2. Програмовий зміст: Закріпити вміння дітей порівнювати множини, визначати
суміжні числа, знання про цифри, вміння орієнтуватись у просторі; вправляти у
прямій та оберненій лічбі, у розрізненні геометричних фігур, у розв’язуванні
логічних задач. Розвивати пам’ять та логічне мислення. Виховувати позитивне
ставлення до занять з математики, бажання працювати разом.
Матеріал: лист, набори цифр, кубик з цифрами, квіти, овочі, фрукти, кошик,
ілюстрація літака, геометричні фігури, дидактична гра «Знайди пару», бубон.
Роздавальний матеріал: картки з геометричними фігурами.
Хід заняття
Вихователь. Діти, ми отримали листа від Знайка. Ось що він пише: «Любі друзі!
Запрошую вас до Країни Математичних Знань. У ній багато цікавих міст, де на вас
чекають захопливі ігри та завдання».
Ця країна знаходиться дуже далеко, тому краще полетіти на літаку. Я заздалегідь
придбала квитки. На борт літака будете заходити парами. Подивіться, на одних
квитках зображені кружечки, а на інших – цифри. Полічивши кружечки на квитку ,
знайдіть відповідну цифру, що позначає їхню кількість. То і буде ваша пара . Тож
шикуйтеся по порядку і займайте відповідні місця в літаку.
Приготувалися , полетіли.
Діти виходять парами з літака.
Місто Порахуй.
3. 1 Гра «Чого скільки» ( прямий, обернений рахунок та зіставлення множин)
2. Гра «Порахуй звуки і виконай завдання» (Рахують кількість ударів в бубон і
виконують завдання: присідають, стрибають, піднімають руки в гору і т. д.)
Місто Цифри
1. Гра «Пропущена цифра».
Галявина з квітів. Ці квіти незвичайні. Кожна квітка має свій номер. Квіточки
розташовані у порядку зростання номерів. Деякі цифри заховалися, треба
визначити які саме.
2. Гра «Назвіть сусіда»
Визначення суміжних чисел.
4. 3. Гра «Займи відповідне місце ».
- Вихователь називає число, а діти стають на відповідну цифру.
- Завдання на орієнтування в просторі: крок вперед, назад, вліво, вправо і т.д.
4. Гра «Класики»
Діти стрибають вперед, назад по порядку від цифри до цифри і називають їх
(Пряма, обернена лічба).
Місто Відпочинок.
Фізхвилинка під музику
Місто Розумники.
1 завдання Розв’язати задачі.
Білка шишечки збирала,
Розкладала. Рахувала.
Під сосною три знайшла,
Ще одну – на гілці.
Скільки всього припасла
5. Білочка гостинців?
Киця кубики купила, та один десь загубила:
- Ой, біда мені, біда,
Три було , а стало… (2)
Скільки горіхів у порожньому кошику?
Скачуть жабки : «Ква-ква-ква!
Ой, яка м’яка трава!»
Тут- п’ять жабок, а там – дві,
Скільки жабок у траві? (7)
У бабусі Варвари – онука Марійка, кіт Пушинка
Собачка Сніжинка. Скільки в бабусі онучок? (1)
Місто Геометричних Фігур
1 завдання Назви і порівняй.
2 завдання Добав фігуру якої не вистачає. (Індивідуальні картки)
Вихователь. От і дійшла наша подорож кінця. Час повертатися додому. Парами
проходимо на борт літака.
Сподобалась вам подорож? Які міста ми відвідали? Яке місто вам найбільше
запам’яталося і чому?
6. Кацаєва Ольга Володимирівна- вихователь дитячого садка «Журавка», Донецької
області, Олександрівського району, смт. Олександрівка