SlideShare a Scribd company logo
1 of 21
Міністерство освіти і науки України
Управління освіти Первомайської ради
Первомайський міський дитячо–юнацький
центр національного відродження
Розробка заняття
Тема: «Комунікативна майстерність та функцїї ведучого»
керівника гуртка
організаторів дозвілля «Імпульс»
2022
2
Тема:«Комунікативна майстерність та фукції ведучого». (З розділу навчальної
програми«Основи ефективної взаємодії з аудиторією». Основнийрівень другийрік
навчання. Навчальна програмаігротехніків. Збірник навчальних програм з
позашкільної освіти № 3, 2018 рік.)
Мета:
Навчальна: познайомитивихованців з основниминавичками комунікативної
майстерності.
Розвивальна: розвиватиувагу та спостережливість, комунікативність, уміння
працювати з аудиторією, творчіздібності та естетичний смак.
Виховна:зібранність та наполеглевість.
Обладнання:ноутбук, мультимедія, підсилювальна апаратура, сцена, реквізит.
Очікуваний результат:уміння вільно працювати на різних ігрових майданчиках з
різновіковоюаудиторією.
Тривалість заняття: 1 г. 50 хв.
Місце проведеннязаняття:актова зала ДЮЦНВ.
Хід заняття:
1. Ознайомлення вихованців з темою та метою заняття.
2. Актуалізація опорнихзнань, умінь і навичок(повторення раніше вивченого).
3. Пояснення нового матеріалу:
3.1. Складові майстерностіведучого.
3.2. Необхідні складові для спілкування з глядачами та створення образу
ведучого.
4. Практична частина.
5. Підсумки заняття.
3
1. Ознайомленнявихованцівз темою та метою заняття.
Керівник гуртка: Мої вітання усім присутнім. Я рада вас бачити у повному складі.
А склад нашого гуртка значно поповнився, минулого року, вихованцями меншими
за віком, але не менш захопленими грою ніж ті, що відвідують гурток вже четвертий
рік. Сьогоднішнє заняття допоможе кожному з вас по-різному. Хтось дізнається
про щось нове, а хтось пригадаєдля себе все, що пов’язане з сьогоднішньою темою,
а ще продемонструє свої знання та уміння.
Отже, тема заняття «Комунікативна майстерність та фукції ведучого». Вона
надзвичайно корисна і необхідна для ігротехніка. Адже ведучий ігрових програм –
може виступати у будь-яких амплуа: від конферансьє і співрозмовника до актора і
«керуючого святом». Важко перелічити все, що повинен уміти ведучий, - робити
розумно, талановито, красиво, при цьому без тіні награвань, напруженості та
фальші. На ігровому майданчику він повинен стати посередником між глядачами.
Ведучий має бути людиною освіченою й ерудованою.
2. Актуалізаціяопорнихзнань, умінь і навичок (повторення раніше вивченого)
(Лунає музика. З’являється королева Гра)
Керівник гуртка: Отже, давайте спробуємо дати визначення слову «ведучий»?
Вихованець: Це люди з бездоганним зовнішнім виглядом і чіткою дикцією.
Керівник гуртка: Це лише дві складовідо образуведучого. Але хотілося б почути
про його функції.
Вихованка: Від проводить захід та підтримує святковийнастрій.
Керівник гуртка: Ти все правильно визначила. Ведучий – це людина, що проводить
захід, контролюєвсе що на ньомувідбувається та докладає усі зусилля, щоб
створитигарний настрій. А хто такий ведучий ігрової програми?
Вихованка: Якщо ведучий концерту тільки веде концерт, то ведучий ігрової
програмиповинен ще уміти провестиконкурс – так, щоб усі все зрозуміли та були
задоволені.
Керівник гуртка: Мені приємно чути від вас такі вичерпнівідповіді!
4
Керівник гуртка: З почутого раніше, на вашу думку, яким повинен бути ведучий
будь-якого заходу?
Вихованці: Розумним, ерудованим, вільним у спілкуванні, гарно одягненим.
Керівник гуртка: А ви спостережливі. Ця риса теж дуже кориснадля ведучого. А
чим ведучий повинен володіти досконало?
Вихованці: Мовою, мати достатній обсяг слів для спілкування.
Керівник гуртка: А ви ще і ерудовані. Біліш докладно про навички, якими повинен
володіти ведучий ігрових програм, ви дізнаєтеся під час сьогоднішнього заняття.
А перед тим як це станеться – нагадайте мені. Які функції належать ведучому?
Вихованці: він веде гру та контролює, що відбувається на сцені чи майданчику.
Керівник гуртка: Цей висновокви робите зі свого власного досвідуведучих
програм. Все вірно, але не тільки цим потрібно займатися ведучому на ігровому
майданчику. Про це ми зараз і поговоримо.
3. Поясненнянового матеріалу:
3.1. Складові майстерностіведучого:
Керівник гуртка: Майстерність, якою повинен володіти ведучий, передбачає
насамперед, як ви правильно вже визначили, бездоганне знання мови і вмінняя
спілкуватись, і до всього цьогомати гарну зорову пам'ять, завжди хороший настрій,
привабливу зовнішність і гарні манери. Ведення - це мистецтво спілкування.
Ведучий ігрової програми, якогонерідко називають господарем на святі, - основний
провідник контактності. Його значення полягає не тільки в поясненні конкурсу, а і
у створенні попереднього настрою у зали. Ведучий будує певну систему контактів,
що йде від особистісного змісту, і підтримує її надалі до фіналу програми. Ця
система контактів значно масштабніша, ніж зазвичай думають. Тому власне
прагнення до досконалості для ведучого, мабуть, украй важливе. Якщо ведучий не
володіє елементарними правилами того, що прийнято називати «гарним тоном», то
він не зуміє поводитися просто і природно. Це вміння має стати для ведучого
повсякденною органічною звичкою, тільки тоді його хороші манери виглядатимуть
невимушеними і справжніми. Сцена не терпить неорганічності. Ведучий не повинен
боятися проявляти особисті якості. Ведучий - це перш за все особистість. І саме
5
особистості, людині цікавій - глядач стане довіряти. А довіра глядача необхідна
будь-якому ведучому. У наш час, коли пануює нещирість, фальшиві посмішки,
штучна пластикраса, нам не вистачає відвертості, природності, звичайності і навіть
домашності. І тому глядачам важливо, щоб ведучий розумів потребу правдивихслів,
справжніх почуттів і непідроблених емоцій. Йдеться про харизму, вміння створити й
утримувати певний образ.
Мої досвідчені гуртківці зможуть, напевно, мені відповісти на таке запитання. Який
образ у ролі ведучого виявився для вас найскладнішим і чому?
Вихованець: Образ прибульця, в програмі «П’ятий елемент». Потрібно було
говорити з певною інтонацією, слова ділити на склади, мати трохи відсторонений
вигляд.
Керівник гуртка: Дякую за вичерпну відповідь. А хто ще пригадає цікавий образ?
