SlideShare a Scribd company logo
1
Відкрите заняття
Тема: «Основи ефективної взаємодії з аудиторією»
Рівень навчання: початковий
Рік навчання: другий
Кількість годин: 2
Мета заняття:
 закріпити знання з основ ефективної взаємодії з аудиторією засобами
ігрових технологій;
 формувати досвід застосовування отриманих знань у вирішенні
практичних завдань;
 розвивати організаторськіта комунікативні здібності, координацію рухів,
почуття ритму, слухову, зорову увагу та пам'ять, навички тактильних
маніпуляцій в єдиному темпі з партнером, з групою;
 виховувати самостійність вихованців шляхом аналізу проблемної
ситуації.
Завдання: здійснити контроль ступеню засвоєння основних умінь і навичок,
вивчених і сформованих на попередніх заняттях.
Методи: словесні, наочні, практичні, музичний ряд, відеоряд, ігрові вправи,
створення ситуації успіху.
Тип заняття: підсумкове по закінченню півріччя; перевірка і комплексне
застосування знань, умінь та навичок.
Вид заняття: огляд знань на практиці.
Форма заняття: групове.
Обладнання: ноутбук, аудіо колонка, мультимедійний проектор, екран,
презентація.
Реквізит:бутафорський торт, березовий прутик, іграшки «скибка апельсину» і
«скибка кавуна», картки із зображенням апельсину, кавуна.
Хід заняття
Зал поділений на дві частини, посередині прохід. Діти при вході отримують
картки «Апельсин» та «Кавун», і займають місця згідно отриманих карток.
Слайд №1
I. Вступна частина
1. Організаційний момент.
а) перевірка присутніх;
б) готовність робочихмісць;
Педагог:Доброгодня, зірочки! Давайте перевіримо, хто сьогодні присутній на
занятті.
в) психоемоційний настрій на заняття;
г) актуалізація опорнихзнань (повторення раніше вивченого);
Слайд №2
Педагог: Давайте зараз ми з вами привітаємось, як робимо це зазвичай!
Педагог вітається з кожним вихованцем, тримаючи його за руки, і обіймає.
Педагог: А тепер ми з вами привітаємось так, як ви зазвичай вітаєтесь з
глядачами. Піднімайтесь зі стільчиків. Увага на екран. Здогадались?
2
Слайд №3 Хто зможе пояснити умови «Привітання»?
Діти пояснюють умови: «Зараз ми з вами привітаємось кількома
мовами. Спочатку українською, потім російською, і навіть
англійською. Ми вам скажемо «Привіт!», а ви відповідайте
«Привіт!», алеце буде незвичайне «Привіт». Співайте, танцюйте
та повторюйте рухи разом зі мною. Починаймо!»
Фонограма 1
Масово-ігровий танок «Привітання»
Педагог: Молодці! Дуже добре привітались! Особливо мені сподобалось, як
ви дружньо плескали у долоньки!
Слайд №4
2. Повідомленнятеми і мети заняття;
- мотивація навчальної діяльності.
Педагог: Сьогодні ми з вами продемонструємо наші знання і вміння, чому ми
навчилися, як ми можемо взаємодіяти з аудиторією, як ми можемо
привертати увагу, встановлювати контакти з глядачами і як у цьому
нам допомагають оплески.
Протягом заняття ми з вами дамо відповіді на такі запитання:
Слайд №5
1) Навіщо ми плескаємо в долоні?
2) Чому ми плескаємо в долоні?
3) Чи корисно це для здоров’я?
4) Як оплески допомагають артистам?
5) Як оплески допомагають ігротехніку?
А також пригадаємо ігри та масово-ігрові танці, за умовами яких
треба плескати в долоні.
II. Основна частина
1. Теоретичнавикладканавчального матеріалу.
Слайд №6
Педагог: Отже, перше запитання: як ви гадаєте, навіщо ми плескаємо в
долоні?
Відповіді дітей.
Слайд №7 Вірно!
 Ми аплодуємо, вітаючи виступаючих;
 Ми дякуємо оплесками артистам;
 Ми висловлюємо своїмиоплескамизахоплення.
Виходить, що плескаючи в долоні, ми показуємо своє ставлення до
того, що відбувається. Наступне питання: чому ми плескаємо в долоні?
Слайд №8
Відповіді дітей.
Слайд №9
Ми плескаємо в долоні, тому що не можемо стримати своїх емоцій.
Наприклад, радість. Уявіть малюка, який бурхливо радіє подарунку або
появі тата! Коли ви радієте, ви також плескаєте у долоні.
3
Ми плескаємо в долоні, щоб висловити свої почуття, і від цього ще
більше відчуваємо себе в піднесеному настрої. Тобто, за допомогою
оплесків ми демонструємо те, що відчуваємо.
Слайд №10 Наступне запитання: Чи корисні оплески для здоров’я?
Відповіді дітей.
Вчені дослідили це питання і прийшли висновку, що аплодувати не
тільки приємно, але ще й корисно, особливо для дітей.
Слайд №11
Якщо плескати хоч п'ять хвилин, долоні червоніють. У Китаї роблять
цю вправу по півгодини вранці і ввечері. Річ у тім, що на долоньках
розташовані спеціальні точки. Якщо робити міні-масаж – оплески в
долоні - можна стати здоровішим!Тож робіть висновки. А перед тим, як
поставити наступне питання, прошу вас подивитися на екран.
Слайди №№ 12-16
Ви всі артисти, і вже виступали на сцені не один раз. Тому, ви дуже
легко дасте відповідь на моє наступне запитання: Як оплески
допомагають артистам?
Слайд №17 Відповіді дітей.
Звичайно ж, оплески глядачів підбадьорюють, надихають і надають
впевненості артистам, дарують відчуття задоволення.
Слайд №18
Наступне запитання: Як оплески допомагають ігротехніку?
Відповіді дітей.
Як називається цей прийом привернення уваги?
Відповіді дітей: прийом «Оплески», прийом «Бліц-запитання» та «Бліц-
завдання», на які можна отримати швидку відповідь або дію.
Всім відомо, що перша і сама важлива складова успішного виступу – це
вдалий контакт з глядачем. Ігротехнік за допомогою простих запитань і
завдань з оплесками може легко встановити цей контакт, привернути
увагу залу або заповнити паузу у непередбачуваній ситуації. Наприклад:
- Плесніть, будь ласка, у долоньки один раз ті, хто пам'ятає своє ім'я!
- Будьте ласкаві, плесніть тричі у долоньки ті, хто мене добре чує!
- Ой, я забула, скільки разів я попросила вас поплескати?
Діти відповідають.
- А хто з вас зможе поплескати в долоньки десять разів?
- Ще які прийоми встановлення контакту з глядачами ви знаєте?
Відповіді дітей. Прийом «Вступна пісня або вірш ігротехніка», «Неуважний
ігротехнік», «Забудькований ігротехнік», «Дотик», «Взірець».
А ще є такий прийом встановлення контакту з глядачами: називається
він «Доміно». Хто пам’ятає, що це за прийом?
Діти відповідають.
Правильна відповідь: ігротехнік обирає людину, яка сидить до нього
найближче, коротко вітає її, наприклад, оплеском по долоньці або відкритими
долонями двох рук згори і просить передати його «вітання» далі по залу. Ось
так!
4
Педагог показує, діти виконують завдання.
Дуже гарно виходить!
