Мета:
Навчальна: вдосконалювати навички плетіння, навчити плести сережки, Повторити з дітьми знайомі їм вузли, візерунки. Продовжувати вчити щільно та чітко затягувати вузли;
Розвиваюча: розвивати акуратність, наполегливість, свідоме дотримання правил безпечної роботи з інструментами та санітарно-гігієнічних вимог, посидючість, фантазію, творчість;
Виховна: виховувати в дітей повагу до своєї праці, формувати в учнів художній смак, та естетичний підхід до творчої парці, виховувати терплячість, охайність і старанність.
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Конспект заняття Виготовлення сережок в техніці макраме"
1. 1
Ланчинський Центр дитячої та юнацької творчості
Конспект
відкритого заняття гуртка
«Макраме»
Керівник гуртка:
Бабіїв Марина Михайлівна
2015
2. 2
Тема: «Виготовлення сережок в техніці макраме»
Мета:
Навчальна: вдосконалювати навички плетіння, навчити плести сережки, Повторити з
дітьми знайомі їм вузли, візерунки. Продовжувати вчити щільно та чітко затягувати
вузли;
Розвиваюча: розвивати акуратність, наполегливість, свідоме дотримання правил
безпечної роботи з інструментами та санітарно-гігієнічних вимог, посидючість, фантазію,
творчість;
Виховна: виховувати в дітей повагу до своєї праці, формувати в учнів художній смак, та
естетичний підхід до творчої парці, виховувати терплячість, охайність і старанність.
Обладнання: нитки, ножиці, бусини , станки для плетіння, булавки , зразки вузлів,
демонстраційний та роздатковий матеріал, мультимедійна дошка
Тип заняття: формування та вдосконалення вмінь i навичок
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційний момент
1.Привітання
Сядьте, діти, всі рівненько.
Усміхніться всі гарненько,
Настрій на заняття візьмемо,
Й працювати розпочнемо.
2.Молитва
Шановні діти, на сьогоднішньому занятті ми будемо працювати за таким планом.
Майстерно працювати і використовувати раніше отримані знання.
Активно співпрацювати,допомагати один одному.
Коректно ставитись один до одного.
Робити висновки.
Аналізувати свої помилки.
Міркувати, мріяти, мислити.
Енергійно заряджатись на цілий день.
За першими літерами пропоную скласти слово.
Отже на сьогоднішньому занятті ми будемо продовжувати займатись вузликовим
плетінням – макраме.
ІІ. Мотивація навчання
1.Історія виникнення макраме(розповідь дітей)
Технологія "Мозковий штурм"
Які вироби можна виготовити, використовуючи цю техніку?
Учнів передають аркуш паперу з даною діаграмою і записують у неї свої варіанти
3. 3
ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів
1.Розгадати кросворд "Макраме"
1 м
2 а
3 к
4 р
5 а
6 м
7 е
(Додаток 1)
1- (замочок)
2- (брида)
3- (піко)
4- (фріволіте)
5- (горошина)
4. 4
6- (шахматка)
7- (репсовий)
2.Презентація «Макраме-вузликове плетіння»(Додаток 2)
Перегляд презентації з коментуванням вчителя.
ІІІ. Пояснення нового матеріалу.
1.Розповідь керівника гуртка
Будь-яка сучасна модниця знає, що підкреслити свій стиль можна за рахунок різних
прикрас і аксесуарів. Але для того, щоб образ був дійсно витонченим і неповторним
прикраси повинні бути не просто красивими, а й оригінальними. А, як відомо, самі
ексклюзивні штучки робляться вручну. Саме тому безліч дівчат воліють робити прикраси
своїми руками. По-перше, це дозволяє заощадити гроші, а, по-друге, можна сміливо
заявити, що аксесуари власного виготовлення вже точно єдині і неповторні.
Однією з найдавніших, але, незважаючи на це, досі актуальною технікою створення
прикрас є макраме. Сьогодні ми з вами спробуємо зробити сережки з ниток для себе ,
або для своїх сестричок , мам і подруг.
2.Робота в зошиті
3. Які функції має виконувати ваш майбутній виріб? ( Метод «Прес»
Я вважаю…, Тому що…., Отже…..)
- бути… (оригінальним…)
- бути подарунком для ...(себе, мами, сестри, …)
- сережки мають бути… ( не дуже великі, середнього розміру, виготовлені
правильно….. )
- сережки мають бути… (красиві, практичні у використанні….)
ІV. Практична робота учнів.
