SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
План-конспект уроку №31 Клас 5Б Дата 15.02.2023
Тема уроку: Лінійні алгоритми. Проєкт «Розв'яжи задачу»
Мета уроку: ознайомити учнів з поняттям лінійних алгоритмів, їх прикладами у
повсякденному житті; згадати поняття виконавець алгоритму, середовище виконання
алгоритмів, система команд виконавця алгоритмів. Створення проекту в середовищі
виконання алгоритмів Scratch.
формувати вміння аналізувати навчальний матеріал, сприяти розвитку логічного
мислення, уваги, вміння працювати в середовищі виконання алгоритму та створювати
проекти в програмі Scratch, спостережливості, пам'яті, формувати пізнавальну
самостійність.
виховувати інформаційну культуру учнів, закріплювати прагнення до отримання
нових знань, розширювати кругозір.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: комп*ютери чи будь який гаджет, середовище виконання алгоритмів
Scratch (онлайн https://scratch.mit.edu/projects/editor/?tutorial=getStarted ), комп'ютерна
презентація, доступ до Інтернету для використання інтерактивних ресурсів WordWell,
http://learningapps.org/ та Blockly https://blockly-games.appspot.com , ZOOM конференція
Методи та прийоми: словесний (розповідь, бесіда, пояснення), наочний
(презентація), інтерактивний (он-лайн завдання), практичний (вправи, ігри, завдання).
Хід уроку
I. Організаційний момент.
Слайд 1
Привітання, перевірка підготованості учнів до уроку, перевірка присутності.
Добрий день!
Щоб в інформатику зробити новий крок,
Ви прийшли на цей урок.
Рада я усіх вітати й інформатики навчати.
Психологічне налаштування на урок «крапельки тепла»
А зараз подумайте про щось добре, посміхніться, «подихайте» посмішкою в
долоньки. Здмухніть з долоньок крапельки тепла і подаруйте їх, разом із посмішкою,
своїм однокласникам та нашим гостям.
Адже усмішка прикрашає обличчя, підвищує настрій та сприяє добрим відносинам з
оточуючими.
Слайд 3
Техніка безпеки під час роботи за комп’ютером. Гра «Так чи ні»
Використовуємо «Лайк», якщо відповідь вірна, або «Дизлайк», якщо відповідь не
вірна.
 Потрібно включати комп’ютер без дозволу?
 На уроці потрібно працювати, натискаючи будь-які кнопки на клавіатурі?
 Відстань від екрана монітора до очей повинна бути 50-60 см?
 На комп’ютерному столі потрібен безлад?
 На клавіатуру треба класти книжки та зошит?
 На уроці потрібно уважно слухати вчителя і виконувати його вказівки?
 Чи потрібно виконувати гімнастику для очей?
Перевірка домашнього завдання
1.Скласти графічний диктант на окремих аркушах.
Приклад «Серце»
Відступити 4 клітинки з гори та 5
клітинок від лівого краю. Постав
крапку та починай малювати
2. Виконання завдання в Скреч
II. Актуалізація та корекція опорних знань
Слайд 7
Виконання інтерактивної гри «Відкрий та дай відповідь на питання» за посиланням
https://wordwall.net/uk/resource/52263022
III. Ознайомлення учнів із темою, цілями та
завданнями уроку
А тепер настав час для оголошення теми уроку.
Відкриваємо посилання і проходимо з. Для цього
наводимо на нього мишку, клікаємо і одночасно
затискаємо клавішу Ctrl.
Щоб дізнатись її вам потрібно впорядкувати літери. Загальна кількість літер
відповідає кількості клітинок.
Посилання на завдання http://learningapps.org/watch?v=pzbb7n6d501
Слайд 10
Відкриваємо зошит, записуємо число, тему.
Сьогодні на уроці ми з вами згадали поняття команда, виконавець та система
команд виконавця. Також ми ознайомимось з поняттям алгоритмів та їх прикладами у
повсякденному житті.
IV. Мотивація учнів
В знаменитому творі Льюїса Керрола «Аліса в країні чудес»:
«Аліса запитує у кролика:
- Куди мені треба йти?
Мудрий кролик їй відповідає:
- Все залежить від того, куди Вам треба прийти ».
Ці слова мають глибокий сенс. Часто ми не знаходимо рішення задачі або якої-небудь
проблеми із-за того, що не можемо побудувати правильно послідовність своїх дій.
Розумна людина знає: щоб не потрапити в халепу і добитися бажаної мети, потрібно
заздалегідь продумувати і планувати свої дії. А як це зробити?
Потрібно скласти план
