SlideShare a Scribd company logo
1 of 8
3 клас
Тема: Заспівай мені, пташко!
Мета: ознайомити учнів із будовою тіла птахів; навчити відтворювати
характерні особливостісилуету птахів; закріпити вміння визначатихарактер
музики і виразно передавати його в музично-виконавській діяльності та
засобами образотворчого мистецтва; розширювати знання учнів про
анімалістичний жанр, продовжувати вчити малювати птахів; розвивати
музичний слух, творчі здібності, фантазію, мислення, уяву; виховувати
акуратність в роботі, спостережливість та любов до навколишнього світу.
Міжпредметні зв’язки: музичне мистецтво, природознавство,
образотворче мистецтво.
Обладнання: ТЗН, акварель, склянки для води, серветки для витирання
рук, килимки для роботи, ватні палички.
Тип уроку: інтегрований урок спілкування з природою
Хід уроку
І. Організаційний момент
Музичне привітання
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
- Добрий день !
- Добрий день !
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель муз. мистецтва. Ви щойно сказали «Добрий день» один одному,
сонечку за вікном, співчій пташині. А який день, на вашу думку, можна
назвати добрим?
Відповіді дітей
- Що потрібно для того, щоб день був добрим?(підвести додумки,
що кожен день повинен приносити людині щось нове, корисне, цікаве,
пізнавальне).
- Я сподіваюсь, що сьогоднішній урок зробить ваш день
приємним.
- Як ви повинні працювати? (бути активними, уважними…)
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
Природознавство
Класовод 3 класу. Сьогодніми будемо працювати плідно і творчо тому, що
наш урок буде незвичайним. Ми з вами будемо не просто навчатися, а
проведемо цікаву зустріч із світом живої природи. Кого ми зустрінемо на
уроці, про кого йтиме мова, зрозумієте, коли прослухаєте лист, що надійшов
на адресу нашого класу.
Лист учням 3 класу Пирятинського ліцею
Ми, група тварин, що добре пристосувалися до польоту. Наше тіло вкрите
пір'ям, яке захищає нас від холоду. Міцний дзьоб допомагає захоплювати і
подрібнювати їжу. Живемо ми у лісах, на полях, луках, болотах та водоймах.
Живимося різноманітною їжею. Ми – дуже корисні істоти.
Як ви думаєте, хто автор цього листа? (Птахи)
Музичний супровід «Голос природи» «Шум літнього лісу», слайди
Вправа „Асоціативний кущ”
Учитель. У вас на партах є картки з написаними словами. Вам потрібно
прикріпити на асоціативний кущ всіслова, які спадають вам на думку, коли ви
поглянете на пташку. Працюємо в парах, даю вам дві хвилини, щоб ви
порадились і хтось один з пари прикріпив надписи (на дошці)
Учитель. Чи здогадалися ви про що ми будемо говорити протягом уроку?
Відповіді дітей
дзьоб
годівничк
а
щебет
небо
ПТАХИ
крила
голова
шия
пір’я
насіння
гніздо
Учитель. Так, сьогодні ми з вами дізнаємося про цікавий світ птахів, його
різноманітність та особливість не лише з точки зору природничої науки, а й
засобами мистецтва.
Робота в групах. Рухлива гра « Моя половинка»
На партах розрізанікартки із зображенням перелітних та осілих птахів. Діти
вибирають частинки картки із зображенням певної пташки і таким чином
об’єднуються у групи.
Групи ознайомлюються із інформацією на картках, потім доповідачі
обмінюються цією інформацією.
І група. Істотні ознаки птахів. Тіло вкрите пір’ям. Тіло птаха поділяється на
:голову, тулуб і кінцівки. На голові – дзьоб, задопомогою передніх кінцівок -
крил птахи літають.
ІІ група. Пристосування птахів для польоту. Це пір’яний покрив. Пір’я
зменшує вагу птахів. Замість передніх кінцівок у них крила. Легкий та міцний
скелет і гарно розвинені м’язи спричиняють розмахи крил. Під час польоту
птахи витрачають багато енергії.
Індивідуальна робота в зошитах (зошит з природознавства
Т.Г. Гільберг, Т.В.Сак, с. 40 ). Завдання: Підписати частини тіла голуба
Учитель. Птахи – невід’ємна частина природи. Вони прикрашають діброви,
луки, степи, ліси, парки, сади. Не можна уявити світ без їх дзвінкої пісні.
Птахи – це діти повітря. Вониможуть підніматися вище хмар, перелітати через
пустелі і моря за тисячі кілометрів і потім повертатися назад. А ще птахи –
великі непосиди. Скачуть з гілки на гілку, перелітають з дерева на
дерево,створюючи різнопланову гармонію природи.
«Пташина конференція» (театралізоване дійство, де заздалегідь
підготовлені учні розповідають “про себе”). Під час «конференції» всі учні
виконують завдання (зошит, с. 40: складають опис одного птаха за планом:
назва птаха, розмір, частини тіла, забарвлення (Музичний супровід «Звуки
природи. Колекція пташиних голосів», слайди із зображенням птахів)
Учень — Синиця. Я – невеличка пташка, за розмірами менша за горобця.
Маса мого тіла до 20 грамів. Забарвлення – жовто-зелене, головачорназ білою
плямою на потилиці, на шиї спереду чорна краватка. Живу я у лісах, садах,
парках. Харчуюсь комахами, взимку – зерном. У пошуках їжі прилітаю до
людськихосель. Не маючидостатньо корму, ухолоднізимибагато моїхдрузів
– синичок – гине. Діти, