1. Нетрадиційний урок – змагання з англійської мови для учнів 5 класу
Тема “Free Time Activity. Hobby.”
Тема: Дозвілля.
Підтема: Що ти робиш у вільний час? Моє хобі.
Наскрізні змістовні лінії:
1. Екологічна безпека та сталий розвиток (розробляти план дій щодо
проведення екологічних заходів; презентувати та обговорювати
проекти щодо збереження довкілля та забезпечення сталого розвитку)
2. Громадянська відповідальність (націлює на уміння демонструвати
себе як учасника молої громади – свого класу, своєї школи; розуміння
потреби працювати разом, уміє наводити приклади взаємодопомоги)
3. Здоров’я і безпека (розуміння необхідності поєднання навчання з
відпочинком; пояснює життєво важливу потребу дотримуватись
правил безпеки в різних місцях)
4. Підприємливість та фінансова грамотність (наводить приклади
свого внеску в життя громади; демонструє розуміння цінності праці та
працьовитості для досягнення добробуту)
Мета: формування ключових компетенцій (особистісної, соціальної,
самоосвітньої, здоров’язберігаючої).
Навчальна:
- повторити ЛО теми, активізація їх у мовленні учнів, формування
навичок вживання лексичних одиниць;
- повторити граматичний матеріал: The Present Simple Tense, The Present
Perfect Tense.
- вдосконалення компетенції читання, письма, аудіювання, усного
діалогічного та монологічного мовлення;
- навчання таких прийомів мислення, як порівняння, узагальнення,
встановлення причинно-наслідкових зв’язків;
- навчання самостійно регулювати свою розумову діяльність;
2. - формування уміння одержувати із тексту та ілюстрацій нові знання,
конкретизувати та використовувати їх на практиці.
Розвиваюча:
- розвиток вміння уважно стежити за презентованою інформацією,
ефективно співпрацювати під час самостійної та групової роботи,
вчитися висловлювати думку з опорою на зразок;
- сприяння збагаченню словникового запасу;
Виховна:
- виховання культури спілкування, уміння сконцентруватись, слухати
інших, презентувати себе, свої захоплення, формувати доброзичливу
атмосферу у класі;
- виховувати прагнення до активного способу життя;
- бажання поглиблювати свої знання англійської мови як засобу
спілкування.
Методи навчання: бесіда, діалог, пояснення, робота в групах, робота з
лексичним та граматичним матеріалом, самостійна робота з картками.
Тип уроку: комбінований, з елементами гри , з впровадженням
інтерактивних методів та використанням комп’ютерних технологій як засобу
креативного навчання.
Обладнання: підручник, робочий зошит, словник, відео презентації,
наочність, роздатковий матеріал, картки для роботи в групах, інтерактивна
дошка, ноутбук, проектор.
Очікуваний результат:
- учні повинні показати свої знання по темі, використовувати лексичний
та граматичний матеріал уроку в усному та писемному мовленні при
різних видах роботи;
- учні вміють працювати в групах.
3. Хід уроку.
І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
1. Привітання.
T: Good morning, children! How are you today?
Ps: We are fine, thank you! And you?
T: I’m OK. I’m glad to see you. I wish you a good day and good marks. We have
got many guests at the lesson. Great them, please.
Ps: Good morning!
2. Повідомлення теми та мети уроку.
T: Look at the pictures on the blackboard and say what are we going to speak
about. Today we’ll continue our talk about our free time activities and hobbies.
Today we’ll do lots of interesting tasks. But first of all, let’s split up into teams.
3. Уведення в іншомовну атмосферу. Складання «Mind Map»
T: Tell me please, what words do you associate with the topic «Hobby»
II. Основна частина уроку.
1. Активізація і повторення ЛО теми. Гра «Jumpled Words»
Учитель розкладає картки зі словами, в яких літери розташовано в
неправильному порядку. Представники кожної команди по черзі беруть
картки, складають з літер слово за темою «Місце відпочинку» і записують
його на дошці.
