Мета:
навчальна: узагальнити та систематизувати знання гуртківців про птахів; продовжити формувати вміння узагальнювати, співставляти, аналізувати, робити висновки;
розвиваюча: розвивати творчу активність, пізнавальні інтереси, пам’ять, логічне мислення, інтуїцію, вміння спостерігати;
виховна: виховувати бережливе ставлення до птахів.
Тип заняття: узагальнення і систематизації знань.
Вид заняття: заняття-змагання (з використанням інтерактивних методик).
Обладнання: картки з номерами команд, конверти із завданнями, сигнальні картки.
Мета: розширити знання гуртківців про зимуючі птахи, дати уявлення про пристосування птахів взимку, навчити розпізнавати птахів за їх зовнішнім виглядом, розкрити необхідність оберігання птахів, привити любов до братів наших менших та розвинути бажання допомагати птахам взимку, дати уявлення, який корм давати зимуючим птахам, розвинути практичні навички щодо допомоги птахам, сприяти усвідомленню гуртківцями важливості птахів у ланцюгах живлення. Встановити наслідки загибелі птахів в холодну пору року для фауни та екології;
Опорно - рухова система хребетних тварин.labinskiir-33
Презентація до уроків зоології 7 клас з теми "Опорно - рухова система тварин" (нова програма) + практична робота "Порівняння будови скелетів хребетних тварин"
Мета: розширити знання гуртківців про зимуючі птахи, дати уявлення про пристосування птахів взимку, навчити розпізнавати птахів за їх зовнішнім виглядом, розкрити необхідність оберігання птахів, привити любов до братів наших менших та розвинути бажання допомагати птахам взимку, дати уявлення, який корм давати зимуючим птахам, розвинути практичні навички щодо допомоги птахам, сприяти усвідомленню гуртківцями важливості птахів у ланцюгах живлення. Встановити наслідки загибелі птахів в холодну пору року для фауни та екології;
Опорно - рухова система хребетних тварин.labinskiir-33
Презентація до уроків зоології 7 клас з теми "Опорно - рухова система тварин" (нова програма) + практична робота "Порівняння будови скелетів хребетних тварин"
Відділ медичних наук ВОУНБ ім. В. Отамановського пропонує інформаційне повідомлення «Перша допомога при мінно-вибухових травмах» до Всесвітнього дня надання першої медичної допомоги.
Презентація на тему: алкани, алкени, алкіни.
Для підготовки учнів до ЗНО. Dgkgsukhekuy uhsku uiwye kwu kwuy ukwyku yykwuy kuy khkusku kuw kut uk ywkuy ku ku yku ywyywkuyku uwyku uek uk wku uywluwu4y llw u. gjyg 23241 hhkgd ukruk utsek uks k usuf useyftuskfku uytessuk uste gyset seuk sf.
Тема: Загальна характеристика класу Птахи.
Мета:
навчальна: ознайомити гуртківців із загальною характеристикою птахів.
розвиваюча: розвивати творчу активність, пізнавальні інтереси, логічне мислення;
виховна: виховувати бережливе ставлення до птахів.
Тип заняття: засвоєння нових знань.
Вид заняття: заняття-обмін інформацією (з використанням інтерактивних методик).
Обладнання: малюнки із зображенням тварин, фотознімки тварин.
Відділ медичних наук ВОУНБ ім. В. Отамановського пропонує інформаційне повідомлення «Перша допомога при мінно-вибухових травмах» до Всесвітнього дня надання першої медичної допомоги.
Презентація на тему: алкани, алкени, алкіни.
Для підготовки учнів до ЗНО. Dgkgsukhekuy uhsku uiwye kwu kwuy ukwyku yykwuy kuy khkusku kuw kut uk ywkuy ku ku yku ywyywkuyku uwyku uek uk wku uywluwu4y llw u. gjyg 23241 hhkgd ukruk utsek uks k usuf useyftuskfku uytessuk uste gyset seuk sf.
Тема: Загальна характеристика класу Птахи.
Мета:
навчальна: ознайомити гуртківців із загальною характеристикою птахів.
розвиваюча: розвивати творчу активність, пізнавальні інтереси, логічне мислення;
виховна: виховувати бережливе ставлення до птахів.
