SlideShare a Scribd company logo
1 of 15
Урок математика
в 2 класі
з використанням інноваційних технологій
Тема. « Створення комфортних умов шляхом впровадження інноваційних
методів. Повторення письмового додавання та віднімання. Знаходження
значень виразів з дужками.Творча робота над задачею,геометричний
матеріал»
Мета: закріпити навички додавання і віднімання з переходом через десяток;
вправляти учнів у застосуванні знань таблиці множення і ділення для
знаходження значень виразів; створити комфортні умови навчання та
виховання шляхом впровадження новітніх технологій; розвивати логічне та
творче мислення, кмітливість; розвивати образне мислення, увагу, пам'ять,
музичний слух; виховувати любов до математики, музики, природи,
прищеплювати естетичні смаки, вчити допомагати слабшим.
Тип уроку: узагальнюючий урок-подорож з використанням інтерактивних
та мультимедійних технологій.
Обладнання: презентація у програмі MS Power Point (слайди), картки з
цифрами (віяла), предметні та сюжетні малюнки, горіхи, жолуді, олівці,
магнітофон (аудіо запис, запис музичного супроводу для фізкультхвилинки,
запис пісеньки Лисички),емблеми з назвами місяців, опорні схеми, малюнки
птахів, мозаїка з прикладами, дівчина Весна.
Хід уроку
I. Створення психологічного настрою класу. Мотивація навчальної
діяльності.
Організаційна частина
– Прислухайтеся до порад у вірші. Вони стануть у нагоді нам на
сьогоднішньому уроці.
Всі сідайте тихо, діти.
Домовляймось – не шуміти,
Руку гарно піднімати,
Чітко, влад відповідати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати.
Щоб не було нам мороки,
Всі готові до уроку?
Тож гаразд, часу не гаєм
І в дорогу вирушаєм.
Девіз уроку: Міркуємо- швидко!
Відповідаємо- точно!
Лічимо- правильно!
Пишемо гарно!
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. (Cлайд 1)
-Діти,до нас в гості завітав чудовий птах, але він з’явиться тоді , коли
розкодуємо його ім’я.
39-31 – О 82-51 -А
57-37 – Г 36+52-Ш
На дошці малюнок Гоші з конвертом у дзьобі.
– Куди ж ми помандруємо?
– У Країну МАТЕМАТИКИ, побуваємо у трьох великих містах –
Множення,Додавання та Віднімання.
– Щось наш папуга Гоша - дуже стурбований. Чому це? Подивимось, що він
приніс нам цього разу? Тут прохання до вас: «Визначте маршрут
подорожі, провівши усний рахунок».
– Спробуємо?
Учням 2-го
класу
III. Актуалізація опорних знань.
1. Усний рахунок.
( Діти показують відповідь на картках цифр )
1. До 30+12, до 43+3;
2. Від 52-10,, від 95-15;
3. 2 збільшити у 4рази, 26 збільшити на 10;
4. 28 зменшити у 7 разів, 5 4 зменшити на 50;
5. Показати число попереднє 12, 25,6 7; наступне 13, 46, 78;
6. Назвати «сусідів» числа 24, 16,99.
– То ж який наш маршрут?
(Cлайд 2)
– Нічого не розумію… Чому він зачарований? Здається, я не все вийняла з
конверта. Тут ще й лист є.
Гей, хто чує – озовися! Гей, хто чує – відгукнися! Звертаюсь до всіх, хто
усвідомив, що нікому не дано право знищувати воду, повітря, рослинний і
тваринний світ нашої планети. Допоможіть! Злий Чарівник зачарував ліс і
лісових мешканців. Допоможіть врятувати їх.
Добрий чарівник
ІV. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу.
– Давайте, діти, допоможемо Доброму чарівнику і негайно вирушимо. Але в
який бік нам йти? Де ж наша стежинка? Мабуть, це витівки Злого чарівника.
Та ми його гуртом дружно переможемо! Берімося до роботи. Треба скласти
стежинку із частин. Почнемо з частини, на якій записаний приклад 100-80.
1. Гра «Склади стежинку» у вигляді колових прикладів. (Слайд 3)
До зачарованого лісу
100-80
20-8
12-10
2+18
2. Робота в групах ( Слайд 4)
1.Повторення правил роботи в групах
2.Діти об’єднуються в групи за емблемами .(Слайд 5)
3.Очікування
- Чого очікує кожна група від уроку математики?
4. Завдання для груп
-Учні розв’язують приклади і складають весняні квіти у вигляді мозаїки.
5.Презентація робіт учнів
6. Бесіда про бережливе ставлення до квітів.
-Входить Весна , декламує вірш
Просимо усіх запам’ятати:
Із корінням їх не виривати.
