Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Урок - казка з навчання грамоти у 1 класі
1. 1
Носівська ЗОШ I ─ III ступенів № 2
Урок - казка
з навчання грамоти
у 1 класі
Підготувала
вчитель початкових класів
Бойко І.М.
Носівка
2014 рік
2. 2
Тема: Закріплення умінь написання вивчених букв, слів та речень з ними.
Мета: удосконалювати навички написання вивчених букв, слів та речень з
ними; списувати з рукописного та друкованого шрифтів; розвивати увагу,
зв’язнемовлення, логічне мислення; виховувати любов до природи та друзів
наших менших.
Обладнання: інтерактивна дошка, презентація уроку, зошити, ручки.
Завдання уроку:
правильність
уважність
охайність
відповідність зразку
Хід уроку
I. Організаційначастина
Привітання:
Доброго ранку, сонце привітне!
Доброго ранку, небо блакитне!
Доброго ранку,пташки в вишині!
Доброго ранку, тобі і мені!
II. Повідомленнятеми, мети і завдань уроку
Слайд 1,
слайд 2,
слайд 3.
─ Діти, ви любите казки?
─ Відгадайте, з якої це казки:
«Йшов дід лісом, а за ним біг собачка. І загубив дід..»
─ Правильно, це українськанародна казка «Рукавичка». І сьогодніна
уроці ми з вами не тільки послухаємо цю казку, а побуваємо в ній.
Слайд 4
III. Подорож до казки
─ Вирушаємо в подорож до зимового лісу.
Загубив дід рукавичку ─ таку теплу, наче пічка.
Та й пішов її шукати, від морозу рятуватись.
3. 3
Поки лісом дід ішов, хтось із звірят її знайшов.
Вийшла з нірки сіра Мишка, бачить ─ рукавичка.
─ Тут я буду жити!
Слайд 5
Та не знала наша Мишка, що рукавичка ця не проста, а чарівна. От вона і
говорить людським голосом :
─ Спочатку відгадай загадку:
Прийшла до нас бабуся
У білому кожусі, поля причепурила
І білим снігом вкрила. (Зима)
1. Звуко-буквенний аналіз слова-відгадки.
- Який перший звук чуємо у слові зима?
- Якоюбуквою на письмі позначається цейзвук?
2. Хвилинка каліграфічного письма.
3. Гра «Які букви заховалися за сніжинками?»
Слухаємо даліказку.
Мала Жабка лісом скаче,
трудиться добряче
Сіла в тінь і спочиває,
рукавичку помічає.
Слайд 6
Жабка підходить до рукавички:
─ Хто, хто в рукавичці живе? Хто, хто у темненькій там є?
─ Я ─ Мишка-шкряботушка. А ти хто?
─ А я ─ Жабка-скрекотушка, пусти погрітись.
Тут обізвалась рукавичка:
─ Спочатку треба виконати завдання.
1. Малюнковий диктант.
(Діти записують словаза малюнками. Далі на слайді записані слова
– самоперевірка)
4. 4
Продовженняказки.
Білий заєць не нудьгує,
між ялинками мандрує,
Утікав він від лисички
І прибіг до рукавички.
Слайд 7
─ Хто, хто в рукавичці живе? Хто, хто у тепленькій там є?
─ Я ─ Мишка-шкряботушка.
─ Я ─ Жабка-скрекотушка. А ти хто?
─ А я Зайчик-побігайчик. Пустіть і мене погрітись.
Тут озвалась рукавичка:
─ Спочатку «полікуй» слова. Дужий вітер подув, і деякі букви порозлітались.
Продовження казки.
Лисичка-сестричка зайця ганяла,
Втомилась, до дерева боком припала.
Голодна, холодна, згадала про пічку
І раптом натрапила на рукавичку.
Слайд 8
─ Хто, хто в рукавичці живе? Хто, хто мене жити візьме?
─ Я ─ Мишка-шкряботушка.
─ Я ─ Жабка-скрекотушка
─ Я ─ Зайчик-побігайчик.
─ А я ─ Лисичка-сестричка, пустіть мене до себе погрітись.
Озвалась знову рукавичка:
─ Заходь, але спочатку треба заспівати пісеньку про лисичку.
Фізкультхвилинка
Діти виконують пісеньку « Я лисичка, я сестричка» із відповідними рухами.
1. Робота у групах
5. 5
Продовженняказки
А Вовчик-братик лисичку шукав,
Через пеньок спіткнувся й упав.
Піднявся, засмучений, що за біда
Аж глянь ─ лежить рукавичка одна.
Слайд 9
─ Хто, хто в рукавичці живе? Хто, хто мене жити візьме?
─ Я ─ Мишка-шкряботушка.
─ Я ─ Жабка-скрекотушка.
─ Я ─ Зайчик-побігайчик.
─ Я ─ Лисичка-сестричка.
─ А я ─ Вовчик-братик, пустіть і мене до себе жити.
І знову озвалась рукавичка:
─ Заходь, тільки спочатку треба виконати письмове завдання.
1. Списування з друкованого тексту.
Продовженняказки
Кабан-іклан лісом блукав,
Він собі нових друзів шукав.
Минув ялинку невеличку
І натрапив на рукавичку.
Слайд 10
─ Хто, хто в рукавичці живе? Хто, хто у тепленькій там є?
─ Я ─ Мишка-шкряботушка.
─ Я ─ Жабка-скрекотушка.
─ Я ─ Зайчик-побігайчик.
─ Я ─ Лисичка-сестричка.
─ Я ─ Вовчик-братик.
─ А я ─ Кабан-іклан, пустіть мене до себе.
Знов озвалась рукавичка:
─ Спочатку треба гарно, без помилок списати речення з дошки в
зошит.
6. 6
1. Списування із рукописного шрифту.
2. Взаємоперевірка.
Продовженняказки
Коли це лісом Ведмедик іде,
Лапку смокче, поспати б там де?
Раптом бачить невеличка
Під сніжком лежить рукавичка.
Слайд 11
─ Гу-гу-гу! Ве-ве! Хто і рукавичці живе?
─ Я ─ Мишка-шкряботушка.
─ Я ─ Жабка-скрекотушка.
─ Я ─ Зайчик-побігайчик.
─ Я ─ Лисичка-сестричка.
─ Я ─ Вовчик-братик.
─ Я ─ Кабан-іклан.
─ А я ─ Ведмідь набрід, пустіть і мене лапи погріть.
Знову озвалась рукавичка:
─ Погрієш, тільки спочатку треба скласти речення з «розсипанки».
1. Лінгвістична гра «Розсипанка»
2. Утворене речення записати на дошку.
IV. Підсумок уроку.
1. Чи сподобалась вам казка?
2. Які завдання були цікавими?
3. Я дуже задоволена вашою роботою на нашому казковому уроці.
Вдома всі подумайте над тим, як допомогти лісовим мешканцям
узимку.