Урок 5
Тема уроку. Обведення контурних малюнків. Навчання діалогу (ситуації в
школі).
Мета уроку: вчити обводити контурні малюнки, правильно тримати олівець
і ручку, сидіти за партою; складати короткі монологічні висловлювання;
дотримуватися правил мовленнєвого етикету у спілкуванні; закріплювати
вміння координувати рухи очей і кисті руки та впевнено рухатися по
площині вздовж рядка при виконанні графічних завдань; розвивати зорово-
моторну координацію, зв’язне мовлення учнів, дрібну моторику руки;
поповнювати словниковий запас слів дітей, виховувати старанність,
акуратність; виховувати дружні відносини і взаємоповагу у шкільній родині.
Обладнання: кольорові олівці, альбом, зошит, мультимедійна презентація.
Перебіг уроку
І. Організаційний момент.
Встаньте, діти, всі скоріше,
Усміхніться всім миліше.
Привітайтесь: «Добрийдень!»
Продзвенів дзвінок: «Дзелень!»
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Продовжуємо нашу подорож у країну Письмоляндію. До нас поспішає
Королева Письма із цікавими завданнями.
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
Сьогодні на уроці ми будемо вчитися обводити контурні малюнки та
розфарбовувати їх, складати короткі монологічні висловлювання; розвивати
зорово-моторну координацію рухів.
ІV. Актуалізація опорних знань.
1. Артикуляційні вправи. Робота зіскоромовкою.
Аби наш ротик працював,
Звуки гарно промовляв,
Скоромовки будем вчити,
Щоб швидко й чітко говорити.
Бурі бобрибрід перебрели,
Забули бобризабратиторби.
Бабин біб розцвів у дощ.
Буде бабі біб і борщ.
Завдання: читання скоромовок різними темпами (вправа «Дощик»).
- Який звук чуємо у скоромовках найчастіше?
- Доберіть слова, де цей звук чуємо на початку ( в кінці) слова.
2. Відгадуваннязагадок про тварин.
КоролеваПисьма запрошує вас до лісової школи. А хто там навчається
і хто навчає, давайте відгадаємо.
Що за дивна птиця?
Світла денного боїться…
Дзьоб крючком, великі очі,
І не спиться їй щоночі.
Ху-ху-ху! – кричить вона.
Відгадали? Це …(Сова.)
Влітку наїдається,
Взимку висипається. (Ведмідь.)
Він маленький молодець
В нього бурий комірець.
Він не плаває – літає,
Він пшениченьку збирає.
Задавака – молодець!
Ви впізнали? (Горобець.)
Тріщить вона щоранку
Та пташка білобока,
Помовч вже ти хоч трохи!
Як звуть її? (Сорока.)
В дуплі її домівка –
Живе, як вільна пташка.
Із гілки та на гілку
Шугати їй неважко.
Грибків собі насушить,
Горішків назбирає.
Зима снігів натрусить,
А їй біди немає! (Білка.)
Із муки він був печений.
На сметані замішений.
На віконечку студився.
По доріжці покотився…(Колобок.)
3. Орієнтування на площині. Розвиток зв’язного мовлення.
- Хто навчає казкових героїв?
- Хто знаходиться у нижньому лівому куточку? Що вони роблять?
- Хто знаходиться у центрі малюнку?
- Де знаходиться колобок?
- Із яких казок ці герої?
4. Фізкультхвилинка.
У країні казочокжив веселий колобок,
Разом з ним усі звірятка вишикувались на зарядку.
Похитали головою, раз притупнули ногою,
Руки вгору піднесли, трішки ними потрясли,
Нахилились вліво, вправо, та цього іще замало.
Руки вгору, руки вниз, раз – присіли, піднялись,
Головою похитали й працювати знову стали.
V. Робота над темою уроку.
1. Обведення малюнка по контуру. Розфарбовування.
У кожного на парті малюнок із зображенням колобка.