Стане дуже сумно в світі,
Якщо згинуть весняні квіти!
- Діти. То що пообіцяємо Весні?
7.Художнє читання тексту (музичний супровід: Є.Дога «Вальс»).
Стежинка в’ється, і в’ється…, пошматована батогами трав,
посріблена ранковими росами. Як хочеться швидше ступити на неї.
Ось ми ступили і вже несила спинитися. .
Ми опинились у весняному лісі. Ліс дрімає. Він мовчазний. А хто
мовчить, той багато знає. Мудре це мовчання. Але, здається, хтось схлипує.
Це білочка. Вона несла додому горішки, а Злий чарівник перелякав її. Горішки
розсипались. Допоможемо білочці зібрати їх?
2*5+40
2*7-5
(12-9)*9
2*(3+5)
3*4+8
2*6+30
50 9
27
16
20
42
3. Порівняння чисел. Гра «Збери горішки». (Слайд 6)
– Розкрийте горішок.
– Порівняйте числа. Поставте знаки і запишіть
вирази у зошит та на дошці.
28:7 * 5 35-5 * 7 4*2 * 6 24-4 * 0
– Молодці! Швидко допомогли білочці. Білочка за це
пригощає вас справжніми горішками. А ми подорожуємо далі лісом. Хто
ж це копошиться біля лісової яблуньки?
4. Повторення таблиці множення і ділення. Гра «Добрий чарівник».
(Слайд7)
– Їжаченя біля яблуньки десь знайшло 3 яблучка. Та не може їх зібрати. Знаєте
чому, малята?
Бо поганий чарівник, той, що зло робити звик,
В цьому лісі побував і усе зачарував.
Усі яблука забрав і на гіллі розкидав.
Підкажіть їжаченяті, діти,
Що ж йому тепер робити?
– Здається, я знаю. Ви хочете допомогти їжачку? Отже, ви
добрі чарівники. І зараз дістанете яблучка для звірятка.
Множення
на з Множення на 9 Ділення на 6
– Біжи, малий, та більше не потрапляй до злого чарівника.
5.Фізкультхвилинка. (Слайд8)
– Ми йдемо тихенько по стежинці.
Дерева в лісі – високі, високі.
А травичка – низенька, низенька.
Вітер дерева – колише, гойдає.
То вліво, то вправо їх нахиляє.
Пташки з вирію летять, прилітають,
А діти тихенько за парти сідають.
– Ідемо далі стежинкою, петляємо поміж деревами. Що це за скрип чи стогін?
Це старий дуб промовляє до нас.
V.Робота в зошиті.
1.Каліграфічна хвилинка(Слайд9)
Жучок пройшовся по базару,
Купив чобіт червоних пару.
Подумав, щось порахував
І пару жовтих ще придбав,
А потім ще й зелених пару.
Летів, як світлофор, з базару!
А загадка вам ось така:
То скільки ж ніжок у жука?
(Шість)
- Давайте дамо характеристику числа 6.
- Які двоцифрові числа можна утворити з цифрою 6?
- А зараз пропишіть у зошиті один рядочок числа 6.
- У другому рядочку запишіть утворене вами двоцифрове число.
2.Математичний диктант(Слайд10)
Метод «Мозковий штурм»
-Складаємо квітку з пелюсток
- А зараз, ми з вами подолаємо ще одне завдання – це математичний
диктант. Тож будьте уважними, записуйте в зошиті лише відповідь.
1) Йшли чотири їжаки,
В кошиках несли по три буряки.
Скільки всього буряків
У чотирьох їжаків?
2) Троє бобрів попрали по 5 кожухів.
Посушити поклали – сороки покрали
Полічіть, скільки кожухів
Украли у бобрів?
3) Дощ періщить третій день,
Засмутився старий пень,
Не полічить він гриби,
Що ростуть немов з води.
П’ять сімей по три грибочки:
Браві дочки і синочки.
Нумо, діти, поспішіть,
Всі гриби ви полічіть.
4) Раз, два, три, чотири, п’ять –
Крались кицьки полювать.
По чотири мишки зловили,
Всі їх разом полічили.
Миші ледь не повтікали,
Доки кицьки рахували.
Кицькам, діти, поможіть,
Мишенят ви полічіть.
5) 4 лисиці в’яжуть по 4 рукавиці.
Будуть зручні і м’якенькі,
І пухнасті, ще й тепленькі.
Скільки рукавиць буде у лисиць?
6) Скатертину Галя вишивала
І всю ніч вона не спала.
На скатертині 9 кліток,
В кожній клітці по 4 квітки.
Порахуйте, діти,
На скатертині квіти.
7) Квітки дівчинка збирала
І в букетик їх складала.
6 букетів по 4 квітки,
Скільки всього квітів, дітки?
- Обміняйтесь із сусідом по парті зошитом і звірте з відповідями на екрані.
3. Стежина прикладів (Слайд 11)
- Ідемо далі по лісовій стежині Розв’яжемо приклади і дізнаємося, які до нас
прилетіли птахи.
-94 +12
59 18
ШПАКИ КАЧКИ
12 15
15
36
24
20
16
30 35
4.Розв’язування віршованих задач (Слайд12)
БЛІЦ-ТУРНІР.
Що ж, я радий людині. Привіт! Я давно не стрічався з людьми. Не було
