оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
324,23.docx
1. Година активного спілкування «Рідна Україна в серці назавжди!»
Мета: поглибити знання молодших школярів про Україну; розвивати творчі
здібності учнів, мовлення, критичне мислення, вміння отримувати
інформацію, аналізувати її, порівнювати, робити висновки; формувати
поняття «Батьківщина», національну свідомість школярів; виховувати любов
до рідної сторони, повагу до історичного минулого і сучасного, шанобливе
ставлення до символів держави.
Обладнання: конверти із серцем з білого паперу, кольорові олівці;
зображення України, сонця, хати із стежкою, куща калини, гілочок верби,
дітей-українців, соняха, лелеки, солов’я, прапора з гербом України, веселки;
маркери, роздруківки завдань.
Хід заняття:
І. Вступ
1. Емоційне налаштування:
- Привітайте один одного, посміхніться, скажіть своєму сусідові
комплімент, потисніть йому руку.
2. Вступне слова вчителя:
- Діти, сьогодні у нас незвичайна зустріч. У кожного з
вас на парті лежить конверт. Відкрийте його. Що у ньому?
(у конвертах вирізане з паперу серце).
- У кожної людини є серце, вона не може існувати без
нього. Наше серце може любити і ненавидіти, сміятися і плакати, радіти і
співчувати.
- А кого чи що ми можемо любити?
- Звісно, тата і маму, бабусю і дідуся, всіх рідних людей. Місто і село, де
ми народилися і живемо.
- Як ми можемо назвати той, любий нашому серцю, край?
- Це наша Батьківщина.
2. - Прочитайте акровірш та за першими буквами в кожному рідку, назвіть
країну, про яку сьогодні піде мова.
(діти в парах читають вірш, визначають слово)
У всіх людей одна святиня:
Куди не глянь, де не спитай, -
Рідніша їм своя пустиня,
Аніж зелений в чужині рай –
Їм красить все їх рідний край.
Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без Батьківщини.
М. Чернявський
- Так, це Україна, це наш рідний край, земля, де ми народилися, уперше
побачили і пізнали світ, почули колискову пісню, рідну мову, відчули любов і
ласку – це наша найдорожча у світі Батьківщина. Вона для кожного з нас одна,
як мама. І як писав видатний поет, патріот і мужній громадянин Василь
Симоненко:
Можна все на світі вибирати, сину.
Вибрати не можна тільки Батьківщину.
(вчитель відкриває дошку, на якій прикріплено контур України)
3. - Все, про що ми будемо з вами сьогодні говорити, буде у вигляді
позначок з’являтися на зображенні нашої країни.
ІІ. Основна частина
1. Вправа «Незакінчене речення».
- Доповніть вірш про Україну.
Ось небо блакитне і сонце в зеніті!
Моя Україна найкраща у …. (світі!)
Моя Україна – це ліс і озерця,
Безмежні степи і чарівні … (джерельця.)
Красиві пейзажі і гори високі,
Маленькі струмочки і річки … (глибокі.)
Міста старовинні і замки прекрасні,
Великі будови і дуже… (сучасні.)
Сади чарівні, мальовничі села,
Моя Україна – це пісня… (весела.)
Це щира, багата, як світ її мова,
Крилата така, мелодійна… (чудова.)
Її обереги верба і калина,
Найкраща у світі – … (моя Україна.)
Бо нам найрідніші Вітчизна і мати.
То як же нам, дітям, її не кохати!
Моя Україна – козацькая слава!
Така волелюбна й мирна… (держава.)
Вона дорога нам, і рідна, і мила,
Бо світ перед нами, як мати,… (відкрила.)
Вітчизна свята, дорога Україна,
Для кожного з нас ти у світі – … (єдина.)
(Діти прикріплюють до зображення країни сонечко)
4. - Нехай над нашою ненькою-Україною завжди буде лагідне та
усміхнене сонечко.
2. Інсценування.
- Засперечались одного разу діти, яка стежка найкраща?
1 дитина:
– До магазину, - там є цукерки.
2 дитина:
– Ні, до школи, - там є діти.
3 дитина:
– Ні, до річки, - там можна купатись.
4 дитина:
– Ні, в садок, - там повно яблук та груш.
5 дитина:
– Ні, у поле, - там простір широкий.
Вчитель:
- Але тут увійшла мама. Діти запитують її (разом):
- Яка стежка найкраща?
Вчитель:
- Мама подивилась на дітей, лагідно посміхнулась і відповіла...
Мати:
- Додому, діти! До рідного дому!
- Як ви гадаєте, чому мама так сказала?
- А для вас яка стежка найкраща?
5. (Діти прикріплюють до зображення країни будинок та стежку)
3. Гра «Українське намисто». Робота в групах.
- Намисто – одна з найдавніших жіночих прикрас на території України.
Численні назви – монисто, буси, коралі, бісери – свідчить про їх довгу історію
та велику роль в культурі нашої країни. Кожна українка мала намисто.
- Хочу вам запропонувати створити власне намисто, але зі слів.
Нанизати бусини-слова на уявну нитку та утворити прислів’я.
1) Об’єднання в групи
2) Діяльність дітей в групах
3) Презентація спільної діяльності.
Група 1.
6. (Всюди добре, а вдома краще)
Група 2.
(За своїм краєм серце болить.)
Група 3.
(Добре тому, хто в своєму краю.)
- Що спільного є в усіх цих прислів’ях?
- А чи знаєте ви інші прислів’я про Україну, про рідний дім?
(Діти прикріплюють до зображення країни дівчину українку, на якій є
намисто)
7. 4. Гра «Відшукай слово». Робота в групах.
