1. Тема уроку: Переробка сміття (Recycling) 2 клас
Мета уроку:
Навчальна мета:
● Вивчити нові слова з теми Recycling. Вчити учнів використовувати
англійську мову для вираження власної думки про переробку та роль
кожного із нас у збереженні навколишнього середовища.
● Ознайомити учнів зі словниковим запасом, пов'язаним зі сміттям та
переробкою, такими як "recycling", "rubbish", "plastic", "paper", "glass"
та інші.
Розвивальна мета:
● Розвивати критичне мислення учнів шляхом аналізу проблеми сміття
і пошуку раціональних рішень.
● Розвивати вміння знаходити і застосовувати креативні підходи до
переробки відходів і створення виробів з перероблених матеріалів.
Виховна мета:
● Виховувати екологічну свідомість та відповідальне ставлення до
навколишнього середовища.
● Формувати учнівське бачення екологічних проблем і значення
переробки для збереження природних ресурсів і запобігання
забрудненню.
Підручник: Quick Minds 2
Тип уроку: Інтегрований STEM-урок
Предмет Тема Розвиток
компетентностей
Діяльність
Я досліджую
світ
Що таке переробка
сміття? Види
сортування сміття.
Знати слова які
стосуються теми.
Розповідати про
види сортування
Опрацювати текст,
що стосується
теми. Перевірити
розуміння нових
слів у тексті і
розуміння тексту в
цілому.
Математика Розв'язування задач Учні навчаються
аналізувати
умову задачі,
виділяти важливу
інформацію,
Розв'язувати різні
типи задач
2. встановлювати
послідовність дій
та застосовувати
логічні операції
для розв'язання
проблеми.
Дизайн і
технології
Інше життя
непотрібних речей
Учні отримують
практичні
навички
сортування
сміття. Вони
вчаться
розпізнавати різні
контейнери для
сміття та
правильно
класифікувати
відходи
відповідно до їх
типу.
Проєктна робота
Створення
сортувальних
кошиків
Інформатика Процес сортування
за допомогою
застосунку Kahoot
Розвивати
навички роботи з
програмою
Kahoot
Дати відповіді на
питання та обрати
коректну відповідь
ХІД УРОКУ
1. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
Привітання:
T:Good morning, children. I’m glad to see you. How are you today?
Фонетична розминка
T: Children name different words that start with the sound [c] one by one.
P: cat, cake,cow,carrot……….
T: Now, name different words that start with the sound [v] one by one
P: van, vase,violet….
T: Well done
3. 2. Повідомлення теми, мети уроку:
T: Children, look at the picture and tell me -
What do you see?
P: I see paper, bottles….
T: So, today we are going to talk about recycling
2. Основна частина уроку
T: Children read the text.
T: What words do you not know?
P: Things away, rubbish…..
T: Look at the TV screen ( Вчитель на екрані показує на слова та картинки,
озвучує кожне слово діти повторюють)
T: Read the text again and write missing words
4. We can make old bottles and jars into new (glass).
We can make old (fruit) and (vegetables) into earth for the garden.
We can make old metal into new (metal) things.
We can make old (newspapers) and magazines into new (paper)
We can make old plastic (bottles) into new things.
T: Діти, як бачте сортування сміття є важливою складовою людського
життя. Зараз ми об'єднаємося у групи і спробуємо розв'язати цікаві
задачі.
● Задача про сортування пляшок: У Марини є 6 пляшок для
сортування. Вона поклала 3 пляшки з пластику в синій мішок і 2
пляшки з скла в зелений мішок. Скільки пляшок залишилося для
сортування?
● Задача про кількість відходів: В класі 2-А учні зібрали 15 відходів
для сортування. З них 7 були органічними, 4 - паперовими і решта -
пластикові. Скільки відходів було пластикових?
● Задача про сортування у місті: У місті встановили спеціальні
контейнери для сортування сміття. В контейнері для паперу зібрали
40 кг сміття, а в контейнері для пластику - 25 кг. Яку загальну вагу
сміття зібрали в цих двох контейнерах?
● Задача про порівняння сміття: В Андрія було 9 пластикових пляшок,
а в Каті - 5. Хто з них зібрав більше пластикових пляшок для
сортування?
( вчитель роздає кожній групі одну задачу, вони обговорюють та потім
розповідають як розв'язати цю задачу всім іншим групам)
T: Зараз ми з вами маємо змогу об'єднатися та створити в групах
цікаві сортувальні контейнери для нашого класу, ви отримаєте такі
картонні коробки їх потрібно прикрасити на написати який у вашої
групи вид сортування.
5. (приклад з підручника)
(Діти створюють сміттєві контейнери та показують іншим групам,
залишають контейнери в класі)
T: Ми з вами поговорили про види сортування, тепер за допомогою
програми Kahoot - перевіримо ваші знання – ( діти працюють в
групах)
(https://create.kahoot.it/share/recycling-for-kids/f3452617-c865-484d-9395-
6814e04ea5bc)
3. Підсумок уроку
На сьогоднішньому уроці ми вивчали тему переробка сміття та його
важливість для нашого навколишнього середовища. Ми розглянули різні
види сміття, такі як пластик, папір, скло та органічні відходи, і навчилися
їх правильно сортувати та переробляти. Спільними зусиллями ми зробимо
наш світ кращим місцем для майбутніх поколінь.