Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

портфолио малига а. о

Портфоліо викладача ХВПУРГ

 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

портфолио малига а. о

 1. 1. Малиги Асі Олегівни
 2. 2. Малига Ася Олегівна 16. 03. 1961 р. викладач предмету: “ Технологія приготування їжі з основами товарознавства ”. вища категорія “ Візитна картка ” :
 3. 3. МЕТА ПОРТФОЛІО :  презентувати результати навчально-виховної роботи для оцінки своєї професійної компетентності;  здійснити аналіз, узагальнення та систематизацію педагогічного досвіду;  систематизувати навчальні матеріали і напрацювання для демонстрації адміністрації закладу та атестації;  фіксувати зміни й зростання за певний час;  сформувати план подальшого професійного зростання.
 4. 4. ГРАФІЧНА МОДЕЛЬ ІДЕАЛЬНОГО ВИКЛАДАЧА: Доброзичливий Привітний Терплячий Енергійний Друг Толерантни й Компетентни й Інтелігент Інтелектуал Щирий Порядний Людяний
 5. 5. МОЇ ПЕДАГОГІЧНІ ЗАДАЧІ : Своє завдання вбачаю у використанні інтерактивних методів навчання, у вихованні творчої особистості, розвитку творчих задатків учнів. Вважаю, що учні мають навчатися робити хоч невеликі, але свої відкриття. ЖИТТЄВЕ КРЕДО : «Не кажи світові про те, що ти хочеш зробити – покажи, як ти робиш».
 6. 6. Педагогічне есе : Щоб бути хорошим викладачем, треба любити те, що викладаєш, та любити тих, кому викладаєш. В.Й. Ключевський Кожне моє заняття – це маленький спектакль, це заняття людяності, етичності, моральності, пізнання себе, світу в ньому, заняття всебічного розвитку особистості учнів. Я вірю, що мої найкращі заняття ще попереду. І продовжувати їх буде саме життя. Як відомо: навчальний заклад був і буде в житті кожного. Для учнів -- це набуття знань, а для викладача - книга життя, читаючи яку, сторінку за сторінкою, набираєшся безцінного досвіду. І важливо, щоб цей досвід Викладача із маленької "зернинки", яку він вкладає в кожного свого студента, проріс урожайним "колоссям" на життєвій ниві його вихованців.
 7. 7. МОЇ ОСНОВНІ ПЕДАГОГІЧНІ ПРАВИЛА :  вимагай від учнів тільки те, що знаєш і робиш сама;  пам’ятай, що не помиляється тільки той, хто нічого не робить;  стимулюй учнів до творчої діяльності;  не забувай, що учень має право на власну думку;  будь об’єктивною завжди;  постійно вдосконалюйся;  люби і поважай людей.
 8. 8. ПОРТФЕЛЬ СЕРТИФІКОВАНИХ ДОСЯГНЕНЬ : Вуз Одеський технологічний інститут харчової промисловості ім. М.В. Ломоносова Спеціальність Інженер - технолог Рік закінчення 1986 рік Трудовий стаж 35років Педагогічний стаж 15 років Місце роботи Херсонське вище професійне училище ресторанного господарства з 1980-1986 рр., а потім з 2003 року Посада викладач; голова методичної комісії з професії “ Кухар ”.
 9. 9. ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ :  У 2005 році встановлено кваліфікаційна категорія : “Спеціаліст ІІ категорії”.  У 2007 році встановлено кваліфікаційна категорія : “Спеціаліст І категорії”.  У 2010 році встановлено кваліфікаційна категорія : “Спеціаліст вищої категорії”.
 10. 10. ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ: (КУРСИ):  Академія пед.наук України Університет менеджменту освіти Інститут післядипломної освіти інженерно- педагогічних працівників . У 2006 році.  Академія пед.наук України Університет менеджменту освіти Інститут післядипломної освіти інженерно- педагогічних працівників У 2009 році.