Тип заняття: засвоєння нових знань.
Вид заняття: заняття-обмін інформацією (з використанням інтерактивних методик).
Обладнання: малюнки із зображенням тварин, фотознімки тварин.
Нсоздать сообщество рестораторов
и людей, которые живут темой современной гастрономии
тех, кто задает тренды
ресторанной индустрии
тех, кто определяет тенденции
украинской культуры вцелом
SMM для ресторанов, кафе, баров и ночных клубов. PromoRepublic
Содержание:
- какие цели и задачи SMM решает для ресторанов и кафе
- специфика создания контента для разных типов ресторанов/кафе
- MUST-HAVE тематики контента на примерах кейсов
- нейтрализация негатива клиентов и работа с лояльностью
- использование актуальных событий для создания ситуативного контента
- составление контент-плана с использованием «Календаря» на PromoRepublic
- создание эффективных продающих постов
- ньюансы бустинга постов на Фейсбуке
- оценка эффективности
Что получите на выходе:
- основы продвижения страницы в соц.сетях
- идеи тем для контента на примере кейсов
- пример контент-плана на месяц
- теорию нейтрализации негатива и увеличение лояльности
- научитесь создавать эффективные продающие посты
- узнаете как увеличить охват постов на Фейсбуке
Мета:
Навчальна: вдосконалювати навички плетіння, навчити плести сережки, Повторити з дітьми знайомі їм вузли, візерунки. Продовжувати вчити щільно та чітко затягувати вузли;
Розвиваюча: розвивати акуратність, наполегливість, свідоме дотримання правил безпечної роботи з інструментами та санітарно-гігієнічних вимог, посидючість, фантазію, творчість;
Виховна: виховувати в дітей повагу до своєї праці, формувати в учнів художній смак, та естетичний підхід до творчої парці, виховувати терплячість, охайність і старанність.
Мета: поглибити знання гуртківців про неповторність і красу довкілля та виховувати бережливе ставлення до природи.
Обладнання: картини явищ природи, квіти, повітряні кульки, декоровані дерева з картону та трава з паперу, комп’ютер, проектор, екран.
Контент в SMM (Контент для продвижения в социальных сетях)Olena Rodiontseva
Контент в SMM (Контент для продвижения в социальных сетях)
Что будет полезного:
1. Что такое качественный контент
2. Как составить контент-план
3. "Источники" контента
4. Актуальные примеры
5. Заготовки для ваших публикаций.
Елена Черненко (Project Manager Kiwi Agency).
Мета: продовжувати формувати науковий світогляд гуртківців, виховувати спостережливість при вивченні різноманітності зимуючих птахів, бережливе ставлення до збереження орнітофауни Карпат, сприяти формуванню в гуртківців зв’язку між теорією і практикою, сприяти розумінню важливості місця зимуючих птахів на нашій планеті.
Тема: розширити знання гуртківців про зимуючих птахів, дати уявлення про пристосування птахів взимку, навчити розпізнавати птахів за їх зовнішнім виглядом, прищепити любов до братів наших менших та розвинути бажання допомагати птахам взимку, дати уявлення, який корм давати зимуючим птахам, розвинути практичні навички щодо допомоги, сприяти розвитку в гуртківців уміння працювати з інструктивними картками, малюнками, книгою, сприяти усвідомленню гуртківцями важливості птахів у ланцюгах живлення. Встановити наслідки загибелі птахів в холодну пору року для фауни та екології.
Запропонований посібник містить прикладні задачі, згруповані по основних темах і призначений для використання вчителями при підготовці до уроків у 5 - 11 класах.
Під небом, синім і високим,
Стежина в'ється чарівна,
Через простори, через роки
Веде до істини вона.
Туди, де сонце світить ясно,
До мрій, натхнення, сподівань...