Вихованка: Мені складно було вжитися у роль індіанки, коли ми готували програму
«На індіанській стежині». Напевно, ще тому, що це була моя перша програма. Мені
було складно бути ведучою та ще й у образі.
Керівник гуртка: Всі ми колись щось робимо вперше, але завдяки цьому – ми
здобуваємо досвід. Дякую за відповідь.
Вихованка: Я, за складом характеру, м’яка та схильна до компромісів. У ролі
інструктора, під час проведення програми «Секрети виживання», мені було складно
тримати образ війського командира, якого всіповинні слухати. Пояснювати конкурс
– ніби віддавати накази. Але я розуміла, що в цьому була стратегія гри.
Керівник гуртка: Наші наймолодші вихованці, напевно, подумали – як це складно.
Бути ведучим і актором одночасно. Не хвилюйтеся, все у вас вийде. Головне
створити свій образ, наділити його певними рисами та тримати все під контролем.
Доречи, все повинно бути вміру. Зіграти, а не переграти, чи не дограти. Міра - це
ще особистий смак, який визначає внутрішні риси людини. Саме особиста культура
ведучого, здатна справити приємне враження на глядачів від програми, і навпаки.
Тобто, ведучийперш за все має дійсно вести програму, перебувати, так би мовити, в
ній самій, миттєво реаґувати на все, що відбувається в залі.
Особливу увагу хочу звертути на важливість володіти мовою. Ніяка афіша,
ніякий хитрий режисерськиххід, ніколи не згладить мову ведучого, якщо вона була
6
«каструбатою». Не тільки словами, а й жестами, інтонацією ігротехнік може
підкреслити все найважливіше для виконавців і найцікавіше глядачам.
3.2. Необхідні складові для спілкування з глядачами та створення образу
ведучого.
Хочу поділитися з вами маленькими секретами, які допомагають у роботі під час
створенням образуведучого та у спілкувані з глядачами. Про них ви дізнаєтеся,
якщо розгадаєтекарткинки, які ви побачите на екрані.
До вашої уваги, перший слайд.
(На слайді гуртківці бачать:книжку, навушники, музичний інстркмент, відомого
актора тощо )
На вашу думку, про що йде мова?
Вихованець: Напевно, всі ці предмети потрібні для програми...
Вихованка: А можливо вони допоможуть нащось налаштуватися?
Керівник гуртка: Молодець, налаштуватися на потрібну хвилю, «зануритися у
тему». На етапі коли ви починаєте працювати над програмою вам допоможе
перегляд за темою літератури, прослуховування та відбір музики, перегляди
кінофільмів та вистав. Все це допоможевам вдало передати образ та бути, як ви
висловлюєтеся «в темі».
Наступний слайд.
( На слайді гуртківцібачать:люди різного віку,образи акторів у різних амплуа).
Керівник гуртка: Який секрет хоче розкритицей слайд?
Вихованка: Хочеш звертнути увагу на себе як ведучої – одягайся яскраво.
Вихованка: Мова йде про учасників та ведучих програмиу різних образах.
Керівник гуртка: Мова йде про вік учасників, його обов’язковопотрібно
враховувати під час проведення будь якого свята і образ ведучихпідбирати
відповідно. Наприклад, до малодших школярів ви ж не вийдете у образіякось
монстра, а до своїходноліткув у костюмі пухнастого зайчика. Складність
конкурсів теж залежить від віку учасників. Учасник повинен почувати себе
комфортно і впевненно. Ведучий не повинен ставити учасника в незручне
становище.
До вашої уваги наступний слайд.
7
( На картинцігуртківцібачать:королеву, що граєв крокет, козака що їде на коні,
ковбоя у сомбреро).
Вихованець: Ведучий має поводитисебе як герой, якого він втілює, під час
програми.
Вихованка: У нього повинен бути реквізит що відповідає образу, епосу, побуту
цього героя.
Керівник гуртка: Я пишаюся вами, ви все вірно відмітили. А ще його мова,
інтонація та характер, повина відповідати образу. Існують ключові фрази, вирази,
які відповідають стилю програми. Вище досягнення мовної характеристики
образуведучого - коли ведучий і його партнери, дозволяючисобівільну
імпровізацію, не виходять з ролі. Цінним є слово-ключ, слово-формула.
Наприклад, азартне слівце "давайте" допомагає налагодити контакт і між
гравцями, і між глядачами. Це "давайте" (спробуємо - пограємо - уявімо -
опинимося - вирушимо) миттєво об'єднує ведучого і учасників, робить їх
співучасниками всього того, що відбувається. Також ведучому доводиться бути
уважним до мови учасників і вміти, не виходячиз образу, виправитиїх мовні
помилки. Підбір ігрових технологій та прийомів теж повинен відповідати темі та
виду програми.
Наступний слайд, як доповнення до попереднього. Будьтеуважні.
( На слайді гуртківцібачать:перуку, грим, аксесуари)
Керівник гуртка: хочу почути ваші думки, з приводуцих предметів?
Вихованка: вони пов’язаніз зовнішністю ведучого-актора...
Вихованка: а точніше зі сценічним костюмов.
Керівник гуртка: Я з вами згодна. Роботанад візуальним образом передбачає
вибір костюма, гриму, зачіски, аксесуарів. Велике щастя, якщо костюм ведучого
програмистворений і виготовлений в майстерні. Але в кожному разі правильно
підібраний костюм ведучого допомагає учасникам програмипоринути в епоху, в
ситуацію, повірити в своюпричетність до дії. Ведучому костюм також допомагає,
а ще й до чогось зобов'язує.
Останній слайд. Увага на екран.
( На картинцігуртківцібачать:різнірухи та жести, людей що танцюють)
8
Вихованка: думаю, що мова йде про танець...
Вихованка: різні рухи взагалі, які ми використовуємо під час гри.
Керівник гуртка: Танець та різні рухливі конкурси – складові ігрової технології,
яка завждивиграшна, цікава і швидко всіх об’єднує та піднімає настрій.
Комунікативна майстерність ведучого проявляється також мовою танців та рухів.
Ви гарно впоралися із завданням, і при цьому познайомилися з необхідними
складовими, які потрібні для спілкування з глядачами та створення вдалого образу
ведучого.
А зараз, настав час, закріпити ці знання практично.
4. Практична частина
Закріпити новий матеріал, нам, як завжди, допоможуть вправи. Отже, вправа перша,
вона має назву «Три слова». Вправа допоможе нам активізувати наш словник і
відпрацювати уміння швидко орієнтуватися в ситуації і знаходити потрібні слова.
Вправа «Три слова»
Шикуйтеся усі в лінію. Кожому з вас, по-черзі, я буду задавати питання. Потрібно
зробититри крокивперед, з кожним кроком називати одне слово-відповідь. Робимо
це швидко, хто не знаходить слова – залишається на першому, чи другому кроці, а
можливо і на старті, але, я думаю, серед нас таких учасників не виявиться.
