1. Тема уроку: Усне додавання і віднімання в межах 1000. Вирази виду
340+260, 800-340. Віртуальна подорож Україною.
Мета уроку:
формування предметнихкомпетентностей:
-закріпити знання усних та письмовихприйомів додавання і віднімання
чисел у межах 1000;
-удосконалюватиобчислювальнінавички;
-вдосконалювативміння розв'язуватизадачіна 2-3 дії, які є комбінацією
вивчених видів простихзадач;
- розвиватикритичне мислення, вміння виділяти головне;
формування ключових компетентностей:
уміння вчитися:
розвивативміння організовуватисвоє робочемісце, планувати власні дії,
оцінювати своюроботута діяльність однокласників;
розвиватипізнавальний інтерес;
-комунікативної:
розвиватиматематичне мовлення, вміння доводитивласну думку, правильно
формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;
-соціальної:
розвивативміння продуктивно працювати в групах, виявляти ініціативу,
докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;
-інформаційної:
розширитизнання учнів про Україну
2. виховувати любов до рідного краю, країни
Тип уроку: інтегрований
Форма проведення:подорож Україною
Обладнання:блоки Дьєнеша, презентація, дидактичний матеріал,
Хід уроку
І. Вступна частина.
1. Організаціякласу.
Доброго ранку! Яскравогосвітла,
Побільше емоцій, усмішок, привітів,
Удачі побільше, побільше тепла!
Доброгоранку Україно моя!
2. Мотиваціянавчальноїдіяльності.
В.Сьогодніу нас незвичайний урок. Ми вирушимо в подорожкраїною. А
якою саме ви дізнаєтеся виконавши завдання. Вам необхідно розв’язативирази,
розміститиїх в порядкузростання та прочитатислово.
А 400+100 Р 800-400 У 200-100
Н 300+500 А 400+500
К 600-300 Ї 700-100
100 300 400 500 600 800 900
У К Р А Ї Н А
В. Сьогодніми будемо подорожувати Україною. Під час подорожізакріпимо
знання та вміння, які вже набули на попередніх уроках. А на чому ми можемо
подорожуватиУкраїною?
3. Д/г « Збери транспорт»
Діти отримують блоки Дьєнеша і за допомогою них кожен з вас складе свій
транспортна якомуми зможемо подорожувати, але будьте уважні , я називатиму
– описуватиму з якої фігури складатиметься та чи інша деталь транспорту.
В. Молодці ви добревпоралися із завданням. А зараз я пропоную вам
послухати легенду про Україну.
Легенда про Україну
Бог створив нашу землю і почав роздаватиїї різним народам. Наші предки
пізно спохватилися, і землі їм не дісталося. От вони прийшли до Бога, який у цей
час молився. Через деякий час Бог озирнувся і запитав їх:
- Чого ви прийшли до мене?
Дізнавшись, що вони залишилися без землі, він запропонував їм чорну
землю.
- Ні. Ми не будемо там жити. Там уже живуть німці, французи, італійці,
— сказали наші предки.
- Ну, тоді я дам вам землю, яку я залишив для раю. Там є все: річки,
озера, пустелі, ліси, гори. Але пам'ятайте: якщо будете берегти цю землю, то вона
буде ваша, а якщо ні — то ворога, — сказав Бог.
Пішли предки наші на ту землю й оселилися там. А країну свою назвали
Україною. І зараз ми живемо на тій самій райській землі.
ІІ. Основна частина
В. Отже розпочнемо нашу подорож.Нам надійшли «секретнідокументи».
Один із них маршрутний лист, який допоможенам з нашого села Харкове
відправитися до столиці нашої країни. А чи знаєте ви діти столицю нашої
України? (Звичайно ж Київ). Але перш ніж вирушити потрібно виконати
завдання. Провівши обчислення дізнаємося
Дії з іменованими числами.
Довжина одного вагона 80 дм – 20дм
Маса вагона 39 кг +71 кг
4. Порахуйте скільки вагонів і обчисліть яка довжина всьогопотяга.
В. Під час подорожі ми з вами навчимося додаватиі віднімати трицифрові
числа.
340+260=(300+200)+(40+60)=
34 дес +26 дес =50 дес +10 дес =
840-340=(800-300)-40=
80 дес – 34 дес = 50 дес – 4 дес =
В. Ви добресправилися із завдання, тому ми можемо вирушити в наступне
місто Хмельницький.. Чим славиться це місто? (Хмельницький відомийна всю
Україну та поза її межами як місто торгівлі, яке використало свою історію
торговельногоцентру, щоб стати головним місцем розташування виробництва
споживчихтоварів та гуртової і роздрібноїторгівлі. Саме тут розміщений одинз
найбільших оптово-роздрібнихринків країни.)
В цьому місті для вас також підготували завдання, коли виконаєте його,
зможете вирушати далі.
Математика здругом.
В. Молодці, ви отримали свої перші перепустки і продовжуємо наш шлях.
Наступна наша зупинка місто Черкаси. (Черкаси були осередком формування
Козаччини)У мешканців цього міста є для вас перешкода, спробуйтеїї
розв’язати, щоб вирушити далі.
5. Математика письмово.
В. Ви зновуотримуєте перепустку і продовжуємо подорож далі, але спочатку
трішки відпочинемо. Вийдіть із поїздаі потанцюємо.
