SlideShare a Scribd company logo
1 of 15
“№24 Колледж” МКҚК
Тақырыбы: Адам бойындағы қасиеттер
Орындаған: Т.Серикбаева
Таукент
А Ш Ы Қ С А Б А Қ
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыны ізденіске жетелеу, оқығанын талдап,
мәнін аша білуге үйрету, оқушының өзіндік пікірінің
қалыптасуына ықпал жасау, ой қорыта білуге, аз сөзбен
түйіндеуге дағдыландыру.
Дамытушылық: Оқушының жеке тұлға болып қалыптасуына
ықпал жасау, танымдық ойлау қабілеттерін дамыту.
Философиялық көзқарастарын қалыптастыруға баулу.
Тәрбиелік: Абай тағылымдарынан ғибрат алуға, адамдық
асыл қасиеттерге ұмтылуға, ізгілікке, имандылыққа тәрбиелеу.
Ұлы ойшылдың насихат сөздеріндегі
өмірлік тағылымдардың мағынасын ашып,
бүгінгі өмірге байланыстылығын жете түсіндіру. Адами
қасиеттерді бойына сіңіре білуге дағдыландыру.
Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгеру.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Сабақтың әдісі: Сұрақ – жауап, слайдтармен
жұмыс, басқа пәнннен алған білімін пайдалана
отырып, әңгімелеу.
Сабақтың көрнекілігі: видео үзінді, портреттер,
қанатты сөздер, сызба, кесте (слайд негізінде).
Пәнаралық байланыс: қазақ әдебиеті, тарих,
өмірмен байланыс
Сабақтың жоспары:
1)Ұйымдастыру
2) Мұғалімнің кіріспе сөзі.
3) Адамның пайда болуы туралы теориялар және
ғылыми фильмнен үзінді. Сұрақ – жауап.
4) Слайдтармен жұмыс: Абай тағылымы
5) «Баға беру» ойыны.
6) Бала сезіміне бақылау жасау.
7) Қорытынды.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
•Аудитория тазалығын, сабақтың жабдықталуын
қарау
•Топ түгелдігін тексеріп, журнал толтыру.
•Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Сабақтың қанатты сөзі:
Өзіңді-өзің бағалай біл !
Өз сеніміңе сенудің өзі күш береді.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау
Сан ғасырдан бері адам қайдан пайда
болды деген сұрақ қызықтырды. Бірақ оның
жауабы табылған жоқ. Әр ғылым саласы өз
болжамын ұсынуда. Бүгінгі күні ғылымда
бірнеше теориялар бар. Енді соны
қарастырайық: Студенттер төмендегі схеманы
пайдаланып, өз пікірлерін білдіреді.
Ғарыштану
Дарвиннің
эволюциясы
Дін
Еңбек
Адамның пайда болуы
туралы теориялар
Абай тағылымы Толық Адам Менің ойым
Нұрлы ақыл
Жылы жүрек
Елжанды,ұлт-
жанды,иманды,
әділетті,рухани бай
Жігерлі, әділетті,
батыл, табанды
күрескер
Ақылды,
білімді,өнерлі,
салауатты
Ыстық қайрат
Заман ортақ
Білімі мен білігін басында
еркі жоқ, суға
аққан
жұмсап заманды билеушілер
қаңбақтай беті ауған жаққа
кетушілер
заманды алға сүйреушілер заманды
артқа
сүйреушілер
ақыл – парасатқа жүгінушілер
Адам бойындағы қасиеттер
+ -
Адам бойындағы қасиеттер
+ -
Ізгілік күншілдік
мейірімділік қатігездік
сыпайылық дөрекілік
имандылық имансыздық
адамгершілік аманатқа қиянат
ар – ұят надандық
адалдық арсыздық
парасаттылық көрсе қызарлық
ізденімпаздық жалқаулық
талап, еңбек, терең ой, Өсек, өтірік, мақтаншақ,
қанағат рахым ойлап қой – Еріншек бекер мал шашпақ
бес асыл іс, көнсеңіз
бес нәрсеге асық бол,
адам болам десеңіз...
●
ІV Жаңа сабақты бекіту:
V Сабақты қорытындылау:
Сабағымызды қорытындылай келе, бүгін
біз адам бойындағы қасиеттер туралы жалпы
түсінік беруге тырыстық. Енді, мына кестені
дәптерімізге бір – екі сөйлеммен толтырайық.
Нені білдім? Нені түсіндім?
VІ Бағалау. Студенттердің сабаққа қатысымына
қарай бағалаймын.
VII Үйге тапсырма: Адам бойындағы қасиеттер