2. Практична робота.
А давайте пригадаємо разом свято, яке відбулось 18 грудня.
Слайд №19
Ви підготували для малечі святкову програму «Чарівне Свято
Миколая». В яких «рухограйках» ви разом з глядачами плескали у
долоньки?
Відповіді дітей.
Так «Ловимо сніжинки» і «Крокодильчик». Давайте пригадаємо слова
та рухи.
Фонограма 2
Слайд №20
Фонограма 3
Слайд №21
Діти співають і виконують рухи рухограйки.
Молодці! А зараз давайте разом пригадаємо, що сталося під час вашого
виступу.
Слайд №22 Відповіді дітей.
Коли ви запросили підвестись дітей зі своїх місць, щоб їм було
зручніше повторювати рухи за вами, фонограма не заграла через
технічний збій і треба було перезавантажити ноутбук. А на це потрібен
час. Ви стояли трохи перелякані і дивились на мене та на маленьких
глядачів, які не розуміли, чому ви не показуєте рухи. Хто пам’ятає, що
відбувалося далі?
Діти відповідають.
Який прийом привернення уваги я використала?
Діти відповідають.
Я використала прийом привернення уваги «Оплески» - коли ігротехнік
задає певний ритм, темп і гучність оплесків, а глядачі повторюють за
ним.
Тобто, можемо зробити висновок - кожен із вас повинен знати декілька
прийомів, вправ або ігор, за умовами яких використовують оплески. І на
допомогу нам зараз прийдуть незвичайні гості, які все знають про
оплески. Ви з ними нещодавно познайомились на новорічних святах!
Слайд №23
Тим більш, що за східним календарем новий рік розпочнеться 5 лютого
2019 року – через 5 днів. Так що ці гості дуже доречні. Будь ласка, не
лише грайте з ними, а ще запам’ятовуйтете, що вони будуть робити. Це
вам дуже знадобиться в майбутньому. Зустрічайте!
Фонограма 4
Вихід героїв: Хлопавка 1 і Хлопавка 2.
Хлопавка 1. Привіт дівчатка, ви модні штучки, помахайте швиденько нам
ручкою!
Хлопавка 2. Привіт, хлопчики ! Вітаємо вас! А ви покажіть, що у вас усе клас!
5
Хлопавка 1. Ми дуже раді бачити вас!
Хлопавка 2. Ви пам’ятаєте наше ім’я?
Мене звуть Хлопавка!
Хлопавка 1. А мене звуть – теж Хлопавка!
Хлопавка 2. А чому в нас таке дивне ім’я?
Хлопавка 1. Тому, що найчарівніший для нас звук – це «Хлоп!»
Плескають в долоні 1 раз.
Хлопавка 2. Ми дуже любимо аплодувати!
Хлопавка 1. Плескати в долоні!
Хлопавка 2. Зазвичай, так роблять на знак схвалення або вітання!
Хлопавка 1. Ви, мабуть, думаєте, що це так просто!
Хлопавка 2. Плескати в долоні – це дуже складна наука!
Слайд №24
Хлопавка 1. А хто з вас мріє стати чемпіоном з плескання в долоні? Підніміть
руку.
Діти підіймають руки.
Хлопавка 1. Є такі! Тоді розпочнемо навчання!
Хлопавка 2. Повторюйте разом з нами! Поплескайте долоньками повільно -
1-2-3-4!
Хлопавки задають певний ритм, темп і гучність.
Хлопавка 1. А тепер – швидше - 1-2-3-4! Дуже гарно!
Хлопавка 2. А зараз поплескаємо в долоньки тихо-тихо! 1-2-3-4.
Хлопавка 1. А тепер гучно! 1-2-3-4. Ви дуже обдаровані учні!
Хлопавка 2. А зараз моє улюблене завдання, чи зможемо його виконати?
Хлопавка 1. Звичайно, що зможемо! Давайте вивчимо рухи!
Ручки перед собою! Плескаємо! Хлоп-хлоп! Хлоп-хлоп!
Хлопавка 2. А тепер долоньками плескаємо по колінах! Хлоп-хлоп! Хлоп-
хлоп!
Плескають по колінах.
Хлопавка 1. А зараз долонькиправоруч або ліворуч і плескаємо по долоньках
сусіда - Хлоп-хлоп! Хлоп-хлоп! Молодці! (Удари в долоні
праворуч або ліворуч.)
Хлопавка 2. І в іншу сторону - Хлоп-хлоп! Хлоп-хлоп!
Плескають в долоні ліворуч або праворуч.
А тепер під музику!
Фонограма 5.
Хлопавка 1. Молодці! Дуже гарно аплодували.
Хлопавка 2. А зараз підніміть ліву руку ті, хто вірить в чарівну силу Нового
року? Дякую!
Хлопавка 1. Давайте домовимось, що кожного разу, коли ви будете чути
запитання «Хіба це не диво?», ми з вами будемо відповідати
«Оце так диво!» і будемо плескати в долоньки, як ми щойно
робили.
Хлопавка 2. Давайте спробуємо: «Хіба це не диво?», а ви відповідаєте разом
«Оце так диво!».
Фонограма 5.
6
Діти виконують тактильніманіпуляціїв єдиному темпі з партнером і групою.
Хлопавка 1. Молодці! Зараз ми потренуємо уважність. Я буду називати різні
слова, а ви уважно слухайте і щоразу, коли почуєте слово, яке
стосується зимиабо Нового року, одразуплескайте в долоні один
раз, але гучно! Ось так! Ви зрозуміли умови?
Якщо діти відповідають «Так», гра починається; якщо діти відповідають
«Ні», умови слід пояснити ще раз.
Хлопавка 1. Приготуйте долоньки! Починаймо: весна, ялинка, літо, сніжинка,
спека, рукавичка, мороз, сніжок, санчата, ковзани, осінь,
подарунки!
Хлопавка 2. Молодці Ви дуже уважні! А ви коли-небудь складали іспит з
плескання в долоні? Ні? Тоді готуйтесь!
Хлопавка 1. Зараз ми будемо читати віршовані рядки, а ви аплодуйте нам у
такт музики!
Хлопавка 2. А коли ми привітаємо вас рукою, ось так, і скажемо «З Новим
роком!», ви теж вітайте нас рукою і відповідайте нам «З Новим
роком!».
Фонограма 6.
Хлопавка 1. Привіт усім тим, хто вірить у дива,
Прийшла новорічна чарівна пора!
«З Новим роком!» Діти відповідають: «ЗНовим роком!»
«З Новим роком!» Діти відповідають: «З Новим роком!»
Хлопавка 2. Привіт-привіт, хлопці та дівчата!
Сьогодні буде сюрпризів багато!
«З Новим роком!» Діти відповідають: «З Новим роком!»
«З Новим роком!» Діти відповідають: «З Новим роком!»
Хлопавка 1. Ви дуже дружньо аплодували!
Хлопавка 2. Хіба це не диво?
Хлопавка 1. Давайте разом - «Оце так диво!»
Фонограма 5.
Діти виконують тактильніманіпуляціїв єдиному темпі з партнером і групою.
Педагог: Дуже дякую вам, Хлопавки, поки відпочиньте! Друзі, назвіть
українські народні рухливі ігри, у яких потрібно плескати у
долоньки?
Діти відповідають.
Слайд №25 Пригадайте, будь-ласка гру, з оплесками з ігрової програми
«Вузлики напам’ять». Хто пам’ятає, що це за гра?
Діти відповідають.
Так, це гра «Березовакашка». Хто з вас зможепояснитиумови гри?
Діти відповідають.
Педагог: Давайте перейдемо в ігрову зону.
Дитина. Слухайте уважно умови гри. Одна дитина - «бабуся» - тримає в
руках прутик. Це буду я. Всі діти стають парами, повертаються одне
до одного обличчям.«Бабуся», тобто я, буду ставити запитання, а ви
будете відповідати.І водночас будемо грати у ладки.
«Бабуся». - Ладки, ладки, ладусі! Де були?
7
Діти. - У бабусі.
«Бабуся». - А що їли?
Діти. - Ко-ко-ко.
«Бабуся». - А що пили?
Діти. - Молоко. Ми і завтра підемо до бабусі нашої – вона нас пригостить
березовою кашею.