А детальний план дій - це і є алгоритм. Слайд 12
Алгоритм – це послідовність команд, що приводить до поставленої мети. (Записують в
зошит) Виконуємо алгоритм
V. Вивчення нового матеріалу
Інакше кажучи, алгоритм – це певна
інструкція для виконавця, яка може бути
задана різними способами – словами,
формулами, послідовністю
обчислювальних операцій чи логічних
дій.
Слайд 14
Що ми знаємо про походження слова
«алгоритм» ? Воно походить від імені
великого перса – математика аль-
Хорезмі, який винайшов цифру нуль. Після цього світ прийняв цифри, якими ми
нині користуємось, як арабські. Цей винахід дозволив людству спростити складні
математичні розрахунки. Коли вчення аль-Хорезмі перевели на європейські мови,
його спочатку називали Алгарезмус, або Алгарезм.
Кожен алгоритм розрахований на конкретного виконавця. Алгоритми, що написані
для комп'ютерів, називають програмами. Давайте це запишемо. При написанні
комп'ютерних програм алгоритм описує логічну послідовність операцій. Комп’ютер є
досконалим виконавцем алгоритмів обробки інформації.
Приклади алгоритмів. Слайд 17, 18
Ви дуже часто користуєтесь алгоритмами на уроках української мови. Правила
правопису, які ви вивчаєте, можна записати як алгоритми.
Подавати алгоритми можна у вигляді тексту, послідовно записуючи команди одну
за одною.
Для зручності ми ще й нумеруємо їх по порядку. А можна зобразити алгоритм у
вигляді схеми, тобто подати графічно.
Слово «схема» в перекладі з грецької означає образ, форма, зображення. Зі схемами
ви знайомилися на уроках української мови та математики. Ось як можна
зобразити алгоритм, яким ви часто користуємося на уроках української мови.
Алгоритм «Будова слова» Слайд 18
Слайд 15
Алгоритм, який ми щойно з вами розглянули називається лінійними. Це алгоритм, в
якому всі команди виконуються одна за одною. Давайте запишемо.
Як ви вже зрозуміли кожна з цих фігур відображає один з етапів процесу
розв’язування задачі і містить в собі текст відповідної команди. При побудові схем
алгоритмів використовуються такі графічні позначення: овали - для початку й кінця
алгоритму, паралелограм – для введення та виведення даних, прямокутники – для
виконання дій, ромби для перевірки умов. У прямокутниках зображується також будь
– яка команда по перетворенню даних або ситуацій. Стрілки вказують на
послідовність виконання етапів.
Приклади Алгоритмів в програмі Скреч. Слайд 19,20
VI. Гімнастика для очей
VII. Формування вмінь і навичок
Вчитель відкриває програму Скреч. Виконує завдання
* Проект «Розв*яжи задачу»
Завдання1. Реалізувати і протестувати в Scratch лінійний алгоритм.
Алгоритм побудови трикутника з однаковими сторонами
VIII. Застосування отриманих знань
Учнів розділено на два Зали в Zoom (по 5, 6 чоловік)Учні виконують короткі завдання. Завдання
спрямовані на актуалізацію поняття алгоритм та повторення деяких термінів. Використовують
знання роботи в середовищі Скреч (самостійно). Вчитель перевіряє, корегує виконання завдання Це
дозволяє узгодити термінологію та налаштувати учнів на поглиблення знань з теми.
Увага на екран! Слайд 25. 26
Задача (ЗАЛ 1)
Робота в середовищі програмування Скретч
Рудий кіт малює прямокутник розміром 200 кроків у
довжину та 100 кроків у висоту
https://scratch.mit.edu/projects/editor/
?tutorial=getStarted
Задача (ЗАЛ 2)
Робота в середовищі програмування Скретч
Рудий кіт малює квадрат розміром 200 кроків у
довжину та 200 кроків у висоту
https://scratch.mit.edu/projects/editor/
?tutorial=getStarted
IX. Рефлексія «Закінчи речення»
https://wordwall.net/uk/resource/52223630/%d1%80%d0%b5%d1%84%d0%bb%
d0%b5%d0%ba%d1%81%d1%96%d1%8f
X. Підведення підсумків уроку.
Сьогодні на уроці ми узагальнили такі поняття: команда, виконавець, система
команд виконавця та лінійні алгоритми. Також ми створювали Проекти в
середовищі Scratch
XI. Повідомлення та пояснення домашнього завдання Слайд 30
Опрацювати Розділ 4, ст. 121 -125;
Тренувальна вправа “Лабіринт” за посиланням
https://blockly.games/maze?lang=uk&level=1&&skin=0
Дякую за увагу!

