SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қаласы Қашаған Құржыманұлы атындағы №8 орта 
мектептің бастауыш сынып мұғалімі Мұқанова Гүлмира. 
Сабақтың тақырыбы: Қырдың жас түлегі. 
Сабақтың мақсаты: Шығармадағы Шоқан бейнесі мен таныстыру. С.Бегалиннің өмірі, 
шығармашылығы туралы тереңірек таныстыру. Автордың негізгі идеясын ашуға жағдай жасау. 
Сабақтын тәрбиелілігі: Мәтіннің тәрбиелік мәнін анықтау. 
Сабақтың дамытушылығы: Оқушыларды жауапкершілікке баулу. 
Сабақтың түрі: Аралас сабақ 
Сабақтың әдісі: Дамыта оқыту,сұрақ-жауап,түсіндіру,көрсету. 
Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта,суреттер. 
Сабақтың барысы: 
Ұйымдастыру кезеңі. 
Қызығушылығын ояту /психалогиялық дайындық/ 
Мұғалім: Екі көзің не үшін керек? 
Оқушылар: Жақсыларды көру үшін. 
Мұғалім: Екі құлақ не үшін керек? 
Оқушылар: Ақыл кеңес тыңдау үшін. 
Мұғалім: Екі қолың не үшін керек ? 
Оқушылар: Елге көмек беру үшін. 
Мұғалім: Екі аяқ не үшін керек? 
Оқушылар: Шетте жүрсең, 
Туған жерге жету үшін. 
Мұғалім: Дұрыс балалар, отыра қойыңдар.Олай болса мен сендердің 
құлақтарың,көздерің,,қолдарың мен аяқтарыңа саулық тілеймін. Бүгін міне сабақтарымызға 
көптеген ұстаздарымыз қатысып отыр. Бұл сабақ күндегіден ерекше болмақ.Бар білімдеріңізді 
көрсетіп, сабаққа түгел қатысуға шақырамын. 
Үй тапсырмасын сұрау: 
Шоқан Уәлихановтың Абылай хан мәтіні. 
/мәтіннің мазмұнын сұрау/ 
Мұғалім: Жарайсыңдар оқушылар,олай болса осы мәтін бойынша сөзжұмбақ шешейік ,сіздер 
мына сұрақтарға жауап беріңіздер. 
1.2. Қазақ жеріне кімдер шабуыл жасады? 
3. Халық неден қатты қиналды?
4. 1730 жылы шабуыл жасаған Жоңғар қонтайшысы кім? 
5. Абылайдың денесі қайда жерленді? 
Қ А Л М А Қ 
Б А Ш Қ Ұ Р Т 
А Ш Т Ы Қ 
Қ А Л Д А Н С Е Р Е Н 
Й А С А У И 
Р Е С Е Й 
6. Абылай берген өсиет кімдермен байланысты үзбеу керек деді? 
Мұғалім : 
Жарайсыңдар,осы жерде ерекше жолақта кімнің аты шықты? 
Оқушылар: Абылай
Мұғалім: Дұрыс айтасыңдар.Абылай хан мәтінінің авторы кім екен? 
Оқушылар: Шоқан Уалиханов 
Мұғалім: «Мен ең әуелі қазағымды жақсы көремін. Одан кейін Сібірді, одан кейін Россияны ,одан 
кейін бүкіл адамзатты жақсы көремін» деген кім еді? 
Оқушылар: Шоқан Уалиханов. 
Мұғалім: Жақсы, олай болса Шоқан Уалиханов жайлы не білеміз? Ол туралы Сапарғали 
Бегалиннің «Қырдың жас түлегі» мәтінін тыңдаймыз. Шоқан Уалиханов 1835 жылы дүниеге 
келген. Шоқанның шын аты Мұхамед-Ханафия. Қазақтың ғұлама ғалымы, саяхатшы, этногроф 
