SlideShare a Scribd company logo
1 of 7
Мета: Систематизація та узагальнення знань, умінь і
навичок; стимулювання пізнавального процесу;
розвивати нестандартні уміння для навчальної
діяльності; розвивати навички взаємодії; виховувати
ініціативу та творчість.
Тип уроку: Нестандартний. Комбінований.
Форма проведення: Математичний аукціон.
Обладнання: Презентація Power Point; мультимедійна
дошка; картки із завданнями гри (у вчителя);
секундомір; молоток для проведення торгів;
протокол гри.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Рефлексія.
Перед вами на партах лежать зображення:
- смуток;

- радість;

- байдужість.

Оберіть те зображення, яке передає ваш настрій.
Девіз: Математика – головна професія майбутнього.
Л. Соболєв.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Проходити наша робота буде незвичайно. Сьогодні ми
перенесемося на математичний аукціон.
Аукціон – від латинського слова означає збільшення.
Організаційна форма публічного продажу майна чи товарів у
зазначений час і у встановленому місці. Об’єкт продажу отримує
особа, яка запропонувала за нього найвищу ціну.
Клас об’єднаний в групи-фірми по 7 – 8 осіб. Кожна обирає
менеджера.
Менеджери – професійний керівник у сфері організації і
управління, який володіє знаннями в різних галузях, у тому числі
економіки, бізнесу, соціальної психології.
Надаю слово кожній з груп для представлення своєї фірми.
Кожна фірма має стартовий капітал – 50 у. о. Ця сума в разі
розумної гри може принести великий прибуток.
Гра складається з чотирьох торгів.
Торги – здійснення торгів на фондовій біржі не в
автономному режимі, а за допомогою спеціалістів біржі в
ручному режимі.
Перші торги: Складаються з 4 лотів.
Лот – стандартна за кількістю та якістю партія товару, що
продається на аукціоні, один контракт на біржі, будь-яка партія
товару, що пропонується на продаж як єдине ціле.
Перевіряється теоретичні знання з теми. Початкова ціна
кожного лота 10 у. о. Час на обговорення відповіді – 2 с. Ця
інформація повідомляється всім фірмам, після того як менеджер
однієї фірми купив даний лот.
Менеджери беруть участь у торгах за кожний лот, не бачачи
на екрані самого завдання. Збільшувати ціну лоту можна на 5 у.
о. Право відповіді одержує фірма, що купила питання за велику
ціну. У разі правильної відповіді ця сума додається до капіталу
компанії; якщо відповідь не правильна, то сума списується з
рахунку. Право відповіді одержують суперники. Якщо вони
дають правильну відповідь, то на їхній рахунок записується
початкова ціна лота (10 у. о.).
Другі торги: лот 5 – 7. Перевіряється вміння усного
розв’язування завдання з теми. Початкова ціна кожного лота – 20
у. о. Час на обдумування відповіді – 15 с.
Треті торги: лот 8 – 10. Пропонується письмово розв’язати
завдання. Початкова ціна кожного лота – 40 у. о. Час на
розв’язування кожного лота вказано в картках із завданнями.
Четверті торги: лот 11 – 13. Пропонується письмово розв’язати
завдання підвищеного рівня складності. Початкова ціна кожного
лота – 50 у. о. Час на розв’язування кожного завдання – 5 хв.
В обговоренні і розв’язуванні беруть участь співробітники
фірм. Право відповіді менеджер надає тому, хто, на його думку,
найбільш вдало впорався із завданням.
Усі співробітники фірм одержують бали.
ІІІ. Математичний аукціон.
ПЕРШІ ТОРГИ
(теоретичний матеріал)
Початкова ціна – 10 у. о.
Час на обдумування – 2 с.
Лот 1. Означення.
Що таке многочлен?
Лот 2. Пояснення.
Чи правильнf тотожність (a+b)c = c(a+b)? Чому?
Лот 3. Формулювання.
Сформулюйте правило множення многочленна на одночлен.
Лот 4. Алгоритм.
Як помножити два многочлени?
ДРУГІ ТОРГИ
(усні завдання)
Пояаткова ціна – 20 у. о.
Час на обговорення – 15 с.
Лот 5.
Вказати степінь многочлена відносно змінної х:
x − x + 4x .
Лот 6.
Розв’яжіть рівняння:
х(х – 9) = 0.
Лот 7.
Чи правильно розкладено на множники многочлен:
-9 + 6х = -3(3 + 2х).
3

