SlideShare a Scribd company logo
Тема. О. Пчілка «Котованаука» .
Мета: збагатити знання дітей про життя і творчість О. Пчілки;
вдосконалювативміння виразно читати байку, характеризувати дійових
осіб,вчитипередавати в інтонації характери дійових персонажів, знаходити
головнудумку, визначити суттєві ознаки байки;розвиватипам’ять, увагу,
логічне мислення; виховувати інтерес до байки, самокритичність ,почуття
відповідальності.
Обладнання: портретибайкарів, мультимедійна презентація , завдання для
гри.
Тип уроку : вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Ось дзвінок сигнал нам дав –
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок читання починаймо!
Д
Де
ев
ві
із
з у
ур
ро
ок
ку
у.
.
(
(Г
Гр
ра
а “
“З
Зб
бе
ер
ре
ем
мо
о д
де
ев
ві
із
з у
ур
ро
ок
ку
у”
”,
, р
ро
об
бо
от
та
а в
в г
гр
ру
уп
па
ах
х)
)
Х
Хт
то
о б
ба
аг
га
ат
то
о .
..
..
. (
(ч
чи
ит
та
ає
є)
),
, т
то
ой
й б
ба
аг
га
ат
то
о .
..
..
. (
(з
зн
на
ає
є)
),
,
Х
Хт
то
о ш
шв
ви
ид
дк
ко
о .
..
..
. (
(ч
чи
ит
та
ає
є)
),
, т
то
ой
й б
ба
аг
га
ат
то
о .
..
..
. (
(з
зр
ро
об
би
ит
ти
и в
вс
ст
ти
иг
га
ає
є)
).
.
(
(У
Уч
чн
ні
і з
за
ач
чи
ит
ту
ую
ют
ть
ь д
де
ев
ві
із
з у
ур
ро
ок
ку
у.
.)
)
І
ІІ
І.
.М
Мо
ов
вл
ле
ен
нн
нє
єв
ва
а р
ро
оз
зм
ми
ин
нк
ка
а
1
1.
.Р
Ро
оз
зч
чи
ит
ту
ув
ва
ан
нн
ня
я (
(р
ро
об
бо
от
та
а н
на
ад
д ч
чи
ис
ст
то
ом
ма
ав
вк
ко
ою
ю)
)
-
-П
Пр
ро
оп
по
он
ну
ую
ю п
пр
ро
оч
чи
ит
та
ат
ти
и ч
чи
ис
ст
то
ом
мо
ов
вк
ку
у,
, ч
чі
іт
тк
ко
о в
ви
им
мо
ов
вл
ля
яю
юч
чи
и з
зв
ву
ук
ки
и (
(х
хо
ор
ро
ом
м,
,
п
па
ар
ро
ою
ю,
, і
ін
нд
ди
ив
ві
ід
ду
уа
ал
ль
ьн
но
о)
)
О
Ок
к-
-о
ок
к-
-о
ок
к-
-п
пр
ро
ол
лу
ун
на
ав
в .
..
..
. (
(д
дз
зв
ві
ін
но
ок
к)
)
А
Ас
с-
-а
ас
с-
-а
ас
с-
-ч
чи
ит
та
ан
нн
ня
я у
у .
..
..
. (
(н
на
ас
с)
)
Л
Ли
и-
-л
ли
и-
-л
ли
и-
-к
ка
ар
рт
тк
ки
и м
ми
и.
..
..
. (
(в
вз
зя
ял
ли
и)
)
Ч
Ча
а-
-ч
ча
а-
-ч
ча
а-
- в
в м
ме
ен
не
е н
не
ем
ма
ає
є .
..
..
. (
(к
ка
ал
ла
ач
ча
а)
)
А
Ат
ти
и-
-а
ат
ти
и-
-а
ат
ти
и-
-п
по
оч
ча
ал
ли
и .
..
..
. (
(ч
чи
ит
та
ат
ти
и)
)
2
2.
.Р
Ро
оз
зч
чи
ит
тк
ка
а
Б
Ба
ай
й к
ка
а
Б
Ба
ай
й к
ки
и
Б
Ба
ай
й к
ка
ар
р
Б
Ба
ай
й о
оч
чк
ка
а
Б
Ба
ай
й х
хо
ов
ви
ий
й
-
- Я
Як
ке
е с
сл
ло
ов
во
о “
“з
за
ай
йв
ве
е”
” ?
? Ч
Чо