«Бабуся».По закінченню слів «бабуся» женеться за дітьми, діти тікають. Кого
із гравців «бабуся» злегка вдарить прутиком, стає «бабусею». Гра
починається спочатку. Давайте зіграємо.
Відбувається гра.
«Бабуся». Зараз «бабусею» буде……. (називає ім’я).
Обирається нова «бабуся».
«Бабуся». Починаймо грати в ладки!
Ладки, ладки, ладусі!
Де були?
Діти. У бабусі.
«Бабуся». А що їли?
Діти. Ко-ко-ко.
«Бабуся». А що пили?
Діти. Молоко.Ми і завтра підемо до бабусі нашої – вона нас пригостить
березовою кашею.
Відбувається гра.
Педагог: Вам подобається ця гра? Дуже добре! Навчить своїх друзів.
Займайте свої місця. Зараз ще раз перевіримо наскільки ви уважні.
Гра називається «Комарик». Я буду називати слова. На слово «вгорі»
- вам потрібно плеснути над головою. Колискажу «внизу» плескайте
по колінах, «тут» - плескайте перед собою, «там» - плескайте за
спиною. Готові?
Комар пищить! Який жах!
Пищить вгорі, пищить внизу!
Пищить він там,
Пищить він тут,
Пищить він там!
Пищить внизу, пищить вгорі!
Пищить він тут,
Пищить він там,
Пищить вгорі, пищить внизу!
Молодці! Оплески!
Хлопавка 2. Друзі, а ми до вас прийшли не з пустими руками, а принесли
гостинчик – отакий смаколик.
Хлопавка 1 виносить торт.
Тільки ми так поспішали, що не встигли приготувати фруктово-
ягідний джем. Ви нам допоможете?
Діти відповідають.
Хлопавка 1. Ми з вами приготуємо незвичайно смачний фруктово-ягідний
джем. Ви ще такого ніколи не куштували!
8
Слайд №26
Педагог: Команда «Кавунчики» додасть до джему яскраві ягідки.
Команда «Апельсинчики» додасть корисні фрукти.
Хлопавка 2. Зараз на екрані будуть з’являтися зображення. Коли на екрані
з’являться ягоди, - команда «Кавунчики» плескайте, будь-ласка,
один раз у долоньки.
Хлопавка 1. Коли на екрані з’являться фрукти, команда «Апельсинчики» -
плескайте, будь-ласка, один раз у долоньки.
Хлопавка 2. А коли ви побачите овочі, обидві команди плескають у долоньки
двічі. Будьте уважні Зрозумілі умови? Увага на екран.
Якщо діти відповідають «Так», гра починається; якщо діти відповідають
«Ні» - умови слід пояснити ще раз.
Слайди №27-45
Хлопавки додають до торту фрукти та ягоди.
Хлопавка1. Молодці! Ви були дуже уважні!
Хлопавка2. Дивіться, який смаколик з фруктово-ягідним джемом ми
приготували.
(Показують торт з ягодами і фруктами.)
Хлопавка 2. Хіба це не диво?
Хлопавка 1. Давайте разом: «Оце так диво!».
Фонограма 5.
Педагог: А хочете дізнатися, в які ігри з оплесками грають діти у далекій
Африці? Тоді, увага на екран!
ВІДЕО «Африка»
Слайд №46
Педагог: А які незвичайні ігри з оплесками ви ще знаєте?
Відповіді дітей.
А зараз ми з вами пригадаємо три комбінації рухів з хлопками із гри
«Clap Snap». Їх потрібно буде повторити з прискоренням.
Хлопавки показують рухи.
Хлопавка 2. А зараз перейдемо в ігрову зону і виконаємо ці комбінації рухів
під музику і з прискоренням!
Фонограма 6.
Слайд №47
Педагог: А ми рухаємося далі і я пропоную усім скуштувати запашного
малинового чаю. Спочатку поверніться до сусіда праворуч або
ліворуч, так, щоб утворилися пари. Зараз пригадаємо слова і рухи.
Всі знайшли пару? Тоді починаймо:
Хлопавки показують рухи.
Привіт! Привіт! Як твої справи?
Дивись навколо яскравібарви .
Ти двері відчиняй, і друзів зустрічай,
Зігріє нас малиновий чай!
А коли буде грати програш, граємо в ладки. Отак. Пригадали?
9
Якщо діти відповідають «Так», гра починається; якщо діти відповідають
«Ні», умови слід пояснити ще раз.
А тепер під музику.
Фонограма 7.
Слайд №48
Педагог: Вам сподобався малиновий чай? Добре, тоді давайте пригадаємо ще
одну «рухограйку», яка вам дуже подобається, «Соку-соку, бачі-
бачі». Пригадаємо рухи і слова.
Соку, соку.. два оплески в долоні
Бачі, бачі.. долоньки в кулачки
Соку, соку.. два оплески в долоні
Вира, Вира.. руки навхрест на грудях
Соку, сокудва оплески в долоні
Бачі, Бачі долоньки в кулачки
Соку,сокудва оплески в долоні
Вира, вира руки навхрест на грудях
Соку, бачі, соку, вира. два оплески в долоні; руки навхрест на грудях;
два оплески в долоні; руки навхрест на грудях.
Фонограма 8.
Рухограйка «Соку, бачі, віра»
III. Заключна частина.
а) запитання для контролю знань по матеріалу;
б) підпиття підсумків заняття із зазначенням його позитивних і негативних
моментів.
Педагог: А тепер давайте підсумуємо, які ви знаєте прийоми встановлення
контакту з глядачами та привернення уваги?
Відповіді дітей: прийоми «Хлопки», «Доміно», «Дотик», «Бліц-
запитання та бліц-завдання», «Вступна пісня або вірш
ігромайстра», «Неуважний ігромайстер», «Забудькуватий
ігромайстер».
Педагог: В які ігри, з використанням оплесків, ми сьогодні грали? А які
рухограйки з оплесками ви знаєте?
Відповіді дітей: «Привітання», «Крокодильчик», «Ловимо
сніжинки», «Clap Snap», «Соку-бачі-віра»,«Малиновий чай»; Ігри на
увагу: «Фруктово-ягідний джем», «Комарик», «Березова кашка».
Слайд №49
Педагог: Ви сьогодні дуже дружньо аплодували, як справжні чемпіони з
плескання в долоні! Зауважте, ні в кого нема такого високого звання!
Тільки у вас!
Хлопавка 2. Хіба це не диво?
Хлопавка 1. Давайте разом - «Оце так диво!».
Фонограма 5.
Діти виконують тактильніманіпуляціїв єдиному темпі з партнером і групою.
Педагог: І як справжні чемпіони ви отримуєте не тільки це почеснезвання, а й
медалі!
Фонограма 9.
10
Хлопавки нагороджують дітей медалями.
в) повідомлення завдань на наступне заняття.
Педагог: На наступному занятті ми з вами пограємо у ваші улюблені ігри, в
яких використовуються оплески.
. Прошу усіх чемпіонів підійти до мене. Давайте попрощаємось, як ми
це робимо зазвичай. Дякую усім! До наступного заняття!
Слайд №50
Література:
1. Шуть М.М. «Волшебные ключи игромастера». Издательство: ООО
«Образовательные проекты», ООО Издательство «Линка-Пресс», 2013. –
176 с.
2. Практичний порадник з питань організації інноваційного навчально-
виховного процесу в позашкільному закладі: збірник методичних
рекомендацій на допомогу керівникам творчих об'єднань (випуск третій).
Павлоград. – 2011.
3. Збірник ігрових програм «Адреса дитинства - гра»/уклад. Г. Мазнєва, І.
Ніколаєнко. – Запоріжжя: ТОВ «ЛІПС»ЛТД, 2017. – Вип.7. – 120с.
4. 4. Социально-коммуникативная компетентность: [Електронний ресурс]/
Режим доступу: https://psyera.ru/socialno-kommunikativnaya-kompetentnost
5. Аудіоматеріал (автор Н. Мієдінова).

