1. 2 клас
Тема: Поняття алгоритму. Виконавці алгоритмів.
Мета:
- навчальна:формувати ключові та предметні компетентності;
сформуватипоняття алгоритм, виконавець алгоритму, вміння
складати алгоритми, вміння розв’язуватизадачіз повсякденного
життя учнів, застосовуючиалгоритмічнийпідхід;
- розвивальна: розвиватилогічне, алгоритмічне мислення, мовлення,
увагу
- виховна: стимулювати інтересдо вивчення предмету, пізнавальну
активність, культуру поведінки в комп’ютерномукласі.
Завдання:
1.Навчити складати алгоритми, користуватись поняттямиалгоритм,
команда, виконавець, програма.
2. Познайомитиучнів з програмою lighbot.
3.Закріпити навички роботиз Qr-кодами.
4. Повторитикомбінації клавіш Ctrl+C (копіювати) та Ctrl+V (вставити)
Очікуванірезультати:
1.Використовують у мовленні слова: алгоритм, виконавець, програма,
команда.
2.Учні складають задані алгоритмита створюють своївласні.
3.Вільно володіють навичками роботикомп’ютером та клавіатурою,
смартфоном.
Обладнання:демонстраційнийматеріал, технічні засобинавчання,
мультимедійна презентація, роздатковийматеріал.
Тип уроку:комбінований
Хід уроку:
І . Вступна частина уроку
1.1 Організаціяпочаткууроку
Вітання з класом. Перевірка присутностіі готовностіучнів до уроку.
- Сьогодніна уроці ми будемо працювати за девізом:
Не просто слухаю, а чую.
Не просто дивлюся, а бачу,
Відповідаю та міркую.
На уроці плідно я працюю.
1.2 Мотивація навчання
2. - До нас на урок завітав робот Майк, у нього сталася біда. Його чіп рухів
зламано.
-Діти, допоможемо, Майку (Так)
- Для того, щоб йому допомогти, потрібно задопомогою Смартфону,
сканувати QR-код та виконати завдання. Так ми зможемо відновити чіп
робота. Запитати у учнів, як сканувати QR-код?
1.2.1 Гра «Збери слово»
- Відскануй код. Прочитай, що треба зробитита виконай завдання.
https://docs.google.com/drawings/d/1hfwE59i_k0Df6c9bYAep6hrFGx-
OlPp_uybJ5QBiaiU/edit?usp=sharing
- Яке слово у Вас вийшло? (Алгоритм)
- Як Ви думаєте, про що ми з Вами сьогоднібудемо говорити?(Думки дітей)
1.3 Повідомлення мети та теми уроку
- Тема нашого уроку: « Алгоритми. Виконавці алгоритмів».
- Сьогодніти навчишся створюватисловесніалгоритми, дізнаєшся хто або
що може бути виконавцем алгоритму, попрактикуєшся виконувати
алгоритми в програмномусередовищіLighbot.
Зорова гімнастика
ІІ. Основна частина уроку
2.1 Актуалізація опорнихзнань, вмінь та навичок.
2.1.2 Гра «Siri»
- Всім Вам знайома пошукова функція у смартфонах, яка називається SIRI
або ще кажуть штучний інтелект. Ви знаєте, що користувач вмикаючи цю
функцію може задавати питання та отримуватина ці питання голосові
відповіді. Пропонуюпограти та заодно згадатипро що ми з вами говорилина
минулому уроці. Таким чином я буду користувачем, а ви будете Siri)
- За допомогою, якихречень подають команди? (Спонукальні)
- Хто може бути виконавцем команд? (людина, тварина, робот, комп’ютер);
наведи приклади.
- Чи може будь-хто з виконавців виконати командиіншого виконавця? Чому?
Фізхвилинка (відео)
2.2 Подача нового матеріалу.
2.2.1 Розповідь вчителяз елементами бесіди.
Слова: «план», «послідовність», «інструкція» мовою інформатики означають
АЛГОРИТМ. Командиалгоритму виконуються виконавцем одна за одною,
від початку алгоритму до його кінця.
Отже, ми можемо зробитивисновок, що алгоритм – це послідовність команд,
які має виконати виконавець для досягнення результату.
- Назвіть кілька слів, синонімів, до слова алгоритм. (план, послідовність,
інструкція)
- З алгоритмами людина має справу постійно: вдома, на роботі, вулиці.
Ти також у школі маєш справуз алгоритмами.
- Які алгоритми ти виконуєш в школі? Наведи приклади
3. 2.3 Тренувальнівправи
2.3.1 Хмара слів
- Учням пропонуєтьсяпрочитатисловата об’єдатиїх одним словом.
АЛГОРИТМ
2.3.2 Завдання«СтворенняалгоритмуРіпка»
- Визнач казку за малюнком. Розкажиказку у вигляді послідовностідій.
Слова – підказки: садити ріпку, почекати, кликати, тягнути.
1.Садити ріпку.
2. Почекати.
3. Кликати бабку.
4. Тягнутиі т.д.
Фізхвилинка (відео)
2.4 Практичнаробота за комп’ютером.
2.4.1 Розгадай ребус
Учні називають слова-відгадки.
- Чи знайомевам значення словаПРОГРАМА? Де ви зустрічали це слово?
(комп’ютерніпрограми)
А чи виконуємо ми алгоритм, коли працюємо в будь-якій програміза
комп’ютером?(Так, виконується послідовність дій)
Отже, сьогодніми з вами будемо працювати в програмномусередовищі
Lighbot. Де у ролі виконавця буде робот, якийбуде виконувати ваші
команди.
4. 2.4.2 Інструктаж вчителя
Під час роботиза комп’ютером дотримуйтесь правилтехніки безпеки та
санітарно-гігієнічних норм.
- Для того, щоб відкрити програму Lighbot, потрібно натиснути на QR-код.
Після перед вами відкриється вікно програми, натискаємо на запуск.
Командироботудаються за домогою стрілоквнизу вікна.
Зорова гімнастика
ІІІ. Заключначастинауроку
3.1 Підсумок уроку
- Давайте підведемо підсумок уроку.
Пропонуюце зробитиза допомогою онлайн-вікторини у програміKahoot.
Відскануте код «Режим учня»
https://create.kahoot.it/share/duplicate-of/775bd6f4-
65ad-47a8-a0c8-15ba9d366d74 Режим вчителя
3.2 Рефлексія
Ви сьогоднівсі активно працювали та старалися. Молодці.
ПропонуюВам, прикрасититортик згідно з Вашим настроєм в кінці уроку.
(Обговорюємо розміщені ягідки)
Урок закінчено. До нових зустрічей.