ом
му
у ?
?
3
3.
.Р
Ро
об
бо
от
та
а н
на
ад
д с
ск
ко
ор
ро
ом
мо
ов
вк
ко
ою
ю (
(р
ро
об
бо
от
та
а в
в п
па
ар
ра
ах
х)
)
(
(п
пр
ро
оч
чи
ит
та
ат
ти
и ї
її
ї с
сп
по
оч
ча
ат
тк
ку
у п
по
ов
ві
іл
ль
ьн
но
о,
, ш
шв
ви
ид
дш
ше
е,
, щ
ще
е ш
шв
ви
ид
дш
ше
е.
.
М
Му
ур
рл
ли
ик
ко
о м
му
ур
рк
ко
оч
че
е,
,
М
Мо
ор
ро
оз
зи
ив
ва
а х
хо
оч
че
е.
.
М
Му
ур
рл
ли
ик
ко
о р
ру
уд
де
ен
нь
ьк
ки
ий
й,
,
З
За
ам
ме
ер
рз
зн
не
еш
ш,
, д
ду
ур
рн
не
ен
нь
ьк
ки
ий
й.
.
4
4.
. П
Пр
ро
оч
чи
ит
та
ат
ти
и с
сл
ло
ов
ва
а з
з м
ма
ак
кс
си
им
ма
ал
ль
ьн
но
ою
ю ш
шв
ви
ид
дк
кі
іс
ст
тю
ю,
,
в
в п
по
ор
ря
яд
дк
ку
у з
зр
ро
ос
ст
та
ан
нн
ня
я н
но
ом
ме
ер
рі
ів
в.
.
Б
Ба
ай
йк
ка
а в
вч
чи
ит
ть
ь я
як
к н
на
а с
св
ві
іт
ті
і ж
жи
ит
ть
ь.
.
ІІІ. Актуалізаціяопорних знань.
1. Бесіда.
— Який розділ ми вивчаємо?
— Творияких байкарів ви читали?
- Повчальний висновокбайки ( мораль).
-Перший байкар ( Езоп).
- Скільки приятелів було в байці Езопа ( двоє).
- Кого в байці Глібова називають « зіронькою, голубонькою,перепеличкою»(
Зозулю).
І
ІV
V.
. П
Пе
ер
ре
ев
ві
ір
рк
ка
а д
до
ом
ма
аш
шн
нь
ьо
ог
го
о з
за
ав
вд
да
ан
нн
ня
я.
.
-
-Ч
Чи
ит
та
ан
нн
ня
я б
ба
ай
йк
ки
и Л
Л.
.Г
Гл
лі
іб
бо
ов
ва
а “
“З
Зо
оз
зу
ул
ля
я і
і П
Пі
ів
ве
ен
нь
ь”
”
(
(д
ді
іт
ти
и ч
чи
ит
та
аю
ют
ть
ь б
ба
ай
йк
ку
у,
, о
оц
ці
ін
ню
ює
єт
ть
ьс
ся
я ч
чи
ит
та
ан
нн
ня
я)
)
V
V.
. П
По
ов
ві
ід
до
ом
мл
ле
ен
нн
ня
я т
те
ем
ми
и,
, м
ме
ет
ти
и у
ур
ро
ок
ку
у.
.
-
-С
Сь
ьо
ог
го
од
дн
ні
ім
ми
и о
оз
зн
на
ай
йо
ом
ми
им
мо
ос
ся
я з
з т
тв
во
ор
рч
чі
іс
ст
тю
ю у
ук
кр
ра
аї
їн
нс
сь
ьк
ко
ої
ї
п
пи
ис
сь
ьм
ме
ен
нн
ни
иц
ці
і О
Ол
ле
ен
ни
и П
Пч
чі
іл
лк
ки
и ,
, б
бу
уд
де
ем
мо
о у
уд
до
ос
ск
ко
он
на
ал
лю
юв
ва
ат
ти
и н
на
ав
ви
ич
чк
ки
и с
св
ві
ід
до
ом
мо
ог
го
о
в
ви
ир
ра
аз
зн
но
ог
го
о ч
чи
ит
та
ан
нн
ня
я б
ба
ай
йк
ки
и.
.
V
VІ
І.
. С
Сп
пр
ри
ий
йм
ма
ан
нн
ня
я й
й у
ус
св
ві
ід
до
ом
мл
ле
ен
нн
ня
я н
но
ов
во
ог
го
о м
ма
ат
те
ер
рі
іа
ал
лу
у.
.
1
1 П
По
ов
ві
ід
до
ом
мл
ле
ен
нн
ня
я ч
чл
ле
ен
ні
ів
в “
“д
до
ов
ві
ід
дк
ко
ов
во
ог
го
о б
бю
юр
ро
о”
” п
пр
ро
о ж
жи
ит
тт
тє
єв
ви
ий
й т
та
а т
тв
во
ор
рч
чи
ий
й
ш
шл
ля
ях
х О
Ол
ле
ен
ни
и П
Пч
чі
іл
лк
ки
и;
;(
( П
Пе
ер
ре
ег
гл
ля
