Мета.
Навчальна: навчити виготовляти оберіг «підкову на щастя», розширити і поглибити знання дітей про підкову як символ щастя;
Розвиваюча: розвивати вміння до самостійного логічного мислення; формувати просторову уяву, фантазію, спостережливість, розвивати життєві компетентності особистості;розвивати уміння відстоювати свої позиції.
Виховна: виховувати естетичний і художній смак при обробці виробу, виховувати почуття задоволення від процесу і результатів роботи, бережливе ставлення до природи, повагу до звичаїв українського народу.
Мета.
Навчальна: навчити виготовляти оберіг «підкову на щастя», розширити і поглибити знання дітей про підкову як символ щастя;
Розвиваюча: розвивати вміння до самостійного логічного мислення; формувати просторову уяву, фантазію, спостережливість, розвивати життєві компетентності особистості;розвивати уміння відстоювати свої позиції.
Виховна: виховувати естетичний і художній смак при обробці виробу, виховувати почуття задоволення від процесу і результатів роботи, бережливе ставлення до природи, повагу до звичаїв українського народу.
Конспект уроку для 6 класу. Робота з інформаційнимим джереламиІлля Возняк
План-конспект уроку для 6 класу варіативного модуля "Технологія виготовлення м'якої іграшки". Тема: "Вибір теми проекту (виду м’якої іграшки для виготовлення). Обґрунтування вибору теми проекту. Вимоги до об’єкта проектування. Планування роботи з виконання проекту. Робота з інформаційними джерелами. Пошук подібних виробів. Визначення найкращих ознак у виробах-аналогах."
7кл. технологія виготовлення виробів із деревини (ручна обробка)Ілля Возняк
Календарно-тематичне планування варіативного модуля "ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ ІЗ ДЕРЕВИНИ (РУЧНИМИ СПОСОБАМИ ОБРОБКА) для 7 класу. Технічні види праці.
1.1 Поняття моделі. типи моделей. моделювання, як метод дослідження обєктівAnatolii Barannik
Файл був завантажений з персонального сайту Чашука Олександра Федоровича (http://chashuk.edukit.volyn.ua/informatika_11_klas/) Всі авторські права належать йому.
проєкту від Національної бібліотеки України для дітей «Подорож містами України», у якому ти відкриєш для себе найкращі краєзнавчі перлини Батьківщини. Дванадцята зупинка присвячена західному, колоритному, найменшому за розміром регіону України - Чернівецькій області, яку називають Буковиною.
Батько, тато, татусь, татусенько… Він вимогливий і суворий, мудрий і сміливий, сильний і міцний. 16 червня в Україні відзначають День батька. Бути хорошим батьком – найвідповідальніша місія в житті кожного чоловіка. Навчити, розповісти, захистити, пояснити та зробити все це з любов’ю й терпінням – таке може тільки справжній тато.
Тато – це людина, поруч з якою не буває страшно, вона любить тебе понад усе. Тож привітайте своїх татусів зі святом та нагадуйте їм про свою любов не лише в цей день.
Передвиборча програма Майора Станіславаtetiana1958
Передвиборча програма Майора Станіслава - кандидата на посаду голови Студентського самоврядування Факультету переробних і харчових виробництв Державного біотехнологічного університету (м. Харків)
Нинішній етап розвитку економіки країни вимагає підвищеного попиту на сільськогосподарську продукцію, виробництво якої неможливе без розвинутого агропромислового комплексу. Тому вплив наукових розробок на сферу виробництва сільськогосподарської продукції набуває все більшої уваги, розцінюється як визначальний фактор інноваційного розвитку в розбудові продовольчого ринку України.
У сучасних умовах сільськогосподарського виробництва пріоритетним напрямком наукових досліджень є обґрунтування та удосконалення сучасних агротехнологій вирощування зернобобових культур на засадах енерго- і ресурсозбереження та екологічної безпечності. Зернобобові культури належать до цінних у продовольчому, кормовому та агроекологічному значенні рослин сільського господарства України.
