а) 2 і 3; б) 5 і -4. 
Лот 4. «Практичний». Стартова ціна 2 фішки. 
Набув знань – пристосуй до діла. 
К.Д.Ушинський 
Виконайте завдання самостійної роботи. Відповідь до кожного з рівнянь розмістіть в 
такому самому порядку як і номери рівнянь. Якщо ви правильно розв’язали рівняння 
і розмістили відповіді у заданому порядку, то складете з букв бажане для вас слово. 
Бажаю вам успіху! 
Розв’язати рівняння: 
1) Виділенням квадрата двочлена 2 х 6х 5  0 . 
2) Розкладанням лівої частини на лінійні множники 2 4х 5х 1 0 . 
3) Застосування теореми Вієта 2 х 8х 15  0. 
4) Введення нової змінної     2 
2х 3  3 2х 3 2 . 
5) Застосування формули коренів квадратного рівняння 2 3х 5х  2  0. 
Відповідь: П 5 і 3; С 0 і -1; У 5 і 1; І -1 і -0,5; Х -2/3 і -1.
Часто в житті показником успіху є не тільки кінцевий результат, а й процес його 
досягнення. Успіх – сума всіх досягнень, що повторюються кожного дня. 
Запорука успіху – постійна зайнятість. Учні, які отримали слово «успіх», молодці. 
Учні, які допустили помилки, мають можливість виправити ( учні коментують 
виконання завдань). 
Лот 5. «Веселі літери». Стартова ціна 1 фішка. 
4 
На кожну букву слова «квадратне» назвіть термін, що стосується даної теми. 
Лот 6. «Бюро знахідок». Стартова ціна 2 фішки. 
Так звана самостійна робота – це вершки математики… без роботи такого 
характеру вивчення математики майже даремна річ… 
Дж.Венг. 
Для виконання даних завдань ви маєте орієнтуватись в складній, незнайомій для вас 
ситуації. 
1.Вставити пропущене число: 
а) х2 5х  6  0 ; 13 
б) 2 х  6х 8  0 ; 20 
в) 2 х  2х 3  0 . ? 
Відповідь: сума квадратів коренів рівняння 10. 
2.Вписати пропущене рівняння. 
4 2 
2 х 18х  65  0 2 х 10х  21 0 
9 3 5 
7 
? 
Відповідь: корені шуканого рівняння сума і різниця даних чисел 3 і 7, тоді рівняння 
має вигляд 2 х 14х  40  0.
3.Розв’язати ребус, зображений на малюнку. 
Розв'язання: Треба знайти три числа такі, щоб добуток 
першого числа і числа 3 дорівнював другому числу; сума 
другого і третього чисел дорівнювала б 20; відношення числа 
12 до першого числа дорівнювало б третьому числу. 
Нехай перше число - х, тоді друге число – 3х, а третє число - 
( 20 – 3х). 
Складаємо рівняння: 
5 
12 
х 
= 203х . 
Розв’яжемо це рівняння. 
1 х  6, 2 
2 
3 
х  . 
Якщо 6 х  , то 3 х = 18 і 20 – 18 = 2. 
Якщо 
2 
3 
х  , то 3х = 2 і 20 – 2 = 18. 
Відповідь: 6; 18; 2 або 2/3; 2; 18. 
Лот 7. «Одне ім’я». 
Потрібно сьогодні сказати лише те, що доречно сьогодні, все інше відкладемо і 
скажемо, коли буде потрібно. 
Горацій. 
Розв’яжемо кросворд. 
(Стартова ціна 1 фішка за кожне запитання) 
1.Рівняння, старший коефіцієнт якого дорівнює 1. 
(Зведене). 
2.Автор слів: «Хімія – права рука фізики, а математика її очі ». 
(Ломоносов). 
3.Індійський математик, який виклав загальне правило розв’язування квадратних 
рівнянь. 
( Брахмагупта ). 
4.Італійський математик, який вперше виклав формули розв’язування квадратних 
рівнянь. 
( Фібоначчі ). 
5.Є у будь – якого слова, у рослини і може бути у рівняння. 
(Корінь).
6 
6.Рівність, яка містить невідомі числа, позначені буквами. 
(Рівняння). 
Ключове слово кросворда ви прочитаєте у виділеному стовпчику. Це слово – 
«знання».Це та вершина, до якої ми прагнули дійти сьогодні і до якої ви повинні 
прагнути все життя. 
Знання – настільки дорогоцінна річ, що її не ганебно добувати з будь – якого 
джерела. 
Абу - ль – Фарадж. 
3. Підсумок уроку. «Мікрофон». 
Учні: на сьогоднішньому уроці я: 
навчився…………. 
зрозумів………….. 
запам’ятав………. 
дізнався…………. 
Учитель: на цьому уроці ми систематизували і узагальнили знання з даної теми. 
Працюючи разом, маючи поруч надійних партнерів, ви досягли успіху. Кожен 
учень підраховує набрані фішки і переводить їх в бали навчальних досягнень. Хто 
набрав найбільшу кількість фішок отримує 12 балів. Дане число ділимо на чотири 
частини і виставляємо бали по рівнях.