Завдання: обвестипо контуру, розфарбовування малюнка.
2. Ознайомлення із поняттям «діалог».
Діалог – це різновид прямої мови, розмова між двома або кількома особами,
який має свої специфічні особливості:
1. При діалозі відбувається обмін інформацією між двома чи декількома
учасниками розмови.
2. Кожне висловлювання учасника в діалозі називається реплікою.
3. Учасники діалогу почергово обмінюються репліками у форматі
запитання/відповідь, ствердження/заперечення, ствердження/уточнення.
- Послухайте діалог, який відбувся між двома дітьми після літніх канікул,
коли вони прийшли до школи. Діти обмінялися інформацією, як провели
літо.
Діалог на тему «Зустріч після канікул»
- Здрастуй, Іванко!
- Привіт, Сашко! Радий тебе зустріти!
- І я так само радий! Ну, розповідай, як провів літні канікули?
- О, я провів їх дуже цікаво. Ми з батьками їздили відпочивати до моря.
- Справді? І куди саме ви подорожували?
- У Миколаїв. Спершу ми жили в пансіонаті. Купалися в морі досхочу. Я з
татом навіть рибалив з пірсу.
- Щось упіймали?
- Морського йоржа! Але його їсти майже неможливо, тож ми його
відпустили.
- А потім ви ще десь подорожували?
- Так, ми їздили на екскурсії в Запоріжжя, Камянець-Подільський. Мені
особливо сподобаласястародавня фортеця.Такщо я все про себе та про себе!
Ти як провів літо, друже?
- У батьків грошей подорожувати не було, тому я провів його вдома. Але не
нудьгував.
- Чим же ти займався цілих три місяці?
- Катався на велосипеді, з хлопцями грав у різні ігри. Футбол, баскетбол,
волейбол – ми все спробували. Кожний день ходив на турніки робити
гімнастику. Бачиш, які м’язи накачав?
- О-о, я би теж не проти мати такі…
- Ще я книжки читав, фантастику. Адже в мене багато часу було. Тепер я
спеціаліст з цього жанру.
- Ну, тоді розповіси мені, що прочитав. Ти згодний, Сашко?
- Згоден!
3. Складаннядіалогу. Робота впарах.
- Об’єднайтеся в пари. Обміняйтеся інформацією, як провели літо.
Декілька пар озвучують діалог вголос.
5. . Пальчикова гімнастика.
Руки перехрещені тильним боком долонею до себе. Спочатку пальці обох
рук стиснуті в кулаки, потім пальці-промінці розкриваються, руки
повертаються вправо-вліво.
У кінці віршика діти плескають у долоні.
Ясне сонечко в кімнату
Дивиться в віконечко,
Дуже раді всі малята,
Плескають в долонечки.
VІ. Закріплення знань.
1. Виконання письмового завдання у зошиті в клітинку. Графічний
диктант.
Відступіть униз від попереднього завдання 4 клітинки униз.
Поставте крапку у нижньому правому куточку клітинки. Це старт.
Починаймо з цієї клітинки!
Знайдіть правий верхній куточок клітинки.
Опис диктанту
Вниз 3 кл., вправо 3 кл., вниз 1 кл., вліво 3 кл., вниз 1 кл., вправо 4 кл., вгору
5 кл., вліво 1 кл., вниз 2 кл., вліво 2 кл., вгору2 кл., вліво 1 кл.
VІІ. Підсумок уроку.
- Чи сподобались вам завдання від Королеви Письма? Що було
цікавого? Що було нового? Чого навчились?
- Дякую вам за роботу на уроці!
Використаналітература:
1. Готуємо руку дитини до письма: навчально-методичнийпосібник/
А.М. Богуш. – Т ернопіль: Мандрівець, 2014. – 160 с.
2. Народні перлини для маленької дитини / упор. О. Яловська. –
Тернопіль: Мандрівець, 2013. – 408 с.
