Тема. Закріплення таблиць додавання та віднімання в межах 10.
Усна і письмова нумерація чисел другого десятка
Мета: вдосконалювати вміння учнів додавати і віднімати в межах 10;
закріплювати навички порівняння чисел та величин; складати та розв’язувати
прості задачі на додавання, віднімання, порівняння;
розвивати обчислювальні навички,уміння вимірювати та креслити відрізки;
розвивати уміння працювати в групах та в парах; виховувати колективізм,
бажання прийти на допомогу.
Хід уроку
I. Організаціякласу
Дзвониквсім нам дав наказ:
— До роботи, швидше в клас!
Біля парти станем чемно,
Хай мине час недаремно.
Будемо уважні і старанні всі,
Сядемо тихенько на місця свої.
Девіз уроку:
Не просто слухати, а чути,
Не просто дивитися, а бачити,
Не просто відповідати, а міркувати,
Дружно й плідно працювати.
— У мене зараз дуже хороший настрій, ось такий:
— А у вас? Намалюйте олівчиками свій настрій.
(Учні «малюють» настрій. Опитування.)
— Бажаю вам, щоб хороший настрій не змінився до кінця уроку. А чого ви
очікуєте від нашого уроку? (Учні відповідають.)
— Я впевнена, що у нас усе вийде. І усі ваші сподівання збудуться...
II. Мотиваціянавчальноїдіяльності
1. Вступне слово вчителя
— Діти, ви любите подорожувати?На сьогоднішньомууроціми вирушимо в
подорож.Для того, щоб не заблукати в країніМатематики я підготувала карту
нашого маршруту, що допоможенам правильно відшукати шлях.
Цю країну, любі діти,
Нам на карті не зустріти,
Про країну мова йдеться,
Що Математикою зветься.
То ж, у подорожрушаємо,
Пригадаєм все, що знаємо,
Щоб завжди в Країні знань
Досягалими бажань.
Тодіуспіхи відмінні
Всіх чекають неодмінно.
III. Контроль, корекціяза закріпленнязнань
Зупинка «Річка – каліграфічка»
- Кожна людина починає свій новий день із чистої водички. Іми почнемо
роботув зошитах із річечки чистоти — з хвилинки каліграфії. Гарно і охайно у
зошитах напишемо один рядокзнайомої нам цифри. А що це за цифра,
відгадайте.
До цифри цієї ти уже звик,
Вона дуже схожа на сніговик.
Лиш тільки зима змінить осінь,
Напишемо цифру цю — .... (вісім).
(Учні записують цифру у зошити )
Зупинка «Ліс Логіки»
1) Поблизу Лісу Логіки є притулилися хатинки . Жителі країни
«Математика» заблукали. Давайте допоможемо повернутися їм назад до своїх
домівок. (будиночкизі складом чисел)
Зупинка «РоздоріжжяРозумників»
Далі дорогузможемо подолати, якщо виконаємо нелегке завдання, знайдемо
загублені числа.
1. Триовечки біля гречки,
На лужку ще три овечки,
Полічи овечокцих.
Скільки разом їх усіх
2.П’ять метеликів літають,
І на квіточки сідають,
Прилетів ось ще один
Сів на квіточку і він,
Полічи швидше всіх
Цих метеликів прудких.
3. По дорозіїжак біг,
Ніс сім яблук на пиріг,
Одне впало покотилось
Скільки яблук залишилось?
Зупинка «Озеро Помилок»
1+5 =7 3+4 =6 1+4 =10 5+5 =5
2+7 =8 4+4 =9 2+1 =4 3+1 =3
Зупинка «Фізкультхвилинка»
Гарно ви рахуєте,
Гарно ви міркуєте,
Уважно слухаєте всі,
Бо знання потрібні всім.
Ви дуже гарно потрудились,
Тому трохистомились.
Тепер настав час відпочинку—
Давайте зробимо фізкультхвилинку.