More Related Content

Similar to 24

віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17
Александр Дрон
 
психологічна підготовка абітурієнтів до зно 2013
психологічна підготовка абітурієнтів до зно 2013психологічна підготовка абітурієнтів до зно 2013
психологічна підготовка абітурієнтів до зно 2013
Олег Адаменко
 
Презентація Реалізація системно-діяльнісного підходу в корекційній роботі лог...
Презентація Реалізація системно-діяльнісного підходу в корекційній роботі лог...Презентація Реалізація системно-діяльнісного підходу в корекційній роботі лог...
Презентація Реалізація системно-діяльнісного підходу в корекційній роботі лог...
Інна Жидких
 

Similar to 24 (20)

І.Ю.Дем’янчук. Використання інформаційно-комунікаційних технологій як спосіб ...
І.Ю.Дем’янчук. Використання інформаційно-комунікаційних технологій як спосіб ...І.Ю.Дем’янчук. Використання інформаційно-комунікаційних технологій як спосіб ...
І.Ю.Дем’янчук. Використання інформаційно-комунікаційних технологій як спосіб ...
 
віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17
 
530,23.docx
530,23.docx530,23.docx
530,23.docx
 
205
205205
205
 
Фізкультхвилинки для учнів початкових класів (посібник)
Фізкультхвилинки для учнів початкових класів (посібник) Фізкультхвилинки для учнів початкових класів (посібник)
Фізкультхвилинки для учнів початкових класів (посібник)
 
презентація)))нетрадиційні методи корекції мовлення
презентація)))нетрадиційні  методи корекції мовленняпрезентація)))нетрадиційні  методи корекції мовлення
презентація)))нетрадиційні методи корекції мовлення
 
368,23.docx
368,23.docx368,23.docx
368,23.docx
 
164
164164
164
 
37
3737
37
 
Портфоліо учителя німецької мови Большакової Ю. А.
Портфоліо учителя німецької мови Большакової Ю. А.Портфоліо учителя німецької мови Большакової Ю. А.
Портфоліо учителя німецької мови Большакової Ю. А.
 
перезентація досвіду роботи
перезентація досвіду роботиперезентація досвіду роботи
перезентація досвіду роботи
 
44,23.docx
44,23.docx44,23.docx
44,23.docx
 
тема
тематема
тема
 
поради вчителям
поради вчителямпоради вчителям
поради вчителям
 
363,23.docx
363,23.docx363,23.docx
363,23.docx
 
86
8686
86
 
психологічна підготовка абітурієнтів до зно 2013
психологічна підготовка абітурієнтів до зно 2013психологічна підготовка абітурієнтів до зно 2013
психологічна підготовка абітурієнтів до зно 2013
 
борота
боротаборота
борота
 
16.doc
16.doc16.doc
16.doc
 
Презентація Реалізація системно-діяльнісного підходу в корекційній роботі лог...
Презентація Реалізація системно-діяльнісного підходу в корекційній роботі лог...Презентація Реалізація системно-діяльнісного підходу в корекційній роботі лог...
Презентація Реалізація системно-діяльнісного підходу в корекційній роботі лог...
 

