1. План-конспект позакласного заходу з трудового навчння
Тема: Craft battle («Трудова битва»).
Мета:
Стимулювати пізнавальну діяльність, розвитокінтересу до трудового
навчання через ігрову діяльність.
Розширитикругозір та розвиток логічного мислення.
Виробитиуміння відповідати на нестандартні питання з трудового
навчання, вміння швидко орієнтуватися в обстановці.
Вчити членів команди прислухатися до думки одинодного,
аргументувати свої версії і вибирати з усіх запропонованиходну -
оптимальну.
Обладнання:
- Інтерактивна дошка;
- проектор;
- комп'ютер.
Матеріали на одну команду:
1. презентація з інтерактивним ігровим полем;
2. фішки – 49шт (додаток№1);
3. протоколигри(додаток№2);
4. набір карток із завданнями(додаток №3).
Набір матеріалузалежитьвід кількостікоманд-учасників:
5. ігрове поле (на папері – Додаток№4);
6. маркери (фломастери) – на команду - 3 шт різного кольору;
7. ручки, олівці, папір;
8. скріпки канцелярські - 1 упаковка;
9. інструменти для конкурсів
Тип заняття: конкурсно-інтелектуальна гра; засвоєння знань, вмінь та
навичок з трудовогонавчання.
Вікова категорія: 9-11 років.
Форма позакласноїроботи:групова.
Місце проведення:актова зала (кабінет домоводстваабо майстерня).
Члени журі – учнівське самоврядування.
План заходу:
I. Організаційна частина:
1.Вступне слово учителя.
2. Ознайомлення з темою, метою, правилами гри.
3. Ознайомлення з журі.
4. Поділ на команди.
II. Основна частина. Проведення конкурсів:
1-й тур «Знайомство».
2-й тур «Craft battle» (інтерактивний плакат)
Додатковий тур для глядачів ...
III. Заключна частина:
1.Підведення підсумків. Хвилинка відпочинку. Музична пауза.
2.Нагородження переможців.
2. Хід гри:
1. Організаційначастина.
(слайд 1)
Учитель:
Ми сьогоднізібралися тут, щоб взяти участь в серйознихбаталіях
майстерності, а саме - в грі «Craft battle» («Трудовабитва»).
- Ви все коли-небудь грали в гру «Морськийбій» вдома або в школі?
Але сьогодніми візьмемо участь в більш масштабній версії гри «Craft battle»
(«Трудовабитва»).
(слай 2)
І почну я з вислів Б.Паскаля «Велич людини – в його здатності
мислити».
- Діти, скажіть, як ви розуміїте цей вислів? (відповіді дітей та
обговорення).
Так, шлях пізнання не гладкий. Але знайте ви зі шкільних років:
Загадокбільше, ніж розгадок, і пошуків межі немає.
І мета нашого заходу: (оголошення мети заходу)
(слайд3)
Допомагатинам буде наше журі - представники шкільного
самоврядування (членами журі можуть бути і вчителі, і батьки та ін.).
(слайд 4)
Далі гру проводять мої ведучита помічники (представлення ведучих і
помічників).
2. Основна частина.
Ведучий: Прийшов час представлення команд. І ми передаємо їм слово.
(слайд 5).
Ведучий:
(слайд 6)
Перед вами знаходиться ігрове поле, яке розбитена сектори, квадрати,
які мають свої координати.
(слай 7)
У деяких квадратах знаходяться карткиз завданнями, інші квадрати
мають сюрприз (1 бал команді та наступний хід), також є і порожнісектори.
Якщо «постріл» потрапляє на завдання, то команда виконує його і команді за
правильне виконання видається фішка, також отримує право наступного
пострілу.
Якщо «постріл» потрапляє в порожній квадрат, то у команд немає
шансів виграти переможнийжетон, а хід переходить іншій команді.
Першою відповідає на питання команда, яка назвала координату. Якщо
команда відповідає неправильно, право відповіді передається іншій команді.
Шановні учасники, під час гри ви уважно повинніслухати один одного, щоб разом
вибрати найбільш прийнятнихвідповідей на завдання та питання.
Зараз запрошуємо капітанів команд для жеребкування. І ми побачимо,
хто почнепершим (проходить жеребкування).
Ось тепер ми вирушаємо в дорогуназустріч творчим пригодам!
(проходить гра)
3. Ведучий:
Слайд 26
Спільними зусиллями ви змогливідшукати всі завдання, заховані на
ігровому полі. Ви вміло, виконали всі завдання і відповіли на всі питання.
Кожен з вас по праву може вважати себе відважним майстрем. Тепер саме
час порахувати кількість фішок у кожної команди.
Гра з глядачами.«Доміно».
Одна з команд називає слово, яке стосується трудового навчання, а
остання буква цього слова є початком наступного слова для іншої команди.
За перемогу в цьому конкурсі команда глядачів буде нагороджена трьома
балами. І вони можуть ці бали подаруватитій команді, яка сподобалась.
Слайд 27
Хвилинка відпочинку. Музична пауза.
Учитель: Журі вже підрахували бали. Ми запрошуємо їх до нас, щоб
оголоситирезультати. (Журі оголошує підсумки конкурсу).
Визначається команда-переможець, вручаються нагороди.
Учитель: Ось і підійшов наш конкурс до кінця. Сьогодніобидві
команди проявилисвої знання, уміння та навички з предмету «Трудове
навчання». Діти, ви довели, що ви і кмітливі, і завзяті, знаєте назви професій.
Я цьому дуже рада. Вітаємо, ще раз, команду переможця. Дякуємо обом
командам і глядачам за прекраснугру. До наступної зустрічі!