1. Павлодар облысы, Екібастуз қаласы
«№11 жалпы орта білім беретін мектеп» КММ
Тақырыбы: Екі өрнектің квадраттарының
айырымының формуласы
Дайындаған: математика пәні мұғалімі
Жахай Самсия
2. Пәні: Алгебра 7 «Ә» сынып
Тақырыбы Екі өрнектің квадраттарының айырымының формуласы
Мақсаты Екі өрнектің квадраттарының айырымының формуласын пайдаланып, ол
формуланы өрнектерді ықшамдауда қолдана біледі,Көпмүшелерді
көбейткіштерге көрсетілген формулаларды кері тәртіпке қолданып,
қабілетің қалыптастырады өз мүмкіндігіне сенімді, үлкен жетістікке
ұмтылуға бейімделеді.
Жалпы мақсат Жазбаша ойларын білдіреді. Бағалау барысында топтарды қолдануды
дамытады
Күтілетіннәтиже Оқушылар өткен тақырыптары түсініп, екі өрнектің квадраттарының
айырымының формуласын қолдана алады.
7 модульдің қолданылуы АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және
оқуды бағалау”, “Сын тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару
және көшбасшылық”.
Қолданылатын әдіс-
тәсілдер
Миға шабуыл, « Тілші » әдісі, сәйкестіндіру тесті, сематикалық карта
Қолданылатын
ресурстар
Маркерлер, тақта, стикерлер, интербелсенді тақта
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аударамын. Керекті құрал жабдықтарын
әзірлетемін. Оқушыларды «Геометриялық фигуралар» арқылы топқа
бөлемін. Топ ережесін ескетүсіремін
Сабақ кезеңдері Тапсырма Мұғалімніңіс-әрекеті Оқушылардың
іс-әрекеті
Білу
(5 мин)
Қызығушылық
тарын ояту
Миға шабуыл
әдісі бойынша
сұрақ-жауап
Үйге берілген тапсырманы « Тілші» әдісімен
сұрақ жауап арқылы теориялық материалды
еске түсіру
Теориялық материалды қайталау
а) Өткен тақырыпты қайталау сұрақтары
1.Бірмүше дегеніміз не?
2. Ұқсас мүшелерге қандай анықтама
бересіндер?
3. Көпмүше дегеніміз не?
Өткен тақырыптар
бойына сұрақтарға
жауап береді,
топпен өз
білімдерін
көрсетеді
Түсіну
(7 мин)
Сәйкестендіру
тесті
«Қайталау –
білім анасы»
Әр тақырыптың мазмұнын ашу үшін топтарға
сәйкестендіру тестін ұйымдастырады
Әр топ мүшелері
орындайды,
жауаптарын
сыныпқа
хабарлайды.
Қалған топ
жауаптың
дұрыстығын
өздерінікімен
салыстыра отырып,
тексереді
Қолдану
(10 мин)
Оқулықпен
жұмыс
12мин
Алған білімдерін практикада пайдалануды
ұйымдастырады
Есеп шығару
№ 240 (4, 8)
№ 242 (2,3)
Берілген
тапсырманы
уақытылы орындау,
сұрақтарға нақты
жауап беру, тақтаға
шығып
3. № 251 (1,2) тапсырманы қорғау
Сергітусәті
(2 мин)
« Қамажай
биі» атты
жаттығу
Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау Интербелсенді
тақтадағы бейне
роликтегідей
жаттығулар
жасайды
Талдау
(8мин)
Топпен
жұмыс
1. Қара жәшік
Мына жәшіктің ішінде не жатқанын табу
керек. Бұл затқа үш анықтама беремін.
- сөздің өзгермейтін бөлігі;
- теңдеудегі орнына қойғанда оны тура
теңдікке айналдыратын сан;
- өсімдіктің негізгі органдарының бірі?
(түбір)
Сендер қандай өсімдіктің түбірі екенін
анықтау үшін теңдеуді шығарыңыздар 121-
х2= 0
(үй тапсырмасын беру)
Оқушылар қара
жәшік ішіндегі
затты табады.
Сыни тұрғыдан
ойланады.
Оқулықтағы
тапсырманы
орындайды
Жинақтау
5 мин Дұрыс жауап
пен есептің
берілгенін
сәйкестендіре
ді
Семантикалық карта толтырады
Семантикалық карта
р
/
с
а в a2 –
b2=63
,75
a2 –
b2=16
a2 –
b2
=77
a2 – b2=
9
8
15
1 5 3
2 8 0,5
3 9 2
4 4
3
1
Сыни тұрғыдан
ойлайды.
Шығармашылығы
дамиды
Бағалау
(3 мин)
Өзін-өзі
бағалау.
Бағалау
парақшалары
Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын
тарату
Өзін өзі топпн
бағалайды
Рефлексия
(2 мин)
Стикерлерді
толтыру.
« Екі жұлдыз,
бір тілек»
Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну Ұсынылған
стикерді толтыру