SlideShare a Scribd company logo
3 клас інформатика
Тема:Підсумковий урок за І семестр(Гра «У світі інформатики»).
Мета:Підвести підсумки вивченого у І семестрі, а саме повторитиі закріпити
знання та вміння учнів з тем: операційна система Windows, інформаційні процеси,
пам'ять комп’ютера і процесор;розвиватишвидкість під час роботи, логічне
мислення, математичні здібності, уяву, кмітливість, вміння орієнтуватися у
інформаційно-комунікаційному просторі;виховувати цікавість до вивчення
інформатики, охайне поводження з комп’ютерною технікою, дружні стосункиу
колективній роботі.
Обладнання:картки із завданнями, програмнезабезпечення «Stamina».
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Перевіряю готовність учнів до уроку, відсутніх на уроці. Усно правила поведінки у
комп’ютерномукласі:
Ситуація1.
У 3 класі закінчився урок фізкультури, після перерви Ваня зайшов у клас
інформатики з футбольним м’ячем та немитими руками. Які правила поведінки у
комп’ютерномукласі було порушено? (немиті руки, футбольний м’яч – зайва річ на
уроці)
Ситуація2.
Катя на великій перерві у буфеті купила тортик та не встигла його з’їсти, тортик
вона забрала на урок інформатики і поклала його біля клавіатури. Які правила
поведінки у комп’ютерномукласі Катя порушила? (зайві речі у класі – тортик, біля
клавіатури не кладемо зайвих речей)
Ситуація3.
Вдома, Дмитрик після виконання домашніх завдань сів за комп’ютер, батьків не
було вдома. Але вони наказали Дмитрику по закінченню виконання домашнього
завдання можна пограти але не довго та Дмитрик не помітив, як прийшли батьки.
Скільки часу дозволялосясидіти Дмитрику за комп’ютером?
ІІ. Розминка.
Завдання на картці:
У літературному кросвордізнайди6 слів, які ти зустрічав на уроках інформатики.
Зафарбуй знайдені слова у різні кольори.
А С В О Є Ч А С Н А В О
О Л У Б А Г Л О В У Х А
Ч П Е Р Е Д А Ч А Р И Г
І Н Ф О Р М А Ц І Я Б Я
Д І З Б Е Р Е Ж Е Н Н З
О С У К О Р И С Н А А И
Р У К А І С Т И Н Н А К
Відповідь:Своєчасна, передача, інформація, збереження, корисна, істинна.
ІІІ. Оголошеннятеми і мети уроку.
ІV. Повторення та закріпленнявивченогоматеріалу.
Гра «У світі інформатики».
Ми здійснимо невеличку подорож у світ інформатики, де повторимо всіті поняття
та терміни, які вивчили на протязіІ семестру. Закріпимо свої знання та вміння. За
кожну правильну та швидку відповідь учень буде отримуватизірочку. Тойучень,
який назбирає найбільше зірочокза урок, той учень найкращий юний інформатик,
на сьогоднішньомууроцівін отримає медаль «Юний знавець інформатики».
Перш ніж ми почнемо грати, пригадаємо, які дії можна робитиз інформацією. Я
демонструюмалюнок, а учні говорять, якудію можна виконувати з даною
інформацією. (див додаток «Обробкаінформації»)
1 ЗУПИНКА «КРАЇНА РЕБУСЛЯНДІЇ».
Хто першим відгадає три слова зашифровані у ребусах, той отримає зірочку. Яку
дію з інформацією ми будемо здійснювати (запам’ятовування, пошук, збереження,
обробка)? (пошук, обробка)(Див додаток1)
Відповідь:корова, портрет, газета.
2 ЗУПИНКА «ЗАХОВАНІ ТВАРИНИ».
Требазнайти 10 тварин і розфарбуватислова у різні кольори. Але перш ніж ви
почнете, скажіть будь-ласка:
1. Як ми будемо сприймати інформацію? (зором, перегляд малюнків та слів)
2. Який процес ми будемо здійснювати з даною інформацією: обробка,
збереження, пошук, запам’ятовування?(пошук)
Відповідь:лисиця, лев, слон, ведмідь, миша, корова, кит, вовк, заєць, тигр.
