Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Майстер клас для батьків "Сенсорні мішечки"

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Upcoming SlideShare
ігри з дітьми
ігри з дітьми
Loading in …3
×

Check these out next

1 of 12 Ad

Майстер клас для батьків "Сенсорні мішечки"

Download to read offline

Коли звичайні іграшки вже набридають, а нові купувати не хочеться, пропонуємо створити цікаву гру, яка не залишить байдужим жодну дитину.

Коли звичайні іграшки вже набридають, а нові купувати не хочеться, пропонуємо створити цікаву гру, яка не залишить байдужим жодну дитину.

Advertisement
Advertisement

More Related Content

Slideshows for you (18)

Similar to Майстер клас для батьків "Сенсорні мішечки" (20)

Advertisement

More from paginec (20)

Recently uploaded (20)

Advertisement

Майстер клас для батьків "Сенсорні мішечки"

 1. 1. Група №10 Майстер – клас для батьків "Сенсорні мішечки"
 2. 2. Мета майстер-класу: Допомогти батькам з мінімальними витратами сил і часу здійснювати цілеспрямовану роботу з розвитку дрібної моторики і сенсорного розвитку дітей молодшого дошкільного віку в домашніх умовах. Завдання:  Познайомити батьків з поняттям «сенсорні еталони».  Створення умов для зміцнення співпраці між дитячим садком і сім'єю та розвитку творчих здібностей у дітей і батьків.  Виготовлення дидактичної гри «Сенсорні мішечки» для розвитку сенсорних здібностей у дітей.  Ознайомити батьків з методикою гри з «Сенсорними мішечками»  Пам’ятка для батьків.
 3. 3. Сенсорний розвиток дитини - це розвиток її сприйняття і формування уявлень про зовнішні властивості предметів: їх форми, кольору, величини, розташування у просторі, а також запах, смак, нюх, тактильні відчуття. Значення сенсорного розвитку в ранньому дитинстві важко переоцінити. Саме цей вік найбільш сприятливий для вдосконалення діяльності органів чуття, формування сенсорних еталонів (колір, форма, величина), накопичення уявлень про навколишній світ. Що люблять більше всього на світі робити діти? Звичайно, грати! Діти грають удома, в дитячому саду, на вулиці, у гостях. Будь-яке захоплююче заняття позначається для них словом «гра». Через гру дитина пізнає навколишню дійсність, свій внутрішній світ. У дитячому віці за допомогою гри розвиваються органи чуття малюка, відбувається накопичення зорових, слухових, тактильних, смакових відчуттів. У цей період закладається основа пізнавальної діяльності та фізичної активності дитини. Малюк із захопленням досліджує предмети, які його оточують, застосовуючи при цьому всі доступні йому способи: розглянути, помацати, спробувати на смак. З віком гра стає більш осмисленою, предметною, але її мета - пізнання світу, залишається незмінною.
 4. 4. Сьогодні ми з вами зробимо для наших дітей дидактичну гру «Сенсорні мішечки». У цій грі діти вчаться аналізувати тактильні відчуття, розвивають уяву, емоційну сферу, розширюють словниковий запас. В мішечках знаходяться різноманітні наповнювачі, можна просто мацати мішечки - це дуже приємно і корисно для маленьких пальчиків. Ігри та вправи з тактильними мішечками можна проводити з дітьми від 4 місяців, а обмеження за віком не встановлені, оскільки для будь- якого віку можна придумати гру. Звичайно, чим старша дитина, тим складніші та різноманітніші завдання. Перевірено: навіть дорослим цікаво грати. ✔Які дозволяють вирішувати завдання? Яскраві мішечки приховують у собі безліч «секретів», а отже, спонукають до прояву пізнавального інтересу. Дитина намагається намацати вміст – стимулює розвиток уяви, загальної й дрібної моторики (що нерозривно пов'язано з мовною функцією), описує передбачувану форму через тканину, властивості предметів, — розвиває навички зв'язного мовлення. В залежності від вмісту мішечки можуть надавати стимулюючу і розслабляючу дію. Все це буде сприяти ранньому розвитку малюків, розвитку їх колірного сприйняття, дрібної моторики. Кожен наповнювач по-різному відчувається пальчиками, по-різному звучить, по-різному важить. ✔Як застосовувати? Тактильні мішечки підходять, як для індивідуальної, так і групової роботи.