болған. Небары 30 жастың ішінде коптеген ғылыми еңбектер жазып, Орта Азия халықтарының 
тарихы мен мәдениетін зерттеген. Ол тек Қазақстан бойынша ғана емес, Ыстық көл өңіріне 
экспедицияларға қатысып зерттеулер жүргізді. 1853 жылы Омбының кадет корпусын бітірген. 
1861-1862 жылдары Петербург университетінің тарих-филология факультетінде лекция тыңдаған. 
Шоқанның арғы атасы – Абылай . Оның үлкен ұлы Уәли, бұл Шоқанның туған атасы. Шоқан таза 
пікірлі, ақ жүрек, ұлтын сүюші жігіт болған.
Мәтін бойынша түсінік беру. 
Сөздік жұмыс: 
Қамау көше – тұйық көше. 
Кадет корпусы – патша үкіметі заманындағы әскери оқу орны. 
Жатақ – жатақхана. 
Оқушыларға тізбектей оқыту. 
Сергіту сәті: 
Жарайсыңдар, олай болса, дәптерімізді ашып күннің жадын жазамыз. 
Осы мәтіннің ішінен жалқы есімдерді тауып беріңіздерші. 
Осы мәтін бойынша жоспар құрайық: 
Жоспар: 
1. Сібір өлкесі. 
2. Қалаға келген Шоқан. 
3. Ертіс жағасында. 
4. Туған елге деген сағыныш. 
5. Қырдың жас түлегі. 
6. Офицер Анатолий. 
7. Сыныпты жазалау.
8. Шоқанның кесімді сөзі. 
9. Анатолийдің әрекеті. 
Осы мәтінге берілген сұрақтар мен тапсырмаларды қарайық. 
1. 3 сыныпта Шоқан туралы қандай әңгіме оқығаныңды есіңе түсір. 
2. Әңгімеде Шоқан оқыған сынып неліктен түгелдей жазаланды. 
3. «Қорқарың бар қораға кірме» деген сөзді қалай түсінесің? 
4. Егер офицердің орнында сен болсаң, не істер едің? 
Келесі оқу жұмысына: 
Мәтіннен Шоқанның еліне деген сағынышы суреттелген жерді тауып оқы. 
Жарайсыңдар! 
Үйге тапсырма: 
3 сыныпта оқыған әңгіме мен үлгілік сызбаға сүйеніп, Шоқан Уалиханов туралы үйден жазып 
келеміз. 
Мұғалім: Бүгінгі сабақтан қандай жаңалық білдіңіздер? 
Абылайдың Шоқан шөбересі болды. 
Оқушыларды бағалау. 
Үйге тапсырма беру.
8. Шоқанның кесімді сөзі. 
9. Анатолийдің әрекеті. 
Осы мәтінге берілген сұрақтар мен тапсырмаларды қарайық. 
1. 3 сыныпта Шоқан туралы қандай әңгіме оқығаныңды есіңе түсір. 
2. Әңгімеде Шоқан оқыған сынып неліктен түгелдей жазаланды. 
3. «Қорқарың бар қораға кірме» деген сөзді қалай түсінесің? 
4. Егер офицердің орнында сен болсаң, не істер едің? 
Келесі оқу жұмысына: 
Мәтіннен Шоқанның еліне деген сағынышы суреттелген жерді тауып оқы. 
Жарайсыңдар! 
Үйге тапсырма: 
3 сыныпта оқыған әңгіме мен үлгілік сызбаға сүйеніп, Шоқан Уалиханов туралы үйден жазып 
келеміз. 
Мұғалім: Бүгінгі сабақтан қандай жаңалық білдіңіздер? 
Абылайдың Шоқан шөбересі болды. 
Оқушыларды бағалау. 
Үйге тапсырма беру.