Керівник гуртка: Що можна купити?
Вихованець: Морозиво, м’яч, капусту.
Керівник гуртка: Що можна читати?
Вихованець: Книжку, детектив, афішу.
Керівник гуртка: Що може літати?
Вихованець: Літак, птах....
Керівник гуртка: Нажаль, час вичерпано, і ти залишаєшся на 2 кроці. Що, або хто,
може скакати?
Вихованець: М’яч, кенгуру, заєць.
Керівник гуртка: Що можна варити?
Вихованець: Воду, борщ, вареники.
Керівник гуртка: Кого, або що, можналюбити?
Вихованець: Маму, країну, танцювати.
9
Молодці, ви робили все швидко і впевненно. Дякую. Наступна вправа не тільки
поповнить ваш обсяг слів, а і допоможе вам розвинути фантазію, навички автора
написання твору, сценарію, а ще, зичайно, і уміння швидко відповісти на
«незручне» запитання від учасника програми. Вправа має назву «Розповідь зигзаг».
Для цієї вправи ми використаємо цей колоровий м’ячик.
Вправа «Розовідь-зигзаг»
Станьте, будь ласка, в коло. Обираємо ведучого. Ведучий, тримай м’яч і ставай у
центрі кола. Ведучий починає – каже перше речення нашої розповіді. Кидає м’яч,
той хто його спіймав продовжує розповідь одним реченням і віддає м’яч ведучому.
Потім ведучий кидає м’яч наступному, таким чином складати розповідь будут усі
учасники. Останній учасник зобов’язаний завершити історію. Почали.
Керівник гуртка. Яка захоплююча у нас вийшла розповідь. Послідовна та цікава.
Дякую. Остання вправа «Зустріч» допоможе вам навчитися швидко реагувати під
час виступу, налагодити контакт з учасником, передавати емоції.
Вправа «Зустріч»
Більш досвідчені вихованці, отримайте, будь ласка карти із завданням. Обері собі
партера з тих хто залишився. Ваша задача – легко вступити в контакт, підтримати
розмову і попрощатися.
Картки з завданням
1. Ви зустріли людину, яку ви добре знаєте, але довгий час не бачили.
2. Ви зустріли маленьку дитину, її щось налякало, потрібно її заспокоїти.
3. Ви зустріли бабусю після тривалої розлуки, ви дуже раді зустрічі з нею.
4. Ви зустріли вчителя до якого не потрапила на контрольну роботу, вам потрібно
себе виправдати.
Це було останнєзавдання. Воно було складним, але ви з ним впоралися. Я дякую
вам за гарний результат.
5.Підсумки заняття.
Керівник гуртка: Ви бачите малюнок, де зображена«Сходинкауспіху» до
досягнення вашої майстеностіяк ведучого. Подумайте, на якій сходинці, на даний
час, знаходитеся ви і поставте ініціали свого імя та прізвища саме на ній.
(на сходинці зображено: перша сходинка – я люблю грати і мені подобається цим
10
займатися, друга сходинка – я легко спілкуюся, швидкорозумію прощо йде мова,
третя сходинка – у мене достатній обсяг слів, я можу пояснити конкурс, четверта
сходинка – я можу провести програму, знайти спільну мову з кожним, тримати
під контролем усе, що відбувається на майданчику, п’ятасходинка – я отримую
задоволення від того чим займаюся, я допомагаюлюдям отриматипозитивні
емоцї, все що я роблю на сцені дається мені дуже легко.)
Давайте подивимося, якви оцінили свої досягнення у оволодіннінавичками
ігромайстра. Молодші гурківці, відмітили себе на першій, другій сходинці, і навіть
один – на третій. А більш досвідчені, відмітили себе на четвертій, і один, навіть на
п’ятій. Остання сходинка - це вершина майстерності, бажаю всім вам її досягти.
Маю надію, що сьогоднішнє заняття стане для наших менш досвідчених
гуртківців першою сходинкою до майстерності ігромайстра, а для більш
досвідченихнаступною сходинкою до вдосконалення. Сьогодні, ви познайомилися з
основнимикомунікативними навичками, які стануть вам у нагоді під час проведення
різних заходів. Маю надію, що ви прислухалися до порад, як потрібно
поповнюватисвій обсяг слів для вільного спілкування, готуватися до ролі-ведучого,
тримати увагу аудиторії. Я впевнена, що все це допоможе вам з легкістю знайти
спільну мову як з малечею, так і зі своїми однолітками. Пригадуючи свій досвід
ведучих ігрових програм ви зрозуміли, що створення необхідної атмосфери на
ігровому майданчику сприяє спілкуванню та отриманню гарних емоцій, як
ведучими так і учасниками гри. Ми добре попрацювали сьогодні. Пропоную
подякувати один одному оплесками. Домашнім завданням для вас буде провести
конкурс, який ми проводили, під час будь-якої програми, зі своїми друзями. Для
цього ви повинні розбитися на команди і взяти необхідний реквізит. Завдання буде
зараховане завдяки наданому вами відео. Потім ми переглянемо це відео і
обговоремо його разом. До побачення.
11
Використані джерела:
1. Майстерність ведучого, Навчальний посібник Надія Кукуруза, НБПНУС 764979,
Івано-Франківськ «Лілея-НВ», 2010 р.
2. Як організувати додаткову освіту дітей у школі? Буйлова Л.Н., Кленова Н.В.
https://uadoc.zavantag.com/text/37840/index-3.html
3. Тренінг «Ігрові формироботиякзасіб формування комунікативної
компетентності», Яноша М.Г., платформа «Всеосвіта»
р.https://vseosvita.ua/library/trening-igrovi-formi-roboti-ak-zasib-formuvanna-
komunikativnoi-kompetentnosti-molodsogo-skolara-169496.html
4. Семінар-тренінг «Розвитоккомунікативних умінь і навичоквикладачів» Соболь
О.С. https://vseosvita.ua/library/seminar-trening-rozvitok-komunikativnih-umin-i-
navicok-vikladaciv-272120.html
5. Методична збірка тренінгів «Театральна кухня. Сім рецептів майстерності
актора» Банах В.О. ПНЗ «Комунарівський районний центр молоді та школярів.
Школа –студія НХК театру танцю «Юнона» https://naurok.com.ua/metodichna-zbirka-
treningiv-z-maysternosti-aktora-189644.html
12
Додатки:
Слайд 1
Слайд 2
13
Слайд 3
Слайд 4
14
Слайд 5
15
Сходинка успіху
5. Я отримую
задоволення від
того чим
займаюся, я
допомагаю
людям
отримати
позитивні
емоцї, все що я
роблюна сцені
дається мені
дуже легко
4.Я можу
провести
програму,
знайти спільну
мову з
кожним,
тримати під
контролем
усе, що
відбувається
на майданчику
3. У мене
достатній
обсяг слів, я
можу
пояснити
конкурс
2. Я легко
спілкуюся,
швидко
розумію про
що йде мова,
1. Я люблю
грати і мені
подобається
цим
займатися.
16
Фото № 1 Вправа «Три слова»
Фото № 2 Вправа «Розповідь-зигзаг»
17
Фото № 2 Вправа «Розповідь-зигзаг»
18
Фото № 3 Вправа «Зустріч»
Фото № 4 Вправа «Зустріч»
Фото № 5 Вправа «Зустріч»
19
Фото № 5 Під час заняття
Фото № 6 Під час заняття
20
Фото№ 7 Програма “На індіанськійстежині»
Фото № 8 Програма«П’ять елементів»
21
Фото № 9 Програма «Секретивиживання»

