1. Година спілкування 2-й клас
Тема : «Весна прийшла»
Мета:
Формувати предметні компетентності: вчити учнів визначати тему та
головнудумку тексту; формувати навички виразного та свідомого читання,
вміння досліджувати прочитаний текст; поглибити знання про весну ;;
розвивати мовлення учнів, пізнавальні інтереси; збагачувати словниковий
запас учнів; виховувати інтерес до пізнання та творчості.
Формувати ключовікомпетентності:
- Ціннісно – смисловукомпетентність шляхом аналізу сюжету прослуханих
творів засвоюватиправила поведінки в суспільстві;
- Комунікативна:здатність успішно користуватися мовою в процесі
спілкування, пізнання навколишнього світу; прагнення збагачувати
словниковийзапас; добреволодіти усним і писемним мовленням.
- Соціокультурна:охоплює загальнокультурний розвитокдітей, адаптацію
їх до життя в певному соціальному середовищі, громадянськета естетичне
виховання.
- Природнича:сприяєрозвиткуінтересу до навколишнього світу.
- Інформаційно-комунікативна: знаходить у повідомленні інформацію,
конкретні відомості;
- Здоров’язбережувальна:дотримується гігієнічних норм під час заняття;
Тип уроку: годинаспілкування.
2. Методи та прийоми: асоціативний кущ, мозковийштурм, ажурна пилка,
сторітеллінг, ілюстрація.
Здоров’язберігаючі технології:фізкультхвилинка, зарядкадля очей.
Обладнання:розтяжка«Весна», цеглинки LEGO, цифри 1-6, тексти про
весну, медіапрезентація, листочки, кольоровіолівці, заготовкидля
сторітеллінгу, заготовкалепбука «Весна».
Хід заняття:
1 Організаційниймомент
2 Визначення теми та мети заняття
Вправа з використанням LEGO.
- Відгадайте слово, яке назве вам тему сьогоднішнього
заняття.
(Цеглинки LEGO виставлені горизонтально вказують на
приголосний звук, вертикально – голосний).
- I - - I (ВЕСНА)
Під час відгадування вчитель надає дітям підказки.
- Раз у рік ви з нею зустрічаєтесь.
- Всі її дуже чекають.
- З її приходом все оживає.
- Стає тепліше.
3 Актуалізація опорнихзнань
1 Створення «Асоціативного куща»
3. Народження краса пахощі
ВЕСНА
сонце квіти трава
2 «Мозковий штурм»
- Що ви знаєте про весну?
іде після зими пора року має 3
місяці
ВЕСНА
асоціюється із зеленим кольором
- Так . Це загально відомі факти про весну. Сьогодні під
час нашого спілкування ми поглянемо на весну з
іншого боку. Ми будемо і музикантами, і художниками
, і поетами , і казкарями.
4. - Пригадайте слово української мови яке допоможе
узагальнити всі ці професії які я перелічила.
- Це слово – МИТЕЦЬ
4 Робота над темою заняття
1 «Довідкове бюро»
(Підготований учень повідомляє значення слова )
Мите́ць, мисткиня (мити́ ця) — особа, яка займається
мистецтвом, зокрема професійно. Цей термін є ширшим
за поняття «художник», під нього підпадають і ті
мистецькі діячі, які не займаються образотворчим
мистецтвом безпосередньо.
- Діти! Митець перед початком роботи досліджує об'єкт
своєї роботи. Ось і ми зараз спробуємо більше
дізнатися про весну.
(Діти об'єднуються в групи розрахувавшись до 6.А зараз
підійдіть до столу з вашою цифрою).
2 «Ажурна пилка»
- На ваших столах тексти про весну. Прочитайте і
виберіть , щоб важливе ви розповіли іншим командам.
(Весна — чудова пора року. З приходом весни все навколо
змінюється на краще. Кожен день сповнений чудових перетворень,
що відбуваються на наших очах.
Перші ознаки весни — сонце починає гріти сильніше, повітря стає
тепліше, дні довше, а ночі коротше. Дорослі та діти частіше й більше
часу намагаються проводити на вулиці. Весна — одна з
найпрекрасніших пір року для багатьох людей. У цей період всі з
нетерпінням чекають вихідних, щоб відправитися за місто, кудись у
ліс, щоб насолодитися красою весняної природи.
5. Навесні прилітають птахи, розцвітають перші квіти, виповзають різні
комахи. Прокидаються бджоли й починають наполегливо та
невпинно працювати. З приходом весни все навколо оживає і
співає.)