яд
д п
пр
ре
ез
зе
ен
нт
та
ац
ці
ії
ї)
)
2. Робота з підручником.
Перечитування дітьми статті про Олену Пчілку (самостійно, С. 59).
3. Гра «Мікрофон» (запитання на розуміння тексту)
- Де народилась О. Пчілка?
- Ким вона була?
4
4.
.В
Вп
пі
із
зн
на
ай
й г
ге
ер
ро
оя
я б
ба
ай
йк
ки
и
Щ
Що
ос
сь
ь п
пу
ух
хн
на
ас
ст
те
е с
сі
ір
ро
о-
-б
бі
іл
ле
е
М
Мо
ол
ло
ок
ко
о і
із
з м
ми
ис
ск
ки
и п
пи
ил
ло
о,
,
М
Му
ур
рк
кн
ну
ул
ло
о п
пі
іс
сл
ля
я с
сн
ні
ід
да
ан
нк
ку
у,
,
З
За
ах
хо
от
ті
іл
ло
о щ
ще
е с
см
ме
ет
та
ан
нк
ки
и
Р
Ро
оз
зд
до
об
бу
ут
ти
и н
на
а о
об
бі
ід
д.
.
Х
Хт
то
о ц
це
е?
? Н
На
аш
ш д
до
ом
ма
аш
шн
ні
ій
й …
…
5
5.
. В
Виразнечитання байки Олени Пчілки “Котова наука”
6
6.
. С
Словникова робота: (робота в парах)
З'єднайте синонімічні пари:
Наморився лаяв
хижа справді
лихословив утомився
далебі хата
7. Гра «Фотооко» (на 15 секунд відкриваю слайд зі словами для
запам’ятовування)
Зирк , хижа , комора, дорікає , лихословив .
- Які слова запам’ятались?
Які слова з 4 звуків?
Яке слово найдовше?
8. Читання байки учням
9.Аналіз змісту байки з елементами вибіркового читання.
-Де ходив кіт?
-Як він відпочивав?
-З ким його порівнює автор?
-За що Петрусь Мурка сварив?
-Що на це відповів кіт?
-У чомувін погодивсяз Петрусем?
-За що докоряв хлопчикові?
V. Закріплення матеріалу.
1.Бесіда.
— Які людські вади засуджує автор?
— Чому байка називається «Котованаука»?
— Яким у байці зображено котика, а яким — Петруся?
2. Тест
1.Чим займався котик, що так втомився:
а) ловив шкідливі миші;
б) стеріг добро;
в) десь там лазив.
2. На чому пишно розлігся котик?
а) на підлозі;
б) на печі;
в) на дивані.
3. У чомуПетрусь звинуватив кота Мурка?
а) багато мишей зловив;
б) тільки спав би та все ніживсь;
в) довго не спав, стеріг добро.
4. Що Мурко сказав у відповідь Петрикові?
а) не байдикувать;
б) похвалив Петрика за виконання всіх домашніх завдань;
в) Петрик – молодець, вивчив байку.
VΙ. Підсумок уроку
1. Гра «З’єднайназву байки з її автором».
Л. Глібов « Зозуля і Півень»
О. Пчілка «Двоєприятелів і ведмідь»
Езоп « Котованаука»
2. Закінчи речення
- Ми прочитали байку ...
 Автором байку є ...
 Я запам'ятав (ла) ..
 Урок завершую ... настроєм.
VIΙ. Домашнє завдання
с. 121-123- виразно читати байку ( малюнок)