More Related Content

Similar to 16.doc

Формування культури поведінки
Формування культури поведінкиФормування культури поведінки
Формування культури поведінкиSvetlana Solyanik
 
розробка тренінгу Profesijna kompetentnist pedagoga
розробка тренінгу Profesijna kompetentnist pedagogaрозробка тренінгу Profesijna kompetentnist pedagoga
розробка тренінгу Profesijna kompetentnist pedagogaОльга Демидова
 
коуч практикум з учасниками освітнього процесу.docx
коуч практикум з учасниками освітнього процесу.docxкоуч практикум з учасниками освітнього процесу.docx
коуч практикум з учасниками освітнього процесу.docxSvitlana Skydan
 
Презентація досвіду
Презентація досвідуПрезентація досвіду
Презентація досвідуOlga_Pidkivka
 
авторська майст. творчий учитель
авторська майст. творчий учительавторська майст. творчий учитель
авторська майст. творчий учительsvtovod
 
Novitni tehnologii na urokah ukr movi ta lit
Novitni tehnologii na urokah ukr movi ta litNovitni tehnologii na urokah ukr movi ta lit
Novitni tehnologii na urokah ukr movi ta litValeriy1979
 
методи навчання на уроках захист вітчизни
методи навчання на уроках захист вітчизниметоди навчання на уроках захист вітчизни
методи навчання на уроках захист вітчизниVasil Kiriliv
 
На допомогу молодому керівнику
На допомогу молодому керівникуНа допомогу молодому керівнику
На допомогу молодому керівникуradschool
 
Культура зовнішнього вигляду та мовна культура педагога
Культура зовнішнього вигляду та мовна культура педагогаКультура зовнішнього вигляду та мовна культура педагога
Культура зовнішнього вигляду та мовна культура педагогаЛариса Кухарик
 
ХАРАКТЕРИСТИКА учня початкової школи
ХАРАКТЕРИСТИКА учня початкової школиХАРАКТЕРИСТИКА учня початкової школи
ХАРАКТЕРИСТИКА учня початкової школиКовпитська ЗОШ
 
игровые технологии
игровые технологииигровые технологии
игровые технологииAlusya
 
плакуща в.п. (портфоліо)
плакуща в.п. (портфоліо)плакуща в.п. (портфоліо)
плакуща в.п. (портфоліо)Valentina Plakusha
 
психолого пед. тренінг
психолого пед. тренінгпсихолого пед. тренінг
психолого пед. тренінгElena Bosa
 

Similar to 16.doc (20)

Формування культури поведінки
Формування культури поведінкиФормування культури поведінки
Формування культури поведінки
 