Руки в боки, руки вниз,
Раз-два-три, не помились
У долоні, хлоп-хлоп,
1 ногами топ-топ.
Мов годинник зробим так:
Тік-так, тік-так.
Тихо сіли на стільці.
Я скажу вам: «Молодці!».
Зупинка «Місто Числоград»
На нашому шляху з’явилосьнезвичайнемісто Числоград. Якви думаєте, хто
живе у цьомумістечку? Так, тут живуть числа. Деякі з них виглядають на нас,
туристів з вікон, а деяких – нема вдома. Як ви думаєте, кого з жителів цього
будинку немає вдома?
Зупинка «Геометрична»
Ось на дорозінам трапилась дивна хатинка. Назвіть зі скількох геометричних
фігур вона складається? Діти називають геометричніфігури, з яких утворений
будиночок, і показують на математичному віялі, скільки у ньому окремо
трикутників, квадратів, прямокутників.
Зупинка Художня
Ось і прийшли ми до замку Королеви Математики. Королева – правителька
сувора. Свій скарб вона може віддати лише самим кмітливим та розумним, а
ключ від скриньки має один казковийгерой. Впізнаєте його, коли послідовно
з’єднаєте всічисла.
IV. Підсумок уроку
Зупинка «Скарб»
Ключ:1- У , 2- Ч , 3-И, 4- Т, 5- Р, 6- О, 7- З, 8-М. 9- П.
1+4 = □
8-2 = □
10-3 = □
0+1= □
5+3= □
(РОЗУМ)
1. Підбиття підсумків подорожі
— Ось і завершилась наша подорож.
– До якої країними з вами потрапили?
– Що ми робилидля того, щоб туди потрапити?
- Давайте висловимо свої враження про нашу мандрівку.
- Що вам сподобалось?Чи було цікаво?
- Які виникали труднощі? Комуми вчилися сьогоднідопомагати?
2. Рефлексія
- Покажіть за допомогою смайлика, з яким настроєм ви повернулися додому.
Чому?

урок подорож з математики 1 клас

  • 1.
    Тема. Закріплення таблицьдодавання та віднімання в межах 10. Усна і письмова нумерація чисел другого десятка Мета: вдосконалювати вміння учнів додавати і віднімати в межах 10; закріплювати навички порівняння чисел та величин; складати та розв’язувати прості задачі на додавання, віднімання, порівняння; розвивати обчислювальні навички,уміння вимірювати та креслити відрізки; розвивати уміння працювати в групах та в парах; виховувати колективізм, бажання прийти на допомогу. Хід уроку I. Організаціякласу Дзвониквсім нам дав наказ: — До роботи, швидше в клас! Біля парти станем чемно, Хай мине час недаремно. Будемо уважні і старанні всі, Сядемо тихенько на місця свої. Девіз уроку: Не просто слухати, а чути, Не просто дивитися, а бачити, Не просто відповідати, а міркувати, Дружно й плідно працювати. — У мене зараз дуже хороший настрій, ось такий: — А у вас? Намалюйте олівчиками свій настрій. (Учні «малюють» настрій. Опитування.) — Бажаю вам, щоб хороший настрій не змінився до кінця уроку. А чого ви очікуєте від нашого уроку? (Учні відповідають.) — Я впевнена, що у нас усе вийде. І усі ваші сподівання збудуться... II. Мотиваціянавчальноїдіяльності 1. Вступне слово вчителя
  • 2.
    — Діти, вилюбите подорожувати?На сьогоднішньомууроціми вирушимо в подорож.Для того, щоб не заблукати в країніМатематики я підготувала карту нашого маршруту, що допоможенам правильно відшукати шлях. Цю країну, любі діти, Нам на карті не зустріти, Про країну мова йдеться, Що Математикою зветься. То ж, у подорожрушаємо, Пригадаєм все, що знаємо, Щоб завжди в Країні знань Досягалими бажань. Тодіуспіхи відмінні Всіх чекають неодмінно.