More Related Content

Similar to конспект урока з математики для 5а класа

3 клас урок 27 як працювати в середовищі програмування скретч
3 клас урок 27 як працювати в середовищі програмування скретч3 клас урок 27 як працювати в середовищі програмування скретч
3 клас урок 27 як працювати в середовищі програмування скретчСокальська ЗШ І-ІІІ ступенів №2
 
конспект уроку налагодження програм
конспект уроку налагодження програмконспект уроку налагодження програм
конспект уроку налагодження програмtan4ikbah
 
5 клас урок 28 нова програма
5 клас урок 28 нова програма5 клас урок 28 нова програма
5 клас урок 28 нова програмаЮлія Артюх
 
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasiannaeres
 
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasiannaeres
 
2 алгортми
2 алгортми2 алгортми
2 алгортмиbasikk077
 
опорні схеми
опорні схемиопорні схеми
опорні схемиIrina Tabanets
 
Lesson #11. computer modeling of objects and processes. computer experiment
Lesson #11. computer modeling of objects and processes. computer experimentLesson #11. computer modeling of objects and processes. computer experiment
Lesson #11. computer modeling of objects and processes. computer experimentNikolay Shaygorodskiy
 
інформатика 7 клас
інформатика 7 клас інформатика 7 клас
інформатика 7 клас PRESLAVA1972
 
7 клас. Морзе. Урок 14. Алгоритми з розгалуженням
7 клас. Морзе. Урок 14. Алгоритми з розгалуженням7 клас. Морзе. Урок 14. Алгоритми з розгалуженням
7 клас. Морзе. Урок 14. Алгоритми з розгалуженнямДмитро Загура
 
скретч 3 клас
скретч 3 класскретч 3 клас
скретч 3 класTamara Emec
 
учительська презентація застосування похідної до дослідження функції
учительська презентація застосування похідної до дослідження функціїучительська презентація застосування похідної до дослідження функції
учительська презентація застосування похідної до дослідження функціїHomichAlla
 

Similar to конспект урока з математики для 5а класа (20)

урок 3
урок 3урок 3
урок 3
 
6 клас урок 3
6 клас урок 36 клас урок 3
6 клас урок 3
 
07
0707
07
 
Конспекти уроків
Конспекти уроків Конспекти уроків
Конспекти уроків
 
3 клас урок 27 як працювати в середовищі програмування скретч
3 клас урок 27 як працювати в середовищі програмування скретч3 клас урок 27 як працювати в середовищі програмування скретч
3 клас урок 27 як працювати в середовищі програмування скретч
 
конспект уроку налагодження програм
конспект уроку налагодження програмконспект уроку налагодження програм
конспект уроку налагодження програм
 
урок 6
урок 6урок 6
урок 6
 
5 клас урок 28 нова програма
5 клас урок 28 нова програма5 клас урок 28 нова програма
5 клас урок 28 нова програма
 
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
 
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
 
Less19
Less19Less19
Less19
 
2 алгортми
2 алгортми2 алгортми
2 алгортми
 
урок 5
урок 5урок 5
урок 5
 
опорні схеми
опорні схемиопорні схеми
опорні схеми
 
Less19
Less19Less19
Less19
 
Lesson #11. computer modeling of objects and processes. computer experiment
Lesson #11. computer modeling of objects and processes. computer experimentLesson #11. computer modeling of objects and processes. computer experiment
Lesson #11. computer modeling of objects and processes. computer experiment
 
інформатика 7 клас
інформатика 7 клас інформатика 7 клас
інформатика 7 клас
 
7 клас. Морзе. Урок 14. Алгоритми з розгалуженням
7 клас. Морзе. Урок 14. Алгоритми з розгалуженням7 клас. Морзе. Урок 14. Алгоритми з розгалуженням
7 клас. Морзе. Урок 14. Алгоритми з розгалуженням
 
скретч 3 клас
скретч 3 класскретч 3 клас
скретч 3 клас
 
учительська презентація застосування похідної до дослідження функції
учительська презентація застосування похідної до дослідження функціїучительська презентація застосування похідної до дослідження функції
учительська презентація застосування похідної до дослідження функції
 

Recently uploaded

О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfssuser15a891
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяssuser0a4f48
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptxssuserc301ed1
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxOlgaDidenko6
 

Recently uploaded (13)

О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptxВіртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
 