За посівними площами та валовими зборами товарного насіння група зернобобових культур у світовому землеробстві займає друге місце після зернових. Така їхня позиція зумовлена тим, що вони є найдешевшим джерелом високоякісного білка для харчування людей і годівлі тварин та птиці. Крім цього, насіння бобових вирізняється позитивним впливом на здоров’я людей та тварин завдяки оптимально поєднаному в ньому амінокислотному складу, комплексу вітамінів, мінеральних елементів, інших біологічно активних сполук.
Безбар’єрність в бібліотеці – суспільна нормаssuser15a891
Виступ директора Арцизької міської публічної бібліотеки Галини Стоматової 08.06.2024 р. під час засідання круглого столу «Безбар’єрне середовище в публічній бібліотеці: комфорт для кожного», який відбувся в місті Чорноморськ, в рамках ХХІV Інтелект-форуму «Українська книга на Одещині»
Передвиборча програма Ковальової Катериниtetiana1958
Передвиборча програма Ковальової Катерини - кандидатки на посаду голови Студентського самоврядування Факультету переробних і харчових виробництв Державного біотехнологічного університету (м. Харків)
№ 133, 04.06.2024, підсумки методичної роботи з учителями школи у 2023-2024 ...
повний конспект
1. МІНІСТЕРСТВООСВІТИІНАУКИУКРАЇНИ
УПРАВЛІННЯ ЗПИТАНЬ ОСВІТИ, МОЛОДІТАСПОРТУ
ЗОЛОЧІВСЬКОЇРАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Методи проектування: комбінування.
Моделі-аналоги.
Виявлення кращих ознак у кожному зразку.
( 6 клас)
Урок підготувала і провела
учитель трудового навчання і інформатики
Глинянської ЗОШІ-ІІІ ступенів
«спеціаліст вищої категорії», «старший учитель»
Багрій Галина Ярославівна
2. Урок №
Тема : Методи проектування:комбінування. Моделі-аналоги. Виявлення
кращихознак у кожному зразку.
Практична робота: Пошук моделей – аналогів вишитихвиробів. Порівняння
зразків і визначення кращихознак.
Мета:
навчальна: забезпечити:
а) формування знань про метод комбінування, моделей - аналогів;
б) формування вмінь визначати кращіознаки зразків вишитихвиробів;
в) дотримання правилбезпечної праціпід час виконання завдань практичної
роботи;
розвивальна:розвивати естетичнісмаки учнів;.
виховна: виховувати почуття краси, охайність , культуру праці;
Ключові поняття: вироби-аналоги, проект, комбінування, вишивка, об’єкти
практичної діяльності: ескіз української сорочкиі серветки.
Тип уроку: формування та вдосконалення вмінь і навичок.
Урок-презентація.
Обладнання: проектор, комп’ютер, презентація виконана в Pоwer Point,
зразкивишитих виробів, зразкивиробів-аналогів, зразкирозміщення вишивки.
Міжпредметні зв’язки: українознавство.
Хід уроку:
3. І. Організація класу,
Перевірка наявностіучнів;
Перевірка готовностіучнів до уроку.
Рефлексія настрою і емоційного стану.
– Скажіть, будь-ласка, з яким настроєм ви прийшли на урок?
– Виберіть відповідний смайлик і прикріпіть його до бейджиків.
– Чудово! Усміхнених облич стало вдвічі більше!
ІІ. Виявленнязнань та вмінь учнів:
Що таке проект ?
Що таке композиція у вишивці ?
Які символивикористовують в українській народній вишивці?
ІІІ. Актуалізаціяопорних знань учнів та мотивація навчальноїдіяльності
учнів.
Бесіда
Проектування – процес створення проекту майбутнього об’єктата
способів його виготовлення.
У процесібесіди з’ясовуються такі питання:
У чомуполягає роботадизайнера ?
Який метод проектування ми вивчали в 5 класі ? (метод фантазування ).
Більшість предметів, що нас оточують, люди використовують в своєму
повсякденному житті здавна. Але форма їх постійно вдосконалюється та
4. змінюється. Це відбувається внаслідок розвитку технічних можливостей,
застосування більш досконалої техніки,технологій, використання нових
матеріалів, змін вимог до виробу.
ІV. Оголошення теми і очікуваних результатів
Учні повинні: розуміти методипроектування.
Учні повинні уміти: порівнювати зразкиі визначати кращі ознаки.