More Related Content

Viewers also liked

на конференцию итог
на конференцию  итогна конференцию  итог
на конференцию итог
oquzaman
 

Viewers also liked (20)

ашык сабак 7 кл
ашык сабак 7 клашык сабак 7 кл
ашык сабак 7 кл
 
на конференцию итог
на конференцию  итогна конференцию  итог
на конференцию итог
 
абдрахимова баян абамусилимовн1
абдрахимова баян абамусилимовн1абдрахимова баян абамусилимовн1
абдрахимова баян абамусилимовн1
 
нвп т рбие 1
нвп т  рбие 1нвп т  рбие 1
нвп т рбие 1
 
сила тока презентация
сила тока презентациясила тока презентация
сила тока презентация
 
открытый урок 7 класс
открытый урок 7 классоткрытый урок 7 класс
открытый урок 7 класс
 
транспорт
транспорттранспорт
транспорт
 
танкиева
танкиева танкиева
танкиева
 
открытый урок
открытый урокоткрытый урок
открытый урок
 
занятие по ритмике
занятие по ритмикезанятие по ритмике
занятие по ритмике
 
тест баланс (приложение 1)
тест баланс (приложение 1)тест баланс (приложение 1)
тест баланс (приложение 1)
 
тест счета (приложение 2)
тест счета (приложение 2)тест счета (приложение 2)
тест счета (приложение 2)
 
сенсорлық тәрбиенің мәні
сенсорлық  тәрбиенің  мәнісенсорлық  тәрбиенің  мәні
сенсорлық тәрбиенің мәні
 
урок бухучет
урок бухучетурок бухучет
урок бухучет
 
алғыс айту игілік сыйлау!
алғыс айту игілік сыйлау!алғыс айту игілік сыйлау!
алғыс айту игілік сыйлау!
 
Ezhik
EzhikEzhik
Ezhik
 
конспект жил был-ёж
конспект жил был-ёжконспект жил был-ёж
конспект жил был-ёж
 
жүзден жүйрік презентация 22.04.2014
жүзден жүйрік презентация  22.04.2014жүзден жүйрік презентация  22.04.2014
жүзден жүйрік презентация 22.04.2014
 
конспект занятия
конспект занятияконспект занятия
конспект занятия
 
открытый урок
открытый урокоткрытый урок
открытый урок
 

Similar to адам бойындаағы касиеттер

Дарынды балалармен жұмыс жоспары.docx
Дарынды балалармен жұмыс жоспары.docxДарынды балалармен жұмыс жоспары.docx
Дарынды балалармен жұмыс жоспары.docx
ssuser85477d
 

Similar to адам бойындаағы касиеттер (20)

Дарынды балалармен жұмыс жоспары.docx
Дарынды балалармен жұмыс жоспары.docxДарынды балалармен жұмыс жоспары.docx
Дарынды балалармен жұмыс жоспары.docx
 
пав
павпав
пав
 
баяндама
баяндамабаяндама
баяндама
 
абай қ қмж
абай қ қмжабай қ қмж
абай қ қмж
 
абаканова а.
абаканова а.абаканова а.
абаканова а.
 
Кім неден күшті?
Кім неден күшті?Кім неден күшті?
Кім неден күшті?
 
23erewrewrwsssssssssss
23erewrewrwsssssssssss23erewrewrwsssssssssss
23erewrewrwsssssssssss
 
жұмыс кушманова к.а №19 ом
жұмыс кушманова к.а №19 омжұмыс кушманова к.а №19 ом
жұмыс кушманова к.а №19 ом
 
Еңбекқор жәндіктер
Еңбекқор жәндіктерЕңбекқор жәндіктер
Еңбекқор жәндіктер
 
ча
чача
ча
 
Оқу мен тәрбие үрдісінде оқушы бойына ұлттық құндылықтар жүйесін қалыптастыру
Оқу мен тәрбие үрдісінде оқушы бойына ұлттық құндылықтар жүйесін қалыптастыруОқу мен тәрбие үрдісінде оқушы бойына ұлттық құндылықтар жүйесін қалыптастыру
Оқу мен тәрбие үрдісінде оқушы бойына ұлттық құндылықтар жүйесін қалыптастыру
 