(Я дивлюся у вікно. На вулиці вже справжня весна. Повітря стало
теплим, лагідним. Яскраво світить сонечко. Погода чудова! Земля
вкрита молодою травичкою, а на деревах проклюнулося зелененьке
листя. На клумбах під вікном цвітуть весняні квіти. Найбільше мені
подобаються своїми яскравими барвами тюльпани.
Вісниками весни є також птахи. Шпаки вже давно прилетіли, а
нещодавно до них приєдналися ластівки. Споглядаючи зміни
природи, не можна не радіти. Гарно навесні!)
(Весна – чудова пору року! Природа
прокидається, наповнюється енергією, життям. Яскраве сонце стає
тепліше з кожним днем, завдяки чому тане сніг, перетворюючись на
бурульки на дахах будинків і дерев. З’являються великі калюжі, по
яких так люблять ходити діти. З далеких країв прилітають птахи,
всюди розноситься їх щебетання. День стає більше! Як тільки
висихають калюжі, проростає трава, пізніше на деревах набухають
бруньки, які перетворяться в листочки. Ніколи не забути і перший
весняний дощ, він здається таким веселим, завзятим, теплим і
доброзичливим! А слабкий вітерець, той самий – легкий, весняний ?!
Весь світ з приходом весни наповнюється фарбами, звуками,
запахами і натхненням!)
- А відповідати в групі буде той, у кого найсвітліший
одяг.
(Обмін думками)
3 Вправа «Художник»
- Закрийте оченята та уявіть весну. Зараз оченята трохи
відпочинуть. А тепер відкрийте оченята і намалюйте
якою ви її побачили .
(Презентація дитячих робіт)
- А ось як зображували весну художники. (показ слайдів)
6. 4 Вправа «Музиканти»
- На ваших малюнках така гарна весна, що аж настрій
підіймається. А коли підіймається настрій - хочеться
співати.
- У вас на партах цеглинки LEGO. Спробуйте в групах
створити ритм вистукуючи цеглинками, який би
підходив до весни.( 3 хв)
Фізкультхвилинка (Рухаємось під створені ритми)
(Презентація ритмів)
- Які гарні ритми створили діти. Молодці! Послухайте
мелодії видатних музикантів присвячені весні.
5 Вправа «Поет»
-Танцюючи під ритми хочеться і підспівувати. Треба
скласти слова до мелодій. Зараз ми поети.
- Складіть в групі сенкан присвячений весні.
(Презентація рядків. Відповідає той, у кого в групі
світліше волосся)
- Послухайте вірші про весну українських поетів.
6 Вправа «Казкарі» (Сторітеллінг)
Весна така чарівна, казкова. У багатьох казках весна є
головною героїнею. Придумайте закінчення казки.
Казка про боротьбу Зими та Весни
В далекомулісі,десь у самійгущавині жила Зима.Вона буладуже лютата непривітна.
Своїм холодним подихом вонароздмухуваласильні вітри,які закручували хурделиці та
заметілі . Звірі тапташки не дуже любилитітонькуЗиму, томущо з її приходом ставало
холоднота голодно.Отож вони намагалисязаховатисявід неї ; хто відлітаву вирій,хто
залягав у сплячку, а тим , комуне вдавалось втікти,приходилосьвзимку дуже важко. Тому
звірі та пташки з нетерпінням чекали на прихідВесни.
Одногу разу,прокинувшись зранку, всі лісові мешканці побачили,як виглянуло ясне сонечко і
на галявинах почализ'являтися проталини.
- Весна! Весна!- зацвірінькав Горобчик та поспішивсповіститипроце всіх мешканцівлісу.
7. Почула цю новинуі Зима. Не дуже ій хотілосяпоступатися свої місцем Весні. Вирушила
ЗимаВесні на зустріч,щоб не допуститиії до лісу.
І от зустрілися вони на узліссі.
- Доброгоранку, тітонькоЗима! – промовилаВесна. – Прийшов мійчас. Віддайте,будь ласка ,
ключі від лісу.
- Ні, моя люба!Я залишусятут єдиноюгосподинею назавжди! – відповілаЗима.
- Але Ваш час вийшов. – промовилаВесна , просуваючись до лісу і оминаючиЗиму.
- Зупинись!Я не пущу тебе далі!
(Презентація казки. Презентує той із групи, у ого
найкоротше волосся)
5 Узагальнення матеріалу
- Створення лепбука «Весна»
( В заздалегідь підготовану заготовку діти вставляють
створені сенкани, малюнки, казки, тексти про весну)
6 Рефлексія
За допомогою цеглинок LEGO побудуйте башточку.
1 Було цікаво.
2 Посередньо.
3 Не цікаво.