1. Урок 4
Тема: Перевір свої знання.
Мета: Закріпити, узагальнити вивчений матеріал. Удосконалювати вміння
додавати та віднімати числа у межах 20, розв'язувати задачі. Перевірити
рівень знань, умінь і навичок учнів. Розвивати логічне мислення, увагу,
спостережливість. Виховувати позитивне ставлення до предмета.
Обладнання: віяла, фішки.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
Створення позитивного настрою. (Слайд1)
Всі сідайте діти тихо
Домовляймось не шуміти,
Руку гарно підіймати,
На уроці – не дрімати,
А знання мерщій хапати
Тож гаразд, часу не гаєм,
І урок розпочинаєм!
— Сьогодні ми з'ясуємо, як ви засвоїли дії додавання і віднімання у межах
20, як навчилися розв'язувати задачі, логічні вправи. Найкращим будуть
присвоєні титули: «Знавець математики», « Найкмітливіший »,
« Найстаранніший » . За правильні відповіді ви будете отримувати фішки.
II. Актуалізація опорних знань.
1. Фронтальне опитування.
— Які розряди виділяють у двоцифровому числі?
— Яке число отримаємо при додаванні одинці; при відніманні одиниці?
— Що отримаємо при відніманні від двоцифрового числа одиниць?
А десятків?
— Як додати до двоцифрового числа одноцифрове?
— Як відняти від двоцифрового числа одноцифрове?
— Як порівняти іменовані числа, якщо вони записані у різних одиницях
вимірювання величини?
— Що таке числовий вираз? Як знайти його значення?
2. Гра «Мовчанка». (Відповіді показувати на віялах)
13 + 2, 15- 4, 20 - 10, 13 + 6, 17 - 5, 19 - 8, 13 + 0, 18-8, 19-1.
ІІ. Рефлексія
Учитель: А тепер я вам хочу дати своє завдання: (Слайд 3)
Вам слід розв’язати приклади, поставивши відповіді у порядку зменшення і
за допомогою шифру прочитати слово.
2. А 17- 4 = Р 16 – 1 =
П 19 – 2 = Ц 12 – 1 =
Я 14 – 4 =
17 15 13 11 10
П Р А Ц Я
Хто вміє гарно працювати
Той багато буде знати !
III. Фізкультхвилинка (Слайд 4)
IV. Повторення вивченого матеріалу.
Робота у звичайних зошитах (Слайд 5-12)
1. Робота за підручником.
Виконання № 2(усно)
2. Робота над побудовою відрізків (Слайд 13)
3.Цікава математика
Розгадай математичні ребуси. (Слайд 14)
V. Підсумок уроку.
1.Рефлексія.
Молодці, діти! Ви на уроці були активними, старанними, уважними. Я вам
усім ставлю оцінку МОЛОДЕЦЬ (Слайд 15)
Підведення підсумків турніру. Нагородження.
— Що найбільше вам сподобалось виконувати на уроці?
Методичні рекомендації щодо роботи зі слайдами:
слайд 1: настроєно автоматично. Для переходу на наступний слайд натиснути
на - ;
слайд 2: девіз - автоматично., далі – ;
слайд 3: результати для перевірки –натисканням на , букви слова-
перша натисканням, далі-автоматично, перехід далі - ;
слайд 4: фізхвилинка , перехід - ;
слайд5 : порівняй числа для перевірки натискаємо на
натискаючи ,з’являється знак, далі - ;
слайд 6: записати у порядку збільшення- відповіді для перевірки - по ,.
Для переходу на наступний слайд натиснути на - ;
слайд 7: записати у порядку зменшення- відповіді для перевірки - по ,.
Для переходу на наступний слайд натиснути на - ;
3. слайд 8-11: аналогічно до 7;
слайд 12 зарядка для очей – автоматично;
слайд 13: «Сектор відрізок» ,натисканням на - з’являються відрізок,
далі запитання , далі вираз, далі- побудований відрізок , перехід далі - ;
слайд 14: ребуси , кожен наступний по , далі - ;
слайд 15 : автоматично, - завершення.