More Related Content

What's hot

"Цікава книга природи"
"Цікава книга природи""Цікава книга природи"
"Цікава книга природи"
Lidija Rudakova
 

What's hot (19)

Ukrajinska literatura-5-klas-kovalenko-2018
Ukrajinska literatura-5-klas-kovalenko-2018Ukrajinska literatura-5-klas-kovalenko-2018
Ukrajinska literatura-5-klas-kovalenko-2018
 
Vstup do-istoriji-5-klas-shchupak-2018
Vstup do-istoriji-5-klas-shchupak-2018Vstup do-istoriji-5-klas-shchupak-2018
Vstup do-istoriji-5-klas-shchupak-2018
 
02 (1)
02 (1)02 (1)
02 (1)
 
4 ylch s_2015
4 ylch s_20154 ylch s_2015
4 ylch s_2015
 
тема. узагальнення й систематизація вивченого з теми односкладні речення
тема. узагальнення й систематизація вивченого з теми односкладні реченнятема. узагальнення й систематизація вивченого з теми односкладні речення
тема. узагальнення й систематизація вивченого з теми односкладні речення
 
Хрестоматія з літературного читання 3-4 класи
Хрестоматія з літературного читання 3-4 класиХрестоматія з літературного читання 3-4 класи
Хрестоматія з літературного читання 3-4 класи
 
Формування мовленнєвих компетентностей учнів початкових класів
Формування мовленнєвих компетентностей учнів початкових класівФормування мовленнєвих компетентностей учнів початкових класів
Формування мовленнєвих компетентностей учнів початкових класів
 
Хрестоматія з літературного читання 1-2 класи
Хрестоматія з літературного читання 1-2 класиХрестоматія з літературного читання 1-2 класи
Хрестоматія з літературного читання 1-2 класи
 
історія україни 5 кл
історія україни 5 клісторія україни 5 кл
історія україни 5 кл
 
89
8989
89
 
тема. спиридон черкасенко «маленький горбань». образ павлика – душевно красив...
тема. спиридон черкасенко «маленький горбань». образ павлика – душевно красив...тема. спиридон черкасенко «маленький горбань». образ павлика – душевно красив...
тема. спиридон черкасенко «маленький горбань». образ павлика – душевно красив...
 
231
231231
231
 
02 (2)
02 (2)02 (2)
02 (2)
 
08
0808
08
 
"Цікава книга природи"
"Цікава книга природи""Цікава книга природи"
"Цікава книга природи"
 
Уроки позакласного читання 3 клас. Методичний посібник. (Фрагмент)
Уроки позакласного читання 3 клас. Методичний посібник. (Фрагмент) Уроки позакласного читання 3 клас. Методичний посібник. (Фрагмент)
Уроки позакласного читання 3 клас. Методичний посібник. (Фрагмент)
 
1
11
1
 
156
156156
156
 
інформаційний огляд книги на усі смаки
інформаційний огляд книги на усі смакиінформаційний огляд книги на усі смаки
інформаційний огляд книги на усі смаки
 

Similar to 08

4 yis t_2015_ua
4 yis t_2015_ua4 yis t_2015_ua
4 yis t_2015_ua
RanoUA
 
І. Крилов. Байка Вовк і Ягня
І. Крилов. Байка Вовк і ЯгняІ. Крилов. Байка Вовк і Ягня
І. Крилов. Байка Вовк і Ягня
olyasmetyukh
 
Едгар По Золотий жук
Едгар По Золотий жукЕдгар По Золотий жук
Едгар По Золотий жук
olyasmetyukh
 
Книжки, що вмикають мозок
Книжки, що вмикають мозокКнижки, що вмикають мозок
Книжки, що вмикають мозок
НБУ для дітей
 

Similar to 08 (20)

федорова в.в.
федорова в.в.федорова в.в.
федорова в.в.
 
Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"
 
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
 
4 yis t_2015_ua
4 yis t_2015_ua4 yis t_2015_ua
4 yis t_2015_ua
 
4 yis t_2015_ua
4 yis t_2015_ua4 yis t_2015_ua
4 yis t_2015_ua
 
Підручник Я у світі 4 клас Тагліна О. В., Іванова Г. Ж.
Підручник Я у світі 4 клас Тагліна О. В., Іванова Г. Ж.Підручник Я у світі 4 клас Тагліна О. В., Іванова Г. Ж.
Підручник Я у світі 4 клас Тагліна О. В., Іванова Г. Ж.
 
Леся Українка "Біда навчить".
 Леся Українка "Біда навчить". Леся Українка "Біда навчить".
Леся Українка "Біда навчить".
 
тема
тематема
тема
 
Цікаві пригоди братів наших менших
Цікаві пригоди братів наших меншихЦікаві пригоди братів наших менших
Цікаві пригоди братів наших менших
 
відкритий урок література 7кл
відкритий урок література 7клвідкритий урок література 7кл
відкритий урок література 7кл
 
І. Крилов. Байка Вовк і Ягня
І. Крилов. Байка Вовк і ЯгняІ. Крилов. Байка Вовк і Ягня
І. Крилов. Байка Вовк і Ягня
 
28
2828
28
 
159
159159
159
 
Вступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казкиВступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казки
 
81
8181
81
 
6_ul_k_2023.pdf
6_ul_k_2023.pdf6_ul_k_2023.pdf
6_ul_k_2023.pdf
 
Білінська В. С
Білінська В. СБілінська В. С
Білінська В. С
 
Едгар По Золотий жук
Едгар По Золотий жукЕдгар По Золотий жук
Едгар По Золотий жук
 
програма самореалізації особистості
програма самореалізації особистостіпрограма самореалізації особистості
програма самореалізації особистості
 
Книжки, що вмикають мозок
Книжки, що вмикають мозокКнижки, що вмикають мозок
Книжки, що вмикають мозок
 

More from Репетитор Історія України

More from Репетитор Історія України (20)

29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
 
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
 
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
 
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
 
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
 
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
 
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
 
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
 
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
 
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
 
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
 
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
 
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестонлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
 
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docxСценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
 
3
33
3
 
2
22
2
 
1
11
1
 
методична_розробка козацтво.pdf
методична_розробка козацтво.pdfметодична_розробка козацтво.pdf
методична_розробка козацтво.pdf
 
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptxПрезентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
 

Recently uploaded

Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
santomihail264
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
tetiana1958
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 

Recently uploaded (13)

Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
 
Р.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляху
Р.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляхуР.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляху
Р.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляху
 
Роберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідка
Роберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідкаРоберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідка
Роберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідка
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
Албанія
АлбаніяАлбанія
Албанія
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 