More Related Content

What's hot (10)

Заттың сынын білдіретін сөздер. Бала Шоқан
Заттың сынын білдіретін сөздер. Бала ШоқанЗаттың сынын білдіретін сөздер. Бала Шоқан
Заттың сынын білдіретін сөздер. Бала Шоқан
 
258п
258п258п
258п
 
ЖЕЛТОҚСАН ЖЕЛІ ызғарлы
ЖЕЛТОҚСАН ЖЕЛІ ызғарлыЖЕЛТОҚСАН ЖЕЛІ ызғарлы
ЖЕЛТОҚСАН ЖЕЛІ ызғарлы
 
Қауырсын Қалам
Қауырсын ҚаламҚауырсын Қалам
Қауырсын Қалам
 
Hjg
HjgHjg
Hjg
 
orleu
orleuorleu
orleu
 
2-.в
  2-.в  2-.в
2-.в
 
Миуалы ағаш
Миуалы ағаш Миуалы ағаш
Миуалы ағаш
 
желтоқсан
желтоқсанжелтоқсан
желтоқсан
 
ывв
ыввывв
ывв
 

Similar to гүлмира шығаруп

жумашева салкен култаевна
жумашева салкен култаевнажумашева салкен култаевна
жумашева салкен култаевнаoquzaman
 
методическая разработка открытого урока
методическая разработка открытого урокаметодическая разработка открытого урока
методическая разработка открытого урокаAsem Sarsembayeva
 
абай қ қмж
абай қ қмжабай қ қмж
абай қ қмжoquzaman
 
сабақ жамбыл жабаев өмірі,шығармашылығы
сабақ   жамбыл жабаев өмірі,шығармашылығысабақ   жамбыл жабаев өмірі,шығармашылығы
сабақ жамбыл жабаев өмірі,шығармашылығыoquzaman
 
м. қабанбай. сурет салғым келмейді
м. қабанбай. сурет салғым келмейдім. қабанбай. сурет салғым келмейді
м. қабанбай. сурет салғым келмейдіNurlan Abilhanov
 
Ғылым мен білімнің дамуы
Ғылым мен білімнің дамуыҒылым мен білімнің дамуы
Ғылым мен білімнің дамуыBilim All
 
үлгі каз-тіл-әдебрус-школ
үлгі каз-тіл-әдебрус-школүлгі каз-тіл-әдебрус-школ
үлгі каз-тіл-әдебрус-школSerjan Kasen
 

Similar to гүлмира шығаруп (20)

жумашева салкен култаевна
жумашева салкен култаевнажумашева салкен култаевна
жумашева салкен култаевна
 
тукенова е. кітап оқуға қызығушылық
тукенова е. кітап оқуға қызығушылықтукенова е. кітап оқуға қызығушылық
тукенова е. кітап оқуға қызығушылық
 
методическая разработка открытого урока
методическая разработка открытого урокаметодическая разработка открытого урока
методическая разработка открытого урока
 
абай қ қмж
абай қ қмжабай қ қмж
абай қ қмж
 
абай. қарасөз
абай. қарасөзабай. қарасөз
абай. қарасөз
 
45 ___
45  ___45  ___
45 ___
 
сссссс
сссссссссссс
сссссс
 
сабақ жамбыл жабаев өмірі,шығармашылығы
сабақ   жамбыл жабаев өмірі,шығармашылығысабақ   жамбыл жабаев өмірі,шығармашылығы
сабақ жамбыл жабаев өмірі,шығармашылығы
 
(1)656
  (1)656  (1)656
(1)656
 
(1)3
  (1)3  (1)3
(1)3
 
открытый урок
открытый урокоткрытый урок
открытый урок
 
м. қабанбай. сурет салғым келмейді
м. қабанбай. сурет салғым келмейдім. қабанбай. сурет салғым келмейді
м. қабанбай. сурет салғым келмейді
 
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
 
15 қара сөз
15 қара сөз15 қара сөз
15 қара сөз
 
орманның оянуы
орманның   оянуыорманның   оянуы
орманның оянуы
 
78о
78о78о
78о
 
урок жумабекова
урок жумабековаурок жумабекова
урок жумабекова
 
Wewe
WeweWewe
Wewe
 
Ғылым мен білімнің дамуы
Ғылым мен білімнің дамуыҒылым мен білімнің дамуы
Ғылым мен білімнің дамуы
 
үлгі каз-тіл-әдебрус-школ
үлгі каз-тіл-әдебрус-школүлгі каз-тіл-әдебрус-школ
үлгі каз-тіл-әдебрус-школ
 

More from Nurlan Abilhanov

Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...
Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...
Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...Nurlan Abilhanov
 
микропланирование1
микропланирование1микропланирование1
микропланирование1Nurlan Abilhanov
 
письмо культура одежды
письмо культура одеждыписьмо культура одежды
письмо культура одеждыNurlan Abilhanov
 
жыл мезгілі көктем
жыл мезгілі көктемжыл мезгілі көктем
жыл мезгілі көктемNurlan Abilhanov
 
