SlideShare a Scribd company logo
1 of 5
ЛЕСЯ УКРАЇНКА. ДАВНЯ ВЕСНА
Мета: поглибити знання учнів про творчість Лесі Українки;
викликати емоційне сприйняття вірша; розкрити вплив
природи на настрій і почуття поетеси; розвивати образне
мислення, уяву; прищеплювати інтерес до творчості Лесі
Українки.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1. Робота над скоромовкою
2. Гра «Склади речення»
— Сполучіть подані слова в одне речення.
Зразок:
Чай, окуляри, газета.
Дідусь випив чай, одягнув окуляри і почав читати газету.
Обід, тролейбус, бібліотека.
Друг, кіно, морозиво.
Літо, сім’я, ліс.
Село, бабуся, яблука.
Подвір’я, діти, літак.
Дощик, райдуга, зупинився.
Гречка, поле, пасіка.
3. Розчитування за таблицею.
ІІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Виразне читання вірша«Конвалія».
ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— На уроці ми продовжимо ознайомлення з поетичним
надбанням Лесі Українки, опрацюємо вірш «Давня весна».
V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Виразне читання вірша вчителем
— Чи сподобався вам вірш?
— Який настрій він у вас викликав?
— Які картини ви уявляли, слухаючи вірш?
2. Словникова робота
Читання колонок згори вниз («луною» за вчителем) та знизу
вгору («буксиром» із сусідом по парті)
Хутко відгук
вслід бриніло
співучії листячко
сміялося замиготіло
— Доберіть синоніми до слів хутко ( швидко, миттєво); відгук (
луна, відгомін); бриніло (дзвеніло).
3. Гра «Губи на замку»
Мовчазне читання учнями вірша, кожен — у своєму темпі, при
цьому ворушити губами заборонено.
4. Фізкультхвилинка
5. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання
— Від чийого імені ведеться розповідь у вірші?
— Яку пору року оспівує автор?
— Який дарунок принесла весна поетесі? Як про це
зазначено у вірші?
— Як у вірші підкреслюється пробудження природи?
— У яких рядках вірша говориться про весну як про живу
істоту? Прочитайте.
— Що поетеса говорить про свій настрій?
— Простежте за зміною почуттів героїні вірша. Чим вона
зумовлена? Як це передати під час читання?
6. Вправи для розвитку швидкості читання
1) Гра «Хто швидше читає?».
— Прочитайте рядки про пробудження природи (вітру, дерев,
пташок).
2) Гра «Знайди риму» (робота в парах).
Мила — ... (стокрила).
Квітки — ... (пташки).
Загомоніло — ... (бриніло).
Луна — ... (самотна).
Настала — ... (придбала).
Ясна — ... (весна).
До мнене — ... (зелене).
Гілки — ... (квітки).
Хатині — ... (пташині).
Заспівав — ... (прислав).
Не забуде — ... (не буде).
Дала — ... (цвіла).
7. Гра «Квіточка»
Читає той учень, на парту якого впала квіточка.
8. Визначення головної думки твору
— Яка головна думка твору?
— Як природа впливала на настрій і почуття поетеси?
9. Робота за ілюстрацією
— Розгляньте малюнок Любові Іванової «Лесині весни».
— Кого художниця зобразила на малюнку? Які кольори вона
використала?
— Який настрій вони створюють? Як передають характер
героїні?
— Якою на малюнку художниця зобразила дівчинку?
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ
— Чи сподобався вам вірш «Давня весна»?
— Чим саме?
— Що вас вразило в цьому вірші?
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Навчитися виразно читати вірш «Давня весна» (с. 102–103).
Леся Українка
«Давня весна»
(конспект уроку з читання
4 клас)

More Related Content

What's hot

Усний переказ тексту з елементами опису природи
Усний переказ тексту з елементами опису природиУсний переказ тексту з елементами опису природи
Усний переказ тексту з елементами опису природиlarisanishchyk
 