08

  • 1. Тема. О. Пчілка «Котованаука» . Мета: збагатити знання дітей про життя і творчість О. Пчілки; вдосконалювативміння виразно читати байку, характеризувати дійових осіб,вчитипередавати в інтонації характери дійових персонажів, знаходити головнудумку, визначити суттєві ознаки байки;розвиватипам’ять, увагу, логічне мислення; виховувати інтерес до байки, самокритичність ,почуття відповідальності. Обладнання: портретибайкарів, мультимедійна презентація , завдання для гри. Тип уроку : вивчення нового матеріалу. Хід уроку І. Організаційний момент. Ось дзвінок сигнал нам дав – Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо, Урок читання починаймо! Д Де ев ві із з у ур ро ок ку у. . ( (Г Гр ра а “ “З Зб бе ер ре ем мо о д де ев ві із з у ур ро ок ку у” ”, , р ро об бо от та а в в г гр ру уп па ах х) ) Х Хт то о б ба аг га ат то о . .. .. . ( (ч чи ит та ає є) ), , т то ой й б ба аг га ат то о . .. .. . ( (з зн на ає є) ), , Х Хт то о ш шв ви ид дк ко о . .. .. . ( (ч чи ит та ає є) ), , т то ой й б ба аг га ат то о . .. .. . ( (з зр ро об би ит ти и в вс ст ти иг га ає є) ). . ( (У Уч чн ні і з за ач чи ит ту ую ют ть ь д де ев ві із з у ур ро ок ку у. .) ) І ІІ І. .М Мо ов вл ле ен нн нє єв ва а р ро оз зм ми ин нк ка а 1 1. .Р Ро оз зч чи ит ту ув ва ан нн ня я ( (р ро об бо от та а н на ад д ч чи ис ст то ом ма ав вк ко ою ю) ) - -П Пр ро оп по он ну ую ю п пр ро оч чи ит та ат ти и ч чи ис ст то ом мо ов вк ку у, , ч чі іт тк ко о в ви им мо ов вл ля яю юч чи и з зв ву ук ки и ( (х хо ор ро ом м, , п па ар ро ою ю, , і ін нд ди ив ві ід ду уа ал ль ьн но о) ) О Ок к- -о ок к- -о ок к- -п пр ро ол лу ун на ав в . .. .. . ( (д дз зв ві ін но ок к) ) А Ас с- -а ас с- -а ас с- -ч чи ит та ан нн ня я у у . .. .. . ( (н на ас с) ) Л Ли и- -л ли и- -л ли и- -к ка ар рт тк ки и м ми и. .. .. . ( (в вз зя ял ли и) ) Ч Ча а- -ч ча а- -ч ча а- - в в м ме ен не е н не ем ма ає є . .. .. . ( (к ка ал ла ач ча а) ) А Ат ти и- -а ат ти и- -а ат ти и- -п по оч ча ал ли и . .. .. . ( (ч чи ит та ат ти и) ) 2 2. .Р Ро оз зч чи ит тк ка а Б Ба ай й к ка а Б Ба ай й к ки и Б Ба ай й к ка ар р Б Ба ай й о оч чк ка а Б Ба ай й х хо ов ви ий й - - Я Як ке е с сл ло ов во о “ “з за ай йв ве е” ” ? ? Ч Чо ом му у ? ? 3 3. .Р Ро об бо от та а н на ад д с ск ко ор ро ом мо ов вк ко ою ю ( (р ро об бо от та а в в п па ар ра ах х) ) ( (п пр ро оч чи ит та ат ти и ї її ї с сп по оч ча ат тк ку у п по ов ві іл ль ьн но о, , ш шв ви ид дш ше е, , щ ще е ш шв ви ид дш ше е. .
  • 2. М Му ур рл ли ик ко о м му ур рк ко оч че е, , М Мо ор ро оз зи ив ва а х хо оч че е. . М Му ур рл ли ик ко о р ру уд де ен нь ьк ки ий й, , З За ам ме ер рз зн не еш ш, , д ду ур рн не ен нь ьк ки ий й. . 4 4. . П Пр ро оч чи ит та ат ти и с сл ло ов ва а з з м ма ак кс си им ма ал ль ьн но ою ю ш шв ви ид дк кі іс ст тю ю, , в в п по ор ря яд дк ку у з зр ро ос ст та ан нн ня я н но ом ме ер рі ів в. . Б Ба ай йк ка а в вч чи ит ть ь я як к н на а с св ві іт ті і ж жи ит ть ь. . ІІІ. Актуалізаціяопорних знань. 1. Бесіда. — Який розділ ми вивчаємо? — Творияких байкарів ви читали? - Повчальний висновокбайки ( мораль). -Перший байкар ( Езоп). - Скільки приятелів було в байці Езопа ( двоє). - Кого в байці Глібова називають « зіронькою, голубонькою,перепеличкою»( Зозулю). І ІV V. . П Пе ер ре ев ві ір рк ка а д до ом ма аш шн нь ьо ог го о з за ав вд да ан нн ня я. . - -Ч Чи ит та ан нн ня я б ба ай йк ки и Л Л. .