More Related Content

What's hot

урок нерівності 2014
урок нерівності 2014урок нерівності 2014
урок нерівності 2014lelipusik
 
Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік)
Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік) Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік)
Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік) 12Балів ГДЗ
 
Контрольна робота по темі " Розв"язування задач за допомогою рівнянь"
Контрольна робота по темі " Розв"язування задач за допомогою рівнянь"Контрольна робота по темі " Розв"язування задач за допомогою рівнянь"
Контрольна робота по темі " Розв"язування задач за допомогою рівнянь"sveta7940
 
Підручник Алгебра 8 клас Н.А. Тарасенкова, І.М. Богатирьова, О.М. Коломієць, ...
Підручник Алгебра 8 клас Н.А. Тарасенкова, І.М. Богатирьова, О.М. Коломієць, ...Підручник Алгебра 8 клас Н.А. Тарасенкова, І.М. Богатирьова, О.М. Коломієць, ...
Підручник Алгебра 8 клас Н.А. Тарасенкова, І.М. Богатирьова, О.М. Коломієць, ...12Балів ГДЗ
 
255 у математиків існує своя мова
255 у математиків існує своя мова255 у математиків існує своя мова
255 у математиків існує своя моваjasperwtf
 
Календарне планування 5 клас математика
Календарне планування 5 клас математикаКалендарне планування 5 клас математика
Календарне планування 5 клас математикаТетяна Шверненко
 
календарне планування 8 клас. алгебра
календарне планування 8 клас. алгебракалендарне планування 8 клас. алгебра
календарне планування 8 клас. алгебраТетяна Шверненко
 
Urok3
Urok3Urok3
Urok3cz27
 
Lesson # 41. branching algorithms for processing quantities. bzd briefing
Lesson # 41. branching algorithms for processing quantities. bzd briefingLesson # 41. branching algorithms for processing quantities. bzd briefing
Lesson # 41. branching algorithms for processing quantities. bzd briefingNikolay Shaygorodskiy
 
розробка уроку інтерактивна дошка
розробка уроку інтерактивна дошкарозробка уроку інтерактивна дошка
розробка уроку інтерактивна дошкаschool11_dp
 
квадратне рівняння як математична модель прикладної задачі
квадратне рівняння як математична модель прикладної задачіквадратне рівняння як математична модель прикладної задачі
квадратне рівняння як математична модель прикладної задачіssuserd3e938
 
13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас13268 математика 6 клас
13268 математика 6 класurvlan
 
7 алг кравчук_янченко_2007_укр
7 алг кравчук_янченко_2007_укр7 алг кравчук_янченко_2007_укр
7 алг кравчук_янченко_2007_укрAira_Roo
 
Skvortsova Svetlana Alekseevna
Skvortsova Svetlana Alekseevna Skvortsova Svetlana Alekseevna
Skvortsova Svetlana Alekseevna e-ranok e-ranok
 