Інтернетресурси:
http://myvchytel.dp.ua
http://ycilka.net
http://metodportal.com
Буква «У»

урок 5

  • 1.
    Урок 5 Тема уроку.Обведення контурних малюнків. Навчання діалогу (ситуації в школі). Мета уроку: вчити обводити контурні малюнки, правильно тримати олівець і ручку, сидіти за партою; складати короткі монологічні висловлювання; дотримуватися правил мовленнєвого етикету у спілкуванні; закріплювати вміння координувати рухи очей і кисті руки та впевнено рухатися по площині вздовж рядка при виконанні графічних завдань; розвивати зорово- моторну координацію, зв’язне мовлення учнів, дрібну моторику руки; поповнювати словниковий запас слів дітей, виховувати старанність, акуратність; виховувати дружні відносини і взаємоповагу у шкільній родині. Обладнання: кольорові олівці, альбом, зошит, мультимедійна презентація. Перебіг уроку І. Організаційний момент. Встаньте, діти, всі скоріше, Усміхніться всім миліше. Привітайтесь: «Добрийдень!» Продзвенів дзвінок: «Дзелень!» ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. Продовжуємо нашу подорож у країну Письмоляндію. До нас поспішає Королева Письма із цікавими завданнями. ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку. Сьогодні на уроці ми будемо вчитися обводити контурні малюнки та розфарбовувати їх, складати короткі монологічні висловлювання; розвивати зорово-моторну координацію рухів. ІV. Актуалізація опорних знань. 1. Артикуляційні вправи. Робота зіскоромовкою. Аби наш ротик працював, Звуки гарно промовляв, Скоромовки будем вчити, Щоб швидко й чітко говорити. Бурі бобрибрід перебрели, Забули бобризабратиторби. Бабин біб розцвів у дощ. Буде бабі біб і борщ. Завдання: читання скоромовок різними темпами (вправа «Дощик»). - Який звук чуємо у скоромовках найчастіше? - Доберіть слова, де цей звук чуємо на початку ( в кінці) слова. 2. Відгадуваннязагадок про тварин.
  • 2.
    КоролеваПисьма запрошує васдо лісової школи. А хто там навчається і хто навчає, давайте відгадаємо. Що за дивна птиця? Світла денного боїться… Дзьоб крючком, великі очі, І не спиться їй щоночі. Ху-ху-ху! – кричить вона. Відгадали? Це …(Сова.) Влітку наїдається, Взимку висипається. (Ведмідь.) Він маленький молодець В нього бурий комірець. Він не плаває – літає, Він пшениченьку збирає. Задавака – молодець! Ви впізнали? (Горобець.) Тріщить вона щоранку Та пташка білобока, Помовч вже ти хоч трохи! Як звуть її? (Сорока.) В дуплі її домівка – Живе, як вільна пташка. Із гілки та на гілку Шугати їй неважко. Грибків собі насушить, Горішків назбирає.
  • 3.
    Зима снігів натрусить, Аїй біди немає! (Білка.) Із муки він був печений. На сметані замішений. На віконечку студився. По доріжці покотився…(Колобок.) 3. Орієнтування на площині. Розвиток зв’язного мовлення. - Хто навчає казкових героїв? - Хто знаходиться у нижньому лівому куточку? Що вони роблять? - Хто знаходиться у центрі малюнку? - Де знаходиться колобок? - Із яких казок ці герої? 4. Фізкультхвилинка. У країні казочокжив веселий колобок, Разом з ним усі звірятка вишикувались на зарядку. Похитали головою, раз притупнули ногою, Руки вгору піднесли, трішки ними потрясли, Нахилились вліво, вправо, та цього іще замало. Руки вгору, руки вниз, раз – присіли, піднялись, Головою похитали й працювати знову стали. V. Робота над темою уроку. 1. Обведення малюнка по контуру. Розфарбовування. У кожного на парті малюнок із зображенням колобка. Завдання: обвестипо контуру, розфарбовування малюнка.