Тема уроку: Методи проектування:комбінування. Моделі-аналоги.
Виявлення кращихознак у кожному зразку.
План уроку
1. Метод проектування:комбінування.
Слово "комбінування" у перекладі з латинської означає об’єднання,
поєднання ( слайд 2). Метод комбінування полягає у поєднанні в новому
об’єкту окремих рис, властивостей, частин інших предметів. Цей метод є
основним при створенні нових виробів: меблів, автомобілів, побутової техніки
тощо.
У роботі конструкторів, художників-модельєрів, технологів, інженерів
цей метод є незамінним. За розробки нових об’єктів ретельно вивчають подібні
конструкції, які існували раніше. Вибирають найкращі ознаки існуючих об’єктів
і об’єднують їх у нову конструкцію. Так наприклад було створено сучасний
електричний кухонний комбайн.(слайд3).
Художники - модельєри одягу також часто використовують у своїй роботі
метод комбінування. У нових моделях часто поєднуються ті деталі,способи
обробки, які застосовувалися раніше. Так, у новій моделі вишиваної сорочки
може бути комір чи рукав тієї ж форми, що і в попередніх моделях, вид
5. застібки, яка була популярна багато років тому, традиційний для багатьох
моделей вид оздоблення.
2. Базова форма виробу.
Кожний предмет характеризується певною зовнішньою формою. Це
можуть бути найпростіші геометричні форми – куля, конус, циліндр, призма.
Але найчастіше предмети мають значно складнішу форму. У процесі
художнього конструювання розробці досконалої форми приділяється велика
увага.
Форма більшості предметів, які створюють люди, з часом змінюється.
Одні й ті самі речі набувають іншого вигляду. Форми окремих елементів також
тісно пов’язані між собою. Так, в костюмі людини форми деталей одягу, взуття,
головного убору, аксесуарів мають вдало поєднуватися. Форма предмета є
естетичною,якщо вона створюється за законами краси:виглядає цілісно ,лінія
силуету і окремі деталі милують око. Форма є більш сталою характеристикою
предмета порівняно з іншими. Так, колір і оздоблення побутових речей ,як
правило , змінюються швидше , ніж форма. Форму виробу, яку використовують
для розробкицілого рядувиробів , називають базовою.( слайд 4, 5)
3. Вироби-аналоги.
Модель ,що створенана основібазової моделі, але відрізняється формою
деталей чи оздобленням,називається моделлю-аналогом. ( слайд6,7)
Використання моделей-аналогів значно прискорюєі здешевлює процес
художнього конструювання. (слайд 8,9)
4. Поняття про показникиякостівиробу.
Вибираючи готовий виріб, ми враховуємо його якість. Проектуючи
виріб, необхідно прагнути того, щоб він відповідавпевним вимогам.
6. — Якими, на ваш погляд, повинні бути вимоги до якості виробу?
Узагальнюючи відповіді учнів, назвати основні показники якості виробу.
Функціональність — можливість практичного застосування виробу,
правильна конструкція.
Естетичність — красивий і привабливий зовнішній вигляд (відповідність
моді, правильний підбір колірних рішень, оздоблення, відповідність одягу віку
людини).
Ергономічність — зручність в експлуатації (простота догляду за виробом
тощо).
Технологічність — простота виготовлення (правильний вибір способів
оздоблення, відсутність непотрібних деталей тощо).
Економічність — вигідність (невисока ціна за рахунок використання
дешевих матеріалів, низька трудомісткість). (слайд10 )
5. Опис об’єкта проектування.
Процес проектування виробускладається з декількох етапів.
Перший етап – організаційно-підготовчий – коли визначають назву виробу,
його призначення, форму.
Другий етап – це аналіз конструкції раніше виготовленого виробута її
вдосконалення. Конструкція має бути зручноюв користуванні, легкою у
виготовленні, привабливою, естетично оформленою, відповідати призначенню
та низько вартісною.
Третійетап– конструювання і практичне виготовлення виробу. Для цього
використовують технічну та технологічну документацію, де містяться всі дані,
необхідні для виготовлення виробу. До такої документації належать ескіз,
технічний опис, креслення, макет.