Конспекти уроків по темі "Раціональні вирази "(22 уроки)
Конспекти уроків по темі "Раціональні вирази "(22 уроки) Конспекти уроків по темі "Раціональні вирази "(22 уроки)
Конспекти уроків по темі "Раціональні вирази "(22 уроки) sveta7940
 
алгебра підручник для 7 класу авт. істер о.с.
алгебра   підручник для 7 класу авт. істер о.с. алгебра   підручник для 7 класу авт. істер о.с.
алгебра підручник для 7 класу авт. істер о.с. Гергель Ольга
 
календарне планування 8 клас. геометрія
календарне планування 8 клас. геометріякалендарне планування 8 клас. геометрія
календарне планування 8 клас. геометріяТетяна Шверненко
 

What's hot (20)

урок нерівності 2014
урок нерівності 2014урок нерівності 2014
урок нерівності 2014
 
Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік)
Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік) Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік)
Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік)
 
Контрольна робота по темі " Розв"язування задач за допомогою рівнянь"
Контрольна робота по темі " Розв"язування задач за допомогою рівнянь"Контрольна робота по темі " Розв"язування задач за допомогою рівнянь"
Контрольна робота по темі " Розв"язування задач за допомогою рівнянь"
 
Підручник Алгебра 8 клас Н.А. Тарасенкова, І.М. Богатирьова, О.М. Коломієць, ...
Підручник Алгебра 8 клас Н.А. Тарасенкова, І.М. Богатирьова, О.М. Коломієць, ...Підручник Алгебра 8 клас Н.А. Тарасенкова, І.М. Богатирьова, О.М. Коломієць, ...
Підручник Алгебра 8 клас Н.А. Тарасенкова, І.М. Богатирьова, О.М. Коломієць, ...
 
255 у математиків існує своя мова
255 у математиків існує своя мова255 у математиків існує своя мова
255 у математиків існує своя мова
 
Календарне планування 5 клас математика
Календарне планування 5 клас математикаКалендарне планування 5 клас математика
Календарне планування 5 клас математика
 
календарне планування 8 клас. алгебра
календарне планування 8 клас. алгебракалендарне планування 8 клас. алгебра
календарне планування 8 клас. алгебра
 
Urok3
Urok3Urok3
Urok3
 
Lesson # 41. branching algorithms for processing quantities. bzd briefing
Lesson # 41. branching algorithms for processing quantities. bzd briefingLesson # 41. branching algorithms for processing quantities. bzd briefing
Lesson # 41. branching algorithms for processing quantities. bzd briefing
 
розробка уроку інтерактивна дошка
розробка уроку інтерактивна дошкарозробка уроку інтерактивна дошка
розробка уроку інтерактивна дошка
 
квадратне рівняння як математична модель прикладної задачі
квадратне рівняння як математична модель прикладної задачіквадратне рівняння як математична модель прикладної задачі
квадратне рівняння як математична модель прикладної задачі
 
13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас
 
розробка теми.
розробка теми.розробка теми.
розробка теми.
 
7 алг кравчук_янченко_2007_укр
7 алг кравчук_янченко_2007_укр7 алг кравчук_янченко_2007_укр
7 алг кравчук_янченко_2007_укр
 
Skvortsova Svetlana Alekseevna
Skvortsova Svetlana Alekseevna Skvortsova Svetlana Alekseevna
Skvortsova Svetlana Alekseevna
 
квадратні корені
квадратні кореніквадратні корені
квадратні корені
 
Конспекти уроків по темі "Раціональні вирази "(22 уроки)
Конспекти уроків по темі "Раціональні вирази "(22 уроки) Конспекти уроків по темі "Раціональні вирази "(22 уроки)
Конспекти уроків по темі "Раціональні вирази "(22 уроки)
 
алгебра підручник для 7 класу авт. істер о.с.
алгебра   підручник для 7 класу авт. істер о.с. алгебра   підручник для 7 класу авт. істер о.с.
алгебра підручник для 7 класу авт. істер о.с.
 