3 ЗУПИНКА «ПОСМАКУЄМО».
Требазнайти стиглі та смачні плоди, але перш ніж ми будемо шукати скажіть будь-
ласка, яким способом мисприймаємо інформацію про фрукти:
1. Зараз коли я про них говорю?(слухом)
2. Коли треба з’ясувати, який фрукт? (смаком)
3. Коли зараз ви будете виконувати завдання, які дії з інформацією ви будите
здійснювати? (шукати, обробляти, відтворювати)
Відповідь:вишні № 4: 90; полуниці № 1: 32.
4 ЗУПИНКА «ШУКАЧІСЛІВ».
Требазнайти слова, які раніше нам зустрічалися при вивченні інформатики. Але
перш ніж ви почнете, скажіть, яку дію з інформацією ви будите здійснювати?
(пошук) Знайти треба 15 слів. Хто перший отримує зірочку.
Відповідь:МИША, ІНФОРМАЦІЯ, ЗБЕРЕЖЕННЯ, СИСТЕМА, КЛАВІАТУРА,
ПРОЦЕСОР, ПРИНТЕР, ПОШУК, ОБРОБКА, ПУСК, МОНІТОР, КОМП’ЮТЕР,
ДИСК, ПАРТА, ФЛЕШКА.
5 ЗУПИНКА «ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА»
Руки вгору, руки вниз -
На сусіда подивись,
Раз - подивимосьугору,
Два - нахилимось додолу.
Не згинайте, діти, ноги,
Як торкаєтесь підлоги.
Щоб ногам роботудати,
Будем низько присідати,
Раз-два, раз-два.
Вище руки підніміть,
Ширше в боки розведіть.
Сплесніть діти раз і раз –
За роботу!Все! Гаразд.
6 ЗУПИНКА «КЛАВІАТУРНА ЕКСКУРСІЯ».
Перш ніж ми розпочнемо змагання на клавіатурному тренажері, пригадаємо правила
поведінки за комп’ютером та правила введення тесту з клавіатури, зайдіть за
посиланням і виконайте завдання: 3 клас інформатикаПравилавведеннятекстудо уроку
узагальнення(learningapps.org).
Учні з допомогоюпрограмного забезпечення «Stamina», швидко набирають текст,
учні, які встигнуть за 10 хвилин набрати якомогабільше слів, отримують зірочку.
7 ЗУПИНКА «РЕЛАКСАЦІЯ».
Виконуємо вправи для відпочинку очей та пальчиків рук:
Вправа «Конвертик»: очимамалюємо у повітрі конверт.
Вправа «Сонечко»:очима малюємо у повітрі велике сонечко.
Вправа для пальчиків:розминаємо, змикаємо в замочокперевертаємо та
відводимо від себе, підводимо до себе та відпускаємо руки.
V. Підсумок уроку.
Підраховуємо зірочки та визначаємо переможців уроку, вручаємо медалі учням.
V. Домашнєзавдання.
Повторитививчений матеріал.
1.
Відповідь:
2.
Відповідь:
3.
Відповідь:
Для того, щоб дізнатися, які вишні найсмачніші, необхідно
розв’язати приклади, записані на листочках.
У найсмачніших вишень відповідь буде найбільшою
№ 1 № 2
54 + 13 =
№ 3 № 4
60 + 24 =
54+19
27 + 31 = 45 + 45 =
Найсмачніші вишні під номером ?
Для того, щоб дізнатися, які полуниці нестиглі, необхідно
розв’язати приклади, записані на них. У нестиглих полуниць
відповідь буде найменшою
№ 1 № 2
№
3 № 4
80 - 43 =
47 - 15 =
86 - 25 = 90 - 24 =
Нестиглі полуниці під номером?
Знайди у кожному рядку „заховані слова”.
Підкресли слова, які ти знайшов.
Усього 15 слів.
ЯФОУФСНМИШАПХЬАІНФОРМА
ЦІЯГЪМЩЮСАЭЕЗБЕРЕЖЕННЯЛО
ЬИСИСТЕМАРЪКЛАВІАТУРАЖРЛ
ПРОЦЕСОРРАКГПРИНТЕРДЗПАК
МНПРСТУР
ФРПОШУКТВВОБРОБКАКДИЖСЯИПУС
КУЦПЧУЪЩМОНІТОРМОЖБКОМПЮТЕ
РРПТЯЭЦРДИСКАЯНСПАРТАГЛКЮГБЕ
ИОФЛЕШКАПАЛКАФСПТУ
У кожному рядку зітріть зайвий малюнок
1.
2.
3.
4.
5.
Додаток обробка інформації (може бути
роздрукована на аркушах паперу або як слайди
у презентації)
У літературному кросворді знайди 6 слів, які ти зустрічав на уроках
інформатики.
Зафарбуй знайдені слова у різні кольори.
А С В О Є Ч А С Н А В О
О Л У Б А Г Л О В У Х А
Ч П Е Р Е Д А Ч А Р И Г
І Н Ф О Р М А Ц І Я Б Я
Д І З Б Е Р Е Ж Е Н Н З
О С У К О Р И С Н А А И
П Е К К І С Т И Н Н А К