Фізкультхвилинка
В.Всісідайте в потяга і вирушаємо до Запоріжжя. Діти, а чи знаєте ви чим
славиться це місто? ?(Запоріжжя- головнекозацьке місто України. Історією
запорізького козацтва, заповідником «Хортиця» А також Запоріжжя асоціюємо з
монументальним і високотехнологічним підприємством Мотор-Січ, де сьогодні
виробляють деталі, вузли і агрегати для сучасної авіації).Для продовження
мандрівки маємо пройти іспит, який підготувало для нас Запоріжжя.
Математика для себе.
6. В. Отже, ми вирушаємо далі на схід нашої неосяжної держави, аби
подарувати часточкутепла своїхсердець нашим воїнам-захисникам. Чим багатий
схід України? (У східному регіоні України знаходяться великі родовищакорисних
копалин, зокрема вугілля та газу. Їх добувають працьовиті, невтомні люди —
шахтарі та газовидо-бувальники.
Які події там зараз відбуваються?(Війна).
А як ви підтримуєте солдатів-захисників?(малюємо малюнки. Збираємо
продукти, теплі речі) .
Донецьк просить допомогиу виконанні такого завдання.
-Розв’яжіть задачу.
Збираючиподарунок для воїнів АТО, учні молодшихкласів зібрали 3
коробки печивапо 9 кг у кожній і 20 кг цукерок. Скільки всього солодощів
зібрали учні для захисників?
1. 9*3=27(кг) – печива;
2. 27+20=47(кг) – солодощів разом.
В. Прощаємося з містом Донецькі вирушаємо далі з вірою в те, що скоро там
настане мир, будуть відновлені міста і села. А донецькийкрай знову
процвітатиме.
В. ось ми і прибули до останьої нашої зупинки, щоб потрапити у Суми
послухайте невелику казку і виконайте останню перешкоду нашого маршруту.
«Казка про дівчинкуУкраїну».
Жила маленька дівчина, звали її Україна. У неї була дуже гарна хатка, біля
хатки росли високі стрункі берізки, які щоранку махали своїми вітами вітаючи
дівчинку. Навкруг дерев щоранку літали метелики, цвірінькали пташки, сонечко
7. мило посміхалося Україні. А ще біля будиночку росли найкрасивіші квіти, які
також щоранку кивали голівками вітаючи свою господиню.
Лісові тваринки любили заходити до дівчинки в гості, адже вона їх завжди
частувала чимось смачненьким: ведмедика – бочечкою меду, білочці давала
грибочки, зайчику морквину.
Окрім того, дівчинка була дуже працьовита, вона і по дому поралась, ще й
встигала вирощувати бурячки, капусту, картоплю, огірочки.
Та одного разу прийшла в її дім біда – поряд оселилося вороже плем’я
поганців. Вони були грубі, знахабнілі, ліниві. Спочатку вони забрали у дівчинки
весь врожай і бурячки і капусту і картоплю і огірочки, адже самі працювати не
вміли і не хотіли.
Коли прийшла осінь і навіть налетів перший сніг, поганці вирішили забрати у
України останнє її домівку.
Дівчинка дуже засумувала, гірко заплакала та заспівала сумну пісню. Спів її
вітри понесли лісами полями так що почули всі її звірі-друзі, пташки і метелики
та кинулись на допомогу.
Гуртом їм було не складно відігнати ворога, вони всі дружньо стали проти
ворога і прогнали його.
Дівчинка була дуже щаслива і вдячнадрузям за допомогу. Всідрузі обнялися
і зрозуміли – разом вони сила!!!
В. І в нашій країнітеж наступить Мир і все буде добре. І мешканці цього
міса пропонують вам розв'язатизадачута скласти до неї дві обернені.
Задача. Сашко виконав домашнє завдання з математики за 30 хвилин. 20
хвилин він розв'язував задачу, а решту часу — обчислював значення виразів.
Скільки хвилин витратив Сашко на обчислення значень виразів?
8. Зразокпершої оберненої задачі. Сашко 20 хвилин розв'язував задачу, а 10
хвилин обчислював значення виразів. Скільки хвилин витратив Сашко на
виконання домашнього завдання з математики?
Зразокдругої оберненоїзадачі. Сашко виконав домашнє завдання з
математики за 30 хвилин. 10 хвилин він обчислював значення виразів, а решту
часу розв'язував задачу. Скільки хвилин витратив Сашко на розв'язання задачі?
III. Підсумок уроку.
Ми додомувирушаємо,
Тож у потяг всісідаємо.
— А поки ми будемо в дорозі, пропоную погратив гру «Добавлянка».
Гра «Добавлянка»
Ось небо блакитне і сонцев зеніті!
Моя Україна — найкраща у ... (світі)!
Моя Україна — це ліс і озерця,
Безмежні степи і чарівні ... (джерельця).
Красивіпейзажі та горивисокі,
Маленькі струмочкиі ріки ... (глибокі).
Міста старовинніта замки прекрасні,
Великі будови і дуже ... (сучасні).
Сади чарівні, мальовничії села,
Моя Україна — це пісня ... (весела).
Її обереги — вербаі калина.
Найкраща у світі — моя ... (Україна)!
9. Наша подорож підійшла до завершення. Та не потрібно сумувати, адже ми
повертаємося до рідної школи, домівки. Де нас чекають вчителі, рідні які вчать
вас бути розумнимиі віддано любити Батьківщину.
- Чи сподобалася вам подорож?
- Скільки міст ми відвідали?
- Які з них ви запам’ятали?
Завершити нашу подорож хочусловами:«Любіть Україну, бережіть
Україну!Слава Україні!» (Героям Слава)