1. Урок інформатики 7 клас
Тема уроку: Формули та функції в електронних таблицях.
Мета:сформуватипредметнікомпетентності використання формулта функцій
в електронних таблицях, використання електронних таблиць під час вирішення
проблемних завдань, формування ключових компетентностей
Очікувані результати: учень/учениця
пояснює призначення електронних таблиць, зокрема як засобу
моделювання;
застосовує засоби опрацювання електронних таблиць для розв’язання
навчальних і життєвих задач;
аналізує умову задачі, виокремлює зв’язки між величинами, реалізує
математичні моделі засобами електронних таблиць;
використовує формули в електронних таблицях;
застосовує засоби автозаповнення й автозавершення для прискорення
введення даних;
розпізнає задачі, для яких доцільно використовуватиелектронні таблиці;
робить висновки на основі аналізу даних в електронних таблицях.
Тип уроку: розвитоккомпетентностей.
Обладнанняуроку: персональнийкомп’ютер, презентація вчителя, табличний
процесор Google Таблиці, інтерактивний плакат, роздатковий матеріал.
Компетенції учнів на уроці:
спілкування державною мовою
інноваційність
спілкування іноземними мовами
математична компетентність
інформаційно- цифрова компетентність
уміння вчитися впродовж життя
соціальна та громадянська компетентності
підприємливість і фінансова грамотність
Хід уроку
2. І. Організаційний етап
Учні готуються до роботи на уроці. Вчитель знайомить учнів з інтерактивною
картою уроку, розповідаєправила її використання (Картамістить 8 «локацій», кожна
з яких містить цікаві завдання, та правила їх виконання. «Локації» потрібно
проходити в порядку за яким вони пронумеровані. Карту можна переглядати як з
комп’ютера, так зі смартфону).
Урок можна почати зі слів відомого економіста Бодо Шефера, якого прозвали
«фінансовий Моцарт»:
«Фінансовеблагополуччя неможливебез фінансових обмежень і планування
своїх витрат. Фінансова свобода йде через фінансові обмеження».
Можна запропонувати учням здогадатися з чим буде пов’язана діяльність на
уроці.
Посилання на карту:
https://view.genial.ly/6066c2457e2ace0cd7da5c08/interactive-image-interactive-image
ІІ. Мотивацій навчальної діяльності
На даному етапі уроку працюємо з локацією «START», та локація №1
«Мозковий штурм».
3. Локація «START» містить короткий анімований відеоролик-презентацію, у
якому оголошується проблемне завдання уроку, та оголошення завдання уроку:
розробити щоденник фінансів.
Посилання на локацію «START»:
https://view.genial.ly/6065e1d2ccc9790cde59dfa0/presentation-basic-presentation
За допомогоючервоної кнопки з будиночком можна повернутися на головну
карту, та перейти до локації №1 «Мозковий штурм».
Локація №1 «Мозковий штурм» містить інтерактивну дошку Jamboard та три
слайди заготовки. По задумці, учні мають самостійно вписувати власні пропозиції на
слайди.
Проте зараз вони заповнені, а доступ лише для перегляду. Якщо ви хочете
використовувати дану розробку на уроці, то ви можете за зразком створити власну
копію дошки Jamboard, та використовувати окрему від головної карти, або за
допомогою онлайн-сервісу genial.ly створити власний проект за цим зразком.
4. Посилання на локацію 1 «Мозковий штурм»:
https://jamboard.google.com/d/1SwVRXzDgVbM2GURQEf-
NvLeQqmN0iCBg3GQwvf0-a_M/viewer
Мета «Мозковогоштурму» - учні мають дійти висновку, що зручним способом
введення щоденника фінансів є використання електронних таблиць.
ІІІ. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
Наступні локації передбачають виконання завдань за комп’ютером, тому на
локації 2 «Правила БЖД» є невелика вікторина Kahoot з правилами поведінки за ПК.
5. Посилання на локацію 2 «Правила БЖД»: https://kahoot.it/challenge/ea65c795-
e99c-4749-a68f-b3b46e205d68_1655213380997
ІV. Актуалізація опорних знань та вмінь
На даному етапі ми працюємо з локацією №3 «Сет «Пригадай»». Вона
складається з трьох вправ для повторення вивченого матеріалу:
інтерактивної вправи Learningapps, де потрібно підписати елементи
інтерфейсу додадку Google Таблиці;
хмари тегів, де потрібно знайти назви неіснуючих форматів даних, що
використовуються в електронних таблицях
тестування у програмі Kahoot по раніше вивченому матеріалу з теми;
посилання на таблицю, куди учні повинні вставити знімок екрану
виконаної інтерактивної вправи та пройденого тестування, та вписати знайдені зайві
слова у хмарі тегів.
На інтерактивному плакаті також є червона кнопка у правому верхньому куті
«Ознайомтесь із правилами виконання завдань».
6. Посилання на локацію №3 «Сет «Пригадай»»:
https://view.genial.ly/6066d1aaccc9790cde59eda0/interactive-image-interactive-image
V. Вправи для очей
Локація №4 – це посилання на відео з вправами для покращення зору.
VI. Формування вмінь та навичок
На даному етапі працюємо з локацією №5 «Практичне завдання». З головної
карти ми переходимо на другорядну карту, де є шість кнопок, які позначають шість
етапів виконання практичного завдання (розробка щоденника фінансів засобами
додатку Google Таблиці), та кнопка для повернення на головну карту.
Для даного етапу розроблено яккороткі текстові інструкції (1 етап, 5 етап), так
і анімації з фрагментами відео уроків (2-4 етапи).
По завершенню виконання практичного завдання, учнімають додатипосилання
для перегляду своєї роботи в таблицю результатів (5-6 етапи).
7. Посилання на локацію №5 «Практичне завдання»:
https://view.genial.ly/6066cf85d0751f7374585c71/interactive-image-interactive-image
VII. Рефлексія
На даному етапі використовуємо локацію №6 «Оцінюємо власну роботу на
уроці». Це Google Форма, виконуючи яку, учні оцінюють власну діяльність на уроці,
свій емоційний стан під час уроку, які завдання вдалося зробити, а в яких виникали
труднощі.
Посилання на локацію №6 «Оцінюємо власну роботу на уроці»:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfuS1nhdwP3_D2tlI-
CUqTG6Igy45x_cztFURomLeYkPcS1ew/viewform
VІІI. Домашнє завдання
Остання локація №7 «Домашнє завдання» містить текстову інструкцію щодо
виконання завдання. Домашнє завдання передбачає проектну дослідницьку
діяльність, дозволяє закріпити здобуті знання на уроці.
Посилання на локацію №7 «Домашнє завдання»:
https://drive.google.com/file/d/1d5H8G1yPZlF7I8Ah3SEO-7Z8dXJcWzB8/view
8. IХ Оцінювання роботи учнів
Оцінювання роботиучнів проводиться за результатами виконаних завдань, які
учні додали у таблицю результатів. Передбачається використання на даному уроці
формувального оцінювання.
Посилання на таблицю: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ak6oR_p-
pdMUYmD9eECSugUVa7A853eYrwiY86KS4U4/edit#gid=0