1. Тема: Місце, де я живу.
Що називають рідним краєм; Моя адреса. Дослідницький практикум “Чим
славиться моє місто”
Мета: сформулювати в учнів уявлення про місце, де вона живе; дати основні
відомості про рідне місто, домашню адресу; виховувати повагу до рідного
краю.
Очікувані результати: учні повинні мати уявлення про Україну, як країну,
знати назву Батьківщини, столицю України, назву свого міста, домашню
адресу.
Обладнання і матеріали: ілюстрації об’єктів, які згадуються на уроці,
домашня адреса.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
І Організаційний момент:
1) Які слова заховалися в рядку?
КМІсонцеРВЮвітерЛЦЯморозХЯФ
2) Вправа “Погода”
- Яке з явищ ви спостерігаєте сьогодні?
- Яка зараз пора року?
- Який місяць?
- Яке число?
- Тепло чи холодно надворі?
- Який стан неба?
- Яка температура повітря?
- Чи були сьогодні опади7
ІІ. Актуалізація опорних знань
Бесіда
- Які об’єкти належать до живої природи?
- Які рослини ростуть біля твого дому?
- До якої групи рослин вони належать?
- Яких тварин ти зустрічаєш неподалік від дому?
- До яких груп вони належать?
- За якими ознаками ти визначив це?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку.
«Асоціативний кущ»
Складання асоціативної схеми за відповідями на запитання
- Що таке Батьківщина для тебе?
- Сьогодні ми будемо говорити про нашу Батьківщину, про те місце, де
ви живете.
Вправа для очей.
Спробуй прочитати слово:
«Україна наша……Батьківщина»
Вчитель:
Що для мене Вкраїна?
Це моя Батьківщина,
2. Рідна мати, колиска,
Перших спогадів низка,
Запах луків і поля
Це мій дім, моя доля,
І глибоке коріння,
І майбутнє творіння.
Те, що в серці, у крові,
Суміш болю й любові.
ІV. Сприймання й осмислення нового матеріалу.
2. А зараз послухайте вірш і відгадайте назву міста.
«Як місто називається»
Київ-столиця України, її серце». Йому понад 1500 років, 60 парків, 200
скверів, 3 млн. жителів
- А як називається наше місто?
- Що ви про нього знаєте?
- Які улюблені місця у вас є в нашому місті?
- А зараз подумайте над ситуацією, яка сталася з першокласником.
(Ситуація)
Хлопчик – першокласник, ідучи зі школи додому, заблудився.
- На якій вулиці ти живеш? – запитав його міліціонер
- Я живу не на вулиці, а в будинку! ображено відповів хлопчик
А як би ви відповіли на запитання міліціонера. (Запис адреси на
підготовлених листочках)
1. Робота з підручником с. 67-69.
- Розгляньте малюнок на с. 67
- Кого і що ви бачите на малюнку?
- Куди йдуть діти?
- Хто їх зустрічає коло хати?
- Які почуття викликає цей малюнок?
- Що ми називаємо рідним краєм?
- Що спільного на вулицях міста і села?
- Як ви можете прославити свій рідний край?
- Як прославляють його ваші батьки, родичі?
Читання уривка з вірша Станіслава Городинського
- За що ми любимо рідний край?
- Щоб любити рідний край, потрібно його добре знати.
2. Фізкультхвилинка.
Йдемо як…..
- звичайно;
- старенькі бабусі;
- поважні особи;
- люди, що попали під дощ без парасольок;
- балерини;
- військові;
- надзвичайно щасливі люди
3. - йдіть, як звично.
3. Дослідницький практикум
Розкажіть де працюють дорослі люди вашого міста.
Чим славиться місто?
Підготуйте розповідь про історію нашого міста.
V. Узагальнення і систематизація отриманих знань
« Уявна мандрівка рідним містом»
- Які найулюбленіші місця є для жителів міста? Чому?
- Які навчальні заклади, пам’ятники є в місті?
- Як необхідно охороняти пам’ятники?
- Чим славиться населений пункт нині? (Розглядання фотографій)
VI. Підсумок уроку
- Де ви живете?
- Як називається наше місто?
- Яка вулиця головна?
- У якій частині України знаходиться ваше місто?
- То що для вас рідний край?
VII. Саморефлексія
Я учень 1-В класу
Знаю:
- пори року
- назву країни
- символи держави назву свого міста
Вмію:
- назвати свою адресу
- берегти природу
- прославляти свій край
Ціную:
- нові знання
- думки товаришів
- корисні поради.