тут нікого із 20 вже літ. В цьому царстві дрімоти і тьми.
А людей я люблю, бо гіллястий свій рід я від них починаю, від них. Так давно
це було, як відкривсь мені світ. Я вже й постаріти встиг.
Та про себе я не турбуюсь, а от за дітей-жолудів – страшно. Злий чарівник
пообіцяв зробити так, що з них нічого не виросте і вони ніколи не побачать
сонечка.
Допоможіть, діти, врятуйте жолудят. Посадіть їх у теплу мокру землю.
Нехай з них виростуть могутні дубки, які нічого і нікого не боятимуться.
– На дошці, діти, ви бачите дуб, а на ньому маленькі жолуді. Їх потрібно
врятувати: прочитати та розв’язати записані на них задачі.
Віршовані задачі.
По дорозі їжак біг.
Ніс 3 яблука на пиріг.
2 упало, покотилось.
Скільки яблук залишилось?
20 ялинок у лісі росли.
В школу одну ялинку взяли.
Скільки ялинок лишилося там?
Подумаєш, скажеш сам.
Дятел 6 годин літав,
Короїдів поїдав.
Щогодини по двоє їв.
Скільки знищив шкідників?
– Молодці, отримайте справжні жолуді. Тепер залишилося посадити їх у теплу
мокру землю і виростуть з них молоді дубочки.
5.Робота з геометричним матеріалом. (Слайд13
– Стежинка веде нас далі. Відгадайте загадку, діти, і ви здогадаєтеся, хто це
заховався за дубом?
Зимою в білому, як сніг.
А літом в сірому гуляє.
Зловить його ніхто не міг
Тому, що ноги довгі має,
Великі вуха, косий зір.
Як називається цей звір?
Заєць
– Правильно, це зайчик. Він, мабуть, від вовка тікав. І
так його злякався, що геть на себе не схожий.
– Порахуйте: скільки і яких фігур тут сховалося?
– Яких фігур найбільше?
– Яких фігур найменше?
– Зайчик дякує вам, діти, за те, що ви його впізнали. А ми
вирушаємо далі. Здається, до нас хтось іде. Хто б це міг
бути?
(звучить пісенька Лисички)
Я Лисичка, я Сестричка
Не сиджу без діла:
Каченяток пасла,
полювать ходила.
VI.Робота над задачею. (Слайд 14)
– Діти, а ви не бачили моїх каченяток?
– Ось вони.
– Допоможіть мені їх порахувати, бо Злий чарівник так мене наполохав, що
й рахувати розучилася.
Торік у мене було 5 каченят, а цього року – у 3 рази більше. Скільки каченят
у мене за два роки?
у 3 рази більше
– Що означає число 5? (було каченят у качки минулого року)
– Що означає «у 3 рази більше»? (це стільки ж, як і минулого року, та ще у
3рази більше)
– Яку дію доберемо, щоб дізнатися, скільки у качки каченят за два року?
(дію додавання)
– Запишіть розв’язання задачі у зошит.
Задача
1) 5 * 3 = 15(к.)- цього року;
2) 5+15 = 20(к.)
Відповідь: у мене за два роки 20
каченяти.
Знову звучить пісенька Лисички.
А тепер мені хутенько
Треба відпочити,
Свою хатку гарнесенько
Треба прикрасити.
– Давайте відпочинемо разом з веселими каченятами і Лисичкою.
6.Фізкультхвилинка. «Танок маленьких каченят».
7.Самостійна робота. Гра «Розфарбуємо квіти». (Слайд 15)
Знову звучить пісенька Лисички
А щоб краща, а щоб краща
Була моя хатка,
Треба піти на галявку –
Квіточок нарвати.
– Що ж це з нашими квіточками сталось? Вони усі білі, негарні. Діти,
допоможіть.
– Добре, Лисичко, але квіти не треба бездумно рвати – нищити. Давайте
пограємо у гру і розфарбуємо квіти. На дошці ви бачите картку з числовим
позначенням кольорів.
7 – жовтий 5 - фіолетовий
– На кожній пелюсточці квітки розв’яжіть приклад.
0+7 5+2 3+4 7-2 1+4 9-4
10-3 8-1 8-3 10-5
4+3 6+1 9-2 5-0 4+1 3+2
– Зафарбуйте квіти у відповідний колір.
Виходить Весна і читає вірш:
Всі ви добре працювали,
На уроці не дрімали,
Гарно руки піднімали
Й знань багато упіймали!
Тож прийміть оці весняні квіти,
Бо ви у класі- працьовиті діти!
– Зберіть квіти у один загальний букет: приклейте свою квіточку на загальний
букет, що прикріплений на дошці. Ось з таким букетом ми повертаємось
додому.
VIІ. Підсумок уроку. Рефлексія
– Сьогодні на нашому уроці ми допомогли лісовим мешканцям і перемогли
Злого чарівника. Адже добро завжди перемагає зло.
– Чи справдилися ваші очікування?
– Завдання якого лісового мешканця вам сподобалось найбільше?
– Хто на уроці працював найкраще?
– Привітаємо цих учнів оплесками.
479,23.docx