календарне планування 8 клас. геометрія
календарне планування 8 клас. геометріякалендарне планування 8 клас. геометрія
календарне планування 8 клас. геометрія
 
86
8686
86
 

Viewers also liked

алгебра
алгебраалгебра
алгебраcz27
 
Present2
Present2Present2
Present2cz27
 
Present
PresentPresent
Presentcz27
 
Urok
UrokUrok
Urokcz27
 
а
аа
аcz27
 
множення і ділення звичайних дробів.Pptx презентация
множення і ділення звичайних дробів.Pptx презентациямноження і ділення звичайних дробів.Pptx презентация
множення і ділення звичайних дробів.Pptx презентацияUlquiorra Schiffer
 
вписані та описані чотирикутники 24
вписані та описані чотирикутники 24вписані та описані чотирикутники 24
вписані та описані чотирикутники 24cz27
 
Present3
Present3Present3
Present3cz27
 
Present4
Present4Present4
Present4cz27
 
Urok2
Urok2Urok2
Urok2cz27
 
Geometriya 8 rozvyazuvannya_pryamokutnih_trikutnikiv
Geometriya 8 rozvyazuvannya_pryamokutnih_trikutnikivGeometriya 8 rozvyazuvannya_pryamokutnih_trikutnikiv
Geometriya 8 rozvyazuvannya_pryamokutnih_trikutnikivcz27
 
теорема піфагора 13
теорема піфагора 13теорема піфагора 13
теорема піфагора 13cz27
 
Present5
Present5Present5
Present5cz27
 
Urok5
Urok5Urok5
Urok5cz27
 
многокутники
многокутникимногокутники
многокутникиcz27
 
портф ковальчук второе портфолио
портф ковальчук второе портфолиопортф ковальчук второе портфолио
портф ковальчук второе портфолиоUlquiorra Schiffer
 
геометрия
геометриягеометрия
геометрияcz27
 
Кути
КутиКути
Кутиcz27
 
тригонометричні таблиці
тригонометричні таблицітригонометричні таблиці
тригонометричні таблиціUlquiorra Schiffer
 
теорема виета
теорема виетатеорема виета
теорема виетаcz27
 

Viewers also liked (20)

алгебра
алгебраалгебра
алгебра
 
Present2
Present2Present2
Present2
 
Present
PresentPresent
Present
 
Urok
UrokUrok
Urok
 
а
аа
а
 
множення і ділення звичайних дробів.Pptx презентация
множення і ділення звичайних дробів.Pptx презентациямноження і ділення звичайних дробів.Pptx презентация
множення і ділення звичайних дробів.Pptx презентация
 
вписані та описані чотирикутники 24
вписані та описані чотирикутники 24вписані та описані чотирикутники 24
вписані та описані чотирикутники 24
 
Present3
Present3Present3
Present3
 
Present4
Present4Present4
Present4
 
Urok2
Urok2Urok2
Urok2
 
Geometriya 8 rozvyazuvannya_pryamokutnih_trikutnikiv
Geometriya 8 rozvyazuvannya_pryamokutnih_trikutnikivGeometriya 8 rozvyazuvannya_pryamokutnih_trikutnikiv
Geometriya 8 rozvyazuvannya_pryamokutnih_trikutnikiv
 
теорема піфагора 13
теорема піфагора 13теорема піфагора 13
теорема піфагора 13
 
Present5
Present5Present5
Present5
 
Urok5
Urok5Urok5
Urok5
 
многокутники
многокутникимногокутники
многокутники
 
портф ковальчук второе портфолио
портф ковальчук второе портфолиопортф ковальчук второе портфолио
портф ковальчук второе портфолио
 
геометрия
геометриягеометрия
геометрия
 
Кути
КутиКути
Кути
 
тригонометричні таблиці
тригонометричні таблицітригонометричні таблиці
тригонометричні таблиці
 
