Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
конспект уроку з інформатики.doc
1. Конспект уроку з інформатики
«Робота із зображеннями, що містять дефекти, в
графічному пакеті Photoshop»
2. Тема уроку: «Робота із зображеннями, що містять дефекти, в графічному
пакеті Photoshop»
Мета уроку: узагальнення та систематизація знань, умінь і навичокроботиу
растровомуредакторіAdobePhotoShop для освоєння технології відновлення
зіпсованих зображень.
Завдання:
• освітні:
- З'ясування і поглиблення знань і вмінь учнів при роботів PhotoShop,
- Актуалізація (освоєння)умінь і навичок роботиз інструментами:
ласо, штамп, кадрування. Освоєння технології відновлення зображень
засобамиAdobe PhotoShop;
• розвиваючі:
- Розвитокнавичоксамостійної роботи, роботизаалгоритмом, під
керівництвом вчителя, адекватної самооцінки, вміння планувати свою
діяльність на уроці;
• виховні:
- Розвитокгармонійного сприйняття навколишнього світу, старанності,
відповідальності, активності під час освітнього процесу.
Тип уроку: комбінований урок-практикум.
Форма організаціїроботи на уроці: диференційоване навчання.
Учні повиннізнати основніпоняття:
• графічний редактор;
• інструменти редактора;
• шар.
Учні повиннівміти:
• працювати з файлами;
• виділяти, копіювати, вставляти і трансформуватифрагменти зображень;
• працювати з шарами.
Для проведенняуроку будуть потрібні:
• комп'ютернийклас (один комп'ютер на одного учня);
• редактор растровоїграфіки AdobePhotoShop;
• файли із зображеннями, що містять дефекти;
• дидактичні матеріали по числу учнів.
План уроку
• Організаційний момент і постановкамети уроку.
• Постановка та обговорення проблеми, пошук способуїї вирішення.
• Вибір форми роботи.
• Виконання завдання.
• Аналіз і рефлексія.
• Підведення підсумків уроку
3. Хід уроку
1. Організаційний моменті постановкамети уроку.
- Вітаю! Наше заняття буде присвячено роботів одномуз популярних
графічних редакторів AdobePhotoShop. Чи знаєте ви, що спочаткуцей
графічний пакет був розробленийспеціально для ретуші фотографій і
зображень?
Потрібно обговорити реальні ситуації, коли в житті може виникнути
необхідність відновлення зображень. Учні наводять приклади з власного
досвіду. У результаті приходимо до висновку, що практично будь-яка
людина може зіткнутися з такою проблемою і корисно освоїтидану
технологію.
Підвести підсумки обговоренняі оголосити:
- Мета нашого уроку - освоїтитехнологію відновлення зображень з
дефектами в AdobePhotoShop. Запишіть тему уроку в зошит.
2. Постановката обговорення проблеми, пошукспособуїї вирішення.
Учитель показує
- Приклад «зіпсованого»зображення і задає питання:
- Які дії потрібно виконати для відновлення цього зображення?
Учні називають:
• зібрати цілу картинку з фрагментів,
• видалити сторонніплями, повернути необхідні фрагменти,
• позбутися нерівних країв.
4. Учитель показуєвідновленезображення –
3. Вибірформи роботи.
Учитель:
- На сьогоднішньомузанятті у кожного з вас буде можливість самому
вибрати одну з трьохформ роботи:
• самостійно, користуючись коротким описом технології;
• самостійно, користуючись докладним описом технології;
• я показую дану технологію на конкретному прикладі, потім ви працюєте
самостійно, користуючись також детальним описом технології .
Учні визначають форму роботи, вчитель роздає дидактичніматеріали у
відповідності з обраноюформою.
Учитель:
- Фотографії знаходяться в папці «Зіпсовані зображення» наробочомустолі,
ви можете вибрати будь-яку.
5. 4. Виконаннязавдання.
Перша і друга група проходять за комп'ютериі починають працювати.
Третя група залишається за партами і вивчає технологію, яку демонструє
вчитель, потім також приступає до роботи. Учні, впоралися із завданням
раніше за інших, якщо дозволяє час, відновлюють наступне зображення.
Учитель пропонуєучням закінчити роботуза комп'ютерамиі повернутися за
парти.
5. Аналіз і рефлексія.
Учитель перевіряє роботипо відновленню зображень, робить зауваження,
пропонуєучням висловлювати думки, виставляє оцінки.
Учитель:
- Подумайте і скажіть, чи все вдалося на уроці, дайте відповіді на наступні
питання:
• Що вам вдалося зробитина уроці?
• Які вміння та навички були вам потрібні для роботи?
• Які у вас були труднощі при виконанні завдання?
• Як ви з ними впоралися?
• Чи досягли ви успіху під час уроку?
6. 7. Підведенняпідсумків уроку.
Учитель:
- Ви засвоїлиоснови технології відновлення зображень і можете
користуватися цими знаннями в реальному житті. Мені було приємно
попрацювати з вами. Спасибі. До побачення.
Перша група
Короткатехнологія відновлення зіпсованих зображень в Adobe PhotoShop 7
Файли для роботизнаходятьсяв папці «Зіпсовані зображення» на Робочому
столі.
Основні інструменти:
1. Полігональне Ласо.
2. Штамп (Клонування).
3. Кадрування (Обрізати).
Послідовність дій:
1. Збираємо з фрагментів зображення.
2. Видаляємо сторонніплями.
3. Позбавляємосявід нерівних країв.
4. Зберігаємо файл.
Друга й третя групи
Докладна технологія відновлення зіпсованих зображень в AdobePhotoShop 7
Основні інструменти:
1. Полігональне Ласо
2. Штамп (Клонування)
3. Кадрування (Обрізати)
Файли для роботизнаходятьсяв папці «Зіпсованізображення» на Робочому
столі
1. Збираємоз фрагментів зображення:
а. За допомогоюінструменту Полігональне ласо акуратно виділяємо
фрагмент зображення.
б. Правка - Копіювати, Правка - Вставити (фрагмент буде розміщений
на новомушарі).
с. Правка - Вільне перетворення, за допомогою миші розгортаємо і
клавіш управління курсором підганяємо (а якщо необхідно, то і
розтягуємо, повертаємо)фрагментдо основної частинималюнка, в
кінці перетворення натискаємо Enter.
d. Об'єднуємо всеотримані шари: Рівень - Злити видимі (Ctrl + Shift +
E).
!Зверніть увагу, коли використовуєтекомандуКопіювати з меню Правка,
повинен бути активним шар Фон (досить клацнути по ньомумишею).
7. 2. Видаляємосторонні плями:
а. Вибираємо інструмент Штамп (Клонування).
б. Утримуючи Alt, клацаємо по ділянці малюнка, який буде служити
зразком для штампів.
с. Утримуючи ліву кнопку миші, зафарбовуємо плями.
d. Точно також можна вчинити зі «швами», які виникли при
накладенні фрагментів (чим акуратніше ви зібрали фрагменти, тим
менше роботибуде на цьому етапі).
!Зверніть увагу, щоб домогтися більш реалістичного ефекту, можна
використовуватикисть з м'якими краямиі інструмент лінза.
3. Позбавляємося від нерівних країв:
а. За допомогоюінструменту Кадрування (Обрізати) виділяємо
потрібну частину зображення.
б. Натискаємо Enter.
4. Зберігаємо файл.