3 укр лит_науменко_перлинка_2013_укр
3 укр лит_науменко_перлинка_2013_укр3 укр лит_науменко_перлинка_2013_укр
3 укр лит_науменко_перлинка_2013_укрAira_Roo
 
Переказуємо стисло. Стислий переказ твору
Переказуємо стисло. Стислий переказ творуПереказуємо стисло. Стислий переказ твору
Переказуємо стисло. Стислий переказ творуКовпитська ЗОШ
 
Усний переказ тексту з елементами опису природи (презетнація)
Усний переказ тексту з елементами опису природи (презетнація)Усний переказ тексту з елементами опису природи (презетнація)
Усний переказ тексту з елементами опису природи (презетнація)larisanishchyk
 
ткаченко о.в.
ткаченко о.в.ткаченко о.в.
ткаченко о.в.tatyana6221310
 
п.глазовий
п.глазовийп.глазовий
п.глазовийpremiya2015
 
"Чарівні кольори" Основи кольорознавства
"Чарівні кольори" Основи кольорознавства"Чарівні кольори" Основи кольорознавства
"Чарівні кольори" Основи кольорознавстваЛюдмила Климів
 
Моя домашня читальня 3 клас Савченко О.Я.
Моя домашня читальня 3 клас Савченко О.Я.Моя домашня читальня 3 клас Савченко О.Я.
Моя домашня читальня 3 клас Савченко О.Я.oleg379
 
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укрAira_Roo
 
Mystetstvo 3-klas-lobova-2020
Mystetstvo 3-klas-lobova-2020Mystetstvo 3-klas-lobova-2020
Mystetstvo 3-klas-lobova-2020kreidaros1
 

What's hot (19)

Усний переказ тексту з елементами опису природи
Усний переказ тексту з елементами опису природиУсний переказ тексту з елементами опису природи
Усний переказ тексту з елементами опису природи
 
3 укр лит_науменко_перлинка_2013_укр
3 укр лит_науменко_перлинка_2013_укр3 укр лит_науменко_перлинка_2013_укр
3 укр лит_науменко_перлинка_2013_укр
 
сухомлинський в
сухомлинський всухомлинський в
сухомлинський в
 
82
8282
82
 
літературне читання 3 кл
літературне читання 3 кллітературне читання 3 кл
літературне читання 3 кл
 
"Лисичка"
"Лисичка""Лисичка"
"Лисичка"
 
Переказуємо стисло. Стислий переказ твору
Переказуємо стисло. Стислий переказ творуПереказуємо стисло. Стислий переказ твору
Переказуємо стисло. Стислий переказ твору
 
Усний переказ тексту з елементами опису природи (презетнація)
Усний переказ тексту з елементами опису природи (презетнація)Усний переказ тексту з елементами опису природи (презетнація)
Усний переказ тексту з елементами опису природи (презетнація)
 
ткаченко о.в.
ткаченко о.в.ткаченко о.в.
ткаченко о.в.
 
п.глазовий
п.глазовийп.глазовий
п.глазовий
 
149
149149
149
 
"Чарівні кольори" Основи кольорознавства
"Чарівні кольори" Основи кольорознавства"Чарівні кольори" Основи кольорознавства
"Чарівні кольори" Основи кольорознавства
 
Які в осені прикмети?
Які в осені прикмети?Які в осені прикмети?
Які в осені прикмети?
 
урок 2
урок 2урок 2
урок 2
 
Моя домашня читальня 3 клас Савченко О.Я.
Моя домашня читальня 3 клас Савченко О.Я.Моя домашня читальня 3 клас Савченко О.Я.
Моя домашня читальня 3 клас Савченко О.Я.
 