More Related Content

Similar to 479,23.docx

Закріплення усного додавання і віднімання двоцифрових чисел. Птахи восени. Пе...
Закріплення усного додавання і віднімання двоцифрових чисел. Птахи восени. Пе...Закріплення усного додавання і віднімання двоцифрових чисел. Птахи восени. Пе...
Закріплення усного додавання і віднімання двоцифрових чисел. Птахи восени. Пе...Ковпитська ЗОШ
 
Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.dzheredzha_raisa
 
закріплення вивченого матеріалу про іменник
закріплення вивченого матеріалу про іменникзакріплення вивченого матеріалу про іменник
закріплення вивченого матеріалу про іменникольга мищенко
 
мандрівка до тридесятого царства
мандрівка до тридесятого царствамандрівка до тридесятого царства
мандрівка до тридесятого царстваlelipusik
 
мандрівка до тридесятого царства
мандрівка до тридесятого царствамандрівка до тридесятого царства
мандрівка до тридесятого царстваlelipusik
 
матемлото
матемлотоматемлото
матемлотоampyiam
 
позакласне читання
позакласне читанняпозакласне читання
позакласне читанняinnapol
 
3764 урок читання 2 клас
3764 урок читання 2 клас3764 урок читання 2 клас
3764 урок читання 2 класAndrey Goroshko
 
лічба предметів
лічба предметівлічба предметів
лічба предметівCshkilniy
 
інтегрований урок
інтегрований урок інтегрований урок
інтегрований урок innapol
 
Конспект уроку з математики. Корчагіна Ю.О.
Конспект уроку з математики. Корчагіна Ю.О.Конспект уроку з математики. Корчагіна Ю.О.
Конспект уроку з математики. Корчагіна Ю.О.school5-ter
 
урок математики 6
урок математики  6урок математики  6
урок математики 6Andy Levkovich
 
Заняття "Подорож до лісу"
Заняття "Подорож до лісу"Заняття "Подорож до лісу"
Заняття "Подорож до лісу"Alyona Bilyk
 
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"Вікторія Смірнова
 
13727 відкритий урок 5 кл
13727 відкритий урок 5 кл13727 відкритий урок 5 кл
13727 відкритий урок 5 клurvlan
 

Similar to 479,23.docx (20)

Закріплення усного додавання і віднімання двоцифрових чисел. Птахи восени. Пе...
Закріплення усного додавання і віднімання двоцифрових чисел. Птахи восени. Пе...Закріплення усного додавання і віднімання двоцифрових чисел. Птахи восени. Пе...
Закріплення усного додавання і віднімання двоцифрових чисел. Птахи восени. Пе...
 
Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.
 
закріплення вивченого матеріалу про іменник
закріплення вивченого матеріалу про іменникзакріплення вивченого матеріалу про іменник
закріплення вивченого матеріалу про іменник
 
112
112112
112
 
мандрівка до тридесятого царства
мандрівка до тридесятого царствамандрівка до тридесятого царства
мандрівка до тридесятого царства
 
мандрівка до тридесятого царства
мандрівка до тридесятого царствамандрівка до тридесятого царства
мандрівка до тридесятого царства
 
загадка - твір .....
загадка - твір .....загадка - твір .....
загадка - твір .....
 