конспект урока з математики для 5а класа

  • 1. План-конспект уроку №31 Клас 5Б Дата 15.02.2023 Тема уроку: Лінійні алгоритми. Проєкт «Розв'яжи задачу» Мета уроку: ознайомити учнів з поняттям лінійних алгоритмів, їх прикладами у повсякденному житті; згадати поняття виконавець алгоритму, середовище виконання алгоритмів, система команд виконавця алгоритмів. Створення проекту в середовищі виконання алгоритмів Scratch. формувати вміння аналізувати навчальний матеріал, сприяти розвитку логічного мислення, уваги, вміння працювати в середовищі виконання алгоритму та створювати проекти в програмі Scratch, спостережливості, пам'яті, формувати пізнавальну самостійність. виховувати інформаційну культуру учнів, закріплювати прагнення до отримання нових знань, розширювати кругозір. Тип уроку: комбінований Обладнання: комп*ютери чи будь який гаджет, середовище виконання алгоритмів Scratch (онлайн https://scratch.mit.edu/projects/editor/?tutorial=getStarted ), комп'ютерна презентація, доступ до Інтернету для використання інтерактивних ресурсів WordWell, http://learningapps.org/ та Blockly https://blockly-games.appspot.com , ZOOM конференція Методи та прийоми: словесний (розповідь, бесіда, пояснення), наочний (презентація), інтерактивний (он-лайн завдання), практичний (вправи, ігри, завдання). Хід уроку I. Організаційний момент. Слайд 1 Привітання, перевірка підготованості учнів до уроку, перевірка присутності. Добрий день! Щоб в інформатику зробити новий крок, Ви прийшли на цей урок. Рада я усіх вітати й інформатики навчати. Психологічне налаштування на урок «крапельки тепла» А зараз подумайте про щось добре, посміхніться, «подихайте» посмішкою в долоньки. Здмухніть з долоньок крапельки тепла і подаруйте їх, разом із посмішкою, своїм однокласникам та нашим гостям. Адже усмішка прикрашає обличчя, підвищує настрій та сприяє добрим відносинам з оточуючими. Слайд 3 Техніка безпеки під час роботи за комп’ютером. Гра «Так чи ні» Використовуємо «Лайк», якщо відповідь вірна, або «Дизлайк», якщо відповідь не вірна.
  • 2.  Потрібно включати комп’ютер без дозволу?  На уроці потрібно працювати, натискаючи будь-які кнопки на клавіатурі?  Відстань від екрана монітора до очей повинна бути 50-60 см?  На комп’ютерному столі потрібен безлад?  На клавіатуру треба класти книжки та зошит?  На уроці потрібно уважно слухати вчителя і виконувати його вказівки?  Чи потрібно виконувати гімнастику для очей? Перевірка домашнього завдання 1.Скласти графічний диктант на окремих аркушах. Приклад «Серце» Відступити 4 клітинки з гори та 5 клітинок від лівого краю. Постав крапку та починай малювати 2. Виконання завдання в Скреч II. Актуалізація та корекція опорних знань Слайд 7 Виконання інтерактивної гри «Відкрий та дай відповідь на питання» за посиланням https://wordwall.net/uk/resource/52263022 III. Ознайомлення учнів із темою, цілями та завданнями уроку А тепер настав час для оголошення теми уроку. Відкриваємо посилання і проходимо з. Для цього наводимо на нього мишку, клікаємо і одночасно затискаємо клавішу Ctrl.
  • 3. Щоб дізнатись її вам потрібно впорядкувати літери. Загальна кількість літер відповідає кількості клітинок. Посилання на завдання http://learningapps.org/watch?v=pzbb7n6d501 Слайд 10 Відкриваємо зошит, записуємо число, тему. Сьогодні на уроці ми з вами згадали поняття команда, виконавець та система команд виконавця. Також ми ознайомимось з поняттям алгоритмів та їх прикладами у повсякденному житті. IV. Мотивація учнів В знаменитому творі Льюїса Керрола «Аліса в країні чудес»: «Аліса запитує у кролика: - Куди мені треба йти? Мудрий кролик їй відповідає: - Все залежить від того, куди Вам треба прийти ». Ці слова мають глибокий сенс. Часто ми не знаходимо рішення задачі або якої-небудь проблеми із-за того, що не можемо побудувати правильно послідовність своїх дій. Розумна людина знає: щоб не потрапити в халепу і добитися бажаної мети, потрібно заздалегідь продумувати і планувати свої дії. А як це зробити? Потрібно скласти план А детальний