30
3030
30
 
розробка тренінгу Profesijna kompetentnist pedagoga
розробка тренінгу Profesijna kompetentnist pedagogaрозробка тренінгу Profesijna kompetentnist pedagoga
розробка тренінгу Profesijna kompetentnist pedagoga
 
1
11
1
 
коуч практикум з учасниками освітнього процесу.docx
коуч практикум з учасниками освітнього процесу.docxкоуч практикум з учасниками освітнього процесу.docx
коуч практикум з учасниками освітнього процесу.docx
 
Презентація досвіду
Презентація досвідуПрезентація досвіду
Презентація досвіду
 
авторська майст. творчий учитель
авторська майст. творчий учительавторська майст. творчий учитель
авторська майст. творчий учитель
 
Novitni tehnologii na urokah ukr movi ta lit
Novitni tehnologii na urokah ukr movi ta litNovitni tehnologii na urokah ukr movi ta lit
Novitni tehnologii na urokah ukr movi ta lit
 
методи навчання на уроках захист вітчизни
методи навчання на уроках захист вітчизниметоди навчання на уроках захист вітчизни
методи навчання на уроках захист вітчизни
 
Конспект тренінгу-дискусії.docx
Конспект тренінгу-дискусії.docxКонспект тренінгу-дискусії.docx
Конспект тренінгу-дискусії.docx
 
24
2424
24
 
На допомогу молодому керівнику
На допомогу молодому керівникуНа допомогу молодому керівнику
На допомогу молодому керівнику
 
Культура зовнішнього вигляду та мовна культура педагога
Культура зовнішнього вигляду та мовна культура педагогаКультура зовнішнього вигляду та мовна культура педагога
Культура зовнішнього вигляду та мовна культура педагога
 
ХАРАКТЕРИСТИКА учня початкової школи
ХАРАКТЕРИСТИКА учня початкової школиХАРАКТЕРИСТИКА учня початкової школи
ХАРАКТЕРИСТИКА учня початкової школи
 
93
9393
93
 
игровые технологии
игровые технологииигровые технологии
игровые технологии
 
Пастух Л. І.
Пастух Л. І.Пастух Л. І.
Пастух Л. І.
 
плакуща в.п. (портфоліо)
плакуща в.п. (портфоліо)плакуща в.п. (портфоліо)
плакуща в.п. (портфоліо)
 
психолого пед. тренінг
психолого пед. тренінгпсихолого пед. тренінг
психолого пед. тренінг
 
Стежками дружби
Стежками дружбиСтежками дружби
Стежками дружби
 

More from Репетитор Історія України

онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестонлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестРепетитор Історія України
 

More from Репетитор Історія України (20)

17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
 
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
 
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
 
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
 
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
 
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
 
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
 
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
 
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
 
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
 
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
 
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
 
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестонлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
 
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docxСценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
 
3
33
3
 
2
22
2
 
1
11
1
 
методична_розробка козацтво.pdf
методична_розробка козацтво.pdfметодична_розробка козацтво.pdf
методична_розробка козацтво.pdf
 
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptxПрезентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
 
Укрмова. 9 клас.doc
Укрмова. 9 клас.docУкрмова. 9 клас.doc
Укрмова. 9 клас.doc
 

Recently uploaded

Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищOleksii Voronkin
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаAdriana Himinets
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"tetiana1958
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptOlgaDidenko6
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніestet13
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 

Recently uploaded (10)

Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 

16.doc

  • 1. Міністерство освіти і науки України Управління освіти Первомайської ради Первомайський міський дитячо–юнацький центр національного відродження Розробка заняття Тема: «Комунікативна майстерність та функцїї ведучого» керівника гуртка організаторів дозвілля «Імпульс» 2022
  • 2. 2 Тема:«Комунікативна майстерність та фукції ведучого». (З розділу навчальної програми«Основи ефективної взаємодії з аудиторією». Основнийрівень другийрік навчання. Навчальна програмаігротехніків. Збірник навчальних програм з позашкільної освіти № 3, 2018 рік.) Мета: Навчальна: познайомитивихованців з основниминавичками комунікативної майстерності. Розвивальна: розвиватиувагу та спостережливість, комунікативність, уміння працювати з аудиторією, творчіздібності та естетичний смак. Виховна:зібранність та наполеглевість. Обладнання:ноутбук, мультимедія, підсилювальна апаратура, сцена, реквізит. Очікуваний результат:уміння вільно працювати на різних ігрових майданчиках з різновіковоюаудиторією. Тривалість заняття: 1 г. 50 хв. Місце проведеннязаняття:актова зала ДЮЦНВ. Хід заняття: 1. Ознайомлення вихованців з темою та метою заняття. 2. Актуалізація опорнихзнань, умінь і навичок(повторення раніше вивченого). 3. Пояснення нового матеріалу: 3.1. Складові майстерностіведучого. 3.2. Необхідні складові для спілкування з глядачами та створення образу ведучого. 4. Практична частина. 5. Підсумки заняття.
  • 3. 3 1. Ознайомленнявихованцівз темою та метою заняття. Керівник гуртка: Мої вітання усім присутнім. Я рада вас бачити у повному складі. А склад нашого гуртка значно поповнився, минулого року, вихованцями меншими за віком, але не менш захопленими грою ніж ті, що відвідують гурток вже четвертий рік. Сьогоднішнє заняття допоможе кожному з вас по-різному. Хтось дізнається про щось нове, а хтось пригадаєдля себе все, що пов’язане з сьогоднішньою темою, а ще продемонструє свої знання та уміння. Отже, тема заняття «Комунікативна майстерність та фукції ведучого». Вона надзвичайно корисна і необхідна для ігротехніка. Адже ведучий ігрових програм – може виступати у будь-яких амплуа: від конферансьє і співрозмовника до актора і «керуючого святом». Важко перелічити все, що повинен уміти ведучий, - робити розумно, талановито, красиво, при цьому без тіні награвань, напруженості та фальші. На ігровому майданчику він повинен стати посередником між глядачами. Ведучий має бути людиною освіченою й ерудованою. 2. Актуалізаціяопорнихзнань, умінь і навичок (повторення раніше вивченого) (Лунає музика. З’являється королева Гра) Керівник гуртка: Отже, давайте спробуємо дати визначення слову «ведучий»? Вихованець: Це люди з бездоганним зовнішнім виглядом і чіткою дикцією. Керівник гуртка: Це лише дві складовідо образуведучого. Але хотілося б почути про його функції. Вихованка: Від проводить захід та підтримує святковийнастрій. Керівник гуртка: Ти все правильно визначила. Ведучий – це людина, що проводить захід, контролюєвсе що на ньомувідбувається та докладає усі зусилля, щоб створитигарний настрій. А хто такий ведучий ігрової програми? Вихованка: Якщо ведучий концерту тільки веде концерт, то ведучий ігрової програмиповинен ще уміти провестиконкурс – так, щоб усі все зрозуміли та були задоволені. Керівник гуртка: Мені приємно чути від вас такі вичерпнівідповіді!
  • 4. 4 Керівник гуртка: З почутого раніше, на вашу думку, яким повинен бути ведучий будь-якого заходу? Вихованці: Розумним, ерудованим, вільним у спілкуванні, гарно одягненим. Керівник гуртка: А ви спостережливі. Ця риса теж дуже кориснадля ведучого. А чим ведучий повинен володіти досконало? Вихованці: Мовою, мати достатній обсяг слів для спілкування. Керівник гуртка: А ви ще і ерудовані. Біліш докладно про навички, якими повинен володіти ведучий ігрових програм, ви дізнаєтеся під час сьогоднішнього заняття. А перед тим як це станеться – нагадайте мені. Які функції належать ведучому? Вихованці: він веде гру та контролює, що відбувається на сцені чи майданчику. Керівник гуртка: Цей висновокви робите зі свого власного досвідуведучих програм. Все вірно, але не тільки цим потрібно займатися ведучому на ігровому майданчику. Про це ми зараз і поговоримо. 3. Поясненнянового матеріалу: 3.1. Складові майстерностіведучого: Керівник гуртка: Майстерність, якою повинен володіти ведучий, передбачає насамперед, як ви правильно вже визначили, бездоганне знання мови і вмінняя спілкуватись, і до всього цьогомати гарну зорову пам'ять, завжди хороший настрій, привабливу зовнішність і гарні манери. Ведення - це мистецтво спілкування. Ведучий ігрової програми, якогонерідко називають господарем на святі, - основний провідник контактності. Його значення полягає не тільки в поясненні конкурсу, а і у створенні попереднього настрою у зали. Ведучий будує певну систему контактів, що йде від особистісного змісту, і підтримує її надалі до фіналу програми. Ця система контактів значно масштабніша, ніж зазвичай думають. Тому власне прагнення до досконалості для ведучого, мабуть, украй важливе. Якщо ведучий не володіє елементарними правилами того, що прийнято називати «гарним тоном», то він не зуміє поводитися просто і природно. Це вміння має стати для ведучого повсякденною органічною звичкою, тільки тоді його хороші манери виглядатимуть невимушеними і справжніми. Сцена не терпить неорганічності. Ведучий не повинен боятися проявляти особисті якості. Ведучий - це перш за все особистість. І саме
