1. Геокешинг
Грецьке «гео» - Земля
Англійське «cache»- схованка
«Пошук мовних скарбів»
Народ скаже, як зав’яже.
Тема: У пошукахмовних скарбів.
Мета: Створити організаційні умови ефективності проведення григеокешинг,
що наповнюєїї розвивальнопізнавальним матеріалом. Доставитидітям
радість і задоволення від грирозвивальноїспрямованості. Підтримувати
інтерес до інтелектуальноїдіяльності. Розвивати інформаційно-комунікаційні
навички у дітей.
Завдання:
Розвивальні
• розвиток у дітей інтересу до до інтелектуальної діяльності, самостійного
вирішення пізнавальних, творчих завдань;
• розвиток творчих здібностей та індивідуальнихпозитивних психологічних
якостей;
• формувативміння «читати» найпростішу графічну інформацію і самостійно
пересуватися в просторі, орієнтуючись на умовні позначення;
• розвиток вміння орієнтуватися в часі і просторі;
• стимулювання розвитку розумовихздібностей, концентрації уваги, логічне
мислення, цілеспрямованість;
• формування комунікативнихумінь дітей, культуриспілкування в життєвих
ситуаціях;
Виховні:
• виховувати інтерес до гри геокешинг, бажання виконуватита доводити
справу до кінця;
• виховувати в грі дружні, партнерськівзаємини;
2. • виховувати впевненість, почуття власної гідності, культуру спілкування,
доброзичливість і емоційну чуйність;
• формуватинавичкивзаємодії з однолітками, толерантності,
взаємодопомогита інші.
Навчальні:
• навчити дітей гратив геокешинг;
• навчити найпростішим способам орієнтуватися на місцевості;
• навчити слідуватилогіці гри, підкоряючись правилам, що випливають з її
особливостей;
• навчити користуватися зашифрованимисхемами, картами, планом,
маршрутом;
Етапи проведення гри «Геокешинг»
1 етап - попередня робота (створюється карта чи схема маршруту).
2 етап – підготовчийНа цьому етапі створюється сценарій, підбирається
задачідля кожного етапуіготує все необхідне для проведення самої гри,
метою якої є знайти схованку.
3 етап - проведення гри На даному етапі з діти розглядають карта-схема
маршруту до схованки, дають відповідіна запитання, пов'язані з предметом
або місцем, де захований тайник, робляться фотознімкивиявленого місця.
4 етап - презентація результатів На цьому етапі діти представляють
результат, узагальнюють отриманізнання, оформляють їху кінцевий продукт.
Хід заходу.
І Організаційний момент.
1.Поділ на команди.
2. Представлення команд.
3.Ознайомлення з правиламигри.
-1 група дітей під керівництвом учителя складаємаршрутита завдання до
гри.
-Учасникицієї групизнайомлять інших гравців з маршрутами, завданнямита
умовамигеокешингу.
-Знайомство груп з маршрутамита завданням.
3. -Виконання завдань. (Після успішного виконання завдання група отримує
букву. Завдань-5, букв-5.)
-Визначення кожною групою свого ключового слова. (Кожна група складає
одне слово:
1-Хочеш
2-добра
3. своїй
4. нації
Кінцівка записана на дошці.)
-Складання загальноїключовоїфразигри.
-Підведення підсумків.
ІІ. Кінцевий продукт геокешингу - відтворення ключовоїфрази
«Хочеш добра своїй нації – не нехтуй рідною мовою…»
ІІІ. Хід гри.
1. . «Точно в ціль». Відтворити вірш за допомогою стрілочок.
1..Мова – краса спілкування.
2.Мова – як сонце ясне.
3.Мова – то предків надбання.
4.Мова – багатство моє.
Мова – багатство моє.
Мова – як сонце ясне.
Мова – то предків надбання.
Мова – краса спілкування.
2 «Хвости» Дописати кінцівку прислів’я.
Хто мови своєї цурається, хай сам себе … стидається.
Птицю пізнати по пір'ю, а людину по … мові.
4. 3 «Ребусодія»
100лиця
7’я
4.«Дешифрувальники»
5.
5.«Мовнізабавлянки»
Чи можна із слова доля, не змінюючизвуків, зробити двіспівацькі ноти? («До» і
«ля»).
Чого багато має золото, менше має озеро, ще менше море, і зовсім не має його
річка? (Букву о).
Що мають береза, дуб, буряк, бук, яблуня, а не мають того ні клен, ні вишня? (Звук
[б]).
Що знаходиться в середині школи? (Буква о).
ІV.Визначення ключової фрази геокешингу.
«Хочеш добра своїй нації – не нехтуй рідною мовою…»
Підсумок (Картки)
Щоб розумним і мудрим стати, треба рідну мову … (знати).
А щоб вміти говорити, треба рідну мову … (вчити).
Знає кожен з нас чудово – не прожити нам без … (мови).
Рідна ж мова пелюсткова, мудра, світла, … (світанкова).
І дзвенить щодня і в свята, бо вона така … (багата).
І така джерельно чиста наша мова … (промениста).
Чарівна і калинова наша мова … (веселкова).
В ній такі слова чудові, хліб і сіль на … (рушникові).
В ній в віках батьки і діти, як без мовив світі … (жити)?
Понад світом хай лунає, хай ніхто … ( не забуває).
Рідну мову українську, мудру, щедру,… (материнську).
Своєї мовине цурайтесь, ні в грізні, ні в щасливі дні.
Любіть її завжди, пишайтесь, хай долібудуть у вас ясні!