5
ТРЕТІ ТОРГИ
(Письмові завдання. Базовий рівень)
Початкова ціна – 40 у. о.
Лот 8.
Час виконання 2 хв.
Виконати дії з многочленами:
(6а – 2b) – (5a + 3b);
Лот 9.
Час виконання 3 хв.
Розв’язати рівняння:
4х(х - 1) = 9 + (2х + 5)(2х – 3).
Лот 10.
Час виконання 4 хв.
В одній бочці 99 л бензину, а в другій – 57 л. З першої щодня
беруть по 12 л, а з другої – по 10 л. Через скільки днів у першій
бочці бензину стане в з рази більше, ніж у другій?
ЧЕТВЕРТІ ТОРГИ
(Письмові завдання. Підвищений рівень)
Початкова ціна – 50 у. о.
Час виконання – 5 хв.
Лот 11.
Обчисліть:

3,72 ⋅ 2, 41 − 2,41 ⋅ 2,72
24,1 ⋅1,4 + 24,1 ⋅1,01 − 24,1 ⋅1,41

Лот 12.
Периметр трикутника 44 см. Одна з його сторін на 4 см
менша за другу і в два рази більша за третю сторону. Знайдіть
сторони трикутника.
Лот 13.
Розв’язати рівняння:
3(х + 1)(х + 2) – (3х - 4)(х + 2) = -28.
ІV. Систематизація навчальних досягнень.
Вітаю вас всіх. Ви успішно закінчили торги, а тепер щоб
перевірити як ви засвоїли матеріал уроку пропоную вам виконати
тестові завдання. На ваших столах таємничі конверти в яких
тестові завдання. Розкрийте конверти і візьміть своє тестове
завдання. Кожне питання оцінюється в 1 бал. Вибрати можна
лише одну відповідь.
Виконання тестових завдань.
1. Многочлен – це сума одночленів?
1) так.
2) ні;
3) не знаю.
2. Дано 5х + 4х² + 3х³ - 5х³ - 4х² - 3х – це…
1) тричлен.
2) двочлен.
3) многочлен нестандартного
вигляду.
3. Який із виразів многочлен?
1) 2х – 3.
2) -21.
3) у(х - у).
4. Знайдіть суму многочленів 2х³ - с і 3с.
1) 2х³ - с - 3с.
2) 2х³ - с + 3с.
3) 2х³ - с · 3с.
5. Знайдіть степінь многочлена 4,5 x + 3x − 2,5 x − 6 x .
1) 8;
2) 1;
3) 2.
6. Спростіть вираз (2а + 3b) + (7b – 3a) – (8a – 6b):
1) 13а – 4b;
2) -9а + 16b;
3) 7а – 16b.
7. Виконайте множення: (х +1)(х - 1).
1) x − 2 x + 1 ;
2) x +1 ;
3) x .
8. Знайдіть спільний множник членів многочлена
6сх – 9су:
1) 6с;
2) 3с;
3) 6х.
9. Розв’яжіть рівняння х(х + 1) – х(х – 2) = 3:
1) -1;
2) 0;
3) 1.
10. Задано два многочлена: x + 4 x і 5 − x . Виберіть
правильне твердження.
1) Сума заданих многочленів дорівнює 4х + 5.
2) Якщо записати суму заданих многочленів, то в
одержаному виразі будуть подібні члени.
3) Якщо записати суму заданих многочленів і звести подібні
доданки, то одержимо вираз 4х – 5.
11. Розклавши на множники многочлен -6ру² + 8р²у – 4р³z
отримаємо:
1. 2р(-3у² + 4ру -2р²z);
2. 2р²(-3у² + 4у -2рz);
3. 2ру(-3у + 4р -2z).
6