теорема виета
теорема виетатеорема виета
теорема виета
 

Similar to Urok4

портфоліо кобильник с м
портфоліо кобильник с мпортфоліо кобильник с м
портфоліо кобильник с мorestznak
 
7003 урок укр додав многочл
7003 урок укр додав многочл7003 урок укр додав многочл
7003 урок укр додав многочлjasperwtf
 
Усний журнал "Голос математики"
Усний журнал "Голос математики"Усний журнал "Голос математики"
Усний журнал "Голос математики"sveta7940
 
відкритий урок 9
відкритий урок 9відкритий урок 9
відкритий урок 9lelipusik
 
пропорції вч. навч. прект
пропорції вч. навч. пректпропорції вч. навч. прект
пропорції вч. навч. пректviksol
 
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігур
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігурЗастосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігур
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігурСветлана Олейник
 
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...sveta7940
 
конспекти мої
конспекти моїконспекти мої
конспекти моїkristina_chepil
 
Позакласний захід "Математичний бокс"
Позакласний захід "Математичний бокс"Позакласний захід "Математичний бокс"
Позакласний захід "Математичний бокс"Kristina Savka
 
Розв"язування задач за допомогою системи лінійних рівнянь
Розв"язування задач за допомогою системи лінійних рівняньРозв"язування задач за допомогою системи лінійних рівнянь
Розв"язування задач за допомогою системи лінійних рівняньsveta7940
 
Педагогічна студія
Педагогічна студіяПедагогічна студія
Педагогічна студіяIrina Melnichuk
 
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.sveta7940
 
Квадратні рівняння
Квадратні рівняння Квадратні рівняння
Квадратні рівняння school
 
Розв'язування текстових задач
Розв'язування текстових задачРозв'язування текстових задач
Розв'язування текстових задачВита Николаева
 
14045 урок математики в 5 класі microsoft word
14045 урок математики в 5 класі microsoft word14045 урок математики в 5 класі microsoft word
14045 урок математики в 5 класі microsoft wordurvlan
 

Similar to Urok4 (20)

алгебра 8 клас
алгебра 8 класалгебра 8 клас
алгебра 8 клас
 
55
5555
55
 
тема
тематема
тема
 
54
5454
54
 
портфоліо кобильник с м
портфоліо кобильник с мпортфоліо кобильник с м
портфоліо кобильник с м
 
7003 урок укр додав многочл
7003 урок укр додав многочл7003 урок укр додав многочл
7003 урок укр додав многочл
 
Усний журнал "Голос математики"
Усний журнал "Голос математики"Усний журнал "Голос математики"
Усний журнал "Голос математики"
 
відкритий урок 9
відкритий урок 9відкритий урок 9
відкритий урок 9
 
пропорції вч. навч. прект
пропорції вч. навч. пректпропорції вч. навч. прект
пропорції вч. навч. прект
 
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігур
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігурЗастосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігур
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігур
 
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
 
конспекти мої
конспекти моїконспекти мої
конспекти мої
 
Позакласний захід "Математичний бокс"
Позакласний захід "Математичний бокс"Позакласний захід "Математичний бокс"
Позакласний захід "Математичний бокс"
 
Розв"язування задач за допомогою системи лінійних рівнянь
Розв"язування задач за допомогою системи лінійних рівняньРозв"язування задач за допомогою системи лінійних рівнянь
Розв"язування задач за допомогою системи лінійних рівнянь
 
Педагогічна студія
Педагогічна студіяПедагогічна студія
Педагогічна студія
 
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
 
Відсоткові розрахунки. Формули складних відсотків
Відсоткові розрахунки. Формули складних відсотківВідсоткові розрахунки. Формули складних відсотків
Відсоткові розрахунки. Формули складних відсотків
 
Квадратні рівняння
Квадратні рівняння Квадратні рівняння
Квадратні рівняння
 
Розв'язування текстових задач
Розв'язування текстових задачРозв'язування текстових задач
Розв'язування текстових задач
 