More from Cshkilniy (20)

10
1010
10
 
08
0808
08
 
08
0808
08
 
07
0707
07
 
28.04.2021. 3
28.04.2021. 328.04.2021. 3
28.04.2021. 3
 
28.04.2021.2
28.04.2021.228.04.2021.2
28.04.2021.2
 
28.04.2021
28.04.202128.04.2021
28.04.2021
 
6,03,2021
6,03,20216,03,2021
6,03,2021
 
21.02.21.2
21.02.21.221.02.21.2
21.02.21.2
 
21.02.21
21.02.2121.02.21
21.02.21
 
6.02.2020
6.02.20206.02.2020
6.02.2020
 
18.10
18.1018.10
18.10
 
5.10
5.105.10
5.10
 
1,10
1,101,10
1,10
 
30.09
30.0930.09
30.09
 
Toys
ToysToys
Toys
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
1
11
1
 
1
11
1
 

Recently uploaded

Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
tetiana1958
 
дод._Е-брошура_«Азартні_ігри_розваги_чи_проблеми».pdf
дод._Е-брошура_«Азартні_ігри_розваги_чи_проблеми».pdfдод._Е-брошура_«Азартні_ігри_розваги_чи_проблеми».pdf
дод._Е-брошура_«Азартні_ігри_розваги_чи_проблеми».pdf
ssuser46127c
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 

Recently uploaded (10)

Р.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляху
Р.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляхуР.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляху
Р.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляху
 
Еволюція органічного світу біологія.pptx
Еволюція органічного світу біологія.pptxЕволюція органічного світу біологія.pptx
Еволюція органічного світу біологія.pptx
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
 
Наказ ПК 2023-2024. pdf
Наказ ПК 2023-2024.                   pdfНаказ ПК 2023-2024.                   pdf
Наказ ПК 2023-2024. pdf
 
Роберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідка
Роберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідкаРоберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідка
Роберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідка
 
Графіки стабілізаційних відключень у Рівненській області
Графіки стабілізаційних відключень у Рівненській областіГрафіки стабілізаційних відключень у Рівненській області
Графіки стабілізаційних відключень у Рівненській області
 
Урок 91 Фундаментальні взаємодії в природі.pptx
Урок 91 Фундаментальні взаємодії в природі.pptxУрок 91 Фундаментальні взаємодії в природі.pptx
Урок 91 Фундаментальні взаємодії в природі.pptx
 
Стабілізаційні графіки відключень світла у Рівному
Стабілізаційні графіки відключень світла у РівномуСтабілізаційні графіки відключень світла у Рівному
Стабілізаційні графіки відключень світла у Рівному
 
дод._Е-брошура_«Азартні_ігри_розваги_чи_проблеми».pdf
дод._Е-брошура_«Азартні_ігри_розваги_чи_проблеми».pdfдод._Е-брошура_«Азартні_ігри_розваги_чи_проблеми».pdf
дод._Е-брошура_«Азартні_ігри_розваги_чи_проблеми».pdf
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
 