2

2

2

2

2

2

8
12. Зведіть подібні члени многочлена
у² - 3у + у – 1 - 2у² - 5у.
1) у² - 7у – 1;
2) -у² - 7у – 1;
3) у² + 8у – 1.
Час на виконання тестового завдання вичерпано. Віддайте
будь ласка свою роботу співробітнику вашої фірми який сидить
праворуч від вас. Перевіряємо роботи. Оцінюємо свого товариша.
V. Підведення підсумків уроку.
Сьогодні перемогла фірма , яка максимально
збільшила свій стартовий капітал. Привітаємо їх будь ласка.
Рефлексія.
1. Якщо ваш настрій змінився за урок, будь ласка
змініть і зображення на ваших картка.
2. Пропоную менеджерам фірм виставити бали своїм
співробітникам, а потім кожен поставте собі бал за урок.
Я внесу свій бал і скоригований бал піде у журнал.
VІ. Домашнє завдання.
Підготуватись до контрольної роботи № 4, Виконати
самостійну роботу на с.112 – І, ІІ варіант.
12. Зведіть подібні члени многочлена
у² - 3у + у – 1 - 2у² - 5у.
1) у² - 7у – 1;
2) -у² - 7у – 1;
3) у² + 8у – 1.
Час на виконання тестового завдання вичерпано. Віддайте
будь ласка свою роботу співробітнику вашої фірми який сидить
праворуч від вас. Перевіряємо роботи. Оцінюємо свого товариша.
V. Підведення підсумків уроку.
Сьогодні перемогла фірма , яка максимально
збільшила свій стартовий капітал. Привітаємо їх будь ласка.
Рефлексія.
1. Якщо ваш настрій змінився за урок, будь ласка
змініть і зображення на ваших картка.
2. Пропоную менеджерам фірм виставити бали своїм
співробітникам, а потім кожен поставте собі бал за урок.
Я внесу свій бал і скоригований бал піде у журнал.
VІ. Домашнє завдання.
Підготуватись до контрольної роботи № 4, Виконати
самостійну роботу на с.112 – І, ІІ варіант.

More Related Content

What's hot

Ознаки подільності чисел
Ознаки подільності чиселОзнаки подільності чисел
Ознаки подільності чиселFormula.co.ua
 
урок квадратні корені рівняння
урок квадратні корені рівнянняурок квадратні корені рівняння
урок квадратні корені рівнянняLyubow Bondar
 
8056 математика 5 клас
8056 математика 5 клас8056 математика 5 клас
8056 математика 5 класurvlan
 
Підручник Математика 4 клас С.О. Скворцова, О.В. Онопрієнко 2021 - Частина 1
Підручник Математика 4 клас С.О. Скворцова, О.В. Онопрієнко 2021 - Частина 1Підручник Математика 4 клас С.О. Скворцова, О.В. Онопрієнко 2021 - Частина 1
Підручник Математика 4 клас С.О. Скворцова, О.В. Онопрієнко 2021 - Частина 112Балів ГДЗ
 
Множення і ділення раціональних чисел
Множення і ділення раціональних чиселМноження і ділення раціональних чисел
Множення і ділення раціональних чиселsveta7940
 
різниця квадратів
різниця квадратіврізниця квадратів
різниця квадратівAntonLapay
 
Множення і ділення раціональних чисел
Множення і ділення раціональних чиселМноження і ділення раціональних чисел
Множення і ділення раціональних чиселsveta7940
 
Елементи прикладної математики
Елементи прикладної математикиЕлементи прикладної математики
Елементи прикладної математикиsveta7940
 
Квадратний тричлен та його корені. Розкладання квадратного тричлена на лінійн...
Квадратний тричлен та його корені. Розкладання квадратного тричлена на лінійн...Квадратний тричлен та його корені. Розкладання квадратного тричлена на лінійн...
Квадратний тричлен та його корені. Розкладання квадратного тричлена на лінійн...sveta7940
 
3107 журнал
3107 журнал3107 журнал
3107 журналurvlan
 
інтегрований урок з математики
інтегрований урок з математикиінтегрований урок з математики
інтегрований урок з математикиschool
 

What's hot (20)

Plan uroku 2014_polniy
Plan uroku 2014_polniyPlan uroku 2014_polniy
Plan uroku 2014_polniy
 
Ознаки подільності чисел
Ознаки подільності чиселОзнаки подільності чисел
Ознаки подільності чисел
 
урок квадратні корені рівняння
урок квадратні корені рівнянняурок квадратні корені рівняння
урок квадратні корені рівняння
 
Biznes plan
Biznes planBiznes plan
Biznes plan
 
Proporzii 5kl
Proporzii 5klProporzii 5kl
Proporzii 5kl
 
Бучко
БучкоБучко
Бучко
 
8056 математика 5 клас
8056 математика 5 клас8056 математика 5 клас
8056 математика 5 клас
 