14045 урок математики в 5 класі microsoft word
14045 урок математики в 5 класі microsoft word14045 урок математики в 5 класі microsoft word
14045 урок математики в 5 класі microsoft word
 

More from cz27

Portfolio
PortfolioPortfolio
Portfoliocz27
 
геометрія
геометріягеометрія
геометріяcz27
 
Оксиген
ОксигенОксиген
Оксигенcz27
 
новая презентация.Ppt солі
новая презентация.Ppt соліновая презентация.Ppt солі
новая презентация.Ppt соліcz27
 
основи
основиоснови
основиcz27
 
золотий переріз
золотий переріззолотий переріз
золотий перерізcz27
 
писаржевский лев владимирович
писаржевский лев владимировичписаржевский лев владимирович
писаржевский лев владимировичcz27
 
презентация. вредные привычки и их влияние на здоровье человека
презентация. вредные привычки и их влияние на здоровье человекапрезентация. вредные привычки и их влияние на здоровье человека
презентация. вредные привычки и их влияние на здоровье человекаcz27
 
презентация факты о курении
презентация   факты о курениипрезентация   факты о курении
презентация факты о куренииcz27
 
Презентация - вся правда о курении
Презентация - вся правда о куренииПрезентация - вся правда о курении
Презентация - вся правда о куренииcz27
 

More from cz27 (10)

Portfolio
PortfolioPortfolio
Portfolio
 
геометрія
геометріягеометрія
геометрія
 
Оксиген
ОксигенОксиген
Оксиген
 
новая презентация.Ppt солі
новая презентация.Ppt соліновая презентация.Ppt солі
новая презентация.Ppt солі
 
основи
основиоснови
основи
 
золотий переріз
золотий переріззолотий переріз
золотий переріз
 
писаржевский лев владимирович
писаржевский лев владимировичписаржевский лев владимирович
писаржевский лев владимирович
 
презентация. вредные привычки и их влияние на здоровье человека
презентация. вредные привычки и их влияние на здоровье человекапрезентация. вредные привычки и их влияние на здоровье человека
презентация. вредные привычки и их влияние на здоровье человека
 
презентация факты о курении
презентация   факты о курениипрезентация   факты о курении
презентация факты о курении
 
Презентация - вся правда о курении
Презентация - вся правда о куренииПрезентация - вся правда о курении
Презентация - вся правда о курении
 