 11. 11. МОЇ ДОСЯГНЕННЯ:
 12. 12. “ ПРОФЕСІЙНА КОМПЕТЕНТНІСТЬ “. ШЛЯХИ АКТИВІЗАЦІЇ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: Шляхи вирішення Використання програмно-педагог. засобів Удосконалення комплексно- методичного забезпечення уроків Використання матеріалів Інтернет-ресурсу Комплексне використання форм та методів навчання
 13. 13. Творча особистість Творча активність Творче спілкування Творча діяльність Творче мислення Творчий пошук Модель становлення творчої особистості :
 14. 14. Для активізації пізнавальної діяльності на уроках з предмету : “ Технологія приготування їжі з основами товарознавства ” використовую різноманітні інтерактивні прийоми: “ мозковий штурм ”, “ круглий стіл ”, “ зіграй роль ”, “ займи особисту позицію ”, “ символічний мікрофон ” тощо. “ ТВОРЧЕ ДОСЬЄ “ :
 15. 15. •робота в малих групах ; •„ метод шпаргалки „ ; •рольова гра ; •проектні технології ; •презентація ; •уроки з використанням мультимедійних засобів навчання ; •використання всесвітньої комп’ютерної мережі « Інтернет ”; •уроки „ занурення в епоху „ : --- на яких ми з учнями вивчаємо історію виникнення страв, ---„ рецепти моєї бабусі „, --- походження продуктів харчування тощо . •театралізовані уроки. ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ СПРИЙНЯТТЯ МАТЕРІАЛУ УЧНЯМИ, Я ВИКОРИСТОВУЮ:
 16. 16. ІНДИВІДУАЛЬНА МЕТОДИЧНА ПРОБЛЕМА : «Удосконалення дидактичного забезпечення уроків предмету «Технологія приготування їжі з основами товарознавства» з метою розвитку творчих здібностей учнів, вмінням самовдосконалюватись».
 17. 17. ДОСВІД РОБОТИ :
 18. 18. КАБІНЕТ - МОЯ ТВОРЧА МАЙСТЕРНЯ :
 19. 19. ГУРТОК : “ СВІТ КУЛІНАРНОГО МИСТЕЦТВА ” Всім відомий вислів : „ Краса врятує світ „. А кулінари зроблять у цьому красивому світі смачне життя і все буде добре. Презентовані наробки -- смачні винаходи моїх учнів з харчових продуктів.
 20. 20. ВИГОТОВЛЕННЯ МУЛЯЖІВ :
 21. 21. У В А Г А ! Страв з м’яса Дрібним шматком багато. Їх можна смажити і тушкувати, На тарілці або баранчику подавати. Бефстроганов, шашлик, піджарка, Печеня, плов, гуляш, азу – Розклади їх до ладу Та не забувай рагу! Відрізняй! Шніцель натуральний, Шніцель січений Та з котлетної маси. Подвійну паніровку – льєзон та сухарі До перших двох використай! А тільки в сухарях останній шніцель обкачай!
 22. 22. Абетку кулінарну ми в училищі вивчаємо, У подорож до професійних знань кожен день ми вирушаємо. Йде по обробці м’яса урок. Потрібно вивчити кожен шматок. Біфштекс, філе, лангет, антрекот – Кожен з них – порціонний з м’яса яловичини натуральний шматок. А ще знання свої розширити потрібно, Панірований напівфабрикат знати необхідно. Ми ромштекс повинні, неодмінно, запам’ятати, Щоб кухарями знатними стати!
 23. 23. Акровірш КУХАРЯ РОБОТУ БУДЕ ПРОСЛАВЛЯТИ: ОРИГІНАЛЬНІСТЬ СТРАВ ЙОГО ПОДАЧА, ТВОРЧІСТЬ В РОБОТІ ТА ВДАЧА, ЛУКАВА І ДОБРА УСМІШКА, ЕНЕРГІЇ, ЗВИЧАЙНО, ПОВНА ДІЖКА, ТЕРПІННЯ, УМІННЯ І ТВЕРДІСТЬ ХАРАКТЕРУ, НАДІЯ, НАСНАГА У ЖИТТЄВОМУ , А ТАКОЖ У ПРОФЕСІЙНОМУ НАПРЯМКУ. МОЖЕ КУХАР ЛЮБУ СТРАВУ ПРИГОТУВАТИ, А ТАКОЖ ЇЇ ОЗДОБИТИ ТА ПОДАТИ, СТАТИ, ЗАВЖДИ, У НАГОДІ, ШВИДКО ПРАЦЮВАТИ, А САМЕ ЦИМ, ПРАЦЮ КУХАРЯ ПРОСЛАВЛЯТИ.