More Related Content

What's hot

методика зайцева м.
методика зайцева м.методика зайцева м.
методика зайцева м.
Елена Билюк
 
англійська мова в повсякденному житті в дитячому садку
англійська мова в повсякденному житті в дитячому садкуанглійська мова в повсякденному житті в дитячому садку
англійська мова в повсякденному житті в дитячому садку
Anhelina Mytsura
 
Конспект заняття для старшої групи з логіко-математичного розвитку «Математи...
Конспект заняття для старшої групи з логіко-математичного розвитку  «Математи...Конспект заняття для старшої групи з логіко-математичного розвитку  «Математи...
Конспект заняття для старшої групи з логіко-математичного розвитку «Математи...
Alyona Bilyk
 
Корекційні вправи
Корекційні вправиКорекційні вправи
Корекційні вправи
Вікторія Дяченко
 
мнемотаблиця до казки ткаченко
мнемотаблиця до казки ткаченкомнемотаблиця до казки ткаченко
мнемотаблиця до казки ткаченко
Елена Билюк
 
Заняття з математики "Подорож до лісу" (сер.вік)
Заняття з математики "Подорож до лісу" (сер.вік)Заняття з математики "Подорож до лісу" (сер.вік)
Заняття з математики "Подорож до лісу" (сер.вік)
Alyona Bilyk
 
4 trud p_2015_ua
4 trud p_2015_ua4 trud p_2015_ua
4 trud p_2015_ua
4klas
 
педагогічна майстерня математичні знахідки 2015
педагогічна майстерня математичні знахідки 2015педагогічна майстерня математичні знахідки 2015
педагогічна майстерня математичні знахідки 2015
yulya_druz87
 
Конспект інтерактивної ділової гри
Конспект інтерактивної ділової гриКонспект інтерактивної ділової гри
Конспект інтерактивної ділової гри
Alyona Bilyk
 
Тема: «Математична країна»
Тема: «Математична країна» Тема: «Математична країна»
Тема: «Математична країна»
Anhelina Mytsura
 
Схема плану Старша група
                                    Схема плану   Старша   група                                    Схема плану   Старша   група
Схема плану Старша група
Anhelina Mytsura
 
Конспект заняття з пріоритетом логіко-математичного розвитку в середній групі
Конспект заняття з  пріоритетом логіко-математичного розвитку в середній групіКонспект заняття з  пріоритетом логіко-математичного розвитку в середній групі
Конспект заняття з пріоритетом логіко-математичного розвитку в середній групі
Anhelina Mytsura
 
Заняття з математики
Заняття з математики Заняття з математики
Заняття з математики
Alyona Bilyk
 
Ранкова зустріч
Ранкова зустрічРанкова зустріч
Ранкова зустріч
Anhelina Mytsura
 
мяка іграшка презентація
мяка іграшка презентаціямяка іграшка презентація
мяка іграшка презентація
Светлана Кравцова
 

What's hot (20)

методика зайцева м.
методика зайцева м.методика зайцева м.
методика зайцева м.
 
19
1919
19
 
англійська мова в повсякденному житті в дитячому садку
англійська мова в повсякденному житті в дитячому садкуанглійська мова в повсякденному житті в дитячому садку
англійська мова в повсякденному житті в дитячому садку
 
Конспект заняття для старшої групи з логіко-математичного розвитку «Математи...
Конспект заняття для старшої групи з логіко-математичного розвитку  «Математи...Конспект заняття для старшої групи з логіко-математичного розвитку  «Математи...
Конспект заняття для старшої групи з логіко-математичного розвитку «Математи...
 