Які зміни відбуваються в природі восени
Які зміни відбуваються в природі восениЯкі зміни відбуваються в природі восени
Які зміни відбуваються в природі восени
 
матемлото
матемлотоматемлото
матемлото
 
позакласне читання
позакласне читанняпозакласне читання
позакласне читання
 
3764 урок читання 2 клас
3764 урок читання 2 клас3764 урок читання 2 клас
3764 урок читання 2 клас
 
лічба предметів
лічба предметівлічба предметів
лічба предметів
 
220
220220
220
 
інтегрований урок
інтегрований урок інтегрований урок
інтегрований урок
 
Конспект уроку з математики. Корчагіна Ю.О.
Конспект уроку з математики. Корчагіна Ю.О.Конспект уроку з математики. Корчагіна Ю.О.
Конспект уроку з математики. Корчагіна Ю.О.
 
урок математики 6
урок математики  6урок математики  6
урок математики 6
 
Заняття "Подорож до лісу"
Заняття "Подорож до лісу"Заняття "Подорож до лісу"
Заняття "Подорож до лісу"
 
відкритий урок
відкритий уроквідкритий урок
відкритий урок
 
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
 
13727 відкритий урок 5 кл
13727 відкритий урок 5 кл13727 відкритий урок 5 кл
13727 відкритий урок 5 кл
 

More from ssuser838e441 (20)

539,23.pptx
539,23.pptx539,23.pptx
539,23.pptx
 
538,23.pptx
538,23.pptx538,23.pptx
538,23.pptx
 
537,23.docx
537,23.docx537,23.docx
537,23.docx
 
535,23.pptx
535,23.pptx535,23.pptx
535,23.pptx
 
535,23.docx
535,23.docx535,23.docx
535,23.docx
 
534,23.pptx
534,23.pptx534,23.pptx
534,23.pptx
 
533,23.pdf
533,23.pdf533,23.pdf
533,23.pdf
 
532,23.pdf
532,23.pdf532,23.pdf
532,23.pdf
 
530,23.docx
530,23.docx530,23.docx
530,23.docx
 
529,23.docx
529,23.docx529,23.docx
529,23.docx
 
528,23.docx
528,23.docx528,23.docx
528,23.docx
 
527,23.docx
527,23.docx527,23.docx
527,23.docx
 
526,23.docx
526,23.docx526,23.docx
526,23.docx
 
524,23.pdf
524,23.pdf524,23.pdf
524,23.pdf
 
524,23.pptx
524,23.pptx524,23.pptx
524,23.pptx
 
524,23.doc
524,23.doc524,23.doc
524,23.doc
 
523,23.docx
523,23.docx523,23.docx
523,23.docx
 
522,23.docx
522,23.docx522,23.docx
522,23.docx
 
520,232.docx
520,232.docx520,232.docx
520,232.docx
 
520,23.docx
520,23.docx520,23.docx
520,23.docx
 

Recently uploaded

Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdfhome
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяssuser0a4f48
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняtetiana1958
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptOlgaDidenko6
 
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.pptаналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.pptJurgenstiX
 
матеріал для 10 класу урок історія України
матеріал для 10 класу урок історія Україниматеріал для 10 класу урок історія України
матеріал для 10 класу урок історія Україниssuserfbff20
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfssuser15a891
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptxssuserc301ed1
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptssuser59e649
 
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptxоцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptxbagniylarisa15
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfhome
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxOlgaDidenko6
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 

Recently uploaded (19)

Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.pptаналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
 
матеріал для 10 класу урок історія України
матеріал для 10 класу урок історія Україниматеріал для 10 класу урок історія України
матеріал для 10 класу урок історія України
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
 
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptxоцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 

