1. Урок – квест
« Стежками дружби поспішай –
весну красну зустрічай! »
Мета: розширити знання учнів про твори художньої
літератури, присвячені весні, збагатити їх уявлення про
красу природи у цей час;розвивати фантазію, вміння
передавати настрій твору, вчити робити висновки, швидко
виконувати завдання, щоб досягти успіху, виховувати
любов до природи, сприяти створення дружнього
колективу.
Обладнання: карта маршруту уроку, дерева,картки з
завданнями, наочний матеріал, магнітна дошка, музичне
обладнання.
Основні поняття: веснянки, репродукції картин, ознаки
весни, дружні стосунки.
Очікувані результати: вчити описувати репродукції
картин. вміти поєднувати народні традиції з приходом
весни, складати власні казки, вміти інтонаційно передавати
поетичні твори, спілкуватися з друзями, прислухатися до
думки один одного, знаходити правильне рішення.
1
3. 3
І. Вступна
частина
ІІ. Основна частина ІІІ. Заключна частина
1.1. Вступне
слово учнів і
вчителя
1.2. Хоровод «
Весно-весняночко,
наша паняночко»
1.3. Тема і мета
КВЕСТУ-УРОКУ
1.4. Очікування
Гра-розминка«Цемійкращийдругія!»
1стежка.Вправа«Посадидерево»
2стежка.Вправа«Добавлянка»(читанняхором)
3стежка.«Цейкабінеткнижокбагатомає,наполичкахїхтримає…»сіядобібліотеки)
4стежка.«Ухудожнійгалереї»(роботавгрупах)
5стежка.«Дорогоюнародноїмудості»
6стежка.Вправа«Зачарованаполяна»(складаннясенкану)
1.Рефлексія.Веснянка«Повертайсяластівкододвора…»2.Метод«Мікрофон»овесну)
4. УЧАСНИКИ
ПІДГОТОВЧА РОБОТА
4
УЧИТЕЛЬ
- участь в організаційному
зібранні класу по підготовці
та проведенні квесту-уроку;
- робота з інформаційними
джерелами;
- участь у розподілі доручень
та ролей;
- підготовка роздаткового
матеріалу;
- створення банку «цікавих
пропозицій»;
- розробка завдань;
- індивідуальні та групові
консультації з учасниками;
- вивчення веснянок.
УЧИТЕЛЬ
- участь в організаційному
зібранні класу по підготовці
та проведенні квесту-уроку;
- робота з інформаційними
джерелами;
- участь у розподілі доручень
та ролей;
- підготовка роздаткового
матеріалу;
- створення банку «цікавих
пропозицій»;
- розробка завдань;
- індивідуальні та групові
консультації з учасниками;
- вивчення веснянок.
УЧНІ
- активна участь в
організаційному зібранні по
підготовці до проведення
уроку - квесту;
- робота з інформаційними
джерелами;
- створення банку «цікавих
пропозицій»;
- поділ на групи;
- виготовлення наочності та
роздаткового матеріалу,
оформлення дошки;
- поміч в розробці завдань ;
- вивчення веснянок.
УЧНІ
- активна участь в
організаційному зібранні по
підготовці до проведення
уроку - квесту;
- робота з інформаційними
джерелами;
- створення банку «цікавих
пропозицій»;
- поділ на групи;
- виготовлення наочності та
роздаткового матеріалу,
оформлення дошки;
- поміч в розробці завдань ;
- вивчення веснянок.
БАТЬКИ
- допомога підбору матеріалів
відповідно даних завдань
учням;
- допомога у виготовленні
наочності та роздаткового
матеріалу;
- допомога в оформленні
дошки;
- допомога в підготовці
завдань;
- допомога в створенні
малюнків до теми «Весна»
- складання казки.
БАТЬКИ
- допомога підбору матеріалів
відповідно даних завдань
учням;
- допомога у виготовленні
наочності та роздаткового
матеріалу;
- допомога в оформленні
дошки;
- допомога в підготовці
завдань;
- допомога в створенні
малюнків до теми «Весна»
- складання казки.
БІБЛІОТЕКАР
- оформлення виставки
«Твори художньої літератури,
присвячених весні»;
- допомога в підборі
матеріалів для проведення
уроку - квесту.