план дій - це і є алгоритм. Слайд 12 Алгоритм – це послідовність команд, що приводить до поставленої мети. (Записують в зошит) Виконуємо алгоритм V. Вивчення нового матеріалу Інакше кажучи, алгоритм – це певна інструкція для виконавця, яка може бути задана різними способами – словами, формулами, послідовністю обчислювальних операцій чи логічних дій. Слайд 14 Що ми знаємо про походження слова «алгоритм» ? Воно походить від імені великого перса – математика аль- Хорезмі, який винайшов цифру нуль. Після цього світ прийняв цифри, якими ми нині користуємось, як арабські. Цей винахід дозволив людству спростити складні математичні розрахунки. Коли вчення аль-Хорезмі перевели на європейські мови, його спочатку називали Алгарезмус, або Алгарезм.
  • 4. Кожен алгоритм розрахований на конкретного виконавця. Алгоритми, що написані для комп'ютерів, називають програмами. Давайте це запишемо. При написанні комп'ютерних програм алгоритм описує логічну послідовність операцій. Комп’ютер є досконалим виконавцем алгоритмів обробки інформації. Приклади алгоритмів. Слайд 17, 18 Ви дуже часто користуєтесь алгоритмами на уроках української мови. Правила правопису, які ви вивчаєте, можна записати як алгоритми. Подавати алгоритми можна у вигляді тексту, послідовно записуючи команди одну за одною. Для зручності ми ще й нумеруємо їх по порядку. А можна зобразити алгоритм у вигляді схеми, тобто подати графічно. Слово «схема» в перекладі з грецької означає образ, форма, зображення. Зі схемами ви знайомилися на уроках української мови та математики. Ось як можна зобразити алгоритм, яким ви часто користуємося на уроках української мови. Алгоритм «Будова слова» Слайд 18 Слайд 15 Алгоритм, який ми щойно з вами розглянули називається лінійними. Це алгоритм, в якому всі команди виконуються одна за одною. Давайте запишемо. Як ви вже зрозуміли кожна з цих фігур відображає один з етапів процесу розв’язування задачі і містить в собі текст відповідної команди. При побудові схем алгоритмів використовуються такі графічні позначення: овали - для початку й кінця алгоритму, паралелограм – для введення та виведення даних, прямокутники – для виконання дій, ромби для перевірки умов. У прямокутниках зображується також будь
  • 5. – яка команда по перетворенню даних або ситуацій. Стрілки вказують на послідовність виконання етапів. Приклади Алгоритмів в програмі Скреч. Слайд 19,20 VI. Гімнастика для очей VII. Формування вмінь і навичок Вчитель відкриває програму Скреч. Виконує завдання * Проект «Розв*яжи задачу» Завдання1. Реалізувати і протестувати в Scratch лінійний алгоритм. Алгоритм побудови трикутника з однаковими сторонами VIII. Застосування отриманих знань Учнів розділено на два Зали в Zoom (по 5, 6 чоловік)Учні виконують короткі завдання. Завдання спрямовані на актуалізацію поняття алгоритм та повторення деяких термінів. Використовують знання роботи в середовищі Скреч (самостійно). Вчитель перевіряє, корегує виконання завдання Це дозволяє узгодити термінологію та налаштувати учнів на поглиблення знань з теми. Увага на екран! Слайд 25. 26 Задача (ЗАЛ 1) Робота в середовищі програмування Скретч Рудий кіт малює прямокутник розміром 200 кроків у довжину та 100 кроків у висоту https://scratch.mit.edu/projects/editor/ ?tutorial=getStarted Задача (ЗАЛ 2) Робота в середовищі програмування Скретч Рудий кіт малює квадрат розміром 200 кроків у довжину та 200 кроків у висоту https://scratch.mit.edu/projects/editor/ ?tutorial=getStarted IX. Рефлексія «Закінчи речення» https://wordwall.net/uk/resource/52223630/%d1%80%d0%b5%d1%84%d0%bb% d0%b5%d0%ba%d1%81%d1%96%d1%8f
  • 6. X. Підведення підсумків уроку. Сьогодні на уроці ми узагальнили такі поняття: команда, виконавець, система команд виконавця та лінійні алгоритми. Також ми створювали Проекти в середовищі Scratch XI. Повідомлення та пояснення домашнього завдання Слайд 30 Опрацювати Розділ 4, ст. 121 -125; Тренувальна вправа “Лабіринт” за посиланням https://blockly.games/maze?lang=uk&level=1&&skin=0 Дякую за увагу!