479,23.docx

  • 1. Урок математика в 2 класі з використанням інноваційних технологій Тема. « Створення комфортних умов шляхом впровадження інноваційних методів. Повторення письмового додавання та віднімання. Знаходження значень виразів з дужками.Творча робота над задачею,геометричний матеріал» Мета: закріпити навички додавання і віднімання з переходом через десяток; вправляти учнів у застосуванні знань таблиці множення і ділення для знаходження значень виразів; створити комфортні умови навчання та виховання шляхом впровадження новітніх технологій; розвивати логічне та творче мислення, кмітливість; розвивати образне мислення, увагу, пам'ять, музичний слух; виховувати любов до математики, музики, природи, прищеплювати естетичні смаки, вчити допомагати слабшим. Тип уроку: узагальнюючий урок-подорож з використанням інтерактивних та мультимедійних технологій. Обладнання: презентація у програмі MS Power Point (слайди), картки з цифрами (віяла), предметні та сюжетні малюнки, горіхи, жолуді, олівці, магнітофон (аудіо запис, запис музичного супроводу для фізкультхвилинки, запис пісеньки Лисички),емблеми з назвами місяців, опорні схеми, малюнки птахів, мозаїка з прикладами, дівчина Весна. Хід уроку I. Створення психологічного настрою класу. Мотивація навчальної діяльності. Організаційна частина – Прислухайтеся до порад у вірші. Вони стануть у нагоді нам на сьогоднішньому уроці.
  • 2. Всі сідайте тихо, діти. Домовляймось – не шуміти, Руку гарно піднімати, Чітко, влад відповідати, На уроці не дрімати, А знання мерщій хапати. Щоб не було нам мороки, Всі готові до уроку? Тож гаразд, часу не гаєм І в дорогу вирушаєм. Девіз уроку: Міркуємо- швидко! Відповідаємо- точно! Лічимо- правильно! Пишемо гарно! ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. (Cлайд 1) -Діти,до нас в гості завітав чудовий птах, але він з’явиться тоді , коли розкодуємо його ім’я. 39-31 – О 82-51 -А 57-37 – Г 36+52-Ш На дошці малюнок Гоші з конвертом у дзьобі. – Куди ж ми помандруємо? – У Країну МАТЕМАТИКИ, побуваємо у трьох великих містах – Множення,Додавання та Віднімання. – Щось наш папуга Гоша - дуже стурбований. Чому це? Подивимось, що він приніс нам цього разу? Тут прохання до вас: «Визначте маршрут подорожі, провівши усний рахунок». – Спробуємо? Учням 2-го класу
  • 3. III. Актуалізація опорних знань. 1. Усний рахунок. ( Діти показують відповідь на картках цифр ) 1. До 30+12, до 43+3; 2. Від 52-10,, від 95-15; 3. 2 збільшити у 4рази, 26 збільшити на 10; 4. 28 зменшити у 7 разів, 5 4 зменшити на 50; 5. Показати число попереднє 12, 25,6 7; наступне 13, 46, 78; 6. Назвати «сусідів» числа 24, 16,99. – То ж який наш маршрут? (Cлайд 2) – Нічого не розумію… Чому він зачарований? Здається, я не все вийняла з конверта. Тут ще й лист є. Гей, хто чує – озовися! Гей, хто чує – відгукнися! Звертаюсь до всіх, хто усвідомив, що нікому не дано право знищувати воду, повітря, рослинний і тваринний світ нашої планети. Допоможіть! Злий Чарівник зачарував ліс і лісових мешканців. Допоможіть врятувати їх. Добрий чарівник ІV. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу. – Давайте, діти, допоможемо Доброму чарівнику і негайно вирушимо. Але в який бік нам йти? Де ж наша стежинка? Мабуть, це витівки Злого чарівника. Та ми його гуртом дружно переможемо! Берімося до роботи. Треба скласти стежинку із частин. Почнемо з частини, на якій записаний приклад 100-80. 1. Гра «Склади стежинку» у вигляді колових прикладів. (Слайд 3) До зачарованого лісу 100-80 20-8 12-10 2+18
  • 4. 2. Робота в групах ( Слайд 4) 1.Повторення правил роботи в групах 2.Діти об’єднуються в групи за емблемами .(Слайд 5) 3.Очікування - Чого очікує кожна група від уроку математики? 4. Завдання для груп -Учні розв’язують приклади і складають весняні квіти у вигляді мозаїки.