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
 
Осінь - окраса року
Осінь - окраса рокуОсінь - окраса року
Осінь - окраса року
 
1
11
1
 
Mystetstvo 3-klas-lobova-2020
Mystetstvo 3-klas-lobova-2020Mystetstvo 3-klas-lobova-2020
Mystetstvo 3-klas-lobova-2020
 

Viewers also liked

Ssc coaching institute
Ssc coaching instituteSsc coaching institute
Ssc coaching instituteSelf-employed
 
Oracle OpenWorld 2016. Big Data references
Oracle OpenWorld 2016. Big Data referencesOracle OpenWorld 2016. Big Data references
Oracle OpenWorld 2016. Big Data referencesAndrey Akulov
 
Lição 1 o chamado do profeta
Lição 1   o chamado do profetaLição 1   o chamado do profeta
Lição 1 o chamado do profetaÉder Tomé
 
документ Microsoft word (12)
документ Microsoft word (12)документ Microsoft word (12)
документ Microsoft word (12)Lesia Snigko
 
15078 розробка виховної години
15078 розробка виховної години15078 розробка виховної години
15078 розробка виховної годиниLesia Snigko
 
17889 розробка уроку
17889 розробка уроку17889 розробка уроку
17889 розробка урокуLesia Snigko
 
урок читання
урок читанняурок читання
урок читанняLesia Snigko
 
Читання 4 клас
Читання 4 клас Читання 4 клас
Читання 4 клас Lesia Snigko
 
Презентація портфоліо Сніжко Л. І.
Презентація портфоліо Сніжко Л. І.Презентація портфоліо Сніжко Л. І.
Презентація портфоліо Сніжко Л. І.Lesia Snigko
 
урок конвалія
урок конваліяурок конвалія
урок конваліяLesia Snigko
 
знай та виконуй пдр
 знай та виконуй пдр знай та виконуй пдр
знай та виконуй пдрLesia Snigko
 

Viewers also liked (19)

Foodpanda (1)
Foodpanda (1)Foodpanda (1)
Foodpanda (1)
 
Role of research in ux
Role of research in uxRole of research in ux
Role of research in ux
 
INFORMALE
INFORMALEINFORMALE
INFORMALE
 
Placas bases
Placas bases Placas bases
Placas bases
 
Ssc coaching institute
Ssc coaching instituteSsc coaching institute
Ssc coaching institute
 
Cours DUDEI Qualité de la Loi 2017
Cours DUDEI Qualité de la Loi 2017Cours DUDEI Qualité de la Loi 2017
Cours DUDEI Qualité de la Loi 2017
 
Library
LibraryLibrary
Library
 
Diagnostico ocular utm
Diagnostico ocular utmDiagnostico ocular utm
Diagnostico ocular utm
 
Oracle OpenWorld 2016. Big Data references
Oracle OpenWorld 2016. Big Data referencesOracle OpenWorld 2016. Big Data references
Oracle OpenWorld 2016. Big Data references
 
Lição 1 o chamado do profeta
Lição 1   o chamado do profetaLição 1   o chamado do profeta
Lição 1 o chamado do profeta
 
документ Microsoft word (12)
документ Microsoft word (12)документ Microsoft word (12)
документ Microsoft word (12)
 
15078 розробка виховної години
15078 розробка виховної години15078 розробка виховної години
15078 розробка виховної години
 
17889 розробка уроку
17889 розробка уроку17889 розробка уроку
17889 розробка уроку
 
5134 5 fe
5134 5 fe5134 5 fe
5134 5 fe
 
урок читання
урок читанняурок читання
урок читання
 
Читання 4 клас
Читання 4 клас Читання 4 клас
Читання 4 клас
 
Презентація портфоліо Сніжко Л. І.
Презентація портфоліо Сніжко Л. І.Презентація портфоліо Сніжко Л. І.
Презентація портфоліо Сніжко Л. І.
 
