Узагальнення і систематизація знань,
умінь та навичок з теми:
‘‘Функція. Властивості функції.
Функція у = ах2 + х + с.
Розв’язування квадратичних
нерівностей’’.
’’Використання можливостей
текстового редактора
Microsoft Word для побудови
графіків квадратичної функції.’
Узагальнення і систематизація знань,
умінь та навичок з теми:
‘‘Функція. Властивості функції.
Функція у = ах2 + х + с.
Розв’язування квадратичних
нерівностей’’.
’’Використання можливостей
текстового редактора
Microsoft Word для побудови
графіків квадратичної функції.’
1. Номінація: Авторський розвивальний урок та системи уроків, проект
учителя-предметника.
Відомості про автора: Люта Ганна Петрівна, вчитель математики вищої
категорії, старший вчитель Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ
ступенів №97 Криворізької міської ради Дніпропетровської області
Коротка анотація роботи: Урок – основна форма навчання учнів. Саме на
цьому уроці відбувається спільна діяльність вчителя і учня. Урок забезпечує
активну і планомірну пізнавальну діяльність учнів 7 класу. Спрямоване на
розв’язання поставлених навчально-виховних завдань.
Конспект уроку з алгебри 7 клас
Тема: Множення многочлена на многочлен. Дії з многочленами
Мета:
• Узагальнити і систематизувати знання, вміння і навички при
множенні многочлена на многочлен, та одночлена на многочлен;
• Застосувати одержані теоретичні знання, до розв`язування рівнянь,
спрощення виразів, знаходження значення виразів;
• Розвивати вміння, узагальнювати, порівнювати, робити висновки;
• Сприяти розвитку логічного мислення, математичної мови.
Знати: правила множення многочлена на многочлен, одночлена на
многочлен.
Вміти: застосовувати добуток двох цілих раціональних виразів,
застосовуючи алгоритми.
Обладнання: комп`ютер, роздатковий матеріал.
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ
І. Актуалізація опорних знань.
Добрий день! Сідайте. Я рада сьогодні бачити ваші допитливі очі, чути
ваші відповіді та часом непрості питання, разом розгадувати таємниці
математики. Сьогодні на 45 хвилин ми поринемо у чудовий, незвичайний
2. світ науки, яка зачаровує, дивує, манить. Науки, яка оточена містикою,
магією. Звісно, це – математика.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
1. Біля дошки три учні (диференційований підхід).
Середній рівень
Знайти значення виразу: 3а(4а2 – 3а) – 6(4 + 2а3) – 5а(2 – 5а), а = 1/2
Достатній рівень
Спростити вираз: (2а + 3х)(4а2 – 6ах + 9х2) – 27х3
Високий рівень
Розв`яжи рівняння (2х + 1)2 = 2(х – 1)(2х + 3)
2. Коли діти розв`язують завдання на дошці, я працюю з класом, за допомгою
інтерактивної вправи «мікрофон». Дерево знань, діти дають відповіді на
питання:
3. Завдання на відповідність (робота в групах, по черзі відповідає учень з
кожної групи)
3. 4. Самостійна робота
ІІІ. Мотивація знань.
1. Колективна робота, розв`язування на дошці:
Виконаємо разом!
4. 2. «Хочеш знати більше?» (робота з підручником, стор. 106 Г.П. Бевз)
а в с
х ха вх сх
у уа ву су
3. Довести тотожність, № 502(Г.П. Бевз).
4. Творча робота, олімпіадні завдання.
Довести що сума чисел xyz; yzx; zxy – ділиться на 11.
5. №429 (Г.П. Бевз) усно слайд «Магічні квадрати» (готовила учениця).
IV. Домашнє завдання
Загальні висновки учителя про ефективність проведеного уроку:
Провівши урок, я досягла деяких певних результатів. Саме такий урок
мотивує учнів до навчальної діяльності, виховує пізнавальний інтерес, а
також самостійність, творчу активність та ініціативність. Розвиває в учнів
5. навички і вміння. Виховує в школярів працелюбність, бажання добре
навчатися, бути корисним в суспільстві, а також поважати старших.
6. навички і вміння. Виховує в школярів працелюбність, бажання добре
навчатися, бути корисним в суспільстві, а також поважати старших.