7. Ескіз – це графічне зображення предмета, виконане від руки, без
застосування креслярського інструменту, з умовними позначеннями та
дотриманням на око пропорцій предмета. Розрізняють художній та робочий
ескізи. На художньому ескізі передається загальна форма предмета, колір, вид
оздоблення, художні особливості матеріалу. Такий ескіз можна виконувати
олівцями, фарбами, тушшю фломастерами. На робочому ескізі передають не
тільки художні особливості виробу, а й технічні. Так, його виконують чіткими
лініями, зображують вигляд спереду і ззаду, показують окремі дрібні деталі.
(слайд 11 )
V. Практична робота. Пошук моделей аналогів вишитих виробів. Порівняння
зразків і визначення кращих ознак.(див. додатки до уроку),
( слайд12,13,14,15,16)
Інструменти та матеріали: аркуш паперу А4, зразки-аналоги вишитих
блузок, серветок, зразкирозміщення вишивки, простийолівець.
Послідовність виконання роботи:
Проектування виробів
Перший етап – організаційно-
підготовчий (назва виробу,
його призначення, форма)
Другий етап – аналіз
конструкції попереднього
виробу, планування способів
вдосконалення його
Третій (завершальний ) етап –
конструювання і практичне
виготовлення виробу
8. 1. Ознайомся із зразками-аналогами вишитих блузок, серветок.
2. Ознайомся із зразкамирозміщення вишивки.
3. Порівняй зразки і визнач найкращі ознаки виробу, заповнититаблицю1.
4. Визнач конструкцію майбутнього виробу, заповнититаблицю 2.
5. Виконай ескіз виробу, який містить найкращі ознакирозглянутих зразків.
VІ. Формуванняумінь та навичок учнів.
1. Аналіз завдань практичної роботи.
2. Забезпечення необхідними інструментами та матеріалами.
3. Правила безпечної праці, організація робочого місця та санітарно-
гігієнічні вимогипід час виконання практичної роботи.
4. Самостійне виконання завдань практичної роботизаінструкційними
картками.
5. Контроль вчителя з метою виявлення недоліків у знаннях та вміннях
учнів.
6. Здійснення поточногоінструктажу.
7. Підбиття підсумків практичної роботи:
- аналіз недоліків у результатах роботи;
- оцінювання кращих робіт.
VIІ. Рефлексія.
1.Що нового дізналися на уроці?
2.Яку роботувиконували?
3.Де можна використатинабуті знання та вміння?
VІІІ. Мотиваціяоцінок за урок, виставленнявжурнал, щоденник.
ІХ. Завданнядодому.
Підготувати інструменти та матеріали для вишивання.
9. Х. Прибирання робочихмісць.
Практична робота
Пошук моделей аналогів вишитих виробів. Порівняння зразків і
визначення кращих ознак.
Інструменти та матеріали: аркуш паперу А4, зразки-аналоги вишитих
блузок, серветок, зразкирозміщення вишивки, простийолівець.
Послідовність виконання роботи:
1. Ознайомся із зразками-аналогами вишитих блузок, серветок.
2. Ознайомся із зразкамирозміщення вишивки.
3. Порівняй зразки і визнач найкращі ознаки виробу, заповнититаблицю1.
4. Визнач конструкцію майбутнього виробу, заповнититаблицю 2.
5. Виконай ескіз виробу, який містить найкращі ознакирозглянутих зразків.
12. Таблиця 1.
Порівняння зразків і визначення найкращих ознак.
Вимоги до конструкції
Номери зразків
№ 1 № 2 № 3 № 4
1. Функціональність
(можливість практичного
застосування виробу,
правильна конструкція).
2. Естетичність (красивий і
привабливий зовнішній вигляд)
3. Ергономічність (зручність в
експлуатації)
4 . Технологічність (простота
виготовлення)
5 . Економічність (вигідність)
Таблиця 2.
Визначення конструкції майбутнього виробу.
Вимоги до конструкції
Зразок, в якому вимоги реалізовано
найкращим чином
1. Функціональність (можливість
практичного застосування виробу,
правильна конструкція).
2. Естетичність (красивий і привабливий
зовнішній вигляд)
3. Ергономічність (зручність в
експлуатації)
4 . Технологічність (простота
виготовлення)
5 . Економічність (вигідність)