Корекційні вправи
Корекційні вправиКорекційні вправи
Корекційні вправи
 
мнемотаблиця до казки ткаченко
мнемотаблиця до казки ткаченкомнемотаблиця до казки ткаченко
мнемотаблиця до казки ткаченко
 
75
7575
75
 
277
277277
277
 
Заняття з математики "Подорож до лісу" (сер.вік)
Заняття з математики "Подорож до лісу" (сер.вік)Заняття з математики "Подорож до лісу" (сер.вік)
Заняття з математики "Подорож до лісу" (сер.вік)
 
4 trud p_2015_ua
4 trud p_2015_ua4 trud p_2015_ua
4 trud p_2015_ua
 
35
3535
35
 
педагогічна майстерня математичні знахідки 2015
педагогічна майстерня математичні знахідки 2015педагогічна майстерня математичні знахідки 2015
педагогічна майстерня математичні знахідки 2015
 
Друдли
ДрудлиДрудли
Друдли
 
Конспект інтерактивної ділової гри
Конспект інтерактивної ділової гриКонспект інтерактивної ділової гри
Конспект інтерактивної ділової гри
 
Тема: «Математична країна»
Тема: «Математична країна» Тема: «Математична країна»
Тема: «Математична країна»
 
Схема плану Старша група
                                    Схема плану   Старша   група                                    Схема плану   Старша   група
Схема плану Старша група
 
Конспект заняття з пріоритетом логіко-математичного розвитку в середній групі
Конспект заняття з  пріоритетом логіко-математичного розвитку в середній групіКонспект заняття з  пріоритетом логіко-математичного розвитку в середній групі
Конспект заняття з пріоритетом логіко-математичного розвитку в середній групі
 
Заняття з математики
Заняття з математики Заняття з математики
Заняття з математики
 
Ранкова зустріч
Ранкова зустрічРанкова зустріч
Ранкова зустріч
 
мяка іграшка презентація
мяка іграшка презентаціямяка іграшка презентація
мяка іграшка презентація
 

Similar to 164

сист урокив правильна
сист урокив правильнасист урокив правильна
сист урокив правильна
Liliya_Zbarovska
 
3_yds_k_2020-2.pdf
3_yds_k_2020-2.pdf3_yds_k_2020-2.pdf
3_yds_k_2020-2.pdf
LudaM3
 
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-kornijenko-2020-2
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-kornijenko-2020-2Ja doslidzhuju-svit-3-klas-kornijenko-2020-2
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-kornijenko-2020-2
kreidaros1
 
урок 1
урок 1урок 1
урок 1
School5uman
 
розробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класу
розробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класурозробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класу
розробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класуIrina Zerkal
 
Informatyka 5-klas-morze
Informatyka 5-klas-morzeInformatyka 5-klas-morze
Informatyka 5-klas-morze
kreidaros1
 
Інформатика 5 клас. Морзе Н.В.
Інформатика 5 клас. Морзе Н.В.Інформатика 5 клас. Морзе Н.В.
Інформатика 5 клас. Морзе Н.В.
Nikolay Shaygorodskiy
 
5 i m_2013
5 i m_20135 i m_2013
5 i m_2013
5klas
 
інформатика 5 кл
інформатика 5 клінформатика 5 кл
інформатика 5 кл
Школа Леди и Кадетство
 
5 i m_2013
5 i m_20135 i m_2013
5 i m_2013
Ekaterina Gulya
 
5 i m_2013
5 i m_20135 i m_2013
5 i m_2013
Agent Plus UK
 
5 i m_2013
5 i m_20135 i m_2013
5 i m_2013
UA4-6
 
2_yds_vd_2019_2.pdf
2_yds_vd_2019_2.pdf2_yds_vd_2019_2.pdf
2_yds_vd_2019_2.pdf
avtor11book
 
4 klas-informatyka-andrusych-2021
4 klas-informatyka-andrusych-20214 klas-informatyka-andrusych-2021
4 klas-informatyka-andrusych-2021
NoName520
 