Едендік жабындармен жұмыс істеу
Едендік жабындармен жұмыс істеуЕдендік жабындармен жұмыс істеу
Едендік жабындармен жұмыс істеуNurlan Abilhanov
 
Абишева Гульназ Балтабаевна
Абишева Гульназ БалтабаевнаАбишева Гульназ Балтабаевна
Абишева Гульназ БалтабаевнаNurlan Abilhanov
 
ұлыстың ұлы күніі тәр сағ
ұлыстың ұлы күніі тәр сағұлыстың ұлы күніі тәр сағ
ұлыстың ұлы күніі тәр сағNurlan Abilhanov
 
бастауыш құстар
бастауыш құстарбастауыш құстар
бастауыш құстарNurlan Abilhanov
 
Арифметикалық прогрессия
Арифметикалық прогрессияАрифметикалық прогрессия
Арифметикалық прогрессияNurlan Abilhanov
 
тараз қал тараз қаласы тараз қаласы
тараз қал тараз қаласы тараз қаласытараз қал тараз қаласы тараз қаласы
тараз қал тараз қаласы тараз қаласыNurlan Abilhanov
 
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.Nurlan Abilhanov
 
787878787878 rgre evrgrt ertert
787878787878 rgre evrgrt ertert787878787878 rgre evrgrt ertert
787878787878 rgre evrgrt ertertNurlan Abilhanov
 
84684fddddddddddd545 j k jk k jkh
84684fddddddddddd545 j k  jk k jkh  84684fddddddddddd545 j k  jk k jkh
84684fddddddddddd545 j k jk k jkh Nurlan Abilhanov
 
ана тілі. сиыр (ашық сабақ)
ана тілі. сиыр (ашық сабақ)ана тілі. сиыр (ашық сабақ)
ана тілі. сиыр (ашық сабақ)Nurlan Abilhanov
 
“Қысқы ойындар” Омоним
“Қысқы ойындар” Омоним“Қысқы ойындар” Омоним
“Қысқы ойындар” ОмонимNurlan Abilhanov
 
The first President of Kazakhstan
The first President of KazakhstanThe first President of Kazakhstan
The first President of KazakhstanNurlan Abilhanov
 
«Қысқы ойындар» Омонимдер
«Қысқы ойындар» Омонимдер«Қысқы ойындар» Омонимдер
«Қысқы ойындар» ОмонимдерNurlan Abilhanov
 
Сабақтың тақырыбы: Сүт және сүт өнімдері
Сабақтың тақырыбы:  Сүт және сүт  өнімдеріСабақтың тақырыбы:  Сүт және сүт  өнімдері
Сабақтың тақырыбы: Сүт және сүт өнімдеріNurlan Abilhanov
 

More from Nurlan Abilhanov (20)

Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...
Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...
Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...
 
микропланирование1
микропланирование1микропланирование1
микропланирование1
 
письмо культура одежды
письмо культура одеждыписьмо культура одежды
письмо культура одежды
 
жыл мезгілі көктем
жыл мезгілі көктемжыл мезгілі көктем
жыл мезгілі көктем
 
Едендік жабындармен жұмыс істеу
Едендік жабындармен жұмыс істеуЕдендік жабындармен жұмыс істеу
Едендік жабындармен жұмыс істеу
 
Абишева Гульназ Балтабаевна
Абишева Гульназ БалтабаевнаАбишева Гульназ Балтабаевна
Абишева Гульназ Балтабаевна
 
ұлыстың ұлы күніі тәр сағ
ұлыстың ұлы күніі тәр сағұлыстың ұлы күніі тәр сағ
ұлыстың ұлы күніі тәр сағ
 
биология гул
биология гулбиология гул
биология гул
 
бастауыш құстар
бастауыш құстарбастауыш құстар
бастауыш құстар
 
Арифметикалық прогрессия
Арифметикалық прогрессияАрифметикалық прогрессия
Арифметикалық прогрессия
 
тараз қал тараз қаласы тараз қаласы
тараз қал тараз қаласы тараз қаласытараз қал тараз қаласы тараз қаласы
тараз қал тараз қаласы тараз қаласы
 
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.
 