Перш ніж починати роботу , давай з вами повторимо правила безпечної роботи під час
заняття
а) Повторення техніки безпеки
1. Ножиці передаємо кільцями вперед. (Так)
2. Роботу починаємо з дозволу керівника. (Так)
3. Зберігаємо ножиці і голки в кишені. (Ні)
4. Ріж ножицями на ходу. (Ні)
5. Передавай голку товаришеві тупим кінцем. (Так)
6. Бусини зберігати в коробочках. (Так)
7. Булавки тримай на безпечній відстані від товариша. (Так)
б) Поточний інструктаж.
На цьому занятті ми будемо плести сережки за допомогою репсованих вузли.
Ребристий або репсовий вузол – це один із основних вузлова у техніці макраме. Залежно
5. 5
від того, куди спрямовують нитку основи, на які плетуть вузли, цей вузол називається
горизонтальним, вертикальним або діагональним.
Розраховуючи довжину ниток основи, слід пам’ятати, що на них в’яжуть вертикальні
вузли робочими нитками. Тому довжина ниток основи повинна відповідати довжині
готового виробу помножити на 6.
Зберіть усі знання і сили,
Згадайте всі вузлики, що ви учили.
Свою роботу починайте ,
Гарненькі сережки виплітайте.
Тож для нашої роботи беремо 3 нитки довжиною 80 см . На нашу пінопластову основу
закріплюємо 2 булавками горизонтально . І на цю нитку основи закріплюємо ще 2 нитки
кріпленням «замочком»
Далі працюємо за інструкційною карткою. (Додаток3)
б).Індивідуальний інструктаж:
Під час заняття підходжу до кожного учня окремо і ще раз пояснюю незрозуміле.
в)Гра “ Речення по стрілках”
П К Р У Л Прикраси з макраме
Р А А П Я дуже популярні.
И М М О Р
К З Е П Н
Р И Д Е І
А С У Ж
У ЧАС РА ЗНО ВВІЙ В ДУ У наш час
макраме знову
ввійшло в моду.
НАШ МАК МЕ ВУ ШЛО МО
г) Відео фізкультхвилинка «Ялинка»
V. Підсумки заняття
1.Метод «Запитальний ряд»
- Чи справилися ви із завданням нашого заняття?
- Чи актуально виготовлення сережок ?
- Які труднощі виникли у вас під час виконання практичної роботи?
Учені висловлюють свою думку, після чого учитель робить висновок - узагальнення.
Учитель відзначає найкращі роботи; вказує на помилки які учні допустили під час
роботи, та шляхи їх виправлення.
6. 6
2.Рефлексія.
Оцініть свої враження від заняття, на яких ви навчилися плетіння сережок.
(Додаток 4)
мені сподобалось -
мені не сподобалось -
дізнався багато нового, але хочу ще -
3.Заключне слово керівника гуртка
Ви гарно попрацювали, отримали багато нових та корисних знань та вмінь.
Тепер ви в змозі виготовити цікаві речі, які можуть стати чудовим подарунком,
прикрасити вашу оселю, стати експонатом виставок. Дякую вам за увагу та співпрацю,
бажаю подальших творчих успіхів!
VІ. Домашнє завдання. Розробити власну схему однієї з прикрас .Підготувати матеріали
та інструменти.
Х. Прибирання робочих місць.
11. 11
Додаток 2
• Слово «макраме» походить від турецького
«макраме» - шарф з бахромою.
• Техніку макраме люди застосовували більше
4000 років тому при виготовленні одягу.
• У Стародавньому Єгипті плели рибальські
сітки і декоративні предмети побуту.
• У Стародавній Греції плетені вузли
використовували в медицині (при лікуванні
переломів), в іграх (при вирішенні
головоломок).
13. 13
• подушечка
• швейні
шпильки
• Ножиці
• Сантиметро
ва стрічка
• в'язальний
гачок
• різні кільця
• намистинки
• Інші
предмети для
прикраси
«Замочок на
лицьову
сторону»
«Замочок на
виворіт»
Щоб не
просвічувала
основа
14. 3
ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів
1.Розгадати кросворд "Макраме"
1 м
2 а
3 к
4 р
5 а
6 м
7 е
(Додаток 1)
1- (замочок)
2- (брида)
3- (піко)
4- (фріволіте)
5- (горошина)
15. 3
ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів
1.Розгадати кросворд "Макраме"
1 м
2 а
3 к
4 р
5 а
6 м
7 е
(Додаток 1)
1- (замочок)
2- (брида)
3- (піко)
4- (фріволіте)
5- (горошина)