  • 5. 5.Презентація робіт учнів 6. Бесіда про бережливе ставлення до квітів. -Входить Весна , декламує вірш Просимо усіх запам’ятати: Із корінням їх не виривати. Стане дуже сумно в світі, Якщо згинуть весняні квіти! - Діти. То що пообіцяємо Весні? 7.Художнє читання тексту (музичний супровід: Є.Дога «Вальс»). Стежинка в’ється, і в’ється…, пошматована батогами трав, посріблена ранковими росами. Як хочеться швидше ступити на неї. Ось ми ступили і вже несила спинитися. . Ми опинились у весняному лісі. Ліс дрімає. Він мовчазний. А хто мовчить, той багато знає. Мудре це мовчання. Але, здається, хтось схлипує. Це білочка. Вона несла додому горішки, а Злий чарівник перелякав її. Горішки розсипались. Допоможемо білочці зібрати їх? 2*5+40 2*7-5 (12-9)*9 2*(3+5) 3*4+8 2*6+30 50 9 27 16 20 42
  • 6. 3. Порівняння чисел. Гра «Збери горішки». (Слайд 6) – Розкрийте горішок. – Порівняйте числа. Поставте знаки і запишіть вирази у зошит та на дошці. 28:7 * 5 35-5 * 7 4*2 * 6 24-4 * 0 – Молодці! Швидко допомогли білочці. Білочка за це пригощає вас справжніми горішками. А ми подорожуємо далі лісом. Хто ж це копошиться біля лісової яблуньки? 4. Повторення таблиці множення і ділення. Гра «Добрий чарівник». (Слайд7) – Їжаченя біля яблуньки десь знайшло 3 яблучка. Та не може їх зібрати. Знаєте чому, малята? Бо поганий чарівник, той, що зло робити звик, В цьому лісі побував і усе зачарував. Усі яблука забрав і на гіллі розкидав. Підкажіть їжаченяті, діти, Що ж йому тепер робити? – Здається, я знаю. Ви хочете допомогти їжачку? Отже, ви добрі чарівники. І зараз дістанете яблучка для звірятка. Множення на з Множення на 9 Ділення на 6
  • 7. – Біжи, малий, та більше не потрапляй до злого чарівника. 5.Фізкультхвилинка. (Слайд8) – Ми йдемо тихенько по стежинці. Дерева в лісі – високі, високі. А травичка – низенька, низенька. Вітер дерева – колише, гойдає. То вліво, то вправо їх нахиляє. Пташки з вирію летять, прилітають, А діти тихенько за парти сідають. – Ідемо далі стежинкою, петляємо поміж деревами. Що це за скрип чи стогін? Це старий дуб промовляє до нас. V.Робота в зошиті. 1.Каліграфічна хвилинка(Слайд9) Жучок пройшовся по базару, Купив чобіт червоних пару. Подумав, щось порахував І пару жовтих ще придбав, А потім ще й зелених пару. Летів, як світлофор, з базару! А загадка вам ось така: То скільки ж ніжок у жука? (Шість) - Давайте дамо характеристику числа 6. - Які двоцифрові числа можна утворити з цифрою 6? - А зараз пропишіть у зошиті один рядочок числа 6. - У другому рядочку запишіть утворене вами двоцифрове число.
  • 8. 2.Математичний диктант(Слайд10) Метод «Мозковий штурм» -Складаємо квітку з пелюсток - А зараз, ми з вами подолаємо ще одне завдання – це математичний диктант. Тож будьте уважними, записуйте в зошиті лише відповідь. 1) Йшли чотири їжаки, В кошиках несли по три буряки. Скільки всього буряків У чотирьох їжаків? 2) Троє бобрів попрали по 5 кожухів. Посушити поклали – сороки покрали Полічіть, скільки кожухів Украли у бобрів? 3) Дощ періщить третій день, Засмутився старий пень, Не полічить він гриби, Що ростуть немов з води. П’ять сімей по три грибочки: Браві дочки і синочки. Нумо, діти, поспішіть, Всі гриби ви полічіть. 4) Раз, два, три, чотири, п’ять – Крались кицьки полювать. По чотири мишки зловили, Всі їх разом полічили. Миші ледь не повтікали, Доки кицьки рахували. Кицькам, діти, поможіть, Мишенят ви полічіть.
  • 9. 5) 4 лисиці в’яжуть по 4 рукавиці. Будуть зручні і м’якенькі, І пухнасті, ще й тепленькі. Скільки рукавиць буде у лисиць? 6) Скатертину Галя вишивала І всю ніч вона не спала. На скатертині 9 кліток, В кожній клітці по 4 квітки. Порахуйте, діти, На скатертині квіти. 7) Квітки дівчинка збирала І в букетик їх складала. 6 букетів по 4 квітки, Скільки всього квітів, дітки? - Обміняйтесь із сусідом по парті зошитом і звірте з відповідями на екрані. 3. Стежина прикладів (Слайд 11) - Ідемо далі по лісовій стежині Розв’яжемо приклади і дізнаємося, які до нас прилетіли птахи. -94 +12 59 18 ШПАКИ КАЧКИ 12 15 15 36 24 20 16 30 35