Велика праця і прекрасна —
Вести дітей в країну Знань
Передвиборча програма Майора Станіславаtetiana1958
Передвиборча програма Майора Станіслава - кандидата на посаду голови Студентського самоврядування Факультету переробних і харчових виробництв Державного біотехнологічного університету (м. Харків)
Безбар’єрність в бібліотеці – суспільна нормаssuser15a891
Виступ директора Арцизької міської публічної бібліотеки Галини Стоматової 08.06.2024 р. під час засідання круглого столу «Безбар’єрне середовище в публічній бібліотеці: комфорт для кожного», який відбувся в місті Чорноморськ, в рамках ХХІV Інтелект-форуму «Українська книга на Одещині»
Нинішній етап розвитку економіки країни вимагає підвищеного попиту на сільськогосподарську продукцію, виробництво якої неможливе без розвинутого агропромислового комплексу. Тому вплив наукових розробок на сферу виробництва сільськогосподарської продукції набуває все більшої уваги, розцінюється як визначальний фактор інноваційного розвитку в розбудові продовольчого ринку України.
У сучасних умовах сільськогосподарського виробництва пріоритетним напрямком наукових досліджень є обґрунтування та удосконалення сучасних агротехнологій вирощування зернобобових культур на засадах енерго- і ресурсозбереження та екологічної безпечності. Зернобобові культури належать до цінних у продовольчому, кормовому та агроекологічному значенні рослин сільського господарства України.
За посівними площами та валовими зборами товарного насіння група зернобобових культур у світовому землеробстві займає друге місце після зернових. Така їхня позиція зумовлена тим, що вони є найдешевшим джерелом високоякісного білка для харчування людей і годівлі тварин та птиці. Крім цього, насіння бобових вирізняється позитивним впливом на здоров’я людей та тварин завдяки оптимально поєднаному в ньому амінокислотному складу, комплексу вітамінів, мінеральних елементів, інших біологічно активних сполук.
проєкту від Національної бібліотеки України для дітей «Подорож містами України», у якому ти відкриєш для себе найкращі краєзнавчі перлини Батьківщини. Дванадцята зупинка присвячена західному, колоритному, найменшому за розміром регіону України - Чернівецькій області, яку називають Буковиною.
Передвиборча програма Ковальової Катериниtetiana1958
Передвиборча програма Ковальової Катерини - кандидатки на посаду голови Студентського самоврядування Факультету переробних і харчових виробництв Державного біотехнологічного університету (м. Харків)
Батько, тато, татусь, татусенько… Він вимогливий і суворий, мудрий і сміливий, сильний і міцний. 16 червня в Україні відзначають День батька. Бути хорошим батьком – найвідповідальніша місія в житті кожного чоловіка. Навчити, розповісти, захистити, пояснити та зробити все це з любов’ю й терпінням – таке може тільки справжній тато.
Тато – це людина, поруч з якою не буває страшно, вона любить тебе понад усе. Тож привітайте своїх татусів зі святом та нагадуйте їм про свою любов не лише в цей день.
Віртуальна виставка «Батько – це сила і мудрість».
Конспект. Різноманітність птахів
1. ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСТЬ
ВІДДІЛ ОСВІТИ НАДВІРНЯНСЬКОЇ РАЙОННОЇ
ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
НАДВІРНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ
ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР
ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА
КОНСПЕКТ
заняття гуртка «Юні охоронці природи»
(біологічний брейн-ринг)
на тему:
«РІЗНОМАНІТНІСТЬ ПТАХІВ»
м. Надвірна
2015 р.
2. Тема: Різноманітність птахів.
Мета:
навчальна: узагальнити та систематизувати знання гуртківців про
птахів; продовжити формувати вміння узагальнювати, співставляти,
аналізувати, робити висновки;
розвиваюча: розвивати творчу активність, пізнавальні інтереси,
пам’ять, логічне мислення, інтуїцію, вміння спостерігати;
виховна: виховувати бережливе ставлення до птахів.
Тип заняття: узагальнення і систематизації знань.
Вид заняття: заняття-змагання (з використанням інтерактивних методик).
Обладнання: картки з номерами команд, конверти із завданнями,
сигнальні картки.
Хід заняття:
І. Організаційний момент.
«Пташине гніздо»
У грі беруть участь 3 команди, по 5 учасників у кожній. Кожна із команд
вибирає капітана. Вони підходять до ведучого і по черзі виймають із гнізда
картки-пташенята з номером, який буде відповідати послідовності відповіді
команд (додаток 1).
ІІ. Актуалізаціязнань отриманихраніше.
