SlideShare a Scribd company logo
1 of 10
Тема: Побудова лінійних алгоритмів та алгоритмів з 
розгалуженням 
Мета: Навчальна: Відпрацювати вміння складати лінійні алгоритми 
та алгоритми з розгалуженням; 
Розвивальна: Розвивати логічне мислення, кмітливість, 
просторову уяву; уміння зосередитися; 
Виховна: Виховувати алгоритмічне мислення та культуру 
роботи з ПК. 
Обладнання: 
Тип уроку: Урок застосування знань, умінь та навичок 
ХІД УРОКУ 
І. Організаційний момент. (1 хв) 
Ви сідайте тихо, діти, 
Домовляймось не шуміти, 
Руки гарно піднімати, 
На уроці не дрімати. 
ІІ. Повторення правил безпечної поведінки в комп’ютерному класі. 
(3 хв) 
Для повторення правил ТБ пограємо в гру «Так – ні». Плесніть у 
долоні, якщо інформація вірна, якщо ні – підніміть руки і помахайте 
ними. Готові? Розпочинаємо! 
- До комп’ютерного класу заходимо спокійно з дозволу вчителя. 
- Коли зайшли до комп’ютерного класу, то швидко включаємо 
комп’ютер. 
- Біля комп’ютера сидимо рівно. 
- Відстань від очей до монітора повинна бути маленькою, щоб краще 
бачити і не псувати зір. 
- Під час уроку ходимо по класу, коли забажаємо. 
- Під час роботи в класі їмо фрукти. 
- Без дозволу вчителя не приступаємо до роботи за комп’ютером. 
- Рухаючи мишкою, голосно подаємо команди. 
- Рукавом сорочки протираємо монітор комп’ютера;
- При роботі з мишкою використовуємо вказівний і середній пальці. 
ІІІ. Актуалізація опорних знань. (5 хв) 
Гра «Кошик завдань» 
У кошику знаходяться запитання на листочках. Кожен з учнів 
витягує запитання, відповідає на нього. Якщо більше половини учнів 
відповіли правильно, до кошика прикріплюю веселий смайлик, якщо ні – 
то сумний. (Один одному можуть допомагати) 
1. Що таке алгоритм? 
2. Хто може бути виконавцем алгоритму? 
3. Які властивості алгоритмів Вам відомі? 
4. Що називають лінійним алгоритмом? 
5. Що називают алгоритмом з розгалуженням? 
6. Що в блок-схемі означає овал? 
7. Що в блок-схемі означає прямокутник? 
8. Що в блок-схемі означає паралелограм? 
9. Що в блок-схемі означає ромб? 
10. За допомогою своїх власних фігур побудуй лінійний 
алгоритм 
11. За допомогою своїх власних фігур побудуй алгоритм 
з розгалуженням 
12. Що таке істинні висловлення? 
13. Що таке хибні висловлення? 
14. Наведи приклад істинного висловлення 
15. Наведи приклад хибного висловлення 
IV. Оголошення теми уроку, завдань, мотивація. (1 хв) 
Дорогі діти! Крокуючи «сходинками до інформатики», ми з вами 
поступово, але наполегливо дістались до цікавої і привітної країни 
Алгоритміка. 
Ви переконались, що не всі куточки цієї дивовижної країни є 
гладенькими та рівними. І все-таки, ви розв’язували алгоритмічні задачі,
блискуче виконували логічні вправи! 
І тема нашого уроку сьогодні: «Побудова лінійних алгоритмів та 
алгоритмів з розгалуженням», запишіть її будь-ласка в зошит і до діла. Ви 
вже знаєте, як можна подати алгоритм і що таке блок-схема, лінійні 
алгоритми, алгоритми з розгалуженням. 
Алгоритми використовуються в різних сферах нашого життя. 
І сьогодні ми застосуємо знання, що Вам відомі для розв’язування 
різноманітних задач. 
V. Розв’язування задач (5 хв+15 хв) 
Пограємо у відому для Вас гру «Виконавець РОБОТ». 
Робот – це машина, і він у всьому слухається людину, і виконує лише 
те, що йому говорять. 
Виконавцем Робот сьогодні на уроці хто хоче бути?_________ 
