Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Дикі та свійські тварини. ІКТ
1. Урокз природознавствав 1класі з вкористанннямІКТ.
Тема: Дикі та свійські тварини
Мета: розширитиі уточнитиуявлення дітейпро різноманітність
тваринного світу, середовищеїхнього існування, зясувати правила
поведінкив природі, розвиватиспостережливість, уміння групувати
тваринза способом пересування , середовищем існування , виховувати
дбайливеставлення до тварин.
Обладнання: презентація, малюнкитварин.
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ . Актуалізація знань
Слайд 1-3
ІІІ. Проблемний вступ до уроку
1. Відгадування загадок
Першийя приніс весну, розбудив усевід сну, заспіваю під вікном,
людизвуть мене…. (шпаком)
Пазуристийвін, гривастий, як збирається напасти, рявкне- ох і
лютийрев, відгадали?Так, це…(лев)
Не олень віні не бик, в краяхтеплихжитизвик. Є на носі в нього
ріг. Хто це друзі? (носоріг)
Голоднареве,анагодована жує,дітям усім молоко дає. (корова)
- А чи здогадались , діти, кудими сьогодні помандруємо? (у
твариннийсвіт)
- До якої природиналежать тварини? (до живої природи)
- Де живуть тварини? (вдома, в лісі, у воді..)
ІV. Формування нових знань
1. Повідомлення темиуроку, завдань уроку, розповідь вчителя
- Тваринитак само як і людинароджуються, ростуть і
помирають.
У природі живебагато тварин, які самі добувають
їжу,влаштовуютьжитло,виводять потомство.Цечерви, ящірки,
змії, їх називають дикимитваринами.
2. З давніх – давен людипочалиполюватинатварин, апотім
навчилися приручатиїх. Тварини, яких людирозводять і
використовують у своєму господарстві, називають свійськими.
Слайд 4-7
Свійські тварини звиклидо людиниі до умов життя, які вона
створиладля них. Самі вони не можуть знайтив природіїжу і
житло. Тай людинанеможеобійтися без свійських тварин, бо
вони дають їйрізні продукти.Слайд 8- 14
А які саме?
2. Роботаза підручником
Хвилинка –цікавинка
Всі бабки повітряніхижаки. Вонихватають нальоту мух,
комарів, метеликів. Жовтімалімурахизнищують дужебагато
шкідливихкомах. Величезнаармія комах і гарна захисна сила
лісу, саду. Мурахтребаберегти, охоронятиі не розорювати
мурашники.
3. Гра « Дикі і свійські тварини»
Вчитель читає загадки, діти показують накартках, які
тварини. Дикі- зеленийколір, свійські – синій.
Золотіклубочкиобліпиликвочку ( курчата)
Червонясту шубу має, по деревахвсе стрибає, хоч сама мала
на зріст, та великийв неї хвіст, як намисто оченята. Хто це?
Можетевгадати? ( білка)
Хоч у нього шуба є, та як холод настає, він не їсть тоді, не п є,
а у лігво залягає ( ведмідь)
Прийшлавона із довгим віником на бесіду із півником,
схопилапівня на обід. Та й замеламітлою слід. ( лисиця)
В конурілежить, самане їсть.
Й іншим не дає. ( собака)
4. Роботаз підручником
Хто зображений на малюнках?
- Дайте клички тваринам.
- Слайд 14-16
- Які казки ви знаєтепро тварин?
Фізкультхвилинка (відео)
5. Яка це тварина?
3. V. Закріплення вміньі навичок
1. Читання вчителем казки
Корова, кінь,пес
Корова, кінь і пес засперечалися між собою , кого із них
господар більше любить.
- Звичайно мене, кажекінь, - я йому плугай борону тягаю, дроваз
лісу вожу, він сам на мені в місто їздить. Пропав бивін без мене.
- - Ні, господар більше мене любить, -каже корова,-я всей його
сімейство молоком напуваю.
- Ні, господар більшемене любить, - гарчить пес, - я йому хату
стережу.
- Хто з цих тваринправийі чому?
- Яких ще свійських тваринви знаєте?
- Яку користь вони приносять людям?
2. Роботав зошитіз друкованою основою
- Назвіть цих істот одним словом ( тварини)
- Поєднайтестрілкою тварину іте, що вона дає людині.
3. Роботаз прислів’ями
- Як ви їх розумієте?
- У корови молоко на язиці.
- Де багато пташок, там нема комашок
- І риба б співала , колиб голос мала.
4. Гра «Цікавинка»
Діти, а ви знаєте, хто як спить?
- Як спить зайчик?( лежачи)
- Як спить курка? ( сидячи)
- Як спить чапля? (стоячи)
- А як спить кажан? ( Висячи, донизу головою)
VI. Підсумок уроку