Тема: Розв'язування вправ. Мета: Продовжити вивчення поняття оберненої функції, закріпити навички та вміння знаходити обернену функцію
Тип уроку: закріплення знань. Обладнання: Плакати функцій.
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
урок 5
1. Урок №5
Тема: Розв'язування вправ.
Мета: Продовжити вивчення поняття оберненої функції, закріпити навички
та вміння знаходити обернену функцію
Тип уроку: закріплення знань.
Обладнання: Плакати функцій.
Хід уроку
I. Організаційні моменти.
II. Формування мети і завдання уроку.
III. Вивчення нового матеріалу.
IV. Самостійна робота
План вивчення теми
1. Перевірка д.з.
2. Розв'язування вправ.
2.1 Знайти область визначення функції;
2.2 Дослідити функцію на парність;
2.3 Знайти нулі функції;
2.4 Чи буде функція оборотна:
3. Самостійна робота.
4. Д.З.
2.Розв'язування вправ.
2.1 Знайти область визначення функції:
а) y=
1
2x
2
+1
; б) y=
1
x
2
+2x
; в) y=√x2
+2x ; г) y=
1
x
2
−1
;
д) y=
√x−2
x−3
; е) y=
2√x+1+3√5−x
x
; ж) y=
√x2
√x2
−2
;
з) y=
√x2
−x−2
x2
−9
.
2.2 Дослідити на парність функцію:
а) y=
1
x
+
1
x
3
; б) y=x2
+2x ; в) y=4−x2
; г) y=
4
x
−4x ;
д) y=(x+1)3
+(x−1)3
; е) y=
x
x
2
−1
; ж) y=
∣x∣−x2
1+x2
; з) y=
∣x∣
x2
−3
.
2.3 Знайдіть нулі функції:
а) y=4x2
+12x+9; б) y=
49−x2
x2
−5
; в) y=x4
−10x2
+9;
г) y=(x2
+x)(x2
+x−5)−84; д) y=x5
−x4
−2x3
+2x2
−3.
2. 2.4 Чи буде функція оборотна:
а) y=x2
−6x+5 на R?
б) y=2x−5;
в) y=
6
x.
3. Самостійна робота.
4. Д.З.
А. Знайдіть область визначення функції:
а) f (x)=
x2
−5
x2
+6x−16
; б) f (x)=√10−x.
Б. Дослідити функцію на парність і непарність:
а) y=x3
−x ; б) f (x)=6x6
−7x5
.