1. Оқу ісінің меңгерушісі:
Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді жұмыс жоспары
Сабақтың тақырыбы: Райымбектің автобусы
Күні: 17 Қаңтар
СЫНЫП: 6 «Б»
Оқу мақсаттары Оқушылар өздері туралы әңгімелей алады, берілген мәтіннен, керекті күрделі сөздердітеріп
жаза біледі. Топтықжұмыс арқылы ынтымақтастықпен оқуға, бірлесіп жұмыс жасауға
дағдыланады.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар айта алады:
Өздері туралы мәлімет жаза алады.. Ашық сұрақтарға жауап береді.
Көпшілігі орындай алады:
Берілген сөйлемдерге сұрақтар құрастыра алады.
Кейбір оқушылар орындай алады:
Берілген мәтіннен күрделі сөздерді теріп жаза алады. Әңгімеге жоспар құрып , сол бойынша
әңгімелейді, сыни тұрғыда ойлап өздерінің ойларын ортаға салады.
Жоспар
Жоспарланған уақыт
есебі
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды
өзіңіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)
Ресурстар
Кеспе қағаздары, бейнежазба,
үлестірмелер,постер
2. Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Басы Шаттық шеңберін орнату, Берілген модульмен
байланыстыру мақсатында «Автобус», «Метро»,
«Автокөлік» деген топтарға бөлу.
Үй тапсырмасын сұраймын
Сөздікті жатқа айту, метроны сипаттап беру.
Топқа бөлінеді.
Үй тапсырмасынайтады.
Оқушылар жеке, топта талқылап,
постергежазып, қорғайды
Тыңдайды, түртіп алып отырады,
топта отырыпжауабын табады.
Жаттығу жасайды.
Ортасы Жаңа сабақ . Автобус тақырыбынаарналған сурет арқылы
ой қозғау.
Балалар, мына суреттен нені көрдіңдер?
Олай болса, балалар, бүгінгі сабақта нені және не туралы
әңгімелейтін боламыз?
Иә, дұрыс айтасыңдар, бүгінбіз автобус тақырыбы
төңірегінде жұмыс жасаймыз.
Автобусқа байланысты қандай ақыл кеңес берілді?
Кеспе қағазындағы сөйлемдердітолықтыру бойынша
өздерің туралы әңгімелеңдер.
«Әкедей болғанжүргізуші» мәтінімен танысады, Мәтін
бойынша деңгейлік тапсырмаларды орындайды.
1- Топ Мәтін бойынша сұрақтарғажауап береді
Сергіту сәті «Егін егу» Қол арқылы денені шынықтыру
2-Топ Сызбадағы көпнүктенің орнына әңгімеден
күрделі сөздердітеріп жазады.
3. 2- Топ әңгімеге жоспар құрыңдар, солбойынша
әңгімелеңдер.
Ортақ тапсырма Берілген сөйлемдергесұраққұрастыру
Жұптық жұмыс
Соңы Бейнежазба
«Қазақстандаавтобусты қалай жүргізеді?» деген
проблемалықсұраққа жауап береді.
Жүргізушінің қандай қателіктерін көріп тұрсыңдар?
Мұның арты неге әкеліп соқтыруы мүмкін?
Неше кейіпкерді көріп тұрсыңдар?
Екінші тұлға немен айналысты?
Сендер өмірде осындайжағдайдыңкуәгері болдыңдар ма?
Проблемалық сұрақтарға жауап
береді
Үй тапсырмасы: Мәтінді мазмұндау 105-106 бет Күнделікке түртіп алады.
Рефлексия «Мен үшін бүгінгі сабақ…»
Оқушыларға жеке парақша беріледі, олар үш бағыт бойынша өз
жұмысы бойынша қажет сөздің астын сызу керек.
Оқушының аты жөні:
Сабақ Мен сабақта Қорытынды
1. қызық 1. жұмыс
істедім
1. материалды түсіндім.
2. қызықсыз 2.демалдым 2. білетінімнен де көп
білдім.
3.енжарлық
басым
3.басқаларға
көмектестім.
3.түсінбедім
Кері байланыста кестедегі керекті
жауаптың астын сызады.
Бағалау Баспалдақ арқылы бағалау,
арнайы критерийлермен бағалау.
Стикер жабыстырады,бағалайды