Noviy otkryty urok
Noviy otkryty urokNoviy otkryty urok
Noviy otkryty urok
 
Підручник Математика 4 клас С.О. Скворцова, О.В. Онопрієнко 2021 - Частина 1
Підручник Математика 4 клас С.О. Скворцова, О.В. Онопрієнко 2021 - Частина 1Підручник Математика 4 клас С.О. Скворцова, О.В. Онопрієнко 2021 - Частина 1
Підручник Математика 4 клас С.О. Скворцова, О.В. Онопрієнко 2021 - Частина 1
 
86
8686
86
 
Множення і ділення раціональних чисел
Множення і ділення раціональних чиселМноження і ділення раціональних чисел
Множення і ділення раціональних чисел
 
86
8686
86
 
232
232232
232
 
різниця квадратів
різниця квадратіврізниця квадратів
різниця квадратів
 
Множення і ділення раціональних чисел
Множення і ділення раціональних чиселМноження і ділення раціональних чисел
Множення і ділення раціональних чисел
 
Елементи прикладної математики
Елементи прикладної математикиЕлементи прикладної математики
Елементи прикладної математики
 
Квадратний тричлен та його корені. Розкладання квадратного тричлена на лінійн...
Квадратний тричлен та його корені. Розкладання квадратного тричлена на лінійн...Квадратний тричлен та його корені. Розкладання квадратного тричлена на лінійн...
Квадратний тричлен та його корені. Розкладання квадратного тричлена на лінійн...
 
Формули скороченого множення
Формули скороченого множенняФормули скороченого множення
Формули скороченого множення
 
3107 журнал
3107 журнал3107 журнал
3107 журнал
 
інтегрований урок з математики
інтегрований урок з математикиінтегрований урок з математики
інтегрований урок з математики
 

Similar to 1223 алгебра многочлени аукціон

Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер) Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер) Оксана Бондаренко
 
урок математичний турнір в 1класі 5
урок математичний  турнір в 1класі 5урок математичний  турнір в 1класі 5
урок математичний турнір в 1класі 5Andrey Goroshko
 
7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)urvlan
 
7190 розробка уроку (6 клас)
7190 розробка уроку (6 клас)7190 розробка уроку (6 клас)
7190 розробка уроку (6 клас)urvlan
 
Розробка уроку "Таблиця множення числа 9".
Розробка уроку "Таблиця множення числа 9".Розробка уроку "Таблиця множення числа 9".
Розробка уроку "Таблиця множення числа 9".Юрій Яяяяяяяяяя
 
Дії з раціональними числами
Дії з раціональними числамиДії з раціональними числами
Дії з раціональними числамиsveta7940
 
залежність результатів множення і ділення від зміни одного з компонентів дії
залежність результатів множення і ділення від зміни одного з компонентів діїзалежність результатів множення і ділення від зміни одного з компонентів дії
залежність результатів множення і ділення від зміни одного з компонентів діїМарія Пасічник
 
3 klas-matematyka-skvortsova-2020-2
3 klas-matematyka-skvortsova-2020-23 klas-matematyka-skvortsova-2020-2
3 klas-matematyka-skvortsova-2020-2NoName520
 
11308 9 клас
11308 9 клас11308 9 клас
11308 9 класjasperwtf
 
3 m s_2020-2
3 m s_2020-23 m s_2020-2
3 m s_2020-24book
 
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-2
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-2Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-2
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-2kreidaros1
 
Matematyka 4-klas-skvortsova-2015-2
Matematyka 4-klas-skvortsova-2015-2Matematyka 4-klas-skvortsova-2015-2
Matematyka 4-klas-skvortsova-2015-2kreidaros1
 
Розв'язування текстових задач
Розв'язування текстових задачРозв'язування текстових задач
Розв'язування текстових задачВита Николаева
 
Matematyka 3-klas-bevz-2020-2
Matematyka 3-klas-bevz-2020-2Matematyka 3-klas-bevz-2020-2
Matematyka 3-klas-bevz-2020-2kreidaros1
 
3 m b_2020-2
3 m b_2020-23 m b_2020-2
3 m b_2020-24book
 

Similar to 1223 алгебра многочлени аукціон (20)

Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер) Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
 