Sports and games
Hobby
Travelling
Cinema and theatre
Computer games
Video
Meeting friends
Music
Collecting things
4. 2. Гра «Blackboard Bingo»
Учитель пише 15 слів за темою «Улюблені заняття», а учні записують по
п’ять з них за власним вибором у зошити. Потім учитель у будь-якому
порядку називає слова, записані на дошці, а учні закреслюють ці слова в
зошитах. Якщо в когось виявляться закресленими всі п’ять слів, він вигукує
«Bingo!»
play computer games, watch TV, read books, knit, sew, paint, draw, play sports
game, swim, bathe, go fishing, sunbathe, ride a bike, rollerskate, ride a horse.
3. Робота з картками.
What is necessary for a hobby? Match the items on the right with the items on the
left.
4. Повторення та відпрацювання граматичного матеріалу. Grammar
Lab: the Present Simple Tense, the Present Perfect Tense.
T: We’ve learnt the Present Simple Tense, the Present Perfect Tense tenses during
this topic. To revise these tenses, tell me please:
What action do we express with the help of the Present Simple Tense?
5. What words are used with the Present Simple Tense?
How do we form the Present Simple Tense?
And now let’s play the game “What tense is it?” I’ll read you the sentences and
you’ll say what tense is it.
1. I get up at 6 o’clock in the morning.
2. Pupils have already finished the task.
3. Bob has never been in Ukraine.
4. They play tennis every day.
5. Ann goes to the gym twice a week.
6. He has just phoned me.
7. Children usually like parties.
8. Dan haven’t seen this film yet.
9. She has written two books this year.
10. My sister lives in England.
5. Аудіювання.
6. 6. Фізкультхвилинка.
T. Are you tired? Let’s have some rest.
7. Робота з картками. Correct the mistakes.
Учні отримують картки і самостійно виконують завдання. По закінченні
роботи вони по черзі читають доповнені речення і виправляють помилки
один в одного за потреби.
T: You must do the test and find that out.
8. Game “Translator”.
Представники груп підходять до столу, витягують речення, читають вголос
та перекладають його.
I like reading books.
You like playing football and basketball.
We like travelling.
She likes dancing and drawing.
My grandmother likes knitting.
My brother likes collecting cards and stamps.
7. They like swimming in summer.
He likes fishing.
9. Game “Mimes”.
T: Let`s split into two groups, according to your birthdays (spring-summer,
autumn-winter).The pupils whose birthdays are in spring-summer will show
different hobbies to those who were born in autumn-winter. Be attentive! You are
to give the names of different kinds of activities in turn. (Hobbies are written on
the cards: reading, drawing, singing, dancing, cooking, knitting, fishing, writing
stories, taking photographs, playing the piano).
10. Читання тексту «My Hobby»
My hobby
Hello! My name is Jane. I’m ten. I go to school and I’m always busy at school.
When I have some free time I usually have a rest, read, draw or play interesting
games. I like many things but my favourite hobby is hip-hop dancing. I go to the
dance club three days a week: on Mondays, Tuesdays and Thursdays. I’ve got a lot
of friends there. We can dance many nice dances. We’ve got beautiful costumes. I
love dancing very much!
11. Письмо.
Fill in the sentences with the words plays, dance club, dancing, busy, likes.
1. Jane is always _________ at school.
2. When she has some free time she _________ interesting games.
3. She _______ many things.
4. Her hobby is hip-hop ________ .
5. She goes to the __________ three days a week.
8. ІІІ. Заключна частина уроку.
1. Підведення підсумків уроку.
T: It is time to finish our lesson. Tell me please what topic were we discussing
today? What did you do interesting, difficult at the lesson?
Put your likes in our knowledge trees.
2. Повідомлення домашнього завдання.
Teacher: - Now it’s time to get homework for the next lesson. Your homework
will be describe your hobby.
3. Оцінки.
T. Today you have worked very well and I liked your work. You were active; you
have used many different words on our theme. Your marks are….
The lesson is over. Thank you very much. Goodbye.