Експрес – опитування (метод «Мікрофон»)
Назвіть загальні ознаки класу Птахи:
- мають пір’яний покрив;
- передні кінцівки перетворилися на крила;
- розмножуються відкладаючи яйця;
- очі прикриті повіками;
- для них характерний кольоровий зір;
- тіло поділяється на голову, тулуб, кінцівки;
- шкіра суха, майже позбавлена залоз;
3. - скелет легкий (зумовлено наявністю порожнин у більшості кісток);
- мають кіль;
- характерне подвійне дихання;
- чотири пальці на нозі, три спрямовані вперед і один назад;
- кровоносна система – замкнута;
- має два кола кровообігу, артеріальна і венозна кров не змішується.
- теплокровні.
- дихальна система пристосована до польоту.
Конкурс 1. «Бліц-вікторина»
Кожна команда швидко відповідає на 10 питань, за кожну правильну
відповідь команда отримує по одному балу (відведений на проведення конкурс
час 6 хв – по 2 хв на кожну команду).
Команда № 1.
1. Які птахи прилітають до нас з півдня першими? (Граки)
2. Які наші птахи ночують у снігу? (Тетеруки)
3. Які птахи не сідають на землю (Стрижі. Вони сідають на стовбуридерев,
скелі, дахи будинків. Якби стриж сів на землю, то через довгі крила не зміг
би злетіти)
4. Який найменший птах живе та території України? (Волове око,
кропивник)
5. Які співочі птахи – хижаки? (Сорокопуд)
6. Пташенята якого птаха сичать як змії? (Крутоголовки)
7. В яких птахів самка більша і сильніша за самця? (У хижих)
8. Чи всі птахи виводять пташенят раз на літо? (Деякі птахи за літо
встигають вивести пташенят 2-3 рази. Це горобець хатній і польовий,
синиця велика, коноплянка, ластівка, шпак, жайворонок лісовий, вівсянка
та ін.)
9. Чиї пташенята не знають своєї матері? (Зозулі)
10. Який найменший птах у світі? (Колібрі)
4. Команда № 2.
1. Який птах може літати хвостом наперед? (Колібрі)
2. Який птах літає найшвидше? (Орел, швидкість польоту якого досягає
понад 200 км/год)
3. Який найбільший птах живе на території України? (Дрохва, вага якої
іноді досягає 16 кг)
4. Який птах видає звуки, подібні до гавкання собаки? (Самець білої
куріпки)
5. Який птах виводить пташенят узимку? (Шишкар)
6. Які птахи завдають шкоди бджільництву? (Бджолоїдкизвичайнаі зелена.
Один птах за добу може з’їсти до 200 бджіл)
7. Який птах найбільший у світі? (Африканський страус)
8. Чому птах, який попав у глибоку криницю, не може з неї вилетіти.
(Жодний птах не летить вгору по прямій або дуже похилій лінії
9. Який тропічний птах на час виведення пташенят замуровуєсвою самку в
дуплі? Чому? (Так роблять птах-носоріг. Він замуровує самку, щоб у
гніздо не залізла змія або хижий птах, і годує її через залишений отвір)
10. Чи дихає курча в яйці? (Курча в яйці дихає через пори шкарлупи).
Команда № 3.
1. Який птах на земній кулі вважається найбільш рідкісним? (Ківі з
Нової Зеландії)
2. Коли відлітають від нас останні чайки і качки? (Відлітають перед
замерзанням річок, озер, ставків)
3. Назви яких птахів пов’язані з кольором? (Блакитна сорока,
рожевий шпак, зелений дятел, біла куріпка та ін.)
4. Який північний птах живе в нас тільки взимку? (Взимку до нас
прилітає піночка)
5. Чим характерна будова кісток птахів? (Вони заповнені повітрям)
6. Які птахи завдають великої шкоди мисливському господарству?
(Сіра ворона, яструб малий, лунь болотяний)
5. 7. Чому весною шпаки і галки сідають на коней, корів, овець? (Птахи
вискубують з тварин шерсть для гнізд, викльовують комах)
8. У якого птаха найдовший язик? (У дятла, до 15 см)
9. Який птах робить в гнізді підстилку із риб’ячих кісток?
(Зимородок)
10. Які птахи навіть у люті морози знищують комах-шкідників?