Давайте задамо йому завдання, а він його виконає. Але команди йому 
потрібно задавати правильні і в вірній послідовності, інакше робот не буде їх 
виконувати. 
Завдання 1. Давайте попросимо робота з'їсти цукерку, яка лежить 
у мене на столі. Що він мусить зробити спочатку? 
Далі діти повинні задавати по одній команді, а робот їх виконувати. 
Учитель з гумором реагує на їх невірні команди. 
Наприклад, першою командою буде, скоріше всього, "візьми цукерку", 
потім, можливо, "з'їж її". 
Учитель повинен заперечити, що обгортка, мабуть, дуже несмачна. 
Значить, спочатку потрібно "розгорнути цукерку", а потім "з'їсти". 
Потім учитель в розгубленості стоїть з фантиком і каже, що не знає, що з ним 
робити. 
Тоді діти повинні порадити "викинути фантик", а учитель повинен 
заперечити, що на підлогу кидати негарно. 
Тоді команда повинна бути "викинь фантик в корзину для сміття". 
Таким чином повинні отримати послідовність команд, що записані на
великих листках: 
• Візьми цукерку; 
• Розгорни цукерку; 
• З'їж цукерку; 
• Викинь фантик в корзину для сміття; 
• Стоп. 
Останньою завжди повинна бути команда "Стоп", інакше робот захоче 
ще цукерку і буде їсти без кінця. 
Завдання 2. Наступним завданням для робота буде: "Намалюй на 
дошці сонечко". Припускаємо, що учень вже стоїть, але не біля дошки. 
Тоді команди повинні бути такими: 
¨ Підійди до дошки (якщо ця команда пропущена, то вчитель 
повинен сказати, що робот не дотягнеться до дошки); 
¨ Візьми крейду (якщо ця команда пропущена, учень 
намагається пальцем намалювати сонечко); 
¨ Намалюй сонечко; 
¨ Поклади крейду на місце (якщо команда пропущена, то 
учень "дивується", що робити з крейдою, а якщо не було 
уточнення, то учитель повинен запитати: "А крейду класти в 
кишеню?"); 
¨ Стоп. 
Розв’язування задач 
Задача 1. Нехай до вас потрапив інопланетянин по прізвиську Альфа з 
американського серіалу. Ви пригостили його бананом, а він не знає, що з цим 
плодом робити. Створимо алгоритм "Як з'їсти банан"
Завдання 2. За заданим алгоритмом на буклеті віднови приклад, запиши 
його і розв’яжи. (52) 
початок 
число 27 
- 5 
+ 30 
- 21 
+ 10 
- 3 
+ 21 
- 10 
+ 3 
результат 
кінець 
Завдання 3. Виконай алгоритм до задачі, що на буклеті. Знайти 
найкоротший шлях до дому. Якого він кольору? Червона
(В буклеті)Завдання 4. Розглянь малюнки. Запиши алгоритм, за 
яким можна визначити свійська тварина зображена чи дика. Замалюй 
кружечки синім та червоним кольором в залежності від виду групи 
тварини (синім – свійська, червоним - дика). 
Дикі тварини - тварини, природним середовищем існування яких є дика 
природа, у тому числі ті, які перебувають у неволі чи напіввільних умовах. 
Домашні тварини — види тварин, що живуть з людиною та 
розводяться нею.
VI. Фізкультхвилинка 
Із-за парт ми піднялись, 
Всі добряче підтяглись, 
Гарно спинки всі прогнули 
І про втому геть забули. 
Пальці всі в замок закрили 
Й стисли їх мерщій щосили. 
А тепер присіли – раз! 
Фізкультпауза у нас. 
Піднялись і пострибали, 
Мов сніжинки покружляли. 
Сіли рівно – і до праці. 
Хай не стомлюються пальці. 
VII. Робота за комп’ютером. «Виконавець Кенгуру» (10 хв) 
З виконавцем Кенгуру ви познайомились на минулому році. Давайте 
пригадаємо команди, які він уміє виконувати. 
Зроби крок — пересувається на 1 крок уперед, тобто в тому напрямку, 
куди дивиться. При цьому він залишає за собою слід на піску — креслить 
