Буду я природі другом. Весняні дива. Василь Чухліб «Повінь» - Кідалова В.П.brdschool20
Конспект уроку читання у 2 класі
Кідалова Валентина Петрівна,
вчитель початкових класів ( кваліфікаційна категорія - вища, педагогічне звання - «Старший вчитель»)
ЗОШ № 20 м.Бердянська Запорізької області
Тема: «Буду я природі другом. Весняні дива. Василь Чухліб «Повінь».
Мета: удосконалювати навички свідомого та виразного читання, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати мислення , мовлення, пам'ять, виховувати почуття бережливого ставлення і любові до природи.
Тип уроку: комбінований.
Буду я природі другом. Весняні дива. Василь Чухліб «Повінь» - Кідалова В.П.brdschool20
Конспект уроку читання у 2 класі
Кідалова Валентина Петрівна,
вчитель початкових класів ( кваліфікаційна категорія - вища, педагогічне звання - «Старший вчитель»)
ЗОШ № 20 м.Бердянська Запорізької області
Тема: «Буду я природі другом. Весняні дива. Василь Чухліб «Повінь».
Мета: удосконалювати навички свідомого та виразного читання, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати мислення , мовлення, пам'ять, виховувати почуття бережливого ставлення і любові до природи.
Тип уроку: комбінований.
Вчити учнів бачити і розуміти прекрасне як в природі, так і в житті, на картині, в музиці, поезії; формувати вміння добирати на задану тему вірші, прислів`я, загадки, прикмети та виразно читати їх; розвивати вміння висловлювати свої почуття і захоплення, зв’язно, красиво та інтонаційно правильно говорити, розширювати словниковий запас учнів, розвивати образне і логічне мислення, творчу думку, спостережливість, уяву; прищеплювати любов до природи рідного краю, плекати естетичний смак, почуття прекрасного, любов до рідного слова.
Вчити учнів бачити і розуміти прекрасне як в природі, так і в житті, на картині, в музиці, поезії; формувати вміння добирати на задану тему вірші, прислів`я, загадки, прикмети та виразно читати їх; розвивати вміння висловлювати свої почуття і захоплення, зв’язно, красиво та інтонаційно правильно говорити, розширювати словниковий запас учнів, розвивати образне і логічне мислення, творчу думку, спостережливість, уяву; прищеплювати любов до природи рідного краю, плекати естетичний смак, почуття прекрасного, любов до рідного слова.
Випуск магістрів- науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.tetiana1958
Державний біотехнологічний університет.
Випуск магістрів-науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.
Спеціальність 133 "Галузеве машинобудування"
Передвиборча програма Ковальової Катериниtetiana1958
Передвиборча програма Ковальової Катерини - кандидатки на посаду голови Студентського самоврядування Факультету переробних і харчових виробництв Державного біотехнологічного університету (м. Харків)
проєкту від Національної бібліотеки України для дітей «Подорож містами України», у якому ти відкриєш для себе найкращі краєзнавчі перлини Батьківщини. Дванадцята зупинка присвячена західному, колоритному, найменшому за розміром регіону України - Чернівецькій області, яку називають Буковиною.
До 190-річчя від дня нродження українського письменника Юрія Федьковича пропонуємо переглянути віртуальну книжкову виставку, на якій представлена література про його життєвий шлях і твори автора.
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщіtetiana1958
Пропонуємо студентам Державного біотехнологічного університету активно поринути у аспекти логістики складу одягу H&M.
Метою практики є не тільки отримання теоретичних знань, а й їх застосування практично.
1. Тема. Цікаві пригоди братів наших менших. _____________
Мета: удосконалювати навички виразного читання; розвивати швидкість читання;
ознайомити учнів із письменниками та заохочувати до читання їхніх творів; виховувати
бережливе ставлення до живої природи.
Обладнання: картки для розпитування, ілюстрації, малюнки, таблиці.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
— Наш урок читання ми розпочинаємо з девізу: «Читання — основа навчання».
II. Мовна лексична розминка
1. Читання складів: ал, ам, ап, ар, ас, ла, на, па, ра, са
2. Читання скоромовки.
Хитру сороку впіймати морока,
А на сорок сорок — сорок морок.
3. Читання піраміди.
— Якою частиною мови є слова першої піраміди? А другої?
4. З літер слова сніжинка скласти нові слова. (Ніж, ніжка, син, Ніна)
III. Активізація опорних знань
1. Виразне читання вірша «Три лижні».
— Хто є автором цього вірша?
— Кому допомагали хлопчики?
2. Виразне читання вірша «Лист до птахів».
— Хто є автором цього вірша?
— Чому поет написав цей лист?
— До пого спонукає цей твір?
3. Розповіді дітей за власними малюнками.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Мотивація навчальної діяльності.