(Синиці, корольки, дятли).
Конкурс 2. «КОНКУРС КАПІТАНІВ»
За одну хвилину капітану команди потрібно дати найбільшу кількість
правильних відповідей.
Запитання для капітана першої команди:
1. Які птахи роблять гнізда з власної слини? (Серпокрильці)
2. Який співочий птах може пірнати на дно водойми й бігати по
ньому, шукаючи здобич? (Оляпка)
3. Який птах нашої країни найбільший? (Дрохва)
4. Як називаються пташенята, що вилуплюється з пухом на тілі,
відкритими очима і через деякий час можуть рухатися за
дорослими птахами? (Виводкові)
5. Які наші перелітні птахи прилітають пізніше за всіх, а відлітають
раніше за всіх? (Ластівки)
6. Яких денних хижих птахів ви знаєте? (Орел, беркут, яструб)
7. Хто з птахів неперевершений співак? (Соловей).
8. Яка температура тіла птаха? (+ 42 ºС)
9. Який птах називається прізвищем великого письменника? (Гоголь)
10. Птах зі строкатим забарвленням, який має чубчик на голові,
дзьоб – шилоподібний. Птах неохайний, але красивий.(Одуд)
Запитання для капітана другої команди:
1. Які кури не насиджують яйця? (Смітні кури)
2. Скільки камер має серце птаха? (Чотири)
6. 3. Як птахи орієнтуються під час перельотів ? (За сонцем, зоряним небом,
обрисами берегової лінії, магнітними лініями Землі.)
4. Чиє яйце найлегше? (Колібрі – 2 мг).
5. Який птах є символом мудрості? (Сова).
6. Що міститься в середині пташиних кісток? (Повітря)
7. Які птахи взимку під час великих морозів зариваються в глибокий сніг?
(Тетеруки, куріпки, рябчики)
8. Які ви знаєте види ластівок? (Сільська, міська, берегова).
9. Яких птахів використовують для полювання? (Орлів)
10. Чи є пташине молоко і у яких птахів? (У пінгвінів)
Запитання для капітана третьої команди:
1. Стрій, яким летять журавлі? (Ключ)
2. Чи розводять страусів в Україні? (Так)
3. Як називається частина тіла птаха між головою і тулубом? (Шия)
4. Які пташині таємниці відкриває пізня осінь? (Пташині гнізда)
5. Пух якого птаха цінується найдорожче? (Гаги)
6. Які птахи не вміють літати? (Пінгвіни, страуси)
7. Який птах є символом щастя? (Лелека).
8. Якого птаха називають лісником, що розповсюджує дерева та кущі?
(Сойку)
9. Який птах видає звуки, схожі на мекання ягняти? (Бекас)
10.Чи всі птахи виводять пташенят один раз на літо? (Зяблики – 2 рази,
горобці– 3.)
Конкурс 3. «ВІРИШ – НЕ ВІРИШ»
Командам зачитуються факти із життя птахів, а вони дають відповідь на
запитання, що вимагають відповіді «так» чи «ні» (сигнальними картками –
метод «світлофор» (додаток 2).
7. Команда № 1
1. Перша весняний птах шпак. (Ні. Грак)
2. Шишкарі виводять пташенят влітку. (Ні)
3. На Півдні Америки живе птах-реготун. Він видає звуки, схожі на
регіт людини. (Ні. Немає такого птаха)
Команда № 2
1. Пташка оляпка може бігати в пошуках їжі по дну річки. (Так)
2. Навесні пінгвіни можуть злітати на висоту до двох метрів. (Ні. Вони не
літають)
3. Оперення птахів, які живуть в клітках, стає яскравіше. (Ні. Навпаки).
Команда № 3
1. Після купання шпаки витирають пір'я. (Так)
2. Стрижі сплять на льоту. (Так)
3. Під час залицяння пелікани пригощають один одного рибою. (Ні).
Фізкультхвилинка
Кожен ранок на галяві
Пташки роблять різні вправи:
Ось стрибають на морозі
Горобчики по дорозі.
Ми їх будемо рахувати:
1, 2, 3, 4, 5.
І синички прилітають,
Головою повертають.