24

  • 1. 1 Відкрите заняття Тема: «Основи ефективної взаємодії з аудиторією» Рівень навчання: початковий Рік навчання: другий Кількість годин: 2 Мета заняття:  закріпити знання з основ ефективної взаємодії з аудиторією засобами ігрових технологій;  формувати досвід застосовування отриманих знань у вирішенні практичних завдань;  розвивати організаторськіта комунікативні здібності, координацію рухів, почуття ритму, слухову, зорову увагу та пам'ять, навички тактильних маніпуляцій в єдиному темпі з партнером, з групою;  виховувати самостійність вихованців шляхом аналізу проблемної ситуації. Завдання: здійснити контроль ступеню засвоєння основних умінь і навичок, вивчених і сформованих на попередніх заняттях. Методи: словесні, наочні, практичні, музичний ряд, відеоряд, ігрові вправи, створення ситуації успіху. Тип заняття: підсумкове по закінченню півріччя; перевірка і комплексне застосування знань, умінь та навичок. Вид заняття: огляд знань на практиці. Форма заняття: групове. Обладнання: ноутбук, аудіо колонка, мультимедійний проектор, екран, презентація. Реквізит:бутафорський торт, березовий прутик, іграшки «скибка апельсину» і «скибка кавуна», картки із зображенням апельсину, кавуна. Хід заняття Зал поділений на дві частини, посередині прохід. Діти при вході отримують картки «Апельсин» та «Кавун», і займають місця згідно отриманих карток. Слайд №1 I. Вступна частина 1. Організаційний момент. а) перевірка присутніх; б) готовність робочихмісць; Педагог:Доброгодня, зірочки! Давайте перевіримо, хто сьогодні присутній на занятті. в) психоемоційний настрій на заняття; г) актуалізація опорнихзнань (повторення раніше вивченого); Слайд №2 Педагог: Давайте зараз ми з вами привітаємось, як робимо це зазвичай! Педагог вітається з кожним вихованцем, тримаючи його за руки, і обіймає. Педагог: А тепер ми з вами привітаємось так, як ви зазвичай вітаєтесь з глядачами. Піднімайтесь зі стільчиків. Увага на екран. Здогадались?
  • 2. 2 Слайд №3 Хто зможе пояснити умови «Привітання»? Діти пояснюють умови: «Зараз ми з вами привітаємось кількома мовами. Спочатку українською, потім російською, і навіть англійською. Ми вам скажемо «Привіт!», а ви відповідайте «Привіт!», алеце буде незвичайне «Привіт». Співайте, танцюйте та повторюйте рухи разом зі мною. Починаймо!» Фонограма 1 Масово-ігровий танок «Привітання» Педагог: Молодці! Дуже добре привітались! Особливо мені сподобалось, як ви дружньо плескали у долоньки! Слайд №4 2. Повідомленнятеми і мети заняття; - мотивація навчальної діяльності. Педагог: Сьогодні ми з вами продемонструємо наші знання і вміння, чому ми навчилися, як ми можемо взаємодіяти з аудиторією, як ми можемо привертати увагу, встановлювати контакти з глядачами і як у цьому нам допомагають оплески. Протягом заняття ми з вами дамо відповіді на такі запитання: Слайд №5 1) Навіщо ми плескаємо в долоні? 2) Чому ми плескаємо в долоні? 3) Чи корисно це для здоров’я? 4) Як оплески допомагають артистам? 5) Як оплески допомагають ігротехніку? А також пригадаємо ігри та масово-ігрові танці, за умовами яких треба плескати в долоні. II. Основна частина 1. Теоретичнавикладканавчального матеріалу. Слайд №6 Педагог: Отже, перше запитання: як ви гадаєте, навіщо ми плескаємо в долоні? Відповіді дітей. Слайд №7 Вірно!  Ми аплодуємо, вітаючи виступаючих;  Ми дякуємо оплесками артистам;  Ми висловлюємо своїмиоплескамизахоплення. Виходить, що плескаючи в долоні, ми показуємо своє ставлення до того, що відбувається. Наступне питання: чому ми плескаємо в долоні? Слайд №8 Відповіді дітей. Слайд №9 Ми плескаємо в долоні, тому що не можемо стримати своїх емоцій. Наприклад, радість. Уявіть малюка, який бурхливо радіє подарунку або появі тата! Коли ви радієте, ви також плескаєте у долоні.
  • 3. 3 Ми плескаємо в долоні, щоб висловити свої почуття, і від цього ще більше відчуваємо себе в піднесеному настрої. Тобто, за допомогою оплесків ми демонструємо те, що відчуваємо. Слайд №10 Наступне запитання: Чи корисні оплески для здоров’я? Відповіді дітей. Вчені дослідили це питання і прийшли висновку, що аплодувати не тільки приємно, але ще й корисно, особливо для дітей. Слайд №11 Якщо плескати хоч п'ять хвилин, долоні червоніють. У Китаї роблять цю вправу по півгодини вранці і ввечері. Річ у тім, що на долоньках розташовані спеціальні точки. Якщо робити міні-масаж – оплески в долоні - можна стати здоровішим!Тож робіть висновки. А перед тим, як поставити наступне питання, прошу вас подивитися на екран. Слайди №№ 12-16 Ви всі артисти, і вже виступали на сцені не один раз. Тому, ви дуже легко дасте відповідь на моє наступне запитання: Як оплески допомагають артистам? Слайд №17 Відповіді дітей. Звичайно ж, оплески глядачів підбадьорюють, надихають і надають впевненості артистам, дарують відчуття задоволення. Слайд №18 Наступне запитання: Як оплески допомагають ігротехніку? Відповіді дітей. Як називається цей прийом привернення уваги? Відповіді дітей: прийом «Оплески», прийом «Бліц-запитання» та «Бліц- завдання», на які можна отримати швидку відповідь або дію. Всім відомо, що перша і сама важлива складова успішного виступу – це вдалий контакт з глядачем. Ігротехнік за допомогою простих запитань і завдань з оплесками може легко встановити цей контакт, привернути увагу залу або заповнити паузу у непередбачуваній ситуації. Наприклад: - Плесніть, будь ласка, у долоньки один раз ті, хто пам'ятає своє ім'я! - Будьте ласкаві, плесніть тричі у долоньки ті, хто мене добре чує! - Ой, я забула, скільки разів я попросила вас поплескати? Діти відповідають. - А хто з вас зможе поплескати в долоньки десять разів? - Ще які прийоми встановлення контакту з глядачами ви знаєте? Відповіді дітей. Прийом «Вступна пісня або вірш ігротехніка», «Неуважний ігротехнік», «Забудькований ігротехнік», «Дотик», «Взірець». А ще є такий прийом встановлення контакту з глядачами: називається він «Доміно». Хто пам’ятає, що це за прийом? Діти відповідають. Правильна відповідь: ігротехнік обирає людину, яка сидить до нього найближче, коротко вітає її, наприклад, оплеском по долоньці або відкритими долонями двох рук згори і просить передати його «вітання» далі по залу. Ось так!