Urok4

  • 1. 1 Розробка уроку з алгебри для учнів 8 класу з теми: «Квадратні рівняння». вчителя математики Полякова Н.В. Мета:  узагальнити та систематизувати знання учнів про квадратні рівняння;  продовжувати формувати вміння та навички розв’язувати квадратні рівняння;  розвивати творчі здібності учнів шляхом розв’язування рівнянь різними способами;  розвивати інтуїцію учнів;  виховувати інтерес до математики, довіру до товаришів. Тип уроку: Урок узагальнення і систематизації знань. Урок-аукціон. Обладнання: мультимедійний проектор, картки з завданнями, презентація. Епіграф: «Що вмієте, того не забувайте, а чого не вмієте, того навчайтесь» В.Мономах. Хід уроку 1.Організаційний момент. Сьогодні в нас не просто урок, а урок-аукціон. Аукціон – прилюдний розпродаж цінностей. Найбільша ваша цінність – знання. І сьогодні ви кожен зможете їх оцінити. Тема уроку – аукціону «Квадратні рівняння». Як він буде проходити? Ведучим на такому уроці краще бути вчителю. На дошці записаний список лотів. Вчитель зачитує питання лотів, пропонуючи його «купити», тобто відповісти на питання чи розв’язати задачу. За відповіді нараховуються бали. Кожне завдання має свою стартову ціну: одну, дві, три фішки, залежно від його складності.У кінці учасники аукціону, які наберуть найбільшу кількість фішок одержать нагороду: найвищий бал тематичної атестації і приз на пам'ять. 2.Розпочинаємо аукціон. Лот 1. «Історичний». Стартова ціна: 2 фішки. (Як формувалось і входило в математику поняття квадратного рівняння) 1.Квадратні рівняння в Стародавньому Вавілоні. 2.Квадратні рівняння в Індії. 3.Квадратні рівняння в Аль - Хорезмі. 4.Квадратні рівняння в Європі. Відповідь 1.  .Квадратні рівняння вміли розв’язувати близько 2000 років до нашої ери вавілоняни
  • 2.  Правило розв’язку квадратних рівнянь, викладене у вавілонянських текстах співпадає з сучасними, але невідомо, яким чином вавілоняни дійшли до цього. 2  Незважаючи на високий рівень розвитку алгебри у Вавілоні в клинописних текстах відсутні поняття від’ємного числа і загальні методи розв’язування квадратних рівнянь. Відповідь 2.  Перші згадування про квадратні рівняння в Індії зустрічаються вже у 499 році. Індійський математик Брахмагупта виклав загальне правило розв’язування квадратних рівнянь, приведених до єдиної канонічної форми. В Давній Індії набули розповсюдження публічні змагання з розв’язку складних задач. Задача знаменитого індійського математика Бхаскари. Відповідь 3.  Дає класифікацію квадратних рівнянь.  Викладає способи вирішення, користуючись прийомами ал-джарб і ал- мукабала.  При вирішенні повних квадратних рівнянь на прикладах викладає правила розв’язування, а потім їх геометричні докази. Відповідь 4.  Формули розв’язування квадратних рівнянь в Європі вперше були викладені в 1202 році італійським математиком Фібоначчі.  Правило розв’язування квадратних рівнянь було сформульоване в Європі лише в 1544 році Штифелем.  Завдяки працям Р.Декарта, Ф.Вієта, І.Ньютона та інших способу розв'язування квадратних рівнянь надано сучасний вигляд. (Слайди №4-№11). Лот 2. «Теоретичний». Стартова ціна 1 фішка.  Рівняння якого виду називаються квадратними?  Скільки коренів може мати квадратне рівняння?  Яке квадратне рівняння називають неповним?  Яке квадратне рівняння називають зведеним?  Від чого залежить кількість коренів квадратного рівняння?  Сформулювати теорему Вієта.  Сформулювати теорему обернену до теореми Вієта.  Алгоритм розв’язування неповних рівнянь  Алгоритм розв’язування повних рівнянь.  Формула коренів квадратного рівняння. Лот 3. «Усний». Стартова ціна 1 фішка. Сухі рядки рівнянь- У них сила розуму влилася.