  • 5. 5 особистості, людині цікавій - глядач стане довіряти. А довіра глядача необхідна будь-якому ведучому. У наш час, коли пануює нещирість, фальшиві посмішки, штучна пластикраса, нам не вистачає відвертості, природності, звичайності і навіть домашності. І тому глядачам важливо, щоб ведучий розумів потребу правдивихслів, справжніх почуттів і непідроблених емоцій. Йдеться про харизму, вміння створити й утримувати певний образ. Мої досвідчені гуртківці зможуть, напевно, мені відповісти на таке запитання. Який образ у ролі ведучого виявився для вас найскладнішим і чому? Вихованець: Образ прибульця, в програмі «П’ятий елемент». Потрібно було говорити з певною інтонацією, слова ділити на склади, мати трохи відсторонений вигляд. Керівник гуртка: Дякую за вичерпну відповідь. А хто ще пригадає цікавий образ? Вихованка: Мені складно було вжитися у роль індіанки, коли ми готували програму «На індіанській стежині». Напевно, ще тому, що це була моя перша програма. Мені було складно бути ведучою та ще й у образі. Керівник гуртка: Всі ми колись щось робимо вперше, але завдяки цьому – ми здобуваємо досвід. Дякую за відповідь. Вихованка: Я, за складом характеру, м’яка та схильна до компромісів. У ролі інструктора, під час проведення програми «Секрети виживання», мені було складно тримати образ війського командира, якого всіповинні слухати. Пояснювати конкурс – ніби віддавати накази. Але я розуміла, що в цьому була стратегія гри. Керівник гуртка: Наші наймолодші вихованці, напевно, подумали – як це складно. Бути ведучим і актором одночасно. Не хвилюйтеся, все у вас вийде. Головне створити свій образ, наділити його певними рисами та тримати все під контролем. Доречи, все повинно бути вміру. Зіграти, а не переграти, чи не дограти. Міра - це ще особистий смак, який визначає внутрішні риси людини. Саме особиста культура ведучого, здатна справити приємне враження на глядачів від програми, і навпаки. Тобто, ведучийперш за все має дійсно вести програму, перебувати, так би мовити, в ній самій, миттєво реаґувати на все, що відбувається в залі. Особливу увагу хочу звертути на важливість володіти мовою. Ніяка афіша, ніякий хитрий режисерськиххід, ніколи не згладить мову ведучого, якщо вона була
  • 6. 6 «каструбатою». Не тільки словами, а й жестами, інтонацією ігротехнік може підкреслити все найважливіше для виконавців і найцікавіше глядачам. 3.2. Необхідні складові для спілкування з глядачами та створення образу ведучого. Хочу поділитися з вами маленькими секретами, які допомагають у роботі під час створенням образуведучого та у спілкувані з глядачами. Про них ви дізнаєтеся, якщо розгадаєтекарткинки, які ви побачите на екрані. До вашої уваги, перший слайд. (На слайді гуртківці бачать:книжку, навушники, музичний інстркмент, відомого актора тощо ) На вашу думку, про що йде мова? Вихованець: Напевно, всі ці предмети потрібні для програми... Вихованка: А можливо вони допоможуть нащось налаштуватися? Керівник гуртка: Молодець, налаштуватися на потрібну хвилю, «зануритися у тему». На етапі коли ви починаєте працювати над програмою вам допоможе перегляд за темою літератури, прослуховування та відбір музики, перегляди кінофільмів та вистав. Все це допоможевам вдало передати образ та бути, як ви висловлюєтеся «в темі». Наступний слайд. ( На слайді гуртківцібачать:люди різного віку,образи акторів у різних амплуа). Керівник гуртка: Який секрет хоче розкритицей слайд? Вихованка: Хочеш звертнути увагу на себе як ведучої – одягайся яскраво. Вихованка: Мова йде про учасників та ведучих програмиу різних образах. Керівник гуртка: Мова йде про вік учасників, його обов’язковопотрібно враховувати під час проведення будь якого свята і образ ведучихпідбирати відповідно. Наприклад, до малодших школярів ви ж не вийдете у образіякось монстра, а до своїходноліткув у костюмі пухнастого зайчика. Складність конкурсів теж залежить від віку учасників. Учасник повинен почувати себе комфортно і впевненно. Ведучий не повинен ставити учасника в незручне становище. До вашої уваги наступний слайд.
  • 7. 7 ( На картинцігуртківцібачать:королеву, що граєв крокет, козака що їде на коні, ковбоя у сомбреро). Вихованець: Ведучий має поводитисебе як герой, якого він втілює, під час програми. Вихованка: У нього повинен бути реквізит що відповідає образу, епосу, побуту цього героя. Керівник гуртка: Я пишаюся вами, ви все вірно відмітили. А ще його мова, інтонація та характер, повина відповідати образу. Існують ключові фрази, вирази, які відповідають стилю програми. Вище досягнення мовної характеристики образуведучого - коли ведучий і його партнери, дозволяючисобівільну імпровізацію, не виходять з ролі. Цінним є слово-ключ, слово-формула. Наприклад, азартне слівце "давайте" допомагає налагодити контакт і між гравцями, і між глядачами. Це "давайте" (спробуємо - пограємо - уявімо - опинимося - вирушимо) миттєво об'єднує ведучого і учасників, робить їх співучасниками всього того, що відбувається. Також ведучому доводиться бути уважним до мови учасників і вміти, не виходячиз образу, виправитиїх мовні помилки. Підбір ігрових технологій та прийомів теж повинен відповідати темі та виду програми. Наступний слайд, як доповнення до попереднього. Будьтеуважні. ( На слайді гуртківцібачать:перуку, грим, аксесуари) Керівник гуртка: хочу почути ваші думки, з приводуцих предметів? Вихованка: вони пов’язаніз зовнішністю ведучого-актора... Вихованка: а точніше зі сценічним костюмов. Керівник гуртка: Я з вами згодна. Роботанад візуальним образом передбачає вибір костюма, гриму, зачіски, аксесуарів. Велике щастя, якщо костюм ведучого програмистворений і виготовлений в майстерні. Але в кожному разі правильно підібраний костюм ведучого допомагає учасникам програмипоринути в епоху, в ситуацію, повірити в своюпричетність до дії. Ведучому костюм також допомагає, а ще й до чогось зобов'язує. Останній слайд. Увага на екран. ( На картинцігуртківцібачать:різнірухи та жести, людей що танцюють)
  • 8. 8 Вихованка: думаю, що мова йде про танець... Вихованка: різні рухи взагалі, які ми використовуємо під час гри. Керівник гуртка: Танець та різні рухливі конкурси – складові ігрової технології, яка завждивиграшна, цікава і швидко всіх об’єднує та піднімає настрій. Комунікативна майстерність ведучого проявляється також мовою танців та рухів. Ви гарно впоралися із завданням, і при цьому познайомилися з необхідними складовими, які потрібні для спілкування з глядачами та створення вдалого образу ведучого. А зараз, настав час, закріпити ці знання практично. 4. Практична частина Закріпити новий матеріал, нам, як завжди, допоможуть вправи. Отже, вправа перша, вона має назву «Три слова». Вправа допоможе нам активізувати наш словник і відпрацювати уміння швидко орієнтуватися в ситуації і знаходити потрібні слова. Вправа «Три слова» Шикуйтеся усі в лінію. Кожому з вас, по-черзі, я буду задавати питання. Потрібно зробититри крокивперед, з кожним кроком називати одне слово-відповідь. Робимо це швидко, хто не знаходить слова – залишається на першому, чи другому кроці, а можливо і на старті, але, я думаю, серед нас таких учасників не виявиться. Керівник гуртка: Що можна купити? Вихованець: Морозиво, м’яч, капусту. Керівник гуртка: Що можна читати? Вихованець: Книжку, детектив, афішу. Керівник гуртка: Що може літати? Вихованець: Літак, птах.... Керівник гуртка: Нажаль, час вичерпано, і ти залишаєшся на 2 кроці. Що, або хто, може скакати? Вихованець: М’яч, кенгуру, заєць. Керівник гуртка: Що можна варити? Вихованець: Воду, борщ, вареники. Керівник гуртка: Кого, або що, можналюбити? Вихованець: Маму, країну, танцювати.