Г Гл лі іб бо ов ва а “ “З Зо оз зу ул ля я і і П Пі ів ве ен нь ь” ” ( (д ді іт ти и ч чи ит та аю ют ть ь б ба ай йк ку у, , о оц ці ін ню ює єт ть ьс ся я ч чи ит та ан нн ня я) ) V V. . П По ов ві ід до ом мл ле ен нн ня я т те ем ми и, , м ме ет ти и у ур ро ок ку у. . - -С Сь ьо ог го од дн ні ім ми и о оз зн на ай йо ом ми им мо ос ся я з з т тв во ор рч чі іс ст тю ю у ук кр ра аї їн нс сь ьк ко ої ї п пи ис сь ьм ме ен нн ни иц ці і О Ол ле ен ни и П Пч чі іл лк ки и , , б бу уд де ем мо о у уд до ос ск ко он на ал лю юв ва ат ти и н на ав ви ич чк ки и с св ві ід до ом мо ог го о в ви ир ра аз зн но ог го о ч чи ит та ан нн ня я б ба ай йк ки и. . V VІ І. . С Сп пр ри ий йм ма ан нн ня я й й у ус св ві ід до ом мл ле ен нн ня я н но ов во ог го о м ма ат те ер рі іа ал лу у. . 1 1 П По ов ві ід до ом мл ле ен нн ня я ч чл ле ен ні ів в “ “д до ов ві ід дк ко ов во ог го о б бю юр ро о” ” п пр ро о ж жи ит тт тє єв ви ий й т та а т тв во ор рч чи ий й ш шл ля ях х О Ол ле ен ни и П Пч чі іл лк ки и; ;( ( П Пе ер ре ег гл ля яд д п пр ре ез зе ен нт та ац ці ії ї) ) 2. Робота з підручником. Перечитування дітьми статті про Олену Пчілку (самостійно, С. 59). 3. Гра «Мікрофон» (запитання на розуміння тексту) - Де народилась О. Пчілка? - Ким вона була? 4 4. .В Вп пі із зн на ай й г ге ер ро оя я б ба ай йк ки и Щ Що ос сь ь п пу ух хн на ас ст те е с сі ір ро о- -б бі іл ле е М Мо ол ло ок ко о і із з м ми ис ск ки и п пи ил ло о, , М Му ур рк кн ну ул ло о п пі іс сл ля я с сн ні ід да ан нк ку у, , З За ах хо от ті іл ло о щ ще е с см ме ет та ан нк ки и Р Ро оз зд до об бу ут ти и н на а о об бі ід д. . Х Хт то о ц це е? ? Н На аш ш д до ом ма аш шн ні ій й … …
  • 3. 5 5. . В Виразнечитання байки Олени Пчілки “Котова наука” 6 6. . С Словникова робота: (робота в парах) З'єднайте синонімічні пари: Наморився лаяв хижа справді лихословив утомився далебі хата 7. Гра «Фотооко» (на 15 секунд відкриваю слайд зі словами для запам’ятовування) Зирк , хижа , комора, дорікає , лихословив . - Які слова запам’ятались? Які слова з 4 звуків? Яке слово найдовше? 8. Читання байки учням 9.Аналіз змісту байки з елементами вибіркового читання. -Де ходив кіт? -Як він відпочивав? -З ким його порівнює автор? -За що Петрусь Мурка сварив? -Що на це відповів кіт? -У чомувін погодивсяз Петрусем? -За що докоряв хлопчикові? V. Закріплення матеріалу. 1.Бесіда. — Які людські вади засуджує автор? — Чому байка називається «Котованаука»? — Яким у байці зображено котика, а яким — Петруся? 2. Тест 1.Чим займався котик, що так втомився: а) ловив шкідливі миші; б) стеріг добро; в) десь там лазив. 2. На чому пишно розлігся котик? а) на підлозі; б) на печі; в) на дивані. 3. У чомуПетрусь звинуватив кота Мурка? а) багато мишей зловив; б) тільки спав би та все ніживсь;
  • 4. в) довго не спав, стеріг добро. 4. Що Мурко сказав у відповідь Петрикові? а) не байдикувать; б) похвалив Петрика за виконання всіх домашніх завдань; в) Петрик – молодець, вивчив байку. VΙ. Підсумок уроку 1. Гра «З’єднайназву байки з її автором». Л. Глібов « Зозуля і Півень» О. Пчілка «Двоєприятелів і ведмідь» Езоп « Котованаука» 2. Закінчи речення - Ми прочитали байку ...  Автором байку є ...  Я запам'ятав (ла) ..  Урок завершую ... настроєм. VIΙ. Домашнє завдання с. 121-123- виразно читати байку ( малюнок)