 5. 5. Вам знадобиться:  Тканина (24х37 см)  Стрічка (1 см шириною)  Шпилька Крок 1 Покладіть тканину лицьовою стороною вниз, згорніть по верхньому зрізу 2,5 см, вирівняйте тканину за допомогою гарячої праски. Прострочіть, відступаючи від краю зрізу 1,5 см.
 6. 6. Крок 2 Складіть навпіл, лицьовими сторонами одна до одної. Починаючи від рядка з попереднього кроку, прострочіть, відступаючи 0,5 см від краю. Виверніть мішечок.
 7. 7. Крок 3 Візьміть шпильку і приколіть її до одного кінця стрічки, потім протягніть стрічку в кулиску.
 8. 8. Готово! Заповніть мішечки:
 9. 9. Дидактичні ігри на розвиток тактильних відчуттів. «Знайди такий самий мішечок» Мета: вчити на дотик порівнювати вміст мішечків, знаходити серед множини мішечків мішечок з ідентичним наповненням. Матеріал: мішечки з тканини, які наповнені різним природнім матеріалом: зернами, камінцями по парно. Хід гри: «Хом’ячок серед власних запасів загубив мішечок з … Що в цьому мішечку? Допоможіть йому знайти такий самий мішечок. Діти обстежують мішечки дотиковим способом, знаходять потрібний мішечок». «Вгадай, що всередині» Дитина вибирає мішечок. Хід гри: «Попрацюй своїми пальчиками. Намацай, що усередині мішечка. Опиши розмір, форму. Тверді або м'які предмети знаходяться всередині? Холодні чи теплі?». «Чарівна торбинка» Мета: вчити дотиковим способом обстежувати предмети в торбинці, називати їх. Матеріал: яскраво оздоблена торбинка, іграшки різної фактури невеликого розміру. Хід гри: «Чарівну торбинку маємо, що в ній ховається не знаємо. Пропонуємо дитині опустити руку в торбинку і дотиковим способом обстежити обраний предмет. Назвати його. Дитина виймає обстежений предмет, перевіряє, чи вірно його назвала».
 10. 10. - Сьогодні ознайомилися лише з малою частиною того, як Ви можете провести дозвілля з дитиною вдома. Включайте свою фантазію і найголовніше, не забувайте постійно розмовляти з вашими малюками, називайте всі свої дії, явища природи, кольори і форми. Нехай дитина знаходиться в постійному потоці інформації, не сумнівайтеся, це її не втомить. Чим невимушенішим буде навчання, тим легше і швидше воно буде проходити. Спонукайте дитину до гри, наскільки можливо, грайте з малюком в розвиваючі та веселі ігри. Беріть участь в ігровому процесі. Це буде відмінним способом для встановлення більш міцного зв'язку між Вами і Вашою дитиною! (пам'ятки для батьків). Дорогі Батьки! Викликайте позитивні емоції у дитини! Вживайте слова і фрази, що несуть оптимістичну забарвленість, наприклад, «Як цікаво!», «От, здорово!», «Давай допоможу!», «Краса!» тощо. Пам'ятайте, щоб ви не створювали разом з дитиною, головне - бажання продовжувати займатися подібною діяльністю і далі, тому завершуйте свої заняття в хорошому настрої.
 11. 11. Пам'ятка для батьків. Дітям дошкільного віку для розвитку дрібної моторики необхідно пропонувати:  Вправи з масажними кульками, волоськими горіхами, олівцями, ручками, фломастерами.  «Танцюйте» пальцями і плескайте в долоні тихо і голосно, в різному темпі.  Використовуйте з дітьми різні види мозаїки, конструктори (залізні, дерев'яні, пластмасові), ігри з дрібними деталями.  Організовуйте ігри з пластиліном, тістом.  Спробуйте техніку малювання пальцями. Можна додати в фарби сіль або пісок для ефекту масажу.  Використовуйте кольорові клубочки ниток для намотування, мотузочки різної товщини і довжини для зав'язування і розв'язування.  Включіть в ігри різноманітний природний матеріал (палички, гілочки, шишки, шкаралупки, качани тощо).  Займайтеся з дітьми нанизуванням намистин, бісеру, вчіть розстібати і застібати ґудзики, кнопки, гачки, блискавки.  Давайте дітям лущити горох, квасолю, чистити арахіс.  Запускайте пальцями дрібні дзиґи.  Складайте мотрійку, грайте з різними втулками.  Ріжте ножицями.

×