  • 9. 9 Молодці, ви робили все швидко і впевненно. Дякую. Наступна вправа не тільки поповнить ваш обсяг слів, а і допоможе вам розвинути фантазію, навички автора написання твору, сценарію, а ще, зичайно, і уміння швидко відповісти на «незручне» запитання від учасника програми. Вправа має назву «Розповідь зигзаг». Для цієї вправи ми використаємо цей колоровий м’ячик. Вправа «Розовідь-зигзаг» Станьте, будь ласка, в коло. Обираємо ведучого. Ведучий, тримай м’яч і ставай у центрі кола. Ведучий починає – каже перше речення нашої розповіді. Кидає м’яч, той хто його спіймав продовжує розповідь одним реченням і віддає м’яч ведучому. Потім ведучий кидає м’яч наступному, таким чином складати розповідь будут усі учасники. Останній учасник зобов’язаний завершити історію. Почали. Керівник гуртка. Яка захоплююча у нас вийшла розповідь. Послідовна та цікава. Дякую. Остання вправа «Зустріч» допоможе вам навчитися швидко реагувати під час виступу, налагодити контакт з учасником, передавати емоції. Вправа «Зустріч» Більш досвідчені вихованці, отримайте, будь ласка карти із завданням. Обері собі партера з тих хто залишився. Ваша задача – легко вступити в контакт, підтримати розмову і попрощатися. Картки з завданням 1. Ви зустріли людину, яку ви добре знаєте, але довгий час не бачили. 2. Ви зустріли маленьку дитину, її щось налякало, потрібно її заспокоїти. 3. Ви зустріли бабусю після тривалої розлуки, ви дуже раді зустрічі з нею. 4. Ви зустріли вчителя до якого не потрапила на контрольну роботу, вам потрібно себе виправдати. Це було останнєзавдання. Воно було складним, але ви з ним впоралися. Я дякую вам за гарний результат. 5.Підсумки заняття. Керівник гуртка: Ви бачите малюнок, де зображена«Сходинкауспіху» до досягнення вашої майстеностіяк ведучого. Подумайте, на якій сходинці, на даний час, знаходитеся ви і поставте ініціали свого імя та прізвища саме на ній. (на сходинці зображено: перша сходинка – я люблю грати і мені подобається цим
  • 10. 10 займатися, друга сходинка – я легко спілкуюся, швидкорозумію прощо йде мова, третя сходинка – у мене достатній обсяг слів, я можу пояснити конкурс, четверта сходинка – я можу провести програму, знайти спільну мову з кожним, тримати під контролем усе, що відбувається на майданчику, п’ятасходинка – я отримую задоволення від того чим займаюся, я допомагаюлюдям отриматипозитивні емоцї, все що я роблю на сцені дається мені дуже легко.) Давайте подивимося, якви оцінили свої досягнення у оволодіннінавичками ігромайстра. Молодші гурківці, відмітили себе на першій, другій сходинці, і навіть один – на третій. А більш досвідчені, відмітили себе на четвертій, і один, навіть на п’ятій. Остання сходинка - це вершина майстерності, бажаю всім вам її досягти. Маю надію, що сьогоднішнє заняття стане для наших менш досвідчених гуртківців першою сходинкою до майстерності ігромайстра, а для більш досвідченихнаступною сходинкою до вдосконалення. Сьогодні, ви познайомилися з основнимикомунікативними навичками, які стануть вам у нагоді під час проведення різних заходів. Маю надію, що ви прислухалися до порад, як потрібно поповнюватисвій обсяг слів для вільного спілкування, готуватися до ролі-ведучого, тримати увагу аудиторії. Я впевнена, що все це допоможе вам з легкістю знайти спільну мову як з малечею, так і зі своїми однолітками. Пригадуючи свій досвід ведучих ігрових програм ви зрозуміли, що створення необхідної атмосфери на ігровому майданчику сприяє спілкуванню та отриманню гарних емоцій, як ведучими так і учасниками гри. Ми добре попрацювали сьогодні. Пропоную подякувати один одному оплесками. Домашнім завданням для вас буде провести конкурс, який ми проводили, під час будь-якої програми, зі своїми друзями. Для цього ви повинні розбитися на команди і взяти необхідний реквізит. Завдання буде зараховане завдяки наданому вами відео. Потім ми переглянемо це відео і обговоремо його разом. До побачення.
  • 11. 11 Використані джерела: 1. Майстерність ведучого, Навчальний посібник Надія Кукуруза, НБПНУС 764979, Івано-Франківськ «Лілея-НВ», 2010 р. 2. Як організувати додаткову освіту дітей у школі? Буйлова Л.Н., Кленова Н.В. https://uadoc.zavantag.com/text/37840/index-3.html 3. Тренінг «Ігрові формироботиякзасіб формування комунікативної компетентності», Яноша М.Г., платформа «Всеосвіта» р.https://vseosvita.ua/library/trening-igrovi-formi-roboti-ak-zasib-formuvanna- komunikativnoi-kompetentnosti-molodsogo-skolara-169496.html 4. Семінар-тренінг «Розвитоккомунікативних умінь і навичоквикладачів» Соболь О.С. https://vseosvita.ua/library/seminar-trening-rozvitok-komunikativnih-umin-i- navicok-vikladaciv-272120.html 5. Методична збірка тренінгів «Театральна кухня. Сім рецептів майстерності актора» Банах В.О. ПНЗ «Комунарівський районний центр молоді та школярів. Школа –студія НХК театру танцю «Юнона» https://naurok.com.ua/metodichna-zbirka- treningiv-z-maysternosti-aktora-189644.html
  • 15. 15 Сходинка успіху 5. Я отримую задоволення від того чим займаюся, я допомагаю людям отримати позитивні емоцї, все що я роблюна сцені дається мені дуже легко 4.Я можу провести програму, знайти спільну мову з кожним, тримати під контролем усе, що відбувається на майданчику 3. У мене достатній обсяг слів, я можу пояснити конкурс 2. Я легко спілкуюся, швидко розумію про що йде мова, 1. Я люблю грати і мені подобається цим займатися.
  • 16. 16 Фото № 1 Вправа «Три слова» Фото № 2 Вправа «Розповідь-зигзаг»
  • 17. 17 Фото № 2 Вправа «Розповідь-зигзаг»
  • 18. 18 Фото № 3 Вправа «Зустріч» Фото № 4 Вправа «Зустріч» Фото № 5 Вправа «Зустріч»
  • 19. 19 Фото № 5 Під час заняття Фото № 6 Під час заняття
  • 20. 20 Фото№ 7 Програма “На індіанськійстежині» Фото № 8 Програма«П’ять елементів»
  • 21. 21 Фото № 9 Програма «Секретивиживання»