урок математичний турнір в 1класі 5
урок математичний  турнір в 1класі 5урок математичний  турнір в 1класі 5
урок математичний турнір в 1класі 5
 
7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)
 
7190 розробка уроку (6 клас)
7190 розробка уроку (6 клас)7190 розробка уроку (6 клас)
7190 розробка уроку (6 клас)
 
Урок математики 2 клас
Урок математики 2 класУрок математики 2 клас
Урок математики 2 клас
 
Розробка уроку "Таблиця множення числа 9".
Розробка уроку "Таблиця множення числа 9".Розробка уроку "Таблиця множення числа 9".
Розробка уроку "Таблиця множення числа 9".
 
Дії з раціональними числами
Дії з раціональними числамиДії з раціональними числами
Дії з раціональними числами
 
залежність результатів множення і ділення від зміни одного з компонентів дії
залежність результатів множення і ділення від зміни одного з компонентів діїзалежність результатів множення і ділення від зміни одного з компонентів дії
залежність результатів множення і ділення від зміни одного з компонентів дії
 
3 klas-matematyka-skvortsova-2020-2
3 klas-matematyka-skvortsova-2020-23 klas-matematyka-skvortsova-2020-2
3 klas-matematyka-skvortsova-2020-2
 
11308 9 клас
11308 9 клас11308 9 клас
11308 9 клас
 
3 m s_2020-2
3 m s_2020-23 m s_2020-2
3 m s_2020-2
 
1
11
1
 
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-2
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-2Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-2
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-2
 
кисыль
кисылькисыль
кисыль
 
кисыль
кисылькисыль
кисыль
 
Matematyka 4-klas-skvortsova-2015-2
Matematyka 4-klas-skvortsova-2015-2Matematyka 4-klas-skvortsova-2015-2
Matematyka 4-klas-skvortsova-2015-2
 
Урок з математики (4-Б кл.)
Урок з математики (4-Б кл.)Урок з математики (4-Б кл.)
Урок з математики (4-Б кл.)
 
Розв'язування текстових задач
Розв'язування текстових задачРозв'язування текстових задач
Розв'язування текстових задач
 
Matematyka 3-klas-bevz-2020-2
Matematyka 3-klas-bevz-2020-2Matematyka 3-klas-bevz-2020-2
Matematyka 3-klas-bevz-2020-2
 
3 m b_2020-2
3 m b_2020-23 m b_2020-2
3 m b_2020-2
 

More from jasperwtf

3254 урок 6 правильні многокутнники
3254 урок 6 правильні многокутнники3254 урок 6 правильні многокутнники
3254 урок 6 правильні многокутнникиjasperwtf
 
3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхні
3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхні3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхні
3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхніjasperwtf
 
3254 урок 4 площі поверхні призми
3254 урок 4 площі поверхні призми3254 урок 4 площі поверхні призми
3254 урок 4 площі поверхні призмиjasperwtf
 
3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудова
3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудова3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудова
3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудоваjasperwtf
 
3254 урок 2 призма та паралелепіпед
3254 урок 2 призма та паралелепіпед3254 урок 2 призма та паралелепіпед
3254 урок 2 призма та паралелепіпедjasperwtf
 
3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний кути
3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний        кути3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний        кути
3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний кутиjasperwtf
 
3254 правильні многогранники.
3254 правильні многогранники.3254 правильні многогранники.
3254 правильні многогранники.jasperwtf
 
3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і конус.
3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і  конус.3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і  конус.
3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і конус.jasperwtf
 
3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.
3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.
3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.jasperwtf
 
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина доjasperwtf
 
3160 показникові рівняння
3160 показникові рівняння3160 показникові рівняння
3160 показникові рівнянняjasperwtf
 
3160 показникові рівнянн
3160 показникові рівнянн3160 показникові рівнянн
3160 показникові рівняннjasperwtf
 
2044 наибольшее и наименьшее
2044 наибольшее и наименьшее2044 наибольшее и наименьшее
2044 наибольшее и наименьшееjasperwtf
 
1897 презентація многогранники
1897 презентація многогранники1897 презентація многогранники
1897 презентація многогранникиjasperwtf
 
1366 похідна розв вправ
1366 похідна розв вправ1366 похідна розв вправ
1366 похідна розв вправjasperwtf
 