  • 4. 4 Педагог показує, діти виконують завдання. Дуже гарно виходить! 2. Практична робота. А давайте пригадаємо разом свято, яке відбулось 18 грудня. Слайд №19 Ви підготували для малечі святкову програму «Чарівне Свято Миколая». В яких «рухограйках» ви разом з глядачами плескали у долоньки? Відповіді дітей. Так «Ловимо сніжинки» і «Крокодильчик». Давайте пригадаємо слова та рухи. Фонограма 2 Слайд №20 Фонограма 3 Слайд №21 Діти співають і виконують рухи рухограйки. Молодці! А зараз давайте разом пригадаємо, що сталося під час вашого виступу. Слайд №22 Відповіді дітей. Коли ви запросили підвестись дітей зі своїх місць, щоб їм було зручніше повторювати рухи за вами, фонограма не заграла через технічний збій і треба було перезавантажити ноутбук. А на це потрібен час. Ви стояли трохи перелякані і дивились на мене та на маленьких глядачів, які не розуміли, чому ви не показуєте рухи. Хто пам’ятає, що відбувалося далі? Діти відповідають. Який прийом привернення уваги я використала? Діти відповідають. Я використала прийом привернення уваги «Оплески» - коли ігротехнік задає певний ритм, темп і гучність оплесків, а глядачі повторюють за ним. Тобто, можемо зробити висновок - кожен із вас повинен знати декілька прийомів, вправ або ігор, за умовами яких використовують оплески. І на допомогу нам зараз прийдуть незвичайні гості, які все знають про оплески. Ви з ними нещодавно познайомились на новорічних святах! Слайд №23 Тим більш, що за східним календарем новий рік розпочнеться 5 лютого 2019 року – через 5 днів. Так що ці гості дуже доречні. Будь ласка, не лише грайте з ними, а ще запам’ятовуйтете, що вони будуть робити. Це вам дуже знадобиться в майбутньому. Зустрічайте! Фонограма 4 Вихід героїв: Хлопавка 1 і Хлопавка 2. Хлопавка 1. Привіт дівчатка, ви модні штучки, помахайте швиденько нам ручкою! Хлопавка 2. Привіт, хлопчики ! Вітаємо вас! А ви покажіть, що у вас усе клас!
  • 5. 5 Хлопавка 1. Ми дуже раді бачити вас! Хлопавка 2. Ви пам’ятаєте наше ім’я? Мене звуть Хлопавка! Хлопавка 1. А мене звуть – теж Хлопавка! Хлопавка 2. А чому в нас таке дивне ім’я? Хлопавка 1. Тому, що найчарівніший для нас звук – це «Хлоп!» Плескають в долоні 1 раз. Хлопавка 2. Ми дуже любимо аплодувати! Хлопавка 1. Плескати в долоні! Хлопавка 2. Зазвичай, так роблять на знак схвалення або вітання! Хлопавка 1. Ви, мабуть, думаєте, що це так просто! Хлопавка 2. Плескати в долоні – це дуже складна наука! Слайд №24 Хлопавка 1. А хто з вас мріє стати чемпіоном з плескання в долоні? Підніміть руку. Діти підіймають руки. Хлопавка 1. Є такі! Тоді розпочнемо навчання! Хлопавка 2. Повторюйте разом з нами! Поплескайте долоньками повільно - 1-2-3-4! Хлопавки задають певний ритм, темп і гучність. Хлопавка 1. А тепер – швидше - 1-2-3-4! Дуже гарно! Хлопавка 2. А зараз поплескаємо в долоньки тихо-тихо! 1-2-3-4. Хлопавка 1. А тепер гучно! 1-2-3-4. Ви дуже обдаровані учні! Хлопавка 2. А зараз моє улюблене завдання, чи зможемо його виконати? Хлопавка 1. Звичайно, що зможемо! Давайте вивчимо рухи! Ручки перед собою! Плескаємо! Хлоп-хлоп! Хлоп-хлоп! Хлопавка 2. А тепер долоньками плескаємо по колінах! Хлоп-хлоп! Хлоп- хлоп! Плескають по колінах. Хлопавка 1. А зараз долонькиправоруч або ліворуч і плескаємо по долоньках сусіда - Хлоп-хлоп! Хлоп-хлоп! Молодці! (Удари в долоні праворуч або ліворуч.) Хлопавка 2. І в іншу сторону - Хлоп-хлоп! Хлоп-хлоп! Плескають в долоні ліворуч або праворуч. А тепер під музику! Фонограма 5. Хлопавка 1. Молодці! Дуже гарно аплодували. Хлопавка 2. А зараз підніміть ліву руку ті, хто вірить в чарівну силу Нового року? Дякую! Хлопавка 1. Давайте домовимось, що кожного разу, коли ви будете чути запитання «Хіба це не диво?», ми з вами будемо відповідати «Оце так диво!» і будемо плескати в долоньки, як ми щойно робили. Хлопавка 2. Давайте спробуємо: «Хіба це не диво?», а ви відповідаєте разом «Оце так диво!». Фонограма 5.
  • 6. 6 Діти виконують тактильніманіпуляціїв єдиному темпі з партнером і групою. Хлопавка 1. Молодці! Зараз ми потренуємо уважність. Я буду називати різні слова, а ви уважно слухайте і щоразу, коли почуєте слово, яке стосується зимиабо Нового року, одразуплескайте в долоні один раз, але гучно! Ось так! Ви зрозуміли умови? Якщо діти відповідають «Так», гра починається; якщо діти відповідають «Ні», умови слід пояснити ще раз. Хлопавка 1. Приготуйте долоньки! Починаймо: весна, ялинка, літо, сніжинка, спека, рукавичка, мороз, сніжок, санчата, ковзани, осінь, подарунки! Хлопавка 2. Молодці Ви дуже уважні! А ви коли-небудь складали іспит з плескання в долоні? Ні? Тоді готуйтесь! Хлопавка 1. Зараз ми будемо читати віршовані рядки, а ви аплодуйте нам у такт музики! Хлопавка 2. А коли ми привітаємо вас рукою, ось так, і скажемо «З Новим роком!», ви теж вітайте нас рукою і відповідайте нам «З Новим роком!». Фонограма 6. Хлопавка 1. Привіт усім тим, хто вірить у дива, Прийшла новорічна чарівна пора! «З Новим роком!» Діти відповідають: «ЗНовим роком!» «З Новим роком!» Діти відповідають: «З Новим роком!» Хлопавка 2. Привіт-привіт, хлопці та дівчата! Сьогодні буде сюрпризів багато! «З Новим роком!» Діти відповідають: «З Новим роком!» «З Новим роком!» Діти відповідають: «З Новим роком!» Хлопавка 1. Ви дуже дружньо аплодували! Хлопавка 2. Хіба це не диво? Хлопавка 1. Давайте разом - «Оце так диво!» Фонограма 5. Діти виконують тактильніманіпуляціїв єдиному темпі з партнером і групою. Педагог: Дуже дякую вам, Хлопавки, поки відпочиньте! Друзі, назвіть українські народні рухливі ігри, у яких потрібно плескати у долоньки? Діти відповідають. Слайд №25 Пригадайте, будь-ласка гру, з оплесками з ігрової програми «Вузлики напам’ять». Хто пам’ятає, що це за гра? Діти відповідають. Так, це гра «Березовакашка». Хто з вас зможепояснитиумови гри? Діти відповідають. Педагог: Давайте перейдемо в ігрову зону. Дитина. Слухайте уважно умови гри. Одна дитина - «бабуся» - тримає в руках прутик. Це буду я. Всі діти стають парами, повертаються одне до одного обличчям.«Бабуся», тобто я, буду ставити запитання, а ви будете відповідати.І водночас будемо грати у ладки. «Бабуся». - Ладки, ладки, ладусі! Де були?
