1. Тема: Астрід Ліндгрен « Карлсон,що живе на даху»
Мета:створити в уяві дітей художні образи казкових героїв,вчити дітей
аналізувати,давати відповіді за сюжетом повісті «Малий і Карлсон,що живе
на даху» та за розумінням прочитаного,робити висновки;розвивати логічне та
творче мислення,мовленнєві навички,уміння аргументовано висловлювати
свою думку;виховувати шанобливе ставлення до книги,бажання
поповнювати свої знання.
Обладнання:портрет Астрід Ліндгрен ,ілюстрації до прози,банка з
ягодами,для поділу на групи, роздатковий матеріал уривку з прози,для
самостійного читання,фрагмент мультфільму «Малий і Карлсон,що живе на
даху».
ХІД УРОКУ:
І.Організаційний момент
Діти!У нас сьогодні ніби свято,
Гостей зібралося багато.
Ану ж на них ви подивіться
І веселенько усміхніться.
А тепер тихенько поверніться,
Один одному всміхніться,
На урок старання не забудьте взяти,
Сядьте всі рівненько,будем починати.
II.Повідомлення теми,мотивація навчальної діяльності.
2.1. Відгадайте загадку
На даху товстун живе ,він з пропелером літає
Та варення полюбляє…
Здогадався ,хто це є?
-Як ви гадаєте,про що ми будемо говорити на сьогоднішньому уроці?
-Скажіть будь-ласка,а що ви очікуєте від нашого уроку?
2.2.Реклама книги «Малий і Карлсон,що живе на даху» (Буктрейлер)
А «народився» цей герой у Швеції. Його придумала видатна шведська
письменниця Астрід Ліндгрен.
III.Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
- Зараз ми з вами познайомимося з життям Астрід Ліндгрен,
2. 3.1.Розповідь Астрід Ліндгрен.(Презентація)
-Давайте подякуємо .
3.2.Читання казки вчителем.
Перж ніж ми почнемо читати казку давайте попрацюємо над словами ,які
будуть зустрічатися у тексті
Лантух дзижчання
Уклякнув реактивний
Мерехтіли уповільнив
Принишклий запобіжний
Заходився вимальовувалась
Підібрати синоніми дослів першого стовпчика
3.3 Читання ланцюжком.
3.4. Читання мовчки .У вас є 3 хвилини,я хочу щоб ви нам довели,що вмієте
не тільки швидко читати,але й розуміти прочитане. Бажаю успіху! (про що
прочитали?) Що вам здалося смішним? Що вас здивувало?
3.5. А зараз ми пограємо у гру «Дочитай до кінця»
Я починаю читати абзац ,а ви його знаходите і продовжуєте читати до кінця.
3.6. Робота в групах.
Отже,ми маємо 2 групи, і кожна має своє завдання.
І група
Ваше завдання-Асоціативний кущ «Малий»(риси характеру )
ІІ-група
Ваше завдання-Асоціативний кущ «Карлсон» (риси характеру)
IV. Фізкультхвилинка
V.Узагальнення і систематизація знань.
Діти, ми з вами вже прочитали весь текст,а чи зрозуміли ви хто головний
герой казки. А зараз я пропоную прочитати уривок який починається
словами Врешті Карлсон уповільнив літ... в собах
- З якою інтонацією слід читати слова Карлсона? Малюка?
Робота над змістом. Вибіркове читання.(слайд)
Підсумок уроку. Діти ,сподрбалася казка? Чи захотілося вам дочитати казку
до кінця?Маленьким читачам так сподобався Карлсон,що вони ніяк не хотіли
розлучатися з ними.Тому письменниця видала три повісті про пригоди
Карлсона і малюка.Д/з.
3. Гра «Чи уважний ти читач?».
1. Астрід Ліндгрен:
а) видатна шведська письменниця;
б) відома американська актриса;
в) відома німецька художниця.
2. Астрід Ліндгрен написала історії:
а) про Пеппі Довгапанчоху;
б) про Червону Шапочку;
в) про Русалочку.
3. Які нагороди отримала А.
Ліндгрен?
а) Міжнародні Золоті медалі Г. К.
Андерсена;
б) золоту медаль про закінчення
школи;
4. в) Велику Золоту медаль Шведської
академії.
4. Завдяки чому літав Карлсон?
а) Бо мав крила;
б) на спині у нього був пропелер;
в) він мав особистий літак.
5. Як ставився Карлсон до себе?
а) Він себе недолюблював;
б) він себе постійно вихваляв;
в) ніколи нікому про себе не
розповідав.
6. Скільки років Малюку?
а) вісім;
б) три;
в) дев’ять.