1217 геометрия 11_класс
1217 геометрия 11_класс1217 геометрия 11_класс
1217 геометрия 11_классjasperwtf
 
642 презентація застос похідн
642 презентація застос похідн642 презентація застос похідн
642 презентація застос похіднjasperwtf
 
642 презентация застос похыдн
642 презентация застос похыдн642 презентация застос похыдн
642 презентация застос похыднjasperwtf
 
092 урок методи розвязування систем рівнянь.
092 урок методи розвязування систем рівнянь.092 урок методи розвязування систем рівнянь.
092 урок методи розвязування систем рівнянь.jasperwtf
 
092 теорема крамера
092 теорема крамера092 теорема крамера
092 теорема крамераjasperwtf
 

More from jasperwtf (20)

3254 урок 6 правильні многокутнники
3254 урок 6 правильні многокутнники3254 урок 6 правильні многокутнники
3254 урок 6 правильні многокутнники
 
3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхні
3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхні3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхні
3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхні
 
3254 урок 4 площі поверхні призми
3254 урок 4 площі поверхні призми3254 урок 4 площі поверхні призми
3254 урок 4 площі поверхні призми
 
3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудова
3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудова3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудова
3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудова
 
3254 урок 2 призма та паралелепіпед
3254 урок 2 призма та паралелепіпед3254 урок 2 призма та паралелепіпед
3254 урок 2 призма та паралелепіпед
 
3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний кути
3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний        кути3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний        кути
3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний кути
 
3254 правильні многогранники.
3254 правильні многогранники.3254 правильні многогранники.
3254 правильні многогранники.
 
3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і конус.
3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і  конус.3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і  конус.
3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і конус.
 
3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.
3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.
3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.
 
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до
 
3160 показникові рівняння
3160 показникові рівняння3160 показникові рівняння
3160 показникові рівняння
 
3160 показникові рівнянн
3160 показникові рівнянн3160 показникові рівнянн
3160 показникові рівнянн
 
2044 наибольшее и наименьшее
2044 наибольшее и наименьшее2044 наибольшее и наименьшее
2044 наибольшее и наименьшее
 
1897 презентація многогранники
1897 презентація многогранники1897 презентація многогранники
1897 презентація многогранники
 
1366 похідна розв вправ
1366 похідна розв вправ1366 похідна розв вправ
1366 похідна розв вправ
 
1217 геометрия 11_класс
1217 геометрия 11_класс1217 геометрия 11_класс
1217 геометрия 11_класс
 
642 презентація застос похідн
642 презентація застос похідн642 презентація застос похідн
642 презентація застос похідн
 
642 презентация застос похыдн
642 презентация застос похыдн642 презентация застос похыдн
642 презентация застос похыдн
 
092 урок методи розвязування систем рівнянь.
092 урок методи розвязування систем рівнянь.092 урок методи розвязування систем рівнянь.
092 урок методи розвязування систем рівнянь.
 