БІБЛІОТЕКАР
- оформлення виставки
«Твори художньої літератури,
присвячених весні»;
- допомога в підборі
матеріалів для проведення
уроку - квесту.
5. ФІНІШ
5
Гра-розминка
«Це мій кращий
друг і я!»
1 стежка. Вправа
«Посади дерево»
2 стежка .
Вправа
« Добав-лянка »
3 стежка .
«Цей кабінет
книжок багато
має, на
поличках їх
тримає…»
4 стежка.
«У художній
галереї»
5
«Дорогою
народної
мудрості»
6 стежка.
Вправа
«Зачарована
поляна»
6. Хід уроку
І. Вступна частина
1.1. Вступне слово учнів і вчителя
Учні. Ми уміємо вірші не тільки слухати і вчити,-
Ми вмієм їх самі творити! І тому усі згораєм від бажання -
Розпочать квест – урок позакласного читання.
Вчитель. Ви чуєте,як заспівала на повний голос красуня-весна? Земля
чекала цієї миті. Тепле і ласкаве сонце заливає золотим промінням усе
навкруги і розбуджує природу. Стрепенулися в зеленому коливанні від
зимового сну дерева. Та зима не хоче впустити весну, а ми з нетерпінням
її чекаємо, бо весна-це життя, це-перемога добра над злом.
1.2. Хоровод « Весно-весняночко, наша паняночко»
Учень 1. Гей, дівчата й хлопці з хати,
Будем весну зустрічати.
Хоровод.
Прийди,весно,прийди,
Прийди,прийди красна!
Принеси до нас теплії дощі,
Щоб росли квіти й трави усі.
Принеси до нас тепле сонечко
Та прогрій наше полечко. ( входить весна)
Учень2. Весно-паняночко, де ти зимувала?
Весна. Зимувала у садочку, пташкам пряла на сорочку.
Позшивала два кінці, горобцеві на штанці.
Учень 3. Ой, весно хороша і красна, що ти нам весно принесла?
Весна. На дерева цвіту, а на поле-жита.
На травичку-росу, на дівчаток-красу,
А на хлопчиків-сили, щоб росли і міцніли!
А вам всім багато скажу і про себе щось розкажу:
Квіти я вам всім несла, щоб цвіла наша земля!
Та зима тепло украла,на ключі позакривала,-
То ж тепер нам треба всім добре працювати,
І корзинку чарівну будем всі шукати.
1.3. Тема і мета КВЕСТУ-УРОКУ
1.4. Очікування
6
7. На дошці – сонечко з промінчиками, закритими на ключ. Малюнки
дерев ( без цвіту)
ІІ. Основна частина
Гра-розминка «Це мій кращий друг і я!»
Якщо відповідь про вас, промовляєм хором враз:
«Це все я, це все я, це мій кращий друг і я»
Якщо ні-то мовчимо і тихенько сидимо.
А тепер давайте грати – треба вам відповідати.
Рано – вранці хто піднявся?
А хто сонечку всміхався?
Хто веселий і бадьорий кожен день іде до школи?
Хто з вас працею своєю прикрашає дім і клас?
Хто приходить зранку в клас із запізненням на час?
Хто уміє берегти ручки, зошити й книжки?
А хто граючи в футбол у вікно заб’є нам гол?
Хто веселу вдачу має і усім допомагає?
Хто багато в нас читає і усе на світі знає?
Вчитель. Відповіли всі чудово, взяли дружбу і знання,
Вирушаємо в дорогу,
Щоб стежинки всі пройти,
І корзиночку знайти.
Вправа «Посади дерево»
Роздати дітям малюнки з зображенням дерева без коріння.
Завдання:
- Розмалювати своє дерево і намалювати стільки корінців, скільки слів
про весну ви можете підібрати.
Вчитель. Як же почуває себе дерево, у якого мало або зовсім немає
корінців? Отже, чим більше ознак весни ви написали, тим міцніше
коріння у ваших дерев. А для нас з вами, корінці-це наші друзі. Чим
більше корінців-тим більше у нас друзів. Свої дерева ми посадимо на
7
1 стежка.
8. чарівній полянці. Після кожного виконаного завдання-воно розпустить
квіточку.
(після виконання завдання отримують квіти-бали)
2 стежка .
Вправа « Добавлянка » ( читання хором)
Скажіть, яка іде весна? Чарівна, ніжна, ОСЯЙНА.