Вліво, вправо, цвінь – цвірінь,
Ти журбу свою покинь.
Завітали снігурі,
Посідали у дворі,
Люблять зернятка клювати,
1, 2, 3, 4, 5.
Стали лапки зігрівати,
8. Їх по черзі зігрівати.
1, 2, 3, 4, 5.
Вище треба піднімати.
А ворона – сорока летіла, летіла,
На дерево сіла.
По сторонах головою покрутила
І далі полетіла.
Конкурс 4. «ВІДГАДАЙ, ХТО Я?»
Представники 3-ох команд почергово виходять на сцену і розповідають
про птахів. Команди-суперники повинні відгадати їх.
Команда № 1
1. Я перший провісник весни. Пір'я в мене чорне з білими краплинками.
Поїдаю різних шкідників. Люди готуються до мого прильоту. (Шпак)
2. Мене теж всі мабуть, добре знають. Я маю чорну шапочку, сизувату
спинку, червону грудку. Прилітаю взимку з півночі. (Снігур)
3. Я живу в соснових, ялинкових лісах. Живлюся насінням хвойних і маю
спеціально пристосований до цього ніс. Взимку виводжу пташенят.
(шишкар)
Команда № 2
1. Мене називають лікарем лісу. Хто я? (Дятел).
2. Сіренький метушливий, з попелястою голівкою, яскраво-коричневою
спинкою з чорною краваткою на горлі та на грудях. (Горобець)
3. Голова, шия, воло і верхня частина грудей чорні з металевим
зеленуватим відблиском, довгий, чорний, блискучий хвіст. (Сорока)
Команда № 3
1. Пір'я сіро-блакитного кольору із смугастим малюнком та чорними
плямами. (Зозуля)
9. 2. Пір'я м’яке сірого, бурого і чорного відтінків з плямистим чи смугастим
малюнком. Великі жовті нерухомі очі. Короткий, гачкуватий дзьоб. Лапки
оперені аж до пальців. Кігті дуже загнуті і гострі. (Сова)
3. Голова, горло, передня частина грудей, крила і хвіст чорні. Спина і нижня
частина тіла – сіра з білим. (Ґава)
Конкурс 5. «Знавці народної мудрості»
У 3-тьох конвертах прислів’я, написані на картках. На картці написана
половина прислів’я. Треба дописати його продовження. Яка команда першою
допише прислів’я – та і перемогла.
Команда № 1
- Слово не горобець, …(вилетить не спіймаєш)
- Старого горобця…(на полові не обдуриш)
- Де лелека водиться…(там щастя вродиться)
Команда № 2
- Пташка красна пір’ями , …(а людина знаннями)
- Сорока… (на хвості принесла)
- Птаха пізнають у польоті, ..(а людину у роботі)
Команда № 3
- Краще синиця у руках, ..(ніж журавель у небі)
- Ластівка день починає, ..(а соловей – кінчає)
- Гусак свині ..(не товариш).
Конкурс 6. «ПТАШИНИЙ БАРОМЕТР»
Кожна з команда озвучує по 5 народних прикмет, пов’язаних з птахами.
Команда № 1
1. Якщо граки на Герасима (17 березня) прямо на гнізда летять –
дружня весна.
2. Як бузок запахне скрізь – прилетить зозуля в ліс.
10. 3. Ластівка прилетіла – незабаром грім загримить.
4. Зяблик рюмить – на дощ.
5. Горобці перелітають зграйками з місця на місце – перед сильним
вітром.
Команда № 2
1. Зозуля стала кувати – морозу більше не бувати.
2. Кімнатні птахи мовчать перед заметіллю.
3. Голуби гуркочуть – тепло віщують.
4. Птахи в’ють гнізда на сонячному боці дерев – на холодне літо.
5. Де чайки, там і риба.
Команда № 3
1. Гуси полощуться – на тепло.
2. Качка б’є крилами і чиститься – на дощ.
3. Курка на одній нозі стоїть – на холоднечу.
4. Ластівки літають низько – на дощ.
5. Снігурі під вікном цвірінькають – на відлигу.
За правильну відповідь гуртківці отримують емблему пташеня.
Переможцем стає той, в кого більша пташина родина.
Підсумок заняття. Нагородження переможців.