хвостиком відрізок довжиною 1 крок. 
Стрибни — робить стрибок довжиною 1 крок у тому напрямку, куди ди- 
виться, не залишаючи за собою сліду. 
Повернись праворуч та Повернись ліворуч — повертається у відповідний 
бік. 
Керуючи виконавцем Кенгуру за допомогою цих чотирьох простих 
команд, можна креслити цікаві малюнки та узори. 
Завдання 1. Склади алгоритм для виконавця Кенгуру, щоб він накреслив 2 
квадрати — один усередині другого. 
Завдання 2. Запиши програму для 
виконавця Кенгуру, виконай її і 
подивись, що він накреслив. 
Зроби крок 
Стрибни
Зроби крок 
Зроби крок 
Повернись праворуч 
Зроби крок 
Зроби крок 
Зроби крок 
Зроби крок 
Повернись праворуч 
Зроби крок 
Стрибни 
Зроби крок 
Зроби крок 
Повернись праворуч 
Зроби крок 
Зроби крок 
Зроби крок 
Зроби крок 
Повернись праворуч 
Повернись праворуч 
Стрибни 
Повернись ліворуч 
Зроби крок 
Зроби крок 
Зроби крок 
Повернись праворуч 
Зроби крок 
Повернись праворуч 
Стрибни 
Зроби крок 
Повернись ліворуч 
Зроби крок 
Повернись ліворуч 
Зроби крок 
Зроби крок 
Зроби крок 
Стрибни 
Стрибни 
Стрибни 
Повернись праворуч 
VIII. Підсумок уроку (Skyp) (2 хв) 
- Чи сподобалося працювати на уроці? 
- Що найбільше запам’яталося? 
А зараз перевіримо, як ви засвоїли поняття алгоритму.
Пограємо у гру "Алгоритм - не алгоритм". Я буду читати уривки із 
знайомих вам книг, а ви повинні згадати, з якої книги уривок і чи є він 
алгоритмом. 
" ...Якщо я що-небудь розумію, то дірка - це нора, а нора - це Кролик, а 
Кролик - це добра компанія, а добра компанія - це така компанія, де мене 
чим-небудь пригостять і з задоволенням послухають...". 
• 3 якого твору цей уривок? (Алан Мілн "Вінні-Пух і всі-всі-всі"). 
• Чи є він алгоритмом? (Ні. Це не послідовність дій, а ланцюжок 
міркувань Вінні Пуха, який приводить його до певного висновку). 
"Почистити яблучко. Нарізати його тонкими кружечками. Покласти в 
посуд рядами, посипати цукром. Поставити в холодильник на одну годину. 
Форму посипати цукровою пудрою. Виложити дно форми кружечками 
яблучка. Поставити форму в холодильник на добу". 
¨ •3 якої книги цей уривок? (З книги рецептів). 
¨ Чи є він алгоритмом? (Так) 
Який висновок ми можемо зробити? (що не всі речення є командами). 
IX. Д.З. 
(В буклеті)Побудуй алгоритм до задачі. Чого більше овочів чи фруктів?
Пограємо у гру "Алгоритм - не алгоритм". Я буду читати уривки із 
знайомих вам книг, а ви повинні згадати, з якої книги уривок і чи є він 
алгоритмом. 
" ...Якщо я що-небудь розумію, то дірка - це нора, а нора - це Кролик, а 
Кролик - це добра компанія, а добра компанія - це така компанія, де мене 
чим-небудь пригостять і з задоволенням послухають...". 
• 3 якого твору цей уривок? (Алан Мілн "Вінні-Пух і всі-всі-всі"). 
• Чи є він алгоритмом? (Ні. Це не послідовність дій, а ланцюжок 
міркувань Вінні Пуха, який приводить його до певного висновку). 
"Почистити яблучко. Нарізати його тонкими кружечками. Покласти в 
посуд рядами, посипати цукром. Поставити в холодильник на одну годину. 
Форму посипати цукровою пудрою. Виложити дно форми кружечками 
яблучка. Поставити форму в холодильник на добу". 
¨ •3 якої книги цей уривок? (З книги рецептів). 
¨ Чи є він алгоритмом? (Так) 
Який висновок ми можемо зробити? (що не всі речення є командами). 
IX. Д.З. 
(В буклеті)Побудуй алгоритм до задачі. Чого більше овочів чи фруктів?