урок конвалія
урок конваліяурок конвалія
урок конвалія
 
знай та виконуй пдр
 знай та виконуй пдр знай та виконуй пдр
знай та виконуй пдр
 

Similar to Навчальний матеріал

3 klas-ukrainska-mova-vashulenko-2020-2
3 klas-ukrainska-mova-vashulenko-2020-23 klas-ukrainska-mova-vashulenko-2020-2
3 klas-ukrainska-mova-vashulenko-2020-2NoName520
 
3 um v_2020-2
3 um v_2020-23 um v_2020-2
3 um v_2020-24book
 
Ukrajinska mova-3-klas-vashulenko-2020-2
Ukrajinska mova-3-klas-vashulenko-2020-2Ukrajinska mova-3-klas-vashulenko-2020-2
Ukrajinska mova-3-klas-vashulenko-2020-2kreidaros1
 
Одне і те ж по різному. Складання художніх і наукових описів
Одне і те ж по різному. Складання художніх і наукових описівОдне і те ж по різному. Складання художніх і наукових описів
Одне і те ж по різному. Складання художніх і наукових описівКовпитська ЗОШ
 
конспект уроку леся українка
конспект уроку леся українкаконспект уроку леся українка
конспект уроку леся українкаgalinaop
 
квітковий вернісаж
квітковий вернісажквітковий вернісаж
квітковий вернісажznannademcenko
 
3 klas-ukrainska-mova-chumarna-2020-2
3 klas-ukrainska-mova-chumarna-2020-23 klas-ukrainska-mova-chumarna-2020-2
3 klas-ukrainska-mova-chumarna-2020-2NoName520
 
Ukrajinska mova-3-klas-chumarna-2020-2
Ukrajinska mova-3-klas-chumarna-2020-2Ukrajinska mova-3-klas-chumarna-2020-2
Ukrajinska mova-3-klas-chumarna-2020-2kreidaros1
 
3 um var_2020-2
3 um var_2020-23 um var_2020-2
3 um var_2020-24book
 
Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"Semenuk
 
словотворчість
словотворчість словотворчість
словотворчість Alinka21
 
2 um b(z)_2019_2
2 um b(z)_2019_22 um b(z)_2019_2
2 um b(z)_2019_24book
 
Ukrajinska mova-2-klas-bogdanec-2019-2
Ukrajinska mova-2-klas-bogdanec-2019-2Ukrajinska mova-2-klas-bogdanec-2019-2
Ukrajinska mova-2-klas-bogdanec-2019-2kreidaros1
 
частина+іі
частина+іічастина+іі
частина+ііdoradyrda
 

Similar to Навчальний матеріал (20)

87
8787
87
 
317
317317
317
 
3 klas-ukrainska-mova-vashulenko-2020-2
3 klas-ukrainska-mova-vashulenko-2020-23 klas-ukrainska-mova-vashulenko-2020-2
3 klas-ukrainska-mova-vashulenko-2020-2
 
3 um v_2020-2
3 um v_2020-23 um v_2020-2
3 um v_2020-2
 
Ukrajinska mova-3-klas-vashulenko-2020-2
Ukrajinska mova-3-klas-vashulenko-2020-2Ukrajinska mova-3-klas-vashulenko-2020-2
Ukrajinska mova-3-klas-vashulenko-2020-2
 
1
11
1
 
Одне і те ж по різному. Складання художніх і наукових описів
Одне і те ж по різному. Складання художніх і наукових описівОдне і те ж по різному. Складання художніх і наукових описів
Одне і те ж по різному. Складання художніх і наукових описів
 
конспект уроку леся українка
конспект уроку леся українкаконспект уроку леся українка
конспект уроку леся українка
 
квітковий вернісаж
квітковий вернісажквітковий вернісаж
квітковий вернісаж
 
3 klas-ukrainska-mova-chumarna-2020-2
3 klas-ukrainska-mova-chumarna-2020-23 klas-ukrainska-mova-chumarna-2020-2
3 klas-ukrainska-mova-chumarna-2020-2
 
Ukrajinska mova-3-klas-chumarna-2020-2
Ukrajinska mova-3-klas-chumarna-2020-2Ukrajinska mova-3-klas-chumarna-2020-2
Ukrajinska mova-3-klas-chumarna-2020-2
 
3 um var_2020-2
3 um var_2020-23 um var_2020-2
3 um var_2020-2
 
1
11
1
 
Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"
 