  • 4.
    2. Ознайомлення ізпоняттям «діалог». Діалог – це різновид прямої мови, розмова між двома або кількома особами, який має свої специфічні особливості: 1. При діалозі відбувається обмін інформацією між двома чи декількома учасниками розмови. 2. Кожне висловлювання учасника в діалозі називається реплікою. 3. Учасники діалогу почергово обмінюються репліками у форматі запитання/відповідь, ствердження/заперечення, ствердження/уточнення. - Послухайте діалог, який відбувся між двома дітьми після літніх канікул, коли вони прийшли до школи. Діти обмінялися інформацією, як провели літо. Діалог на тему «Зустріч після канікул» - Здрастуй, Іванко! - Привіт, Сашко! Радий тебе зустріти! - І я так само радий! Ну, розповідай, як провів літні канікули? - О, я провів їх дуже цікаво. Ми з батьками їздили відпочивати до моря. - Справді? І куди саме ви подорожували? - У Миколаїв. Спершу ми жили в пансіонаті. Купалися в морі досхочу. Я з татом навіть рибалив з пірсу. - Щось упіймали? - Морського йоржа! Але його їсти майже неможливо, тож ми його відпустили. - А потім ви ще десь подорожували? - Так, ми їздили на екскурсії в Запоріжжя, Камянець-Подільський. Мені особливо сподобаласястародавня фортеця.Такщо я все про себе та про себе! Ти як провів літо, друже? - У батьків грошей подорожувати не було, тому я провів його вдома. Але не нудьгував. - Чим же ти займався цілих три місяці? - Катався на велосипеді, з хлопцями грав у різні ігри. Футбол, баскетбол, волейбол – ми все спробували. Кожний день ходив на турніки робити гімнастику. Бачиш, які м’язи накачав? - О-о, я би теж не проти мати такі… - Ще я книжки читав, фантастику. Адже в мене багато часу було. Тепер я спеціаліст з цього жанру. - Ну, тоді розповіси мені, що прочитав. Ти згодний, Сашко? - Згоден! 3. Складаннядіалогу. Робота впарах. - Об’єднайтеся в пари. Обміняйтеся інформацією, як провели літо. Декілька пар озвучують діалог вголос.
  • 5.
    5. . Пальчиковагімнастика. Руки перехрещені тильним боком долонею до себе. Спочатку пальці обох рук стиснуті в кулаки, потім пальці-промінці розкриваються, руки повертаються вправо-вліво. У кінці віршика діти плескають у долоні. Ясне сонечко в кімнату Дивиться в віконечко, Дуже раді всі малята, Плескають в долонечки. VІ. Закріплення знань. 1. Виконання письмового завдання у зошиті в клітинку. Графічний диктант. Відступіть униз від попереднього завдання 4 клітинки униз. Поставте крапку у нижньому правому куточку клітинки. Це старт. Починаймо з цієї клітинки! Знайдіть правий верхній куточок клітинки.
  • 6.
    Опис диктанту Вниз 3кл., вправо 3 кл., вниз 1 кл., вліво 3 кл., вниз 1 кл., вправо 4 кл., вгору 5 кл., вліво 1 кл., вниз 2 кл., вліво 2 кл., вгору2 кл., вліво 1 кл. VІІ. Підсумок уроку. - Чи сподобались вам завдання від Королеви Письма? Що було цікавого? Що було нового? Чого навчились? - Дякую вам за роботу на уроці! Використаналітература: 1. Готуємо руку дитини до письма: навчально-методичнийпосібник/ А.М. Богуш. – Т ернопіль: Мандрівець, 2014. – 160 с. 2. Народні перлини для маленької дитини / упор. О. Яловська. – Тернопіль: Мандрівець, 2013. – 408 с. Інтернетресурси: http://myvchytel.dp.ua http://ycilka.net http://metodportal.com Буква «У»