787878787878 rgre evrgrt ertert
787878787878 rgre evrgrt ertert787878787878 rgre evrgrt ertert
787878787878 rgre evrgrt ertert
 
84684fddddddddddd545 j k jk k jkh
84684fddddddddddd545 j k  jk k jkh  84684fddddddddddd545 j k  jk k jkh
84684fddddddddddd545 j k jk k jkh
 
ана тілі. сиыр (ашық сабақ)
ана тілі. сиыр (ашық сабақ)ана тілі. сиыр (ашық сабақ)
ана тілі. сиыр (ашық сабақ)
 
“Қысқы ойындар” Омоним
“Қысқы ойындар” Омоним“Қысқы ойындар” Омоним
“Қысқы ойындар” Омоним
 
The first President of Kazakhstan
The first President of KazakhstanThe first President of Kazakhstan
The first President of Kazakhstan
 
«Қысқы ойындар» Омонимдер
«Қысқы ойындар» Омонимдер«Қысқы ойындар» Омонимдер
«Қысқы ойындар» Омонимдер
 
8 сынып логика
8 сынып логика8 сынып логика
8 сынып логика
 
Сабақтың тақырыбы: Сүт және сүт өнімдері
Сабақтың тақырыбы:  Сүт және сүт  өнімдеріСабақтың тақырыбы:  Сүт және сүт  өнімдері
Сабақтың тақырыбы: Сүт және сүт өнімдері
 