5 клас урок 1,2,3
5 клас урок 1,2,35 клас урок 1,2,3
5 клас урок 1,2,3
kissoli
 
урок 4
урок 4урок 4
урок 4
School5uman
 
Ja doslidzhuju-svit-2-klas-vdovenko-2019-2
Ja doslidzhuju-svit-2-klas-vdovenko-2019-2Ja doslidzhuju-svit-2-klas-vdovenko-2019-2
Ja doslidzhuju-svit-2-klas-vdovenko-2019-2
kreidaros1
 
2 klas-ja-doslidzhuju-svit-vdovenko-2019-2
2 klas-ja-doslidzhuju-svit-vdovenko-2019-22 klas-ja-doslidzhuju-svit-vdovenko-2019-2
2 klas-ja-doslidzhuju-svit-vdovenko-2019-2
cgf gfgfg
 

Similar to 164 (20)

сист урокив правильна
сист урокив правильнасист урокив правильна
сист урокив правильна
 
3_yds_k_2020-2.pdf
3_yds_k_2020-2.pdf3_yds_k_2020-2.pdf
3_yds_k_2020-2.pdf
 
1
11
1
 
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-kornijenko-2020-2
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-kornijenko-2020-2Ja doslidzhuju-svit-3-klas-kornijenko-2020-2
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-kornijenko-2020-2
 
урок 1
урок 1урок 1
урок 1
 
3
33
3
 
розробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класу
розробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класурозробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класу
розробки уроків курсу «сходинки до інформатики» для2класу
 
Informatyka 5-klas-morze
Informatyka 5-klas-morzeInformatyka 5-klas-morze
Informatyka 5-klas-morze
 
Інформатика 5 клас. Морзе Н.В.
Інформатика 5 клас. Морзе Н.В.Інформатика 5 клас. Морзе Н.В.
Інформатика 5 клас. Морзе Н.В.
 
5 i m_2013
5 i m_20135 i m_2013
5 i m_2013
 
інформатика 5 кл
інформатика 5 клінформатика 5 кл
інформатика 5 кл
 
5 i m_2013
5 i m_20135 i m_2013
5 i m_2013
 
5 i m_2013
5 i m_20135 i m_2013
5 i m_2013
 
5 i m_2013
5 i m_20135 i m_2013
5 i m_2013
 
2_yds_vd_2019_2.pdf
2_yds_vd_2019_2.pdf2_yds_vd_2019_2.pdf
2_yds_vd_2019_2.pdf
 
4 klas-informatyka-andrusych-2021
4 klas-informatyka-andrusych-20214 klas-informatyka-andrusych-2021
4 klas-informatyka-andrusych-2021
 
5 клас урок 1,2,3
5 клас урок 1,2,35 клас урок 1,2,3
5 клас урок 1,2,3
 
урок 4
урок 4урок 4
урок 4
 
Ja doslidzhuju-svit-2-klas-vdovenko-2019-2
Ja doslidzhuju-svit-2-klas-vdovenko-2019-2Ja doslidzhuju-svit-2-klas-vdovenko-2019-2
Ja doslidzhuju-svit-2-klas-vdovenko-2019-2
 
2 klas-ja-doslidzhuju-svit-vdovenko-2019-2
2 klas-ja-doslidzhuju-svit-vdovenko-2019-22 klas-ja-doslidzhuju-svit-vdovenko-2019-2
2 klas-ja-doslidzhuju-svit-vdovenko-2019-2
 

More from ssusera012b0 (20)

276
276276
276
 
275
275275
275
 
274
274274
274
 
273
273273
273
 
273
273273
273
 
272
272272
272
 
271
271271
271
 
270
270270
270
 
269
269269
269
 
268
268268
268
 
268
268268
268
 
267
267267
267
 
267
267267
267
 
266
266266
266
 
265
265265
265
 
264
264264
264
 
263
263263
263
 
263
263263
263
 
262
262262
262
 
262
262262
262
 

Recently uploaded

POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
olaola5673
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
estet13
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
olaola5673
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 

Recently uploaded (10)

POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 

164

  • 1. 3 клас інформатика Тема:Підсумковий урок за І семестр(Гра «У світі інформатики»). Мета:Підвести підсумки вивченого у І семестрі, а саме повторитиі закріпити знання та вміння учнів з тем: операційна система Windows, інформаційні процеси, пам'ять комп’ютера і процесор;розвиватишвидкість під час роботи, логічне мислення, математичні здібності, уяву, кмітливість, вміння орієнтуватися у інформаційно-комунікаційному просторі;виховувати цікавість до вивчення інформатики, охайне поводження з комп’ютерною технікою, дружні стосункиу колективній роботі. Обладнання:картки із завданнями, програмнезабезпечення «Stamina». Хід уроку І. Організаційний момент. Перевіряю готовність учнів до уроку, відсутніх на уроці. Усно правила поведінки у комп’ютерномукласі: Ситуація1. У 3 класі закінчився урок фізкультури, після перерви Ваня зайшов у клас інформатики з футбольним м’ячем та немитими руками. Які правила поведінки у комп’ютерномукласі було порушено? (немиті руки, футбольний м’яч – зайва річ на уроці) Ситуація2. Катя на великій перерві у буфеті купила тортик та не встигла його з’їсти, тортик вона забрала на урок інформатики і поклала його біля клавіатури. Які правила поведінки у комп’ютерномукласі Катя порушила? (зайві речі у класі – тортик, біля клавіатури не кладемо зайвих речей) Ситуація3. Вдома, Дмитрик після виконання домашніх завдань сів за комп’ютер, батьків не було вдома. Але вони наказали Дмитрику по закінченню виконання домашнього завдання можна пограти але не довго та Дмитрик не помітив, як прийшли батьки. Скільки часу дозволялосясидіти Дмитрику за комп’ютером? ІІ. Розминка. Завдання на картці: У літературному кросвордізнайди6 слів, які ти зустрічав на уроках інформатики. Зафарбуй знайдені слова у різні кольори. А С В О Є Ч А С Н А В О О Л У Б А Г Л О В У Х А Ч П Е Р Е Д А Ч А Р И Г І Н Ф О Р М А Ц І Я Б Я Д І З Б Е Р Е Ж Е Н Н З О С У К О Р И С Н А А И Р У К А І С Т И Н Н А К
  • 2. Відповідь:Своєчасна, передача, інформація, збереження, корисна, істинна. ІІІ. Оголошеннятеми і мети уроку. ІV. Повторення та закріпленнявивченогоматеріалу. Гра «У світі інформатики». Ми здійснимо невеличку подорож у світ інформатики, де повторимо всіті поняття та терміни, які вивчили на протязіІ семестру. Закріпимо свої знання та вміння. За кожну правильну та швидку відповідь учень буде отримуватизірочку. Тойучень, який назбирає найбільше зірочокза урок, той учень найкращий юний інформатик, на сьогоднішньомууроцівін отримає медаль «Юний знавець інформатики». Перш ніж ми почнемо грати, пригадаємо, які дії можна робитиз інформацією. Я демонструюмалюнок, а учні говорять, якудію можна виконувати з даною інформацією. (див додаток «Обробкаінформації») 1 ЗУПИНКА «КРАЇНА РЕБУСЛЯНДІЇ». Хто першим відгадає три слова зашифровані у ребусах, той отримає зірочку. Яку дію з інформацією ми будемо здійснювати (запам’ятовування, пошук, збереження, обробка)? (пошук, обробка)(Див додаток1) Відповідь:корова, портрет, газета. 2 ЗУПИНКА «ЗАХОВАНІ ТВАРИНИ». Требазнайти 10 тварин і розфарбуватислова у різні кольори. Але перш ніж ви почнете, скажіть будь-ласка: 1. Як ми будемо сприймати інформацію? (зором, перегляд малюнків та слів) 2. Який процес ми будемо здійснювати з даною інформацією: обробка, збереження, пошук, запам’ятовування?