  • 10. 4.Розв’язування віршованих задач (Слайд12) БЛІЦ-ТУРНІР. Що ж, я радий людині. Привіт! Я давно не стрічався з людьми. Не було тут нікого із 20 вже літ. В цьому царстві дрімоти і тьми. А людей я люблю, бо гіллястий свій рід я від них починаю, від них. Так давно це було, як відкривсь мені світ. Я вже й постаріти встиг. Та про себе я не турбуюсь, а от за дітей-жолудів – страшно. Злий чарівник пообіцяв зробити так, що з них нічого не виросте і вони ніколи не побачать сонечка. Допоможіть, діти, врятуйте жолудят. Посадіть їх у теплу мокру землю. Нехай з них виростуть могутні дубки, які нічого і нікого не боятимуться. – На дошці, діти, ви бачите дуб, а на ньому маленькі жолуді. Їх потрібно врятувати: прочитати та розв’язати записані на них задачі. Віршовані задачі. По дорозі їжак біг. Ніс 3 яблука на пиріг. 2 упало, покотилось. Скільки яблук залишилось? 20 ялинок у лісі росли. В школу одну ялинку взяли. Скільки ялинок лишилося там? Подумаєш, скажеш сам. Дятел 6 годин літав, Короїдів поїдав. Щогодини по двоє їв.
  • 11. Скільки знищив шкідників? – Молодці, отримайте справжні жолуді. Тепер залишилося посадити їх у теплу мокру землю і виростуть з них молоді дубочки. 5.Робота з геометричним матеріалом. (Слайд13 – Стежинка веде нас далі. Відгадайте загадку, діти, і ви здогадаєтеся, хто це заховався за дубом? Зимою в білому, як сніг. А літом в сірому гуляє. Зловить його ніхто не міг Тому, що ноги довгі має, Великі вуха, косий зір. Як називається цей звір? Заєць – Правильно, це зайчик. Він, мабуть, від вовка тікав. І так його злякався, що геть на себе не схожий. – Порахуйте: скільки і яких фігур тут сховалося? – Яких фігур найбільше? – Яких фігур найменше? – Зайчик дякує вам, діти, за те, що ви його впізнали. А ми вирушаємо далі. Здається, до нас хтось іде. Хто б це міг бути?
  • 12. (звучить пісенька Лисички) Я Лисичка, я Сестричка Не сиджу без діла: Каченяток пасла, полювать ходила. VI.Робота над задачею. (Слайд 14) – Діти, а ви не бачили моїх каченяток? – Ось вони. – Допоможіть мені їх порахувати, бо Злий чарівник так мене наполохав, що й рахувати розучилася. Торік у мене було 5 каченят, а цього року – у 3 рази більше. Скільки каченят у мене за два роки? у 3 рази більше – Що означає число 5? (було каченят у качки минулого року) – Що означає «у 3 рази більше»? (це стільки ж, як і минулого року, та ще у 3рази більше) – Яку дію доберемо, щоб дізнатися, скільки у качки каченят за два року? (дію додавання) – Запишіть розв’язання задачі у зошит. Задача 1) 5 * 3 = 15(к.)- цього року; 2) 5+15 = 20(к.) Відповідь: у мене за два роки 20 каченяти.
  • 13. Знову звучить пісенька Лисички. А тепер мені хутенько Треба відпочити, Свою хатку гарнесенько Треба прикрасити. – Давайте відпочинемо разом з веселими каченятами і Лисичкою. 6.Фізкультхвилинка. «Танок маленьких каченят». 7.Самостійна робота. Гра «Розфарбуємо квіти». (Слайд 15) Знову звучить пісенька Лисички А щоб краща, а щоб краща Була моя хатка, Треба піти на галявку – Квіточок нарвати. – Що ж це з нашими квіточками сталось? Вони усі білі, негарні. Діти, допоможіть. – Добре, Лисичко, але квіти не треба бездумно рвати – нищити. Давайте пограємо у гру і розфарбуємо квіти. На дошці ви бачите картку з числовим позначенням кольорів. 7 – жовтий 5 - фіолетовий – На кожній пелюсточці квітки розв’яжіть приклад. 0+7 5+2 3+4 7-2 1+4 9-4 10-3 8-1 8-3 10-5 4+3 6+1 9-2 5-0 4+1 3+2
  • 14. – Зафарбуйте квіти у відповідний колір. Виходить Весна і читає вірш: Всі ви добре працювали, На уроці не дрімали, Гарно руки піднімали Й знань багато упіймали! Тож прийміть оці весняні квіти, Бо ви у класі- працьовиті діти! – Зберіть квіти у один загальний букет: приклейте свою квіточку на загальний букет, що прикріплений на дошці. Ось з таким букетом ми повертаємось додому. VIІ. Підсумок уроку. Рефлексія – Сьогодні на нашому уроці ми допомогли лісовим мешканцям і перемогли Злого чарівника. Адже добро завжди перемагає зло. – Чи справдилися ваші очікування? – Завдання якого лісового мешканця вам сподобалось найбільше? – Хто на уроці працював найкраще? – Привітаємо цих учнів оплесками.