гүлмира шығаруп

  • 1. Маңғыстау облысы Жаңаөзен қаласы Қашаған Құржыманұлы атындағы №8 орта мектептің бастауыш сынып мұғалімі Мұқанова Гүлмира. Сабақтың тақырыбы: Қырдың жас түлегі. Сабақтың мақсаты: Шығармадағы Шоқан бейнесі мен таныстыру. С.Бегалиннің өмірі, шығармашылығы туралы тереңірек таныстыру. Автордың негізгі идеясын ашуға жағдай жасау. Сабақтын тәрбиелілігі: Мәтіннің тәрбиелік мәнін анықтау. Сабақтың дамытушылығы: Оқушыларды жауапкершілікке баулу. Сабақтың түрі: Аралас сабақ Сабақтың әдісі: Дамыта оқыту,сұрақ-жауап,түсіндіру,көрсету. Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта,суреттер. Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі. Қызығушылығын ояту /психалогиялық дайындық/ Мұғалім: Екі көзің не үшін керек? Оқушылар: Жақсыларды көру үшін. Мұғалім: Екі құлақ не үшін керек? Оқушылар: Ақыл кеңес тыңдау үшін. Мұғалім: Екі қолың не үшін керек ? Оқушылар: Елге көмек беру үшін. Мұғалім: Екі аяқ не үшін керек? Оқушылар: Шетте жүрсең, Туған жерге жету үшін. Мұғалім: Дұрыс балалар, отыра қойыңдар.Олай болса мен сендердің құлақтарың,көздерің,,қолдарың мен аяқтарыңа саулық тілеймін. Бүгін міне сабақтарымызға көптеген ұстаздарымыз қатысып отыр. Бұл сабақ күндегіден ерекше болмақ.Бар білімдеріңізді көрсетіп, сабаққа түгел қатысуға шақырамын. Үй тапсырмасын сұрау: Шоқан Уәлихановтың Абылай хан мәтіні. /мәтіннің мазмұнын сұрау/ Мұғалім: Жарайсыңдар оқушылар,олай болса осы мәтін бойынша сөзжұмбақ шешейік ,сіздер мына сұрақтарға жауап беріңіздер. 1.2. Қазақ жеріне кімдер шабуыл жасады? 3. Халық неден қатты қиналды?
  • 2. 4. 1730 жылы шабуыл жасаған Жоңғар қонтайшысы кім? 5. Абылайдың денесі қайда жерленді? Қ А Л М А Қ Б А Ш Қ Ұ Р Т А Ш Т Ы Қ Қ А Л Д А Н С Е Р Е Н Й А С А У И Р Е С Е Й 6. Абылай берген өсиет кімдермен байланысты үзбеу керек деді? Мұғалім : Жарайсыңдар,осы жерде ерекше жолақта кімнің аты шықты? Оқушылар: Абылай
  • 3. Мұғалім: Дұрыс айтасыңдар.Абылай хан мәтінінің авторы кім екен? Оқушылар: Шоқан Уалиханов Мұғалім: «Мен ең әуелі қазағымды жақсы көремін. Одан кейін Сібірді, одан кейін Россияны ,одан кейін бүкіл адамзатты жақсы көремін» деген кім еді? Оқушылар: Шоқан Уалиханов. Мұғалім: Жақсы, олай болса Шоқан Уалиханов жайлы не білеміз? Ол туралы Сапарғали Бегалиннің «Қырдың жас түлегі» мәтінін тыңдаймыз. Шоқан Уалиханов 1835 жылы дүниеге келген. Шоқанның шын аты Мұхамед-Ханафия. Қазақтың ғұлама ғалымы, саяхатшы, этногроф болған. Небары 30 жастың ішінде коптеген ғылыми еңбектер жазып, Орта Азия халықтарының тарихы мен мәдениетін зерттеген. Ол тек Қазақстан бойынша ғана емес, Ыстық көл өңіріне экспедицияларға қатысып зерттеулер жүргізді. 1853 жылы Омбының кадет корпусын бітірген. 1861-1862 жылдары Петербург университетінің тарих-филология факультетінде лекция тыңдаған. Шоқанның арғы атасы – Абылай . Оның үлкен ұлы Уәли, бұл Шоқанның туған атасы. Шоқан таза пікірлі, ақ жүрек, ұлтын сүюші жігіт болған.
  • 4. Мәтін бойынша түсінік беру. Сөздік жұмыс: Қамау көше – тұйық көше. Кадет корпусы – патша үкіметі заманындағы әскери оқу орны. Жатақ – жатақхана. Оқушыларға тізбектей оқыту. Сергіту сәті: Жарайсыңдар, олай болса, дәптерімізді ашып күннің жадын жазамыз. Осы мәтіннің ішінен жалқы есімдерді тауып беріңіздерші. Осы мәтін бойынша жоспар құрайық: Жоспар: 1. Сібір өлкесі. 2. Қалаға келген Шоқан. 3. Ертіс жағасында. 4. Туған елге деген сағыныш. 5. Қырдың жас түлегі. 6. Офицер Анатолий. 7. Сыныпты жазалау.
  • 5. 8. Шоқанның кесімді сөзі. 9. Анатолийдің әрекеті. Осы мәтінге берілген сұрақтар мен тапсырмаларды қарайық. 1. 3 сыныпта Шоқан туралы қандай әңгіме оқығаныңды есіңе түсір. 2. Әңгімеде Шоқан оқыған сынып неліктен түгелдей жазаланды. 3. «Қорқарың бар қораға кірме» деген сөзді қалай түсінесің? 4. Егер офицердің орнында сен болсаң, не істер едің? Келесі оқу жұмысына: Мәтіннен Шоқанның еліне деген сағынышы суреттелген жерді тауып оқы. Жарайсыңдар! Үйге тапсырма: 3 сыныпта оқыған әңгіме мен үлгілік сызбаға сүйеніп, Шоқан Уалиханов туралы үйден жазып келеміз. Мұғалім: Бүгінгі сабақтан қандай жаңалық білдіңіздер? Абылайдың Шоқан шөбересі болды. Оқушыларды бағалау. Үйге тапсырма беру.
  • 6. 8. Шоқанның кесімді сөзі. 9. Анатолийдің әрекеті. Осы мәтінге берілген сұрақтар мен тапсырмаларды қарайық. 1. 3 сыныпта Шоқан туралы қандай әңгіме оқығаныңды есіңе түсір. 2. Әңгімеде Шоқан оқыған сынып неліктен түгелдей жазаланды. 3. «Қорқарың бар қораға кірме» деген сөзді қалай түсінесің? 4. Егер офицердің орнында сен болсаң, не істер едің? Келесі оқу жұмысына: Мәтіннен Шоқанның еліне деген сағынышы суреттелген жерді тауып оқы. Жарайсыңдар! Үйге тапсырма: 3 сыныпта оқыған әңгіме мен үлгілік сызбаға сүйеніп, Шоқан Уалиханов туралы үйден жазып келеміз. Мұғалім: Бүгінгі сабақтан қандай жаңалық білдіңіздер? Абылайдың Шоқан шөбересі болды. Оқушыларды бағалау. Үйге тапсырма беру.