оқушыларматематикадан дарындылығын қалыптастырудағы тиімді технологиялар»
оқушыларматематикадан дарындылығын қалыптастырудағы тиімді технологиялар»оқушыларматематикадан дарындылығын қалыптастырудағы тиімді технологиялар»
оқушыларматематикадан дарындылығын қалыптастырудағы тиімді технологиялар»
 
анарбай нургул
анарбай нургуланарбай нургул
анарбай нургул
 
доклад класс (автосохраненный)
доклад   класс (автосохраненный)доклад   класс (автосохраненный)
доклад класс (автосохраненный)
 
сын тұрғысынан-ойлауды-дамыту
сын тұрғысынан-ойлауды-дамытусын тұрғысынан-ойлауды-дамыту
сын тұрғысынан-ойлауды-дамыту
 
Ұлттық тәрбие.pptx
Ұлттық тәрбие.pptxҰлттық тәрбие.pptx
Ұлттық тәрбие.pptx
 
макенбаева н к слайд тәрбие деген тәңір бар
макенбаева н к  слайд тәрбие деген тәңір бармакенбаева н к  слайд тәрбие деген тәңір бар
макенбаева н к слайд тәрбие деген тәңір бар
 
2086ваывауа
2086ваывауа2086ваывауа
2086ваывауа
 
жатыс септык
жатыс септыкжатыс септык
жатыс септык
 
ойын арқылы оқыту.
ойын арқылы оқыту.ойын арқылы оқыту.
ойын арқылы оқыту.
 

More from Вспомогательный образовательный сайт

More from Вспомогательный образовательный сайт (20)

метод.в орлеу1
метод.в орлеу1метод.в орлеу1
метод.в орлеу1
 
открытый урок украинченко ю.с.
открытый урок украинченко ю.с.открытый урок украинченко ю.с.
открытый урок украинченко ю.с.
 
стасенко о.а.
стасенко о.а.стасенко о.а.
стасенко о.а.
 
откр.урок состав слова
откр.урок состав словаоткр.урок состав слова
откр.урок состав слова
 
менің педагогикалық жетістігім
менің педагогикалық жетістігімменің педагогикалық жетістігім
менің педагогикалық жетістігім
 
ашық сабақ т дыбысы
ашық сабақ т дыбысыашық сабақ т дыбысы
ашық сабақ т дыбысы
 
открытый урок по обучению грамоте
открытый урок по обучению грамотеоткрытый урок по обучению грамоте
открытый урок по обучению грамоте
 
2 мәуе презента бағдарла
2 мәуе презента бағдарла2 мәуе презента бағдарла
2 мәуе презента бағдарла
 
джунелбаева
джунелбаеваджунелбаева
джунелбаева
 
методическое пособие от филатовой а. н.
методическое пособие от филатовой а. н.методическое пособие от филатовой а. н.
методическое пособие от филатовой а. н.
 
пед.чтение ижанара
пед.чтение ижанарапед.чтение ижанара
пед.чтение ижанара
 
фото с урока
фото с урокафото с урока
фото с урока
 
урок кошанова г.б.
урок кошанова г.б.урок кошанова г.б.
урок кошанова г.б.
 
этноград работа
этноград   работаэтноград   работа
этноград работа
 
оразбай сабина 1г
оразбай сабина 1горазбай сабина 1г
оразбай сабина 1г
 
тельмарова айзере 1 в
тельмарова айзере 1 втельмарова айзере 1 в
тельмарова айзере 1 в
 
алиева жамиля 1в
алиева жамиля 1валиева жамиля 1в
алиева жамиля 1в
 
малдагар али 1 в
малдагар али 1 вмалдагар али 1 в
малдагар али 1 в
 
самопознание
самопознаниесамопознание
самопознание
 
джандаралова гк портфолиоPpt
джандаралова гк портфолиоPptджандаралова гк портфолиоPpt
джандаралова гк портфолиоPpt
 