Завдання: відшукати в запропонованій таблиці предмети, які є тільки в
українців. Пояснити, яке значення вони мають для українців.
Група 1.
п р л е л е
о н е з е з
с о л о л і
о ж б в е й
л е ж и к з
д л у к а о
-
Група 2.
п к л в л е
о а е е е з
в л р р б а
о и б н е н
л н ж и к з
д а у к а о
Група 3.
п к л в л е
о а е е е з
в и ш и в а
8. і и б н е н
н н ж и к к
о ч о к а а
(Діти прикріплюють до зображення країни зображення солов’я, лелеки,
калини, верби, парубка у вишиванці )
- Усі слова – назви предметів, які ви відшукали в картках, є народними
символами нашої держави. Це те, що найбільше любить і шанує наш народ.
Також всі вони є давніми та добрими оберегами українського народу. Чи
знаєте ви інші народні символи українців?
5. Фізхвилинка-руханка «Ой у лузі червона калина»
(посилання на відео: https://www.youtube.com/watch?v=jE3uqhkmRUY)
6. Перегляд мультфільму «Державні символи України» та його
обговорення.
- Кожна країна має власні державні символи. Україна не є виключенням.
Перегляньте відео та пригадайте їх.
(посилання на відео: https://www.youtube.com/watch?v=ZegU1xdY65c)
- Про які державні символи ви побачили та почули?
- Що означають кольори нашого прапору?
- Так, синь українського неба і золото пшеничних ланів наш народ
переніс на свій прапор. Кольори ці мають ще інше значення «мир».
9. - Що дізналися про гімн країни?
- Гімн - урочистий музичний твір, символ державної єдності, це
найголовніша пісня України.
- Що знаєте про герб України?
- Герб - тризуб. З найдавніших часів тризуб шанується як магічний знак,
свого роду оберіг українців.
(Діти прикріплюють до зображення країни зображення прапора
України та герб)
7. Великі українці.
- Українська земля багата на творчих й талановитих людей.
- Кого з великих людей України ви знаєте?
- Пропоную переглянути відеоролик та дізнатися нового про людей,
які прославили нашу Батьківщину.
(Посилання на відео: https://www.youtube.com/watch?v=YoctZGmt4Hg)
Робота в парах.
Завдання: з’єднайте прізвища видатних людей з їх види діяльності.
10. - Нехай символом творчості українських людей стане соняшник.
(Діти прикріплюють до зображення країни зображення соняшника)
6. Творчий конкурс. Робота в групах.
- Усі українці талановиті. Спробуємо і ми в цьому переконатися,
виконавши наступне завдання.
Завдання: доповнити строфи у вірші відповідними словами та
презентувати діяльність групи.
Група 1.
Моя Батьківщина – це хата й…,
Що виросла біля … .
Моя Батьківщина – це вся …,
11. Що в цілому світі …!
Слова для довідки: одна, калина, вікна, Україна..
Група 2.
Моя Батьківщина – це села й …,
Й верба, що пустила … .
І … красива від нас недалечко…
Уся наша рідна …!
Слова для довідки: земля, гілля, річка, містечка.
Група 3.
Моя Батьківщина – це будні і …,
І … безмежного шир.
Щасливе дитинство, і мама, і …,
Це радість, це ласка і …!
Слова для довідок: мир, свято, тато, неба.
- Від таких чудових слів на небі над Україною обов’язково з’явиться
диво-веселка!
(Діти прикріплюють до зображення країни зображення веселки)
ІІІ. Заключна частина
1. Бесіда:
- Подивіться, яку роботу ми створили протягом нашої зустрічі.
12. - Про яку Україну ви сьогодні мрієте?
- А що для цього ви можете зробити вже зараз?
- Можу сказати з впевненістю, що ви – справжні українці, у грудях
яких б’ється серце кольору нашого прапору.
- Поверніться до серця, яке ви дістали з конвертів
на початку уроку. Розфарбуйте його, напишіть побажання
нашій країна та прикріпіть біля її зображення на дошці.
(Діти виконують завдання, прикріплюють серця на дошці, за
бажанням коментують власні побажання країні)
- Любі діти! Ви - майбутнє нашої України. Тож будьте гідними своїх
предків, любіть рідну землю, бережіть її мир і спокій, волю і незалежність,
поважайте свій народ і його мелодійну мову.
Хай квітне сонях під вікном
І хай завжди цвіте калина,
Хай щастя буде на землі,
А ця земля – наша Вкраїна.
13. Список використаних джерел:
1. Акровірші. [Електронний ресурс]. - Режим доступу:
http://doshkolenok.kiev.ua/skazki-legendy/405-akrovirshi.html
2. Добірка поезій про Україну від Юлії Хандожинської. [Електронний
ресурс]. - Режим доступу:
https://mala.storinka.org/%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%96%D1%80%D0%
BA%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B5%D0%B7%D1%96%D0%B9-
%D0%BF%D1%80%D0%BE-
%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%83-
%D0%B2%D1%96%D0%B4-%D1%8E%D0%BB%D1%96%D1%97-
%D1%85%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D0%BD
%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97.html
3. З Україною в серці. [Електронний ресурс]. - Режим доступу:
http://library.ippro.com.ua/attachments/article/429/%D0%97%20%D0%A3%D0%
BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%BE%D1%8E%20%D0%B2%20
%D1%81%D0%B5%D1%80%D1%86%D1%96.pdf
4. Прислів’я про Україну. [Електронний ресурс]. - Режим доступу:
https://pustunchik.ua/ua/online-school/literature/prislivya-pro-ukrayinu