More Related Content

What's hot

Математичний час. Гра. 10 клас
Математичний час. Гра. 10 класМатематичний час. Гра. 10 клас
Математичний час. Гра. 10 клас270479
 
Збірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалівЗбірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалівHelen Pisna
 
лічба предметів
лічба предметівлічба предметів
лічба предметівCshkilniy
 
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програмиДмитро Загура
 
Закріплення усного додавання і віднімання двоцифрових чисел. Птахи восени. Пе...
Закріплення усного додавання і віднімання двоцифрових чисел. Птахи восени. Пе...Закріплення усного додавання і віднімання двоцифрових чисел. Птахи восени. Пе...
Закріплення усного додавання і віднімання двоцифрових чисел. Птахи восени. Пе...Ковпитська ЗОШ
 

What's hot (8)

Корекційні вправи
Корекційні вправиКорекційні вправи
Корекційні вправи
 
Математичний час. Гра. 10 клас
Математичний час. Гра. 10 класМатематичний час. Гра. 10 клас
Математичний час. Гра. 10 клас
 
Збірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалівЗбірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалів
 
лічба предметів
лічба предметівлічба предметів
лічба предметів
 
162
162162
162
 
урок математики 1 клас
урок математики 1 класурок математики 1 клас
урок математики 1 клас
 
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
 
Закріплення усного додавання і віднімання двоцифрових чисел. Птахи восени. Пе...
Закріплення усного додавання і віднімання двоцифрових чисел. Птахи восени. Пе...Закріплення усного додавання і віднімання двоцифрових чисел. Птахи восени. Пе...
Закріплення усного додавання і віднімання двоцифрових чисел. Птахи восени. Пе...
 

Similar to видк урок 2012

Урок 3 «Алгоритм»
 Урок 3 «Алгоритм» Урок 3 «Алгоритм»
Урок 3 «Алгоритм»Tali78
 
Квк. Вправи і задачі на засвоєння презентація
Квк.  Вправи і задачі на засвоєння презентаціяКвк.  Вправи і задачі на засвоєння презентація
Квк. Вправи і задачі на засвоєння презентаціяOlia Vengrynovych
 
звичайні дроби
звичайні дробизвичайні дроби
звичайні дробиCshkilniy
 
Конспекти уроків до підручника Ломаковської
Конспекти уроків до підручника ЛомаковськоїКонспекти уроків до підручника Ломаковської
Конспекти уроків до підручника Ломаковськоїsveta7940
 
Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...
Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...
Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...Ковпитська ЗОШ
 
математика 0
математика 0математика 0
математика 0olenafab
 
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-vdovenko-2020-2
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-vdovenko-2020-2Ja doslidzhuju-svit-3-klas-vdovenko-2020-2
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-vdovenko-2020-2kreidaros1
 
3 yds vd_2020-1
3 yds vd_2020-13 yds vd_2020-1
3 yds vd_2020-14book
 
конспект уроку звичайні дроби і дії над ними (1)
конспект уроку звичайні дроби і дії над ними (1)конспект уроку звичайні дроби і дії над ними (1)
конспект уроку звичайні дроби і дії над ними (1)Cshkilniy
 
Урок-гра "Звичайні дроби"
Урок-гра "Звичайні дроби"Урок-гра "Звичайні дроби"
Урок-гра "Звичайні дроби"sveta7940
 
Презентація уроку математики
Презентація уроку математикиПрезентація уроку математики
Презентація уроку математикиКовпитська ЗОШ
 
4 klas-informatyka-vdovenko-2021
4 klas-informatyka-vdovenko-20214 klas-informatyka-vdovenko-2021
4 klas-informatyka-vdovenko-2021NoName520
 
Урок 2 «Алгоритм»
Урок 2 «Алгоритм»Урок 2 «Алгоритм»
Урок 2 «Алгоритм»Tali78
 

Similar to видк урок 2012 (20)

Урок 3 «Алгоритм»
 Урок 3 «Алгоритм» Урок 3 «Алгоритм»
Урок 3 «Алгоритм»
 
Квк. Вправи і задачі на засвоєння презентація
Квк.  Вправи і задачі на засвоєння презентаціяКвк.  Вправи і задачі на засвоєння презентація
Квк. Вправи і задачі на засвоєння презентація
 
75
7575
75
 
звичайні дроби
звичайні дробизвичайні дроби
звичайні дроби
 
Конспекти уроків до підручника Ломаковської
Конспекти уроків до підручника ЛомаковськоїКонспекти уроків до підручника Ломаковської
Конспекти уроків до підручника Ломаковської
 
47
4747
47
 
2 клас урок 19 ознайомлення з поняттям алгоритму
2 клас урок 19 ознайомлення з поняттям алгоритму2 клас урок 19 ознайомлення з поняттям алгоритму
2 клас урок 19 ознайомлення з поняттям алгоритму
 
Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...
Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...
Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...
 