адам бойындаағы касиеттер

  • 1. “№24 Колледж” МКҚК Тақырыбы: Адам бойындағы қасиеттер Орындаған: Т.Серикбаева Таукент А Ш Ы Қ С А Б А Қ
  • 2. Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыны ізденіске жетелеу, оқығанын талдап, мәнін аша білуге үйрету, оқушының өзіндік пікірінің қалыптасуына ықпал жасау, ой қорыта білуге, аз сөзбен түйіндеуге дағдыландыру. Дамытушылық: Оқушының жеке тұлға болып қалыптасуына ықпал жасау, танымдық ойлау қабілеттерін дамыту. Философиялық көзқарастарын қалыптастыруға баулу. Тәрбиелік: Абай тағылымдарынан ғибрат алуға, адамдық асыл қасиеттерге ұмтылуға, ізгілікке, имандылыққа тәрбиелеу. Ұлы ойшылдың насихат сөздеріндегі өмірлік тағылымдардың мағынасын ашып, бүгінгі өмірге байланыстылығын жете түсіндіру. Адами қасиеттерді бойына сіңіре білуге дағдыландыру.
  • 3. Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгеру. Сабақтың түрі: Аралас сабақ. Сабақтың әдісі: Сұрақ – жауап, слайдтармен жұмыс, басқа пәнннен алған білімін пайдалана отырып, әңгімелеу. Сабақтың көрнекілігі: видео үзінді, портреттер, қанатты сөздер, сызба, кесте (слайд негізінде). Пәнаралық байланыс: қазақ әдебиеті, тарих, өмірмен байланыс
  • 4. Сабақтың жоспары: 1)Ұйымдастыру 2) Мұғалімнің кіріспе сөзі. 3) Адамның пайда болуы туралы теориялар және ғылыми фильмнен үзінді. Сұрақ – жауап. 4) Слайдтармен жұмыс: Абай тағылымы 5) «Баға беру» ойыны. 6) Бала сезіміне бақылау жасау. 7) Қорытынды.
  • 5. Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі •Аудитория тазалығын, сабақтың жабдықталуын қарау •Топ түгелдігін тексеріп, журнал толтыру. •Оқушылардың назарын сабаққа аудару
  • 6. Сабақтың қанатты сөзі: Өзіңді-өзің бағалай біл ! Өз сеніміңе сенудің өзі күш береді.
  • 7. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау Сан ғасырдан бері адам қайдан пайда болды деген сұрақ қызықтырды. Бірақ оның жауабы табылған жоқ. Әр ғылым саласы өз болжамын ұсынуда. Бүгінгі күні ғылымда бірнеше теориялар бар. Енді соны қарастырайық: Студенттер төмендегі схеманы пайдаланып, өз пікірлерін білдіреді.
  • 9. Абай тағылымы Толық Адам Менің ойым Нұрлы ақыл Жылы жүрек Елжанды,ұлт- жанды,иманды, әділетті,рухани бай Жігерлі, әділетті, батыл, табанды күрескер Ақылды, білімді,өнерлі, салауатты Ыстық қайрат
  • 10. Заман ортақ Білімі мен білігін басында еркі жоқ, суға аққан жұмсап заманды билеушілер қаңбақтай беті ауған жаққа кетушілер заманды алға сүйреушілер заманды артқа сүйреушілер ақыл – парасатқа жүгінушілер
  • 12. Адам бойындағы қасиеттер + - Ізгілік күншілдік мейірімділік қатігездік сыпайылық дөрекілік имандылық имансыздық адамгершілік аманатқа қиянат ар – ұят надандық адалдық арсыздық парасаттылық көрсе қызарлық ізденімпаздық жалқаулық талап, еңбек, терең ой, Өсек, өтірік, мақтаншақ, қанағат рахым ойлап қой – Еріншек бекер мал шашпақ бес асыл іс, көнсеңіз бес нәрсеге асық бол, адам болам десеңіз...
  • 14. V Сабақты қорытындылау: Сабағымызды қорытындылай келе, бүгін біз адам бойындағы қасиеттер туралы жалпы түсінік беруге тырыстық. Енді, мына кестені дәптерімізге бір – екі сөйлеммен толтырайық. Нені білдім? Нені түсіндім?
  • 15. VІ Бағалау. Студенттердің сабаққа қатысымына қарай бағалаймын. VII Үйге тапсырма: Адам бойындағы қасиеттер