092 теорема крамера
092 теорема крамера092 теорема крамера
092 теорема крамера
 

1223 алгебра многочлени аукціон

  • 1. Мета: Систематизація та узагальнення знань, умінь і навичок; стимулювання пізнавального процесу; розвивати нестандартні уміння для навчальної діяльності; розвивати навички взаємодії; виховувати ініціативу та творчість. Тип уроку: Нестандартний. Комбінований. Форма проведення: Математичний аукціон. Обладнання: Презентація Power Point; мультимедійна дошка; картки із завданнями гри (у вчителя); секундомір; молоток для проведення торгів; протокол гри. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент. Рефлексія. Перед вами на партах лежать зображення: - смуток; - радість; - байдужість. Оберіть те зображення, яке передає ваш настрій. Девіз: Математика – головна професія майбутнього. Л. Соболєв. ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Проходити наша робота буде незвичайно. Сьогодні ми перенесемося на математичний аукціон. Аукціон – від латинського слова означає збільшення. Організаційна форма публічного продажу майна чи товарів у
  • 2. зазначений час і у встановленому місці. Об’єкт продажу отримує особа, яка запропонувала за нього найвищу ціну. Клас об’єднаний в групи-фірми по 7 – 8 осіб. Кожна обирає менеджера. Менеджери – професійний керівник у сфері організації і управління, який володіє знаннями в різних галузях, у тому числі економіки, бізнесу, соціальної психології. Надаю слово кожній з груп для представлення своєї фірми. Кожна фірма має стартовий капітал – 50 у. о. Ця сума в разі розумної гри може принести великий прибуток. Гра складається з чотирьох торгів. Торги – здійснення торгів на фондовій біржі не в автономному режимі, а за допомогою спеціалістів біржі в ручному режимі. Перші торги: Складаються з 4 лотів. Лот – стандартна за кількістю та якістю партія товару, що продається на аукціоні, один контракт на біржі, будь-яка партія товару, що пропонується на продаж як єдине ціле. Перевіряється теоретичні знання з теми. Початкова ціна кожного лота 10 у. о. Час на обговорення відповіді – 2 с. Ця інформація повідомляється всім фірмам, після того як менеджер однієї фірми купив даний лот. Менеджери беруть участь у торгах за кожний лот, не бачачи на екрані самого завдання. Збільшувати ціну лоту можна на 5 у. о. Право відповіді одержує фірма, що купила питання за велику ціну. У разі правильної відповіді ця сума додається до капіталу компанії; якщо відповідь не правильна, то сума списується з рахунку. Право відповіді одержують суперники. Якщо вони дають правильну відповідь, то на їхній рахунок записується початкова ціна лота (10 у. о.). Другі торги: лот 5 – 7. Перевіряється вміння усного розв’язування завдання з теми. Початкова ціна кожного лота – 20 у. о. Час на обдумування відповіді – 15 с. Треті торги: лот 8 – 10. Пропонується письмово розв’язати завдання. Початкова ціна кожного лота – 40 у. о. Час на розв’язування кожного лота вказано в картках із завданнями.
  • 3. Четверті торги: лот 11 – 13. Пропонується письмово розв’язати завдання підвищеного рівня складності. Початкова ціна кожного лота – 50 у. о. Час на розв’язування кожного завдання – 5 хв. В обговоренні і розв’язуванні беруть участь співробітники фірм. Право відповіді менеджер надає тому, хто, на його думку, найбільш вдало впорався із завданням. Усі співробітники фірм одержують бали. ІІІ. Математичний аукціон. ПЕРШІ ТОРГИ (теоретичний матеріал) Початкова ціна – 10 у. о. Час на обдумування – 2 с. Лот 1. Означення. Що таке многочлен? Лот 2. Пояснення. Чи правильнf тотожність (a+b)c = c(a+b)? Чому? Лот 3. Формулювання. Сформулюйте правило множення многочленна на одночлен. Лот 4. Алгоритм. Як помножити два многочлени? ДРУГІ ТОРГИ (усні завдання) Пояаткова ціна – 20 у. о. Час на обговорення – 15 с. Лот 5. Вказати степінь многочлена відносно змінної х: x − x + 4x . Лот 6. Розв’яжіть рівняння: х(х – 9) = 0. Лот 7. Чи правильно розкладено на множники многочлен: -9 + 6х = -3(3 + 2х). 3 5