математика 0
математика 0математика 0
математика 0
 
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-vdovenko-2020-2
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-vdovenko-2020-2Ja doslidzhuju-svit-3-klas-vdovenko-2020-2
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-vdovenko-2020-2
 
3 yds vd_2020-1
3 yds vd_2020-13 yds vd_2020-1
3 yds vd_2020-1
 
1
11
1
 
конспект уроку звичайні дроби і дії над ними (1)
конспект уроку звичайні дроби і дії над ними (1)конспект уроку звичайні дроби і дії над ними (1)
конспект уроку звичайні дроби і дії над ними (1)
 
Урок-гра "Звичайні дроби"
Урок-гра "Звичайні дроби"Урок-гра "Звичайні дроби"
Урок-гра "Звичайні дроби"
 
290
290290
290
 
86
8686
86
 
Презентація уроку математики
Презентація уроку математикиПрезентація уроку математики
Презентація уроку математики
 
4 klas-informatyka-vdovenko-2021
4 klas-informatyka-vdovenko-20214 klas-informatyka-vdovenko-2021
4 klas-informatyka-vdovenko-2021
 
Урок 2 «Алгоритм»
Урок 2 «Алгоритм»Урок 2 «Алгоритм»
Урок 2 «Алгоритм»
 
Уроки.docx
Уроки.docxУроки.docx
Уроки.docx
 

More from Liliya_Zbarovska

презентаціяпрезентація
презентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентація
презентаціяпрезентаціяLiliya_Zbarovska
 
відкритий урок
відкритий уроквідкритий урок
відкритий урокLiliya_Zbarovska
 
презентацияPptlesson
презентацияPptlessonпрезентацияPptlesson
презентацияPptlessonLiliya_Zbarovska
 
презентация1.pptlesson
презентация1.pptlessonпрезентация1.pptlesson
презентация1.pptlessonLiliya_Zbarovska
 
узагальнюючі 8 клас
узагальнюючі 8 класузагальнюючі 8 клас
узагальнюючі 8 класLiliya_Zbarovska
 
вчені хіміки україни
вчені хіміки українивчені хіміки україни
вчені хіміки україниLiliya_Zbarovska
 
Дидактичні ігри в початкових класах
Дидактичні ігри в початкових класахДидактичні ігри в початкових класах
Дидактичні ігри в початкових класахLiliya_Zbarovska
 
педярмарка физкульт федорчук
педярмарка физкульт федорчукпедярмарка физкульт федорчук
педярмарка физкульт федорчукLiliya_Zbarovska
 
управлінський проект соболик т.а. (1)
управлінський проект соболик т.а. (1)управлінський проект соболик т.а. (1)
управлінський проект соболик т.а. (1)Liliya_Zbarovska
 
дов сист видк_урок
дов сист видк_урокдов сист видк_урок
дов сист видк_урокLiliya_Zbarovska
 
презент диовид збаровська_2015
презент диовид збаровська_2015презент диовид збаровська_2015
презент диовид збаровська_2015Liliya_Zbarovska
 

More from Liliya_Zbarovska (20)

урок
урокурок
урок
 
темаурок5
темаурок5темаурок5
темаурок5
 
презентаціяпрезентація
презентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентація
презентаціяпрезентація
 
відкритий урок
відкритий уроквідкритий урок
відкритий урок
 
презентацияPptlesson
презентацияPptlessonпрезентацияPptlesson
презентацияPptlesson
 
презентация1.pptlesson
презентация1.pptlessonпрезентация1.pptlesson
презентация1.pptlesson
 
About me
About meAbout me
About me
 
узагальнюючі 8 клас
узагальнюючі 8 класузагальнюючі 8 клас
узагальнюючі 8 клас
 
вчені хіміки україни
вчені хіміки українивчені хіміки україни
вчені хіміки україни
 