  • 3. 3 У них пояснення явищ. Речей розгаданий зв’язок. Л.М.Фрідман Не достатньо знати, необхідно також застосовувати. А.Франс 1.Визначте вид рівняння та назвіть зайве: 2 а) 3 7 0; 2 х  х  в) 4 х  х  0; 2 б) 25 0; 2 х   г) 5 х  0. 2.Визначте вид рівняння та назвіть зайве: 2 а) ; 0 6 2 х х б) х 034 х ; 2 в) 5 3 1 0; 2 х  х   г) х 082 х . 3. Складіть квадратні рівняння коренями яких є числа: а) 2 і 3; б) 5 і -4. Лот 4. «Практичний». Стартова ціна 2 фішки. Набув знань – пристосуй до діла. К.Д.Ушинський Виконайте завдання самостійної роботи. Відповідь до кожного з рівнянь розмістіть в такому самому порядку як і номери рівнянь. Якщо ви правильно розв’язали рівняння і розмістили відповіді у заданому порядку, то складете з букв бажане для вас слово. Бажаю вам успіху! Розв’язати рівняння: 1) Виділенням квадрата двочлена 2 х 6х 5  0 . 2) Розкладанням лівої частини на лінійні множники 2 4х 5х 1 0 . 3) Застосування теореми Вієта 2 х 8х 15  0. 4) Введення нової змінної     2 2х 3  3 2х 3 2 . 5) Застосування формули коренів квадратного рівняння 2 3х 5х  2  0. Відповідь: П 5 і 3; С 0 і -1; У 5 і 1; І -1 і -0,5; Х -2/3 і -1.
  • 4. Часто в житті показником успіху є не тільки кінцевий результат, а й процес його досягнення. Успіх – сума всіх досягнень, що повторюються кожного дня. Запорука успіху – постійна зайнятість. Учні, які отримали слово «успіх», молодці. Учні, які допустили помилки, мають можливість виправити ( учні коментують виконання завдань). Лот 5. «Веселі літери». Стартова ціна 1 фішка. 4 На кожну букву слова «квадратне» назвіть термін, що стосується даної теми. Лот 6. «Бюро знахідок». Стартова ціна 2 фішки. Так звана самостійна робота – це вершки математики… без роботи такого характеру вивчення математики майже даремна річ… Дж.Венг. Для виконання даних завдань ви маєте орієнтуватись в складній, незнайомій для вас ситуації. 1.Вставити пропущене число: а) х2 5х  6  0 ; 13 б) 2 х  6х 8  0 ; 20 в) 2 х  2х 3  0 . ? Відповідь: сума квадратів коренів рівняння 10. 2.Вписати пропущене рівняння. 4 2 2 х 18х  65  0 2 х 10х  21 0 9 3 5 7 ? Відповідь: корені шуканого рівняння сума і різниця даних чисел 3 і 7, тоді рівняння має вигляд 2 х 14х  40  0.
  • 5. 3.Розв’язати ребус, зображений на малюнку. Розв'язання: Треба знайти три числа такі, щоб добуток першого числа і числа 3 дорівнював другому числу; сума другого і третього чисел дорівнювала б 20; відношення числа 12 до першого числа дорівнювало б третьому числу. Нехай перше число - х, тоді друге число – 3х, а третє число - ( 20 – 3х). Складаємо рівняння: 5 12 х = 203х . Розв’яжемо це рівняння. 1 х  6, 2 2 3 х  . Якщо 6 х  , то 3 х = 18 і 20 – 18 = 2. Якщо 2 3 х  , то 3х = 2 і 20 – 2 = 18. Відповідь: 6; 18; 2 або 2/3; 2; 18. Лот 7. «Одне ім’я». Потрібно сьогодні сказати лише те, що доречно сьогодні, все інше відкладемо і скажемо, коли буде потрібно. Горацій. Розв’яжемо кросворд. (Стартова ціна 1 фішка за кожне запитання) 1.Рівняння, старший коефіцієнт якого дорівнює 1. (Зведене). 2.Автор слів: «Хімія – права рука фізики, а математика її очі ». (Ломоносов). 3.Індійський математик, який виклав загальне правило розв’язування квадратних рівнянь. ( Брахмагупта ). 4.Італійський математик, який вперше виклав формули розв’язування квадратних рівнянь. ( Фібоначчі ). 5.Є у будь – якого слова, у рослини і може бути у рівняння. (Корінь).
  • 6. 6 6.Рівність, яка містить невідомі числа, позначені буквами. (Рівняння). Ключове слово кросворда ви прочитаєте у виділеному стовпчику. Це слово – «знання».Це та вершина, до якої ми прагнули дійти сьогодні і до якої ви повинні прагнути все життя. Знання – настільки дорогоцінна річ, що її не ганебно добувати з будь – якого джерела. Абу - ль – Фарадж. 3. Підсумок уроку. «Мікрофон». Учні: на сьогоднішньому уроці я: навчився…………. зрозумів………….. запам’ятав………. дізнався…………. Учитель: на цьому уроці ми систематизували і узагальнили знання з даної теми. Працюючи разом, маючи поруч надійних партнерів, ви досягли успіху. Кожен учень підраховує набрані фішки і переводить їх в бали навчальних досягнень. Хто набрав найбільшу кількість фішок отримує 12 балів. Дане число ділимо на чотири частини і виставляємо бали по рівнях.