І раді всі міста і села, Бо йде до нас весна ВЕСЕЛА.
А по шляху по весняному Вертаються пташки ДОДОМУ,
Весні завжди радіють діти, Летять метелики на КВІТИ.
Іде весна — і все радіє, Вона сердечко наше ГРІЄ.
І пташечка весну стрічає, Веселу пісеньку СПІВАЄ.
(на дерево прикріплюється перша квіточка)
( екскурсія до бібліотеки)
Завдання:
- Підібрати вірші про весну.
(на дерево прикріплюється друга квіточка)
Робота
за
репродукціями картин - дати відповіді на запитання:
( Запитання записані на дошці)
1. Яка пора року зображена?
2.Що зображено на картині?
3.Якою художник побачив весну?
4.Які кольори використані?
5.Чи хотіли б ви щось змінити в цій картині чи доповнити?
(на дерево прикріплюється третя квіточка)
«Дорогою народної мудрості»
Завдання:
- З поданих слів утворити прислів’я
(на дерево прикріплюється четверта квіточка)
8
3 стежка .
«Цей кабінет книжок багато має, на поличках їх тримає…»
4 стежка.
«У художній галереї» ( робота в групах)
5 стежка.
9. Завдання:
- Скласти сенкан до слова весна. Слово –висновок потрібно утворити з
літер на чарівних квітках.
Вчитель. Спробуйте,діти, слово створити.
Раз,два і готово,-
З різних літер вийшло слово.
(на дошку прикріплюються чарівні квіти і квіточка на дерево за
виконане завдання )
Зайві літери-кількість кроків до чарівної корзинки. За даною схемою
знайти корзинку.
( учні знаходять корзинку)
Вчитель. Сталося диво – все порозквітало. А ці квіти – непрості,
дивлячись на них наші серця зігріваються любов’ю, дружбою, бажанням
завжди допомагати один одному. Бо в дружбі легше досягти поставлених
цілей.
ІІІ. Заключна частина
1. Рефлексія. Веснянка «Повертайся ластівко до двора…»
2. Метод «Мікрофон»
( виразне витання віршів про весну)
3. Крісло автора « Власним пером»
( казка «У пошуках весняної корзинки»)
Діти читають свої власні казки, складені вдома.
Намалювати малюнок « Весна прийшла » і скласти вірш до нього.
9
6 стежка.
Вправа «Зачарована поляна» ( складання сенкану )
4.Завершення квесту-уроку.
Вчитель. Стежинками ми дружно йшли і корзиночку знайшли,
А в ній квіти – непрості, квіти всі ці – чарівні.
Дружбу нам подарували-навкруги тепліше стало.
І ми радіємо весні, цій красуні чарівні.
Пісня «Якщо весело живеться-роби так…».
Домашнє завдання.
10. Завдання:
- Скласти сенкан до слова весна. Слово –висновок потрібно утворити з
літер на чарівних квітках.
Вчитель. Спробуйте,діти, слово створити.
Раз,два і готово,-
З різних літер вийшло слово.
(на дошку прикріплюються чарівні квіти і квіточка на дерево за
виконане завдання )
Зайві літери-кількість кроків до чарівної корзинки. За даною схемою
знайти корзинку.
( учні знаходять корзинку)
Вчитель. Сталося диво – все порозквітало. А ці квіти – непрості,
дивлячись на них наші серця зігріваються любов’ю, дружбою, бажанням
завжди допомагати один одному. Бо в дружбі легше досягти поставлених
цілей.
ІІІ. Заключна частина
1. Рефлексія. Веснянка «Повертайся ластівко до двора…»
2. Метод «Мікрофон»
( виразне витання віршів про весну)
3. Крісло автора « Власним пером»
( казка «У пошуках весняної корзинки»)
Діти читають свої власні казки, складені вдома.
Намалювати малюнок « Весна прийшла » і скласти вірш до нього.
9
6 стежка.
Вправа «Зачарована поляна» ( складання сенкану )
4.Завершення квесту-уроку.
Вчитель. Стежинками ми дружно йшли і корзиночку знайшли,
А в ній квіти – непрості, квіти всі ці – чарівні.
Дружбу нам подарували-навкруги тепліше стало.
І ми радіємо весні, цій красуні чарівні.
Пісня «Якщо весело живеться-роби так…».
Домашнє завдання.