(пошук) Відповідь:лисиця, лев, слон, ведмідь, миша, корова, кит, вовк, заєць, тигр. 3 ЗУПИНКА «ПОСМАКУЄМО». Требазнайти стиглі та смачні плоди, але перш ніж ми будемо шукати скажіть будь- ласка, яким способом мисприймаємо інформацію про фрукти: 1. Зараз коли я про них говорю?(слухом) 2. Коли треба з’ясувати, який фрукт? (смаком) 3. Коли зараз ви будете виконувати завдання, які дії з інформацією ви будите здійснювати? (шукати, обробляти, відтворювати) Відповідь:вишні № 4: 90; полуниці № 1: 32. 4 ЗУПИНКА «ШУКАЧІСЛІВ». Требазнайти слова, які раніше нам зустрічалися при вивченні інформатики. Але перш ніж ви почнете, скажіть, яку дію з інформацією ви будите здійснювати? (пошук) Знайти треба 15 слів. Хто перший отримує зірочку. Відповідь:МИША, ІНФОРМАЦІЯ, ЗБЕРЕЖЕННЯ, СИСТЕМА, КЛАВІАТУРА, ПРОЦЕСОР, ПРИНТЕР, ПОШУК, ОБРОБКА, ПУСК, МОНІТОР, КОМП’ЮТЕР, ДИСК, ПАРТА, ФЛЕШКА.
  • 3. 5 ЗУПИНКА «ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА» Руки вгору, руки вниз - На сусіда подивись, Раз - подивимосьугору, Два - нахилимось додолу. Не згинайте, діти, ноги, Як торкаєтесь підлоги. Щоб ногам роботудати, Будем низько присідати, Раз-два, раз-два. Вище руки підніміть, Ширше в боки розведіть. Сплесніть діти раз і раз – За роботу!Все! Гаразд. 6 ЗУПИНКА «КЛАВІАТУРНА ЕКСКУРСІЯ». Перш ніж ми розпочнемо змагання на клавіатурному тренажері, пригадаємо правила поведінки за комп’ютером та правила введення тесту з клавіатури, зайдіть за посиланням і виконайте завдання: 3 клас інформатикаПравилавведеннятекстудо уроку узагальнення(learningapps.org). Учні з допомогоюпрограмного забезпечення «Stamina», швидко набирають текст, учні, які встигнуть за 10 хвилин набрати якомогабільше слів, отримують зірочку. 7 ЗУПИНКА «РЕЛАКСАЦІЯ». Виконуємо вправи для відпочинку очей та пальчиків рук: Вправа «Конвертик»: очимамалюємо у повітрі конверт. Вправа «Сонечко»:очима малюємо у повітрі велике сонечко. Вправа для пальчиків:розминаємо, змикаємо в замочокперевертаємо та відводимо від себе, підводимо до себе та відпускаємо руки. V. Підсумок уроку. Підраховуємо зірочки та визначаємо переможців уроку, вручаємо медалі учням. V. Домашнєзавдання. Повторитививчений матеріал.
  • 6. Для того, щоб дізнатися, які вишні найсмачніші, необхідно розв’язати приклади, записані на листочках. У найсмачніших вишень відповідь буде найбільшою № 1 № 2 54 + 13 = № 3 № 4 60 + 24 = 54+19
  • 7. 27 + 31 = 45 + 45 = Найсмачніші вишні під номером ? Для того, щоб дізнатися, які полуниці нестиглі, необхідно розв’язати приклади, записані на них. У нестиглих полуниць відповідь буде найменшою № 1 № 2 № 3 № 4 80 - 43 = 47 - 15 = 86 - 25 = 90 - 24 =
  • 8. Нестиглі полуниці під номером? Знайди у кожному рядку „заховані слова”. Підкресли слова, які ти знайшов. Усього 15 слів. ЯФОУФСНМИШАПХЬАІНФОРМА ЦІЯГЪМЩЮСАЭЕЗБЕРЕЖЕННЯЛО ЬИСИСТЕМАРЪКЛАВІАТУРАЖРЛ ПРОЦЕСОРРАКГПРИНТЕРДЗПАК МНПРСТУР ФРПОШУКТВВОБРОБКАКДИЖСЯИПУС КУЦПЧУЪЩМОНІТОРМОЖБКОМПЮТЕ РРПТЯЭЦРДИСКАЯНСПАРТАГЛКЮГБЕ ИОФЛЕШКАПАЛКАФСПТУ
  • 9. У кожному рядку зітріть зайвий малюнок 1. 2. 3. 4.
  • 10. 5. Додаток обробка інформації (може бути роздрукована на аркушах паперу або як слайди у презентації)
  • 11.
  • 12. У літературному кросворді знайди 6 слів, які ти зустрічав на уроках інформатики. Зафарбуй знайдені слова у різні кольори. А С В О Є Ч А С Н А В О О Л У Б А Г Л О В У Х А Ч П Е Р Е Д А Ч А Р И Г І Н Ф О Р М А Ц І Я Б Я Д І З Б Е Р Е Ж Е Н Н З О С У К О Р И С Н А А И П Е К К І С Т И Н Н А К