Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Технологічна карта уроку (1).docx
1. Технологічна карта
уроку математики з використанням ЕОР у 6-му класі
Тема уроку: Розв’язування вправ на виконання додавання і
віднімання раціональних чисел.
Тип уроку: Узагальнення та систематизація знань і вмінь.
Мета уроку: Формування компетентностей:
предметна компетентність:
▲узагальнити знання учнів із теми «Додатні та
від'ємні числа. Додавання і віднімання раціональних
чисел»;
▲удосконалитивміння розв'язувати задачі з цієї теми;
ключові компетентності:
▲спілкування державною мовою – ставити запитання і
розпізнавати проблему;
▲математична компетентність – оперувати
числовою інформацією;
▲уміння вчитися впродовж життя – аналізувати та
коригувати результати своєї навчальної діяльності;
▲соціальну – готовність до самостійного пошуку
розв’язання проблеми, прояву ініціативи, вміння
спілкуватися, усвідомлення власного внеску в
суспільну роботу;
▲полікультурну– вміння застосовуватиздобутізнання
на практиці, розвивати вміння робити висновки;
▲самоосвітню – мати бажання до навчання, розвивати
пам'ять, увагу, творчий підхід, бажання організувати
власну працю з метою досягнення успішного
результату;
▲комунікативну – опанувати засади культурного
спілкування в ході обговорення завдання;
▲інформаційну – вміння використовувати різну
інформацію, аналізувати, систематизувати її,
розширювати кругозір.
Завдання уроку: - узагальнення знань учнів з даної теми;
- уміння застосовувати отримані знання на практиці.
Форми роботи: - індивідуальна;
- фронтальна;
- в групах.
Форми зворотного
зв’язку:
- рефлексія;
- тестування на Google формі.
ЕОР - робота з інтерактивною вправою на LearningApps.org;
- робота з хмарами слів на https://worditout.com;
- використання qr кодів, створенихна сайті
2. https://www.qrcode-monkey.com/ ;
- виконання тестування на Google формах.
- використання дошки padlet на
https://padlet.com/rowenta1307/p7iv76381rvr7rje
Етап
використання
ЕОР:
- актуалізація та корекція опорних знань, умінь і
навичок;
- закріплення, узагальнення та систематизація
вивченого.
Мета
використання
ЕОР:
•активізувати пізнавальну активність учнів;
•вдосконалювати обчислювальні навички учнів 6
•класу; закріпити вивчений матеріал; формувати ІК-
компетентність учнів.
Формуваннявмінь
і навичок:
- обчислювальні навички і вміння, як складова
предметно-математичних компетентностей;
- загально пізнавальні вміння та навички;
- соціальні навички, вміння працювати в команді;
- навички самоорганізації;
- уміння ставити цілі і досягати їх;
- креативність, вміння нестандартно мислити;
Очікувані
результати:
- вміти розв’язувати вправи, що передбачають
додавання та віднімання раціональних чисел різного
рівня складності без помилок;
- працювати самостійно, в групах, спілкуватись,
допомагати один одному, аналізувати ситуацію;
- розвивати увагу, обчислювальні здібності, логічне
мислення, цікавість, уяву, кмітливість;
- виховувати любов до математики, повагу один до
одного.
Обладнання та
наочність:
зошит, ноутбук або комп’ютер підключений до мережі
Інтернет, смартфон, особистий аккаунт Google, картки
з завданнями, емблеми груп, роздатковий матеріал.
Критерії
оцінювання:
- оцінювання досягнень, які є в учнів, незалежно від
того, чи вони значні, чи скромні – якщо вони є
результатом справжніх зусиль учня;
-оцінювання зусиль , які учні вкладають у співпрацю;
- обговорення вправ і завдань, в процесі яких учні
мають можливість задуматись над власним способом
вчитися;
- пропонування індивідуальних і групових завдань, які
учні виконують самостійно, проходячи етапи пошуку,
відбору і критичного аналізу, узагальнення і запису
результатів своїх досліджень.
3. Хід уроку
І. Організаційниймомент
Для початку пропоную об’єднатися на три групи.
Нагадаємо правила роботи в групах:
- вмійте слухати;
- не критикуйте;
- не викрикуйте;
- вносьте свій вклад в результат роботи групи;
- будьте дружніми;
- допомагайте іншим.
Вибираємо смайлики настрою для кожного учня.
(Учень називає смайлик, який відповідає його настрою на початку
уроку. Вчитель розміщує відповідний смайл навпроти учня).
Розпочинаємонаш урок
ІІ. Повідомленнятеми та мети уроку. Мотивація.
На етапі повідомлення теми та мети уроку, використаємо Ребус.
Додаванняі
віднімання
Три групи
Фігури
Числа
Приладдя
4. раціональнихчисел
(Учні називають свої варіанти відповідей при розгадуванніребусу).
- Сьогодні ми продовжимо вдосконалювати вміння додавати і віднімати
раціональні числа.
- Відкрийте, будь ласка, зошити, запишіть число
Двадцять п’яте листопада
Класна робота
Сьогодні ми з вами відправляємось у захоплюючу подорож до країни
Раціональних Чисел, де ми поринемо у хвилі цікавих задач під вітрилами
невирішених проблем.