Дидактичні ігри в початкових класах
Дидактичні ігри в початкових класахДидактичні ігри в початкових класах
Дидактичні ігри в початкових класах
 
розробка
розробкарозробка
розробка
 
педярмарка физкульт федорчук
педярмарка физкульт федорчукпедярмарка физкульт федорчук
педярмарка физкульт федорчук
 
курсова
курсовакурсова
курсова
 
управлінський проект соболик т.а. (1)
управлінський проект соболик т.а. (1)управлінський проект соболик т.а. (1)
управлінський проект соболик т.а. (1)
 
тв гр
тв  гртв  гр
тв гр
 
івчук казка а5
івчук казка а5івчук казка а5
івчук казка а5
 
брошура
брошураброшура
брошура
 
досвид 2015
досвид 2015досвид 2015
досвид 2015
 
дов сист видк_урок
дов сист видк_урокдов сист видк_урок
дов сист видк_урок
 
презент диовид збаровська_2015
презент диовид збаровська_2015презент диовид збаровська_2015
презент диовид збаровська_2015
 

Recently uploaded

О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxvitalina6709
 

Recently uploaded (6)

О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
 

видк урок 2012

  • 1. Тема: Побудова лінійних алгоритмів та алгоритмів з розгалуженням Мета: Навчальна: Відпрацювати вміння складати лінійні алгоритми та алгоритми з розгалуженням; Розвивальна: Розвивати логічне мислення, кмітливість, просторову уяву; уміння зосередитися; Виховна: Виховувати алгоритмічне мислення та культуру роботи з ПК. Обладнання: Тип уроку: Урок застосування знань, умінь та навичок ХІД УРОКУ І. Організаційний момент. (1 хв) Ви сідайте тихо, діти, Домовляймось не шуміти, Руки гарно піднімати, На уроці не дрімати. ІІ. Повторення правил безпечної поведінки в комп’ютерному класі. (3 хв) Для повторення правил ТБ пограємо в гру «Так – ні». Плесніть у долоні, якщо інформація вірна, якщо ні – підніміть руки і помахайте ними. Готові? Розпочинаємо! - До комп’ютерного класу заходимо спокійно з дозволу вчителя. - Коли зайшли до комп’ютерного класу, то швидко включаємо комп’ютер. - Біля комп’ютера сидимо рівно. - Відстань від очей до монітора повинна бути маленькою, щоб краще бачити і не псувати зір. - Під час уроку ходимо по класу, коли забажаємо. - Під час роботи в класі їмо фрукти. - Без дозволу вчителя не приступаємо до роботи за комп’ютером. - Рухаючи мишкою, голосно подаємо команди. - Рукавом сорочки протираємо монітор комп’ютера;
  • 2. - При роботі з мишкою використовуємо вказівний і середній пальці. ІІІ. Актуалізація опорних знань. (5 хв) Гра «Кошик завдань» У кошику знаходяться запитання на листочках. Кожен з учнів витягує запитання, відповідає на нього. Якщо більше половини учнів відповіли правильно, до кошика прикріплюю веселий смайлик, якщо ні – то сумний. (Один одному можуть допомагати) 1. Що таке алгоритм? 2. Хто може бути виконавцем алгоритму? 3. Які властивості алгоритмів Вам відомі? 4. Що називають лінійним алгоритмом? 5. Що називают алгоритмом з розгалуженням? 6. Що в блок-схемі означає овал? 7. Що в блок-схемі означає прямокутник? 8. Що в блок-схемі означає паралелограм? 9. Що в блок-схемі означає ромб? 10. За допомогою своїх власних фігур побудуй лінійний алгоритм 11. За допомогою своїх власних фігур побудуй алгоритм з розгалуженням 12. Що таке істинні висловлення? 13. Що таке хибні висловлення? 14. Наведи приклад істинного висловлення 15. Наведи приклад хибного висловлення IV. Оголошення теми уроку, завдань, мотивація. (1 хв) Дорогі діти! Крокуючи «сходинками до інформатики», ми з вами поступово, але наполегливо дістались до цікавої і привітної країни Алгоритміка. Ви переконались, що не всі куточки цієї дивовижної країни є гладенькими та рівними. І все-таки, ви розв’язували алгоритмічні задачі,