  • 7. 7 Діти. - У бабусі. «Бабуся». - А що їли? Діти. - Ко-ко-ко. «Бабуся». - А що пили? Діти. - Молоко. Ми і завтра підемо до бабусі нашої – вона нас пригостить березовою кашею. «Бабуся».По закінченню слів «бабуся» женеться за дітьми, діти тікають. Кого із гравців «бабуся» злегка вдарить прутиком, стає «бабусею». Гра починається спочатку. Давайте зіграємо. Відбувається гра. «Бабуся». Зараз «бабусею» буде……. (називає ім’я). Обирається нова «бабуся». «Бабуся». Починаймо грати в ладки! Ладки, ладки, ладусі! Де були? Діти. У бабусі. «Бабуся». А що їли? Діти. Ко-ко-ко. «Бабуся». А що пили? Діти. Молоко.Ми і завтра підемо до бабусі нашої – вона нас пригостить березовою кашею. Відбувається гра. Педагог: Вам подобається ця гра? Дуже добре! Навчить своїх друзів. Займайте свої місця. Зараз ще раз перевіримо наскільки ви уважні. Гра називається «Комарик». Я буду називати слова. На слово «вгорі» - вам потрібно плеснути над головою. Колискажу «внизу» плескайте по колінах, «тут» - плескайте перед собою, «там» - плескайте за спиною. Готові? Комар пищить! Який жах! Пищить вгорі, пищить внизу! Пищить він там, Пищить він тут, Пищить він там! Пищить внизу, пищить вгорі! Пищить він тут, Пищить він там, Пищить вгорі, пищить внизу! Молодці! Оплески! Хлопавка 2. Друзі, а ми до вас прийшли не з пустими руками, а принесли гостинчик – отакий смаколик. Хлопавка 1 виносить торт. Тільки ми так поспішали, що не встигли приготувати фруктово- ягідний джем. Ви нам допоможете? Діти відповідають. Хлопавка 1. Ми з вами приготуємо незвичайно смачний фруктово-ягідний джем. Ви ще такого ніколи не куштували!
  • 8. 8 Слайд №26 Педагог: Команда «Кавунчики» додасть до джему яскраві ягідки. Команда «Апельсинчики» додасть корисні фрукти. Хлопавка 2. Зараз на екрані будуть з’являтися зображення. Коли на екрані з’являться ягоди, - команда «Кавунчики» плескайте, будь-ласка, один раз у долоньки. Хлопавка 1. Коли на екрані з’являться фрукти, команда «Апельсинчики» - плескайте, будь-ласка, один раз у долоньки. Хлопавка 2. А коли ви побачите овочі, обидві команди плескають у долоньки двічі. Будьте уважні Зрозумілі умови? Увага на екран. Якщо діти відповідають «Так», гра починається; якщо діти відповідають «Ні» - умови слід пояснити ще раз. Слайди №27-45 Хлопавки додають до торту фрукти та ягоди. Хлопавка1. Молодці! Ви були дуже уважні! Хлопавка2. Дивіться, який смаколик з фруктово-ягідним джемом ми приготували. (Показують торт з ягодами і фруктами.) Хлопавка 2. Хіба це не диво? Хлопавка 1. Давайте разом: «Оце так диво!». Фонограма 5. Педагог: А хочете дізнатися, в які ігри з оплесками грають діти у далекій Африці? Тоді, увага на екран! ВІДЕО «Африка» Слайд №46 Педагог: А які незвичайні ігри з оплесками ви ще знаєте? Відповіді дітей. А зараз ми з вами пригадаємо три комбінації рухів з хлопками із гри «Clap Snap». Їх потрібно буде повторити з прискоренням. Хлопавки показують рухи. Хлопавка 2. А зараз перейдемо в ігрову зону і виконаємо ці комбінації рухів під музику і з прискоренням! Фонограма 6. Слайд №47 Педагог: А ми рухаємося далі і я пропоную усім скуштувати запашного малинового чаю. Спочатку поверніться до сусіда праворуч або ліворуч, так, щоб утворилися пари. Зараз пригадаємо слова і рухи. Всі знайшли пару? Тоді починаймо: Хлопавки показують рухи. Привіт! Привіт! Як твої справи? Дивись навколо яскравібарви . Ти двері відчиняй, і друзів зустрічай, Зігріє нас малиновий чай! А коли буде грати програш, граємо в ладки. Отак. Пригадали?
  • 9. 9 Якщо діти відповідають «Так», гра починається; якщо діти відповідають «Ні», умови слід пояснити ще раз. А тепер під музику. Фонограма 7. Слайд №48 Педагог: Вам сподобався малиновий чай? Добре, тоді давайте пригадаємо ще одну «рухограйку», яка вам дуже подобається, «Соку-соку, бачі- бачі». Пригадаємо рухи і слова. Соку, соку.. два оплески в долоні Бачі, бачі.. долоньки в кулачки Соку, соку.. два оплески в долоні Вира, Вира.. руки навхрест на грудях Соку, сокудва оплески в долоні Бачі, Бачі долоньки в кулачки Соку,сокудва оплески в долоні Вира, вира руки навхрест на грудях Соку, бачі, соку, вира. два оплески в долоні; руки навхрест на грудях; два оплески в долоні; руки навхрест на грудях. Фонограма 8. Рухограйка «Соку, бачі, віра» III. Заключна частина. а) запитання для контролю знань по матеріалу; б) підпиття підсумків заняття із зазначенням його позитивних і негативних моментів. Педагог: А тепер давайте підсумуємо, які ви знаєте прийоми встановлення контакту з глядачами та привернення уваги? Відповіді дітей: прийоми «Хлопки», «Доміно», «Дотик», «Бліц- запитання та бліц-завдання», «Вступна пісня або вірш ігромайстра», «Неуважний ігромайстер», «Забудькуватий ігромайстер». Педагог: В які ігри, з використанням оплесків, ми сьогодні грали? А які рухограйки з оплесками ви знаєте? Відповіді дітей: «Привітання», «Крокодильчик», «Ловимо сніжинки», «Clap Snap», «Соку-бачі-віра»,«Малиновий чай»; Ігри на увагу: «Фруктово-ягідний джем», «Комарик», «Березова кашка». Слайд №49 Педагог: Ви сьогодні дуже дружньо аплодували, як справжні чемпіони з плескання в долоні! Зауважте, ні в кого нема такого високого звання! Тільки у вас! Хлопавка 2. Хіба це не диво? Хлопавка 1. Давайте разом - «Оце так диво!». Фонограма 5. Діти виконують тактильніманіпуляціїв єдиному темпі з партнером і групою. Педагог: І як справжні чемпіони ви отримуєте не тільки це почеснезвання, а й медалі! Фонограма 9.
  • 10. 10 Хлопавки нагороджують дітей медалями. в) повідомлення завдань на наступне заняття. Педагог: На наступному занятті ми з вами пограємо у ваші улюблені ігри, в яких використовуються оплески. . Прошу усіх чемпіонів підійти до мене. Давайте попрощаємось, як ми це робимо зазвичай. Дякую усім! До наступного заняття! Слайд №50 Література: 1. Шуть М.М. «Волшебные ключи игромастера». Издательство: ООО «Образовательные проекты», ООО Издательство «Линка-Пресс», 2013. – 176 с. 2. Практичний порадник з питань організації інноваційного навчально- виховного процесу в позашкільному закладі: збірник методичних рекомендацій на допомогу керівникам творчих об'єднань (випуск третій). Павлоград. – 2011. 3. Збірник ігрових програм «Адреса дитинства - гра»/уклад. Г. Мазнєва, І. Ніколаєнко. – Запоріжжя: ТОВ «ЛІПС»ЛТД, 2017. – Вип.7. – 120с. 4. 4. Социально-коммуникативная компетентность: [Електронний ресурс]/ Режим доступу: https://psyera.ru/socialno-kommunikativnaya-kompetentnost 5. Аудіоматеріал (автор Н. Мієдінова).