— Сьогодні ми на уроці будемо говорити і читати про те, як потрібно ставитися до
братів наших менших. (Читання назви теми розділу на дошці.)
— А хто вони, ви дізнаєтеся, коли розглянете виставку книг.
2. Робота над загадками
• Хто вдягнувся в піджачок
Із колючих голочок?
Комір в нього сіруватий,
Ніс — неначе в поросяти.
Доторкнусь до колючок —
Він згортається в клубок. (їжачок)
• Невеличкий сам на зріст,
Довгі вуха, куций хвіст. (Заєць)
2. • В теплій шубі він лежить,
Цілу зиму міцно спить,
А пробудеться від сну —
Зустрічатиме весну. (Ведмідь)
• Я руда, низького зросту,
Хитра я і довгохвоста,
На курей я вельми ласа —
В них таке смачненьке м’ясо!
Вовку-брату я сестриця,
А зовуть мене… (лисиця).
• Пташка невеличка,
В неї білі щічки,
Сірі лапки, чорна шапка,
Фартушок жовтенький,
Голосок тоненький.
Та ця птиця невеличка
Називається… (синичка).
• Червонясту шубку має,
По гілках вона стрибає,
Хоч сама мала на зріст,
Та великий має хвіст.
Як намисто — оченята,
Хто це? Спробуй відгадати! (Білочка)
4. Розповідь вчителя.
— Із давніх-давен тварини живуть поряд із людьми. І про дружбу людей і тварин
вже написано багато творів.
Але для того, щоб зрозуміти мову тварин, потрібно доброзичливо спостерігати за
ними, не втручатися в їхнє життя, а якщо потрібно, приходити на допомогу. Я
сподіваюсь, що кожен із вас любить тварин і допомагає їм. І коли ми прочитаємо твори
цього розділу, то, мабуть, у кожного з вас вони викличуть тільки теплі почуття і бажання
більше знати про братів наших менших і допомагати їм.
5. Бесіда з учнями.
1) — Перший твір з цього розділу написав Микола Трублаїні. Це відомий дитячий
письменник, який багато подорожував, і всі пригоди, спостереження, зустрічі з різними
людьми він описував у своїх творах. Назва твору, з яким ми познайомимося, —
«Пустуни на пароплаві». Чи зможете ви здогадатися за цією назвою, про кого тут може
розповідатися? Хто такі пустуни? Чи чули ви раніше це слово? Послухайте уривок із
твору:
«Яшка любив чіплятися хвостом за перекладину і, звисаючи головою вниз,
розгойдувався, ніби вправний фізкультурник. Машка раз у раз під час сніданку плигала
на стіл, хапала грудку цукру й миттю зникала».
— Скільки було пустунів? Як їх звали? Хто вони? Про це ми дізнаємось на наступному
уроці.
Фізкультхвилинка
3) — Наступний твір написав Григір Тютюнник. Хоча переважно він писав для
дорослих, але й для молодших школярів у цього письменника є багато цікавих
оповідань.
Одне з його оповідань є у вашій читанці, і називається воно «Ласочка». Як ви думаєте,
3. що означає це слово?
Що це за звір? Про це ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.
Хвостата, носата, руда і зубата,
Уміє хвостата нечутно ступати,
В курник залізти, тягнути курчата.
Як злодійку звати? (Лисиця)
4) — Наступний твір написав Михайло Слабошпицький, який відомий дітям-читачам
цікавою збіркою оповідань і казок «Славко і Жако». А твір, з яким ми познайомимося,
опрацьовуючи цей розділ, називається «Чудасія на балконі».
Як ви гадаєте, де відбувалися події, про які йдеться в оповіданні? Що там могло
відбуватися? Що означає слово чудасія?
6. Творча хвилинка.
— Складіть вірш про якусь тварину, дібравши слова, що її характеризують.
7. Гра «Пофантазуйте».
Одного разу я почув писк від дверей. Відчинивши двері, я побачив маленьке…
— Придумайте продовження та кінцівку цієї історії.
8. Читання вірша вголос.
Чуєш, друже мій, розмови?
З листям листя гомонить,
З сонцем — ниви і діброви
І з озерами — блакить.
Розмовляють доли, води…
Стань, послухай, роздивись.
Мову рідної природи
Розуміти серцем вчись!
V. Підсумок уроку
— Про кого розповідатиме нам цей розділ підручника?
— Чому їх назвали меншими братами нашими?
— Чому слід допомагати і дбати про них?
VI. Домашнє завдання
Знайти і пропитати будь-яке оповідання із вищезгаданих збірок новихавторів.
Скласти розповідь про те, як діти допомогли журавликові пережити зиму.
Намалювати ілюстрації до згаданих творів і скласти загадку про тварину.