  • 4. ТРЕТІ ТОРГИ (Письмові завдання. Базовий рівень) Початкова ціна – 40 у. о. Лот 8. Час виконання 2 хв. Виконати дії з многочленами: (6а – 2b) – (5a + 3b); Лот 9. Час виконання 3 хв. Розв’язати рівняння: 4х(х - 1) = 9 + (2х + 5)(2х – 3). Лот 10. Час виконання 4 хв. В одній бочці 99 л бензину, а в другій – 57 л. З першої щодня беруть по 12 л, а з другої – по 10 л. Через скільки днів у першій бочці бензину стане в з рази більше, ніж у другій? ЧЕТВЕРТІ ТОРГИ (Письмові завдання. Підвищений рівень) Початкова ціна – 50 у. о. Час виконання – 5 хв. Лот 11. Обчисліть: 3,72 ⋅ 2, 41 − 2,41 ⋅ 2,72 24,1 ⋅1,4 + 24,1 ⋅1,01 − 24,1 ⋅1,41 Лот 12. Периметр трикутника 44 см. Одна з його сторін на 4 см менша за другу і в два рази більша за третю сторону. Знайдіть сторони трикутника. Лот 13. Розв’язати рівняння: 3(х + 1)(х + 2) – (3х - 4)(х + 2) = -28. ІV. Систематизація навчальних досягнень. Вітаю вас всіх. Ви успішно закінчили торги, а тепер щоб перевірити як ви засвоїли матеріал уроку пропоную вам виконати тестові завдання. На ваших столах таємничі конверти в яких
  • 5. тестові завдання. Розкрийте конверти і візьміть своє тестове завдання. Кожне питання оцінюється в 1 бал. Вибрати можна лише одну відповідь. Виконання тестових завдань. 1. Многочлен – це сума одночленів? 1) так. 2) ні; 3) не знаю. 2. Дано 5х + 4х² + 3х³ - 5х³ - 4х² - 3х – це… 1) тричлен. 2) двочлен. 3) многочлен нестандартного вигляду. 3. Який із виразів многочлен? 1) 2х – 3. 2) -21. 3) у(х - у). 4. Знайдіть суму многочленів 2х³ - с і 3с. 1) 2х³ - с - 3с. 2) 2х³ - с + 3с. 3) 2х³ - с · 3с. 5. Знайдіть степінь многочлена 4,5 x + 3x − 2,5 x − 6 x . 1) 8; 2) 1; 3) 2. 6. Спростіть вираз (2а + 3b) + (7b – 3a) – (8a – 6b): 1) 13а – 4b; 2) -9а + 16b; 3) 7а – 16b. 7. Виконайте множення: (х +1)(х - 1). 1) x − 2 x + 1 ; 2) x +1 ; 3) x . 8. Знайдіть спільний множник членів многочлена 6сх – 9су: 1) 6с; 2) 3с; 3) 6х. 9. Розв’яжіть рівняння х(х + 1) – х(х – 2) = 3: 1) -1; 2) 0; 3) 1. 10. Задано два многочлена: x + 4 x і 5 − x . Виберіть правильне твердження. 1) Сума заданих многочленів дорівнює 4х + 5. 2) Якщо записати суму заданих многочленів, то в одержаному виразі будуть подібні члени. 3) Якщо записати суму заданих многочленів і звести подібні доданки, то одержимо вираз 4х – 5. 11. Розклавши на множники многочлен -6ру² + 8р²у – 4р³z отримаємо: 1. 2р(-3у² + 4ру -2р²z); 2. 2р²(-3у² + 4у -2рz); 3. 2ру(-3у + 4р -2z). 6 2 2 2 2 2 2 8
  • 6. 12. Зведіть подібні члени многочлена у² - 3у + у – 1 - 2у² - 5у. 1) у² - 7у – 1; 2) -у² - 7у – 1; 3) у² + 8у – 1. Час на виконання тестового завдання вичерпано. Віддайте будь ласка свою роботу співробітнику вашої фірми який сидить праворуч від вас. Перевіряємо роботи. Оцінюємо свого товариша. V. Підведення підсумків уроку. Сьогодні перемогла фірма , яка максимально збільшила свій стартовий капітал. Привітаємо їх будь ласка. Рефлексія. 1. Якщо ваш настрій змінився за урок, будь ласка змініть і зображення на ваших картка. 2. Пропоную менеджерам фірм виставити бали своїм співробітникам, а потім кожен поставте собі бал за урок. Я внесу свій бал і скоригований бал піде у журнал. VІ. Домашнє завдання. Підготуватись до контрольної роботи № 4, Виконати самостійну роботу на с.112 – І, ІІ варіант.
  • 7. 12. Зведіть подібні члени многочлена у² - 3у + у – 1 - 2у² - 5у. 1) у² - 7у – 1; 2) -у² - 7у – 1; 3) у² + 8у – 1. Час на виконання тестового завдання вичерпано. Віддайте будь ласка свою роботу співробітнику вашої фірми який сидить праворуч від вас. Перевіряємо роботи. Оцінюємо свого товариша. V. Підведення підсумків уроку. Сьогодні перемогла фірма , яка максимально збільшила свій стартовий капітал. Привітаємо їх будь ласка. Рефлексія. 1. Якщо ваш настрій змінився за урок, будь ласка змініть і зображення на ваших картка. 2. Пропоную менеджерам фірм виставити бали своїм співробітникам, а потім кожен поставте собі бал за урок. Я внесу свій бал і скоригований бал піде у журнал. VІ. Домашнє завдання. Підготуватись до контрольної роботи № 4, Виконати самостійну роботу на с.112 – І, ІІ варіант.