Але, щоб взяти участь у подорожі, слід придбати путівки, вартість яких
виражається не грішми, а знаннями.
Не забудьте захопити з собою спритність, допитливість, кмітливість і
просто гарний настрій.
З кожної подорожімандрівники повертаються з приємними враженнями
та везуть друзям подарунки. Ви теж маєте змогу привезти гостинець –
оцінку за урок.
ІІІ. Актуалізаціяопорних знань
1. Пограємоз вами у Гру «Вірю – не вірю» (методичнийприйом)
Нагадую вам ще раз про дотримання правил в групі: «Не викрикувати,
слухати думку інших, не критикувати…»
(Вчитель задає питання, учні відповідають по черзі).
1. Чи вірите ви, що число -9 натуральне число? (ні)
2. Чи вірите ви, що число -11 менш нуля? (так)
3. Чи вірите ви, що сума протилежних чиселдорівнює нулю? (так)
4. Чи вірите ви, що число π - раціональне? (так)
5. Чи вірите ви, що модуль числа 7 дорівнює -7? (ні)
6. Чи вірите ви, що сума від’ємних чисел завждивід’ємна? (так)
5. 7. Чи вірите ви, що сума додатних чисел завждивід’ємна? (ні)
Молодці! Ви впоралися із завданням!
2. Метод «Хмари слів»
Завдання на швидкість: «Даю вам одну хвилину! Яка з груп знайде
найбільше ключових слів до теми уроку із «Хмаринокслів» та обведе їх?»
(Учні знаходять словата записують собів зошит. Потім представник
кожної групиназиває всі слова, що знайшли).
Отже, зрозуміло, що всі завчасно придбалипутівки. І серед нас нема
«зайців».
Тому, скоріше відправляємось у подорож.
ІV. Удосконалення умінь і навичок
Цікава країна Раціональних чисел. Красиваукраїнськаприрода:долини,
поля, узлісся, галявини.
І ось ми потрапили на галявину усної лічби. Треба повідомити батькам,
що ми доїхали і в нас все добре. Але ж ми в країні Раціональних чисел, тому
повідомимо їм по математичному телефону.
1. Галявина усноїлічби – дидактичнагра «Математичний
телефон».
(Три групи розв’язують усно ланцюжком числовіприклади, останній у
групі називаєрезультат. Кожна група учнів отримує відповідну картку із
завданням.)
6. І група Число - 8 ІІ група Число 10 ІІІ група Число 0
Відповідь: 100 Відповідь: 100 Відповідь: 100
2. Передзвонилибатькам івідправились далі. Не менш цікавою
є і долина «Наукова»
Думаємо колективно,
Працюємо оперативно,
Сперечаємося доказово –
Це для всіх обов’язково.
Робота в зошиті (завдання на екранах в учнів)
Використаємо метод «Світофор». Колір відповідає номеру картки.
(Один з учасників групи вибирає колір і визначає, яке завдання з
переліку буде виконувати. Після цього учні в групі працюють, а потім по
представнику із групи працюють по черзі на дошці.)
Зелений колір - № 1, жовтий – № 2, зелений - № 3.
№1
І група(Фігури). Порівняти числа:
1. - 167 і 45; 3. 0 і -78; 5. -34,2 і -23,5;
2. - 1,23 і - 1,32; 4.
7
1
і
9
1
; 6. 23 і 0.
ІІ група(Приладдя). Порівняти числа:
1. - 89 і 24; 3. 0 і -31; 5. -24,1 і -35,5;
2. - 2,35 і - 4,54; 4.
6
1
і
7
1
; 6. 17 і 0.
ІІІ група(Числа). Порівнятичисла:
+ (- 5)
+ 7 - 6
+ 4
+ 2 * 50
+ 3 + (- 2)
-6
+ 12 * 25
+ 5 - 12
+ 5 + (- 3)
+ 6
- (- 19) * 4
7. 1. -45 і 12; 3. 0 і -43; 5. -14,2 і -13,5;
2. - 3,21 і - 2,32; 4.
5
1
і
8
1
; 6. 13 і 0.
№2 (Всі разом)
Виконати інтерактивне завдання на сайті https://learningapps.org.
(Знайти пари. Поєднати вираз із правильним результатом.
Учні по черзі знаходять правильні пари з коментуванням.)
№3 (Всі разом)
Використання програмно-методичного комплексу навчального призначення
уроків математики для 6 класу.
(Перегляд відео фрагменту. Урок № 79)
Виконати додавання, обираючизручнийпорядокобчислень:
(Учні по черзі працюють на дошці з коментуванням, демонструючи екран
свого технічного засобу).
1. 7,29 + (- 5,126) + (- 6,29) + 5,126;
Відповідь: 1.
2. - 3
6
1
+ 9,84 + 1
6
1
+ (-20,84);
Відповідь: -13
3. ).
2
(
6
1
1
4
1
2
6
1
8
3
Відповідь: - 17/24
4. Спроститивираз і знайти його значення:
7,44 + а + (- 3,5) + (- 5,44) + (- 12,5) + b, якщо а = 9,6; b = - 5,6;
Відповідь: - 10.
