1. Марганецька середня школа №2 з поглибленим вивченням англійської мови з першого классу
Атор: Жмінченко Тетяна Михайлівна – вчитель математики
«Розв’язування вправ. Похідна елементарних функцій»
Алгебра. 11-й клас.
Мета: Формування умінь учнів знаходити похідні елементарних функцій. Виховувати в
учнів любов до математики, естетичне сприйняття інформації, активність під час
виконання завдань.
Розвивати логічне мислення, вміння швидко переключати увагу з одного виду
діяльності на інший. Розвивати самостійність і творчість.
Хід уроку
І.
На дошці записано план уроку
1.
2.
3.
4.
Математичний диктант
Робота у парах
Робота у групах
Практична частина уроку
ІІ. Постановка цілей і задач уроку
Чого ви очікуєте від уроку?
Я очікую злагодженої роботи в групах, взаємодопомоги, взаємоповаги, добрих
результатів.
В зошитах, на полях , покажіть свій настрій на уроці
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Математичний диктант.
1. Записати етапи знаходження похідної функції:
Y = f (x) в т. X0
2. Записати похідні елементарних функцій:
2.1 (const ) ′=0
2.2 (const(x) ′=const
2.3 (tg(x ) ′= 1/cos²x
2.4 (sin(x) ′ = cos (x)
2.5 (xⁿ) ′= n x
n −1
2.6 (cos(x) ′ = - sin(x)
2.7 (ctg(x) ′ = - 1/sin²x
2.8 (√x ) = 1 / 2√x
3. Записати правила диференціювання
§
2. Марганецька середня школа №2 з поглибленим вивченням англійської мови з першого классу
Атор: Жмінченко Тетяна Михайлівна – вчитель математики
(f(x) ± g(x) ) ′ = f’ ±g′
(cf) = c·f’
(f·g) = f′·g + g′·f
(f/g) ′ = (f′·g –g′·f)/ g²
Взаємоперевірка. На дошці правильні відповіді
Оцінювання: «0» помилок – 11 б; 1 помилка – 10 б; 2 помилки – 9 б ; ….
4. Робота у парах
Учні в парах розв’язують завдання на картках. 1 учень знаходить похідну за
означенням, а другий за формулами. Другий приклад навпаки.
На дошці дати приклади ( «Знайти похідну»)
Картка – тандем №1
2
1 учень
2 учень
a)
Y = 3x - 7x +8
Y = 6x - 11x -9
За означення та за формулою
2
10
5
y= x
b)
50
4
y′= x
7
y = ³√x
c)
1 3 −2
x
y′= 3
y=
−
y′=
4
x3
21
44 x 7
d)
x9
y= 9
1
10
y′= 9 x
Правильні відповіді
a)
1
− 50
6
y′= x
3
b) y′= 3 x
c)
2
y′=
d) y′= x
8
5. Робота в групах
Девіз : «Один розум добре, а декілька краще»
Учні розподіляються на групи та обирають групі командира. Кожна група має свій номер.
Перед тим як розпочати роботу, ознайомити учнів з правилами роботи. Кожна група отримує
своє завдання
Посадочна площа. Режим посадки.
Група I
(синій колір
квадратів)
→
28
30
7
52
3
8
7
2
5
∑ = 60x² + õ - 7 - õ + cos x + 4 x - x + 13x² 1
1
2
sin x + 2 x
3. Марганецька середня школа №2 з поглибленим вивченням англійської мови з першого классу
Атор: Жмінченко Тетяна Михайлівна – вчитель математики
Місце для посадки. Режим посадки.
Група II
(жовтогарячий
колір )
→
24
5
28 21
−5
2
8
4
6
sin x + 14x - x + õ + 55 õ
∑ = - 11sinx + 4x³ -
Місце для посадки. Режим посадки.
Група III
(чорний колір)
→
1
35 6
42
91
õ
4
8
∑ = 7cosx + 6
- õ + õ - 33x² + 2 õ +
6
7
2
cos x - sin 2 x
Місце для посадки. Режим посадки.
Група IV
−
(зелений колір )
→
3
5
6
x
76
20
x
5
6
+ 7x
∑ =
91
14
- x
11
5
10
9
2
4cosx + 104x - cos x - 9 x -
Перевірка:
Командир команди підраховує бали учнів своєї команди
IV. Розв’язування вправ
Учитель пропонує завдання
Збірник А.Г. Мерзляк, стор. 11 №23, 24-32
V. Підбиття підсумків уроку
«Рефлексія»
Подача домашнього завдання
Збірник А.Г.Мерзляк , стор. 49 № 24, 25, 28, 27
Вивчити конспект
7