словотворчість
словотворчість словотворчість
словотворчість
 
3
33
3
 
2 um b(z)_2019_2
2 um b(z)_2019_22 um b(z)_2019_2
2 um b(z)_2019_2
 
Ukrajinska mova-2-klas-bogdanec-2019-2
Ukrajinska mova-2-klas-bogdanec-2019-2Ukrajinska mova-2-klas-bogdanec-2019-2
Ukrajinska mova-2-klas-bogdanec-2019-2
 
частина+іі
частина+іічастина+іі
частина+іі
 
сухомлинський Василь
сухомлинський Васильсухомлинський Василь
сухомлинський Василь
 

Навчальний матеріал

  • 1. ЛЕСЯ УКРАЇНКА. ДАВНЯ ВЕСНА Мета: поглибити знання учнів про творчість Лесі Українки; викликати емоційне сприйняття вірша; розкрити вплив природи на настрій і почуття поетеси; розвивати образне мислення, уяву; прищеплювати інтерес до творчості Лесі Українки. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою 2. Гра «Склади речення» — Сполучіть подані слова в одне речення. Зразок: Чай, окуляри, газета. Дідусь випив чай, одягнув окуляри і почав читати газету. Обід, тролейбус, бібліотека. Друг, кіно, морозиво. Літо, сім’я, ліс. Село, бабуся, яблука. Подвір’я, діти, літак. Дощик, райдуга, зупинився. Гречка, поле, пасіка. 3. Розчитування за таблицею.
  • 2. ІІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Виразне читання вірша«Конвалія». ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — На уроці ми продовжимо ознайомлення з поетичним надбанням Лесі Українки, опрацюємо вірш «Давня весна». V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Виразне читання вірша вчителем — Чи сподобався вам вірш? — Який настрій він у вас викликав? — Які картини ви уявляли, слухаючи вірш? 2. Словникова робота Читання колонок згори вниз («луною» за вчителем) та знизу вгору («буксиром» із сусідом по парті) Хутко відгук вслід бриніло співучії листячко сміялося замиготіло — Доберіть синоніми до слів хутко ( швидко, миттєво); відгук ( луна, відгомін); бриніло (дзвеніло). 3. Гра «Губи на замку» Мовчазне читання учнями вірша, кожен — у своєму темпі, при цьому ворушити губами заборонено. 4. Фізкультхвилинка 5. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання — Від чийого імені ведеться розповідь у вірші? — Яку пору року оспівує автор? — Який дарунок принесла весна поетесі? Як про це зазначено у вірші?
  • 3. — Як у вірші підкреслюється пробудження природи? — У яких рядках вірша говориться про весну як про живу істоту? Прочитайте. — Що поетеса говорить про свій настрій? — Простежте за зміною почуттів героїні вірша. Чим вона зумовлена? Як це передати під час читання? 6. Вправи для розвитку швидкості читання 1) Гра «Хто швидше читає?». — Прочитайте рядки про пробудження природи (вітру, дерев, пташок). 2) Гра «Знайди риму» (робота в парах). Мила — ... (стокрила). Квітки — ... (пташки). Загомоніло — ... (бриніло). Луна — ... (самотна). Настала — ... (придбала). Ясна — ... (весна). До мнене — ... (зелене). Гілки — ... (квітки). Хатині — ... (пташині). Заспівав — ... (прислав). Не забуде — ... (не буде). Дала — ... (цвіла). 7. Гра «Квіточка» Читає той учень, на парту якого впала квіточка. 8. Визначення головної думки твору — Яка головна думка твору? — Як природа впливала на настрій і почуття поетеси? 9. Робота за ілюстрацією — Розгляньте малюнок Любові Іванової «Лесині весни».
  • 4. — Кого художниця зобразила на малюнку? Які кольори вона використала? — Який настрій вони створюють? Як передають характер героїні? — Якою на малюнку художниця зобразила дівчинку? VІ. ПІДСУМОК УРОКУ — Чи сподобався вам вірш «Давня весна»? — Чим саме? — Що вас вразило в цьому вірші? VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Навчитися виразно читати вірш «Давня весна» (с. 102–103).