5. Розв’язатирівняння:
1) ( Х + 14,3 ) + 1,1 = 3,4
Відповідь: Х = 18,8
Ви мабуть, трохи стомилися?
- То ж зробимо зупинкуна полі «Спортивному»
(Фізкультхвилинка) Встаньте! Завдання для всіх: «Зобразіть те, що я
говорю!»
(Учні зображають рухами слова вчителя.)
Називаю слова: число 0, трикутник, знак плюс, знак мінус, модуль.
- Молодці! Сідайте на свої місця!
V. Контроль засвоєння знань
8. - Цікаві місця ми відвідали й вирушимо в місто «Кмітливе»
Самостійнаробота (тестиз відкритою формою відповідей на 4 варіанти,
які містять тільки одну правильну відповідь з чотирьох.)
Учні проходять тестування на Google формі.
Вчитель надсилає учням посилання-запити на проходження тестування.
Робота виконується не більше 5 хв.
Приклади варіантів тестувань на Google формі
В1
1. Модуль числа (– 1,3) дорівнює:
А) 1,3; Б) – 1,3; В) 0,13; Г) не існує.
2. Число 1
7
1
протилежне для:
А) 1,7; Б) – 1
7
1
; В) 0,3; Г) 7,1.
3. Сума чисел 3,5 + (- 23, 5) є число:
А) додатне; Б) 0; В) невід’ємне; Г) від’ємне.
4. Значення виразу - 7,5 – Х + 6, 5 + Х дорівнює:
А) 1; Б) – 14; В) 2Х; Г) - 1.
5. Обчислити:
8
3
-
6
1
+ 2
6
1
+ (- 2)
А) 2
6
1
; Б) –
8
3
; В)
8
3
; Г) -
6
1
.
6. Який знак ви поставитизамість зірочки, щоб утворилась правильна
нерівність: - 32 + (- 19) * -63?
А) > ; Б) <; В) =; Г) >або =.
В2
1. Модуль числа (+ 75) дорівнює:
А) 7,5; Б) - 75; В)75; Г) не існує.
2. Число - 0,1 протилежне для:
А) -1; Б) – 1; В) 0,1; Г) 10.
3 Сума чисел 13,5 + (- 3,5) є число:
А) від’ємне; Б) 0; В) невід’ємне; Г) додатне.
4. Значення виразу - 17,5 + р + 6,5 - р дорівнює:
А) 1; Б) – 11; В) р; Г) - 1.
5. Обчислити: - 6
4
1
+ 8 + 0,25 -1
А) 1 ; Б) - 6
4
1
; В) 0,25 ; Г) - 1.
6. Який знак ви поставитее замість зірочки, щоб утворилась правильна
нерівність: 32 - (- 19) * 63?
9. А) > ; Б) <; В) =; Г) >або =.
В3
1. Модуль числа (- 5,6 ) дорівнює:
А) – 5,6; Б) 0 В) не існує; Г)
6
5
.
2. Число 1 протилежне для:
А) 1; Б) – 1; В) 0; Г) 0,1.
3. Сума чисел -13,5 + (- 3, 5) є число:
А) додатне; Б) 0; В) невід’ємне; Г) від’ємне.
4. Значення виразу 17,5 – с + (- 7,5) + с дорівнює:
А) 1; Б) – 10; В) 10; Г) с.
5. Обчислити: -
8
3
+
6
1
- 2
6
1
+ 2
А) 2
6
1
; Б) –
8
3
; В)
8
3
; Г) -
6
1
.
6. Який знак ви поставите замість зірочки, щоб утворилась правильна
нерівність: - 32 - (- 19) * -63?
А) > ; Б) <; В) =; Г) >або =.
VІ. Підсумки уроку. Рефлексія.
- Якоюкраїноюми подорожували?
Ігровий момент «Найрозумніший»
- На дошці записані два різних числа, наприклад -11 та 3.
(Учні трьох груп відповідають на запитання, які учитель ставить у
короткій формі.)
1) Модулі.
2) Яке з чисел більше?
3) Два цілих числа між ними.
4) Два числа, менші за обидва.
5) Сума чисел.
6) Різниця.
VІІ. Домашнє завдання
– Нам слід повертатися. Як кажуть, у гостяхгарно, а вдомакраще.
– Сподіваюсь, що домашнє завдання ви виконаєте успішно.
Домашнє завданнязашифрованеу вигляді QR-коду.
Кожен отримує картку - QR-код з інформацією:
Підручник "Математика6 клас" (Тарасенкова Н.А.)
Повторити правила:ст.193-197;ст.204-206.
Виконати:№1219(3,4),№1206, №1215
10. Підготуватися до контрольної роботи!
VІІІ. Оцінюванняучнів
- Подорож закінчилася. Хто ж зумів повернутися додомуз гостинцями?
Називаюучнів, що отримали оцінки. Оцінки надсилаюу особисті
повідомлення учнів. Також всі учні отримують оцінки за проходження
тестування на Google формі.