  • 3. блискуче виконували логічні вправи! І тема нашого уроку сьогодні: «Побудова лінійних алгоритмів та алгоритмів з розгалуженням», запишіть її будь-ласка в зошит і до діла. Ви вже знаєте, як можна подати алгоритм і що таке блок-схема, лінійні алгоритми, алгоритми з розгалуженням. Алгоритми використовуються в різних сферах нашого життя. І сьогодні ми застосуємо знання, що Вам відомі для розв’язування різноманітних задач. V. Розв’язування задач (5 хв+15 хв) Пограємо у відому для Вас гру «Виконавець РОБОТ». Робот – це машина, і він у всьому слухається людину, і виконує лише те, що йому говорять. Виконавцем Робот сьогодні на уроці хто хоче бути?_________ Давайте задамо йому завдання, а він його виконає. Але команди йому потрібно задавати правильні і в вірній послідовності, інакше робот не буде їх виконувати. Завдання 1. Давайте попросимо робота з'їсти цукерку, яка лежить у мене на столі. Що він мусить зробити спочатку? Далі діти повинні задавати по одній команді, а робот їх виконувати. Учитель з гумором реагує на їх невірні команди. Наприклад, першою командою буде, скоріше всього, "візьми цукерку", потім, можливо, "з'їж її". Учитель повинен заперечити, що обгортка, мабуть, дуже несмачна. Значить, спочатку потрібно "розгорнути цукерку", а потім "з'їсти". Потім учитель в розгубленості стоїть з фантиком і каже, що не знає, що з ним робити. Тоді діти повинні порадити "викинути фантик", а учитель повинен заперечити, що на підлогу кидати негарно. Тоді команда повинна бути "викинь фантик в корзину для сміття". Таким чином повинні отримати послідовність команд, що записані на
  • 4. великих листках: • Візьми цукерку; • Розгорни цукерку; • З'їж цукерку; • Викинь фантик в корзину для сміття; • Стоп. Останньою завжди повинна бути команда "Стоп", інакше робот захоче ще цукерку і буде їсти без кінця. Завдання 2. Наступним завданням для робота буде: "Намалюй на дошці сонечко". Припускаємо, що учень вже стоїть, але не біля дошки. Тоді команди повинні бути такими: ¨ Підійди до дошки (якщо ця команда пропущена, то вчитель повинен сказати, що робот не дотягнеться до дошки); ¨ Візьми крейду (якщо ця команда пропущена, учень намагається пальцем намалювати сонечко); ¨ Намалюй сонечко; ¨ Поклади крейду на місце (якщо команда пропущена, то учень "дивується", що робити з крейдою, а якщо не було уточнення, то учитель повинен запитати: "А крейду класти в кишеню?"); ¨ Стоп. Розв’язування задач Задача 1. Нехай до вас потрапив інопланетянин по прізвиську Альфа з американського серіалу. Ви пригостили його бананом, а він не знає, що з цим плодом робити. Створимо алгоритм "Як з'їсти банан"
  • 5. Завдання 2. За заданим алгоритмом на буклеті віднови приклад, запиши його і розв’яжи. (52) початок число 27 - 5 + 30 - 21 + 10 - 3 + 21 - 10 + 3 результат кінець Завдання 3. Виконай алгоритм до задачі, що на буклеті. Знайти найкоротший шлях до дому. Якого він кольору? Червона
  • 6. (В буклеті)Завдання 4. Розглянь малюнки. Запиши алгоритм, за яким можна визначити свійська тварина зображена чи дика. Замалюй кружечки синім та червоним кольором в залежності від виду групи тварини (синім – свійська, червоним - дика). Дикі тварини - тварини, природним середовищем існування яких є дика природа, у тому числі ті, які перебувають у неволі чи напіввільних умовах. Домашні тварини — види тварин, що живуть з людиною та розводяться нею.