  • 3.
    III. Контроль, корекціязазакріпленнязнань Зупинка «Річка – каліграфічка» - Кожна людина починає свій новий день із чистої водички. Іми почнемо роботув зошитах із річечки чистоти — з хвилинки каліграфії. Гарно і охайно у зошитах напишемо один рядокзнайомої нам цифри. А що це за цифра, відгадайте. До цифри цієї ти уже звик, Вона дуже схожа на сніговик. Лиш тільки зима змінить осінь, Напишемо цифру цю — .... (вісім). (Учні записують цифру у зошити ) Зупинка «Ліс Логіки» 1) Поблизу Лісу Логіки є притулилися хатинки . Жителі країни «Математика» заблукали. Давайте допоможемо повернутися їм назад до своїх домівок. (будиночкизі складом чисел) Зупинка «РоздоріжжяРозумників» Далі дорогузможемо подолати, якщо виконаємо нелегке завдання, знайдемо загублені числа.
  • 4.
    1. Триовечки білягречки, На лужку ще три овечки, Полічи овечокцих. Скільки разом їх усіх 2.П’ять метеликів літають, І на квіточки сідають, Прилетів ось ще один Сів на квіточку і він, Полічи швидше всіх Цих метеликів прудких. 3. По дорозіїжак біг, Ніс сім яблук на пиріг, Одне впало покотилось Скільки яблук залишилось? Зупинка «Озеро Помилок» 1+5 =7 3+4 =6 1+4 =10 5+5 =5 2+7 =8 4+4 =9 2+1 =4 3+1 =3 Зупинка «Фізкультхвилинка» Гарно ви рахуєте, Гарно ви міркуєте, Уважно слухаєте всі, Бо знання потрібні всім. Ви дуже гарно потрудились, Тому трохистомились. Тепер настав час відпочинку— Давайте зробимо фізкультхвилинку. Руки в боки, руки вниз, Раз-два-три, не помились У долоні, хлоп-хлоп, 1 ногами топ-топ.
  • 5.
    Мов годинник зробимтак: Тік-так, тік-так. Тихо сіли на стільці. Я скажу вам: «Молодці!». Зупинка «Місто Числоград» На нашому шляху з’явилосьнезвичайнемісто Числоград. Якви думаєте, хто живе у цьомумістечку? Так, тут живуть числа. Деякі з них виглядають на нас, туристів з вікон, а деяких – нема вдома. Як ви думаєте, кого з жителів цього будинку немає вдома? Зупинка «Геометрична» Ось на дорозінам трапилась дивна хатинка. Назвіть зі скількох геометричних фігур вона складається? Діти називають геометричніфігури, з яких утворений будиночок, і показують на математичному віялі, скільки у ньому окремо трикутників, квадратів, прямокутників.
  • 6.
    Зупинка Художня Ось іприйшли ми до замку Королеви Математики. Королева – правителька сувора. Свій скарб вона може віддати лише самим кмітливим та розумним, а ключ від скриньки має один казковийгерой. Впізнаєте його, коли послідовно з’єднаєте всічисла.
  • 7.
  • 8.
    Ключ:1- У ,2- Ч , 3-И, 4- Т, 5- Р, 6- О, 7- З, 8-М. 9- П. 1+4 = □ 8-2 = □ 10-3 = □ 0+1= □ 5+3= □ (РОЗУМ) 1. Підбиття підсумків подорожі — Ось і завершилась наша подорож. – До якої країними з вами потрапили? – Що ми робилидля того, щоб туди потрапити? - Давайте висловимо свої враження про нашу мандрівку. - Що вам сподобалось?Чи було цікаво? - Які виникали труднощі? Комуми вчилися сьогоднідопомагати? 2. Рефлексія - Покажіть за допомогою смайлика, з яким настроєм ви повернулися додому. Чому?