 24. 24. “ ДОСЛІДЖЕННЯ І ТВОРЧІСТЬ “ . СКЛАДАЮ ГОЛОВОЛОМКИ ТА КРОСВОРДИ :
 25. 25. СКЛАДАЮ ГОЛОВОЛОМКИ ТА КРОСВОРДИ :
 26. 26. НАВЧАЛЬНІ ФІЛЬМИ ДЛЯ УЧНІВ ЗНІМАЮ, ЗОРОВУ ПАМ’ЯТЬ У НИХ РОЗВИВАЮ. МУЗИКОЮ З ЕКРАНУ ЇХ УВАГУ ПРИВЕРТАЮ, УЧБОВИЙ МАТЕРІАЛ ПРОФЕСІЙНО ЗАКРІПЛЮЮ. ПОТРЕБУ У НАВЧАННІ З ОБРАНОЇ ПРОФЕСІЇ ФОРМУЮ, ДО ТВОРЧОСТІ СПОНУКАЮ, БУТИ УВАЖНИМИ І ЗІБРАНИМИ НАВЧАЮ. УСПІШНІСТЬ ПОКРАЩУЮ, ХВИЛИНИ СЛАВИ ЇМ ДАРУЮ, УЧАСТЬ У КОНКУРСАХ СТИМУЛЮЮ. НАВЧАЛЬНІ ФІЛЬМИ – ЦІКАВА ПРОФЕСІЙНА ІНФОРМАЦІЯ :
 27. 27. Створені навчальні фільми
 28. 28. ЛАБОРАТОРНО – ПРАКТИЧНІ РОБОТИ : Стрижнем моєї інтерактивної технології є метод взаємного навчання : „ Почув – і забув, Побачив -- і запам’ятав, Зробив – і усвідомив, Пояснив комусь – і зрозумів „. ( Китайська мудрість ).
 29. 29. УЧАСТЬ У СЕМІНАРАХ, КОНФЕРЕНЦІЯХ: Розширюю педагогічну діяльність через : Сучасний проблемний семінар : “ Використання інформаційно – комунікаційних технологій у навчальному процесі “ ( 10. 2010 р. ). Науково – практичну веб – конференцію “ Сучасний урок ” при Донецькому інституті післядипломної освіти на тему : “ Сучасний урок у професійній школі. Здобутки та шляхи вдосконалення “ ( 11. 2012 р. ).
 30. 30. УЧАСТЬ У ПЕДЧИТАННЯХ :
 31. 31. СКЛАДАННЯ СЦЕНАРІЮ, ТА ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСІВ ЗА ПРОФІЛЕМ СПРЯМУВАННЯ:
 32. 32. МОЇ МЕТОДИЧНІ РОЗРОБКИ
 33. 33. МЕТОДИЧНІ ДОПОВІДІ І ВИСТУПИ
 34. 34. МОЇ НАВЧАЛЬНІ ПОСІБНИКИ ТА ТВОРЧІ РОЗРОБКИ :
 35. 35. ПОЗАУРОЧНІ І САМОСТІЙНІ РОБОТИ МОЇХ УЧНІВ :
 36. 36. РОЗРОБЛЕНІ І ПРОВЕДЕНІ СЕМІНАРИ-ПРАКТИКУМИ З ПРОФЕСІЇ “КУХАР” :
 37. 37. ЯКІ Ж ВИ Є, СУЧАСНІ ДІТИ ? ЩО БІЛЬШ ЗА ВСЕ ХВИЛЮЄ ВАС ? ЧИ ВМІЄТЕ ЖИТТЮ РАДІТИ ? ЧИ ГАРНИЙ НАСТРІЙ ПОВСЯКЧАС ? ПРОБЛЕМ В ЖИТТІ БАГАТО БУДЕ, АЛЕ ВПЕРЕД ПОТРІБНО ЙТИ. ДОЛАТИ ТРУДНОЩІ БУДЕННІ, І ДОСЯГТИ ПЕВНОЇ МЕТИ. ПРОЙДУТЬ РОКИ Й ДЕСЯТИРІЧЧЯ , І МРІЮ Я ТОДІ СКАЗАТИ, ЩО : „ Я ПИШАЮСЬ СВОЇМ УЧНЕМ, БО ВІН ДОСЯГ В ЖИТТІ БАГАТО ! „. Обласний конкурс фахової майстерності з професії „ кухар „. Мій учень -- Файзієв Максим посів І місце. У І – теоретичному турі отримав найвищу кількість балів ( зі 100 можливих – 90 ) ( Березень 2009 р. ). Рейтинг педагогічної діяльності :
 38. 38. Перші професійні сходинки моїх учнів: Міжнародний конкурс юніорів у м. Київ Калюжний дмитро та Гінкул Сергій. 2012 р. Васюхно Михайло, Імшеницький Іван , Німич Альбіна . 2013 р.
 39. 39. УЧАСТЬ У МЕТОДИЧНІЙ КОМІСІЇ З ПРОФЕСІЇ “ КУХАР ”: Семінар – практикум на тему : “ Час позитиву і краси ” 14. 12. 2011р
 40. 40. СЕМІНАР – ПРАКТИКУМ ЗА ТЕМАТИКОЮ : “ ЙОГО ВЕЛИЧНІСТЬ – ТІРАМІСУ “. 28. 12. 2011 р.
 41. 41. Семінар – практикум на тему : “ Час позитиву і краси ” ПРОФЕСІЙНИЙ ЗАХІД ПО ОБМІНУ ДОСВІДОМ : “ ЧАЙНА ЦЕРЕМОНІЯ ”. 31. 10. 2012р.
 42. 42. СЕМІНАР – ПРАКТИКУМ ЗА ТЕМАТИКОЮ : “ ВІВАТ - ДЕСЕРТ ! “. Девіз : Той, хто захоплюється Практикою без науки, Немов керманич, Ступає на корабель без компаса. Леонардо да Вінчі. 28. 12. 2012 р.
 43. 43. Р Е Ф Л Е К С І Я : Виховання інноваційної особистості, формування професійної компетентності майбутнього фахівця неможливе без права викладача на власну творчість, на пошуки своєї технології, яка відповідає його особистіс- ним якостям. Педагогічна творчість має дві сторони: творчість самого організатора навчально-виховного процесу – викладача і творчість учнів, як необхідна умова удосконалення викладача і розвитку творчих можливостей учнів. На наступний період я обираю тему самоосвіти «Інформаційні технології при викладанні предмету «Технологія приготування їжі з основами товарознавства», мета й задачі: «Розвиток інформаційно-комунікативних компетенцій учнів». Передбачаю створення навчальних посібників з теми : “Обробка риби та нерибних продуктів моря” і “Обробка м'яса та субпродуктів”, що сприятиме кращому засвоєнню матеріалу з зазначених тем навчальної програми.
 44. 44. Формула успіху : Любов до своєї професії Величезна працездатність Повага до своїх учнів та колег Постійний пошук
 45. 45. РЕЦЕПТ ВЧИТЕЛЬСЬКОЇ МОЛОДОСТІ: Систематично вживай: Бальзам мудрості, коктейль творчості, каву бадьорості, відвар пунктуальності, настій терпимості, екстракт людяності. Виконуй все це ретельно і будеш вічно молодим, вчителю.
 46. 46. МЕТОДИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ Створення навчальної та плануючої документації; Відвідування уроків; проведення відкритих уроків; Створення комплексно-методичного забезпечення предметів професійно-теоретичного циклу з урахуванням сучасних вимог; Розробка заходів щодо покращення якості навчання; Підготовка та проведення предметних тижнів; конкурсів професійної майстерності; Вивчення передового педагогічного досвіду; Підготовка методичних розробок та участь у педагогічних читаннях училища; Участь у вернісажі педагогічних ідей; Підготовка викладачів до атестації; Підготовка та проведення відкритих уроків, презентацій, професійно спрямованих заходів.

×