  • 7. VI. Фізкультхвилинка Із-за парт ми піднялись, Всі добряче підтяглись, Гарно спинки всі прогнули І про втому геть забули. Пальці всі в замок закрили Й стисли їх мерщій щосили. А тепер присіли – раз! Фізкультпауза у нас. Піднялись і пострибали, Мов сніжинки покружляли. Сіли рівно – і до праці. Хай не стомлюються пальці. VII. Робота за комп’ютером. «Виконавець Кенгуру» (10 хв) З виконавцем Кенгуру ви познайомились на минулому році. Давайте пригадаємо команди, які він уміє виконувати. Зроби крок — пересувається на 1 крок уперед, тобто в тому напрямку, куди дивиться. При цьому він залишає за собою слід на піску — креслить хвостиком відрізок довжиною 1 крок. Стрибни — робить стрибок довжиною 1 крок у тому напрямку, куди ди- виться, не залишаючи за собою сліду. Повернись праворуч та Повернись ліворуч — повертається у відповідний бік. Керуючи виконавцем Кенгуру за допомогою цих чотирьох простих команд, можна креслити цікаві малюнки та узори. Завдання 1. Склади алгоритм для виконавця Кенгуру, щоб він накреслив 2 квадрати — один усередині другого. Завдання 2. Запиши програму для виконавця Кенгуру, виконай її і подивись, що він накреслив. Зроби крок Стрибни
  • 8. Зроби крок Зроби крок Повернись праворуч Зроби крок Зроби крок Зроби крок Зроби крок Повернись праворуч Зроби крок Стрибни Зроби крок Зроби крок Повернись праворуч Зроби крок Зроби крок Зроби крок Зроби крок Повернись праворуч Повернись праворуч Стрибни Повернись ліворуч Зроби крок Зроби крок Зроби крок Повернись праворуч Зроби крок Повернись праворуч Стрибни Зроби крок Повернись ліворуч Зроби крок Повернись ліворуч Зроби крок Зроби крок Зроби крок Стрибни Стрибни Стрибни Повернись праворуч VIII. Підсумок уроку (Skyp) (2 хв) - Чи сподобалося працювати на уроці? - Що найбільше запам’яталося? А зараз перевіримо, як ви засвоїли поняття алгоритму.
  • 9. Пограємо у гру "Алгоритм - не алгоритм". Я буду читати уривки із знайомих вам книг, а ви повинні згадати, з якої книги уривок і чи є він алгоритмом. " ...Якщо я що-небудь розумію, то дірка - це нора, а нора - це Кролик, а Кролик - це добра компанія, а добра компанія - це така компанія, де мене чим-небудь пригостять і з задоволенням послухають...". • 3 якого твору цей уривок? (Алан Мілн "Вінні-Пух і всі-всі-всі"). • Чи є він алгоритмом? (Ні. Це не послідовність дій, а ланцюжок міркувань Вінні Пуха, який приводить його до певного висновку). "Почистити яблучко. Нарізати його тонкими кружечками. Покласти в посуд рядами, посипати цукром. Поставити в холодильник на одну годину. Форму посипати цукровою пудрою. Виложити дно форми кружечками яблучка. Поставити форму в холодильник на добу". ¨ •3 якої книги цей уривок? (З книги рецептів). ¨ Чи є він алгоритмом? (Так) Який висновок ми можемо зробити? (що не всі речення є командами). IX. Д.З. (В буклеті)Побудуй алгоритм до задачі. Чого більше овочів чи фруктів?
  • 10. Пограємо у гру "Алгоритм - не алгоритм". Я буду читати уривки із знайомих вам книг, а ви повинні згадати, з якої книги уривок і чи є він алгоритмом. " ...Якщо я що-небудь розумію, то дірка - це нора, а нора - це Кролик, а Кролик - це добра компанія, а добра компанія - це така компанія, де мене чим-небудь пригостять і з задоволенням послухають...". • 3 якого твору цей уривок? (Алан Мілн "Вінні-Пух і всі-всі-всі"). • Чи є він алгоритмом? (Ні. Це не послідовність дій, а ланцюжок міркувань Вінні Пуха, який приводить його до певного висновку). "Почистити яблучко. Нарізати його тонкими кружечками. Покласти в посуд рядами, посипати цукром. Поставити в холодильник на одну годину. Форму посипати цукровою пудрою. Виложити дно форми кружечками яблучка. Поставити форму в холодильник на добу". ¨ •3 якої книги цей уривок? (З книги рецептів). ¨ Чи є він алгоритмом? (Так) Який висновок ми можемо зробити? (що не всі речення є командами). IX. Д.З. (В буклеті)Побудуй алгоритм до задачі. Чого більше овочів чи фруктів?