1. Урок №35. 6 клас
Тема. Множення і ділення раціональних чисел
Мета: Повторити, систематизувати та узагальнити матеріал даної теми. Розвивати логічне
мислення. Виховувати бажання удосконалювати свої знання.
Тип уроку: систематизації та корекції знань, умінь і навичок.
Обладнання: комп’ютер, презентація вчителя, підручники, таблиця.
Хід уроку
I. Організаційний етап
Перевірка готовності класу до заняття.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Самоперевірка за зразком.
ІІІ. Формування мети і завдань уроку.
ІV. Мотивація навчальної діяльності
Людина, що не знає математики, не здатна ні до яких інших наук. Більш того, вона навіть не
здатна оцінити рівень свого невігластва, а тому не шукає від нього ліки.
(Роджер Бекон)
V. Актуалізація опорних знань
1) Повторення головних понять теми.
- Чому дорівнює добуток двох від’ємних чисел?
- Чому дорівнює добуток двох чисел з різними знаками?
- Чому дорівнює частка двох від’ємних чисел?
- Чому дорівнює частка двох чисел з різними знаками?
2) Усний рахунок
1. Обчисліть:
а) б)
2. Назвіть подібні доданки в сумі та їх коефіцієнти:
1) -2,4х + 4,3х + 8,2 - 8,2х; 2) 3
7
1
у - 3
7
1
х - 3
7
1
у + 3
7
1
х;
3) 4,5a - 4,5b + 10a - 10b; 4) 100a + 101b - 200a – 202b.
Зведіть подібні доданки.
3. Обчисліть значення виразу найзручнішим способом:
а) -25 · 106· (-4); б) -4 · (-0,81) · 25; в)
5
3
· (-8) ·
−
3
2
1 ;
г) -2,5 · (-13,4) · 0; д) -1,23 · (-4) · (-5) · (-5);
є)
−⋅
−⋅
−⋅
−⋅
−
6
5
5
4
4
3
3
2
2
1
4. Дайте відповідь на запитання та наведіть приклади:
а) Яка кількість від'ємних множників повинна бути в добутку, щоб він виражався додатним
числом? від'ємним числом?
б) За якої умови добуток кількох множників дорівнює 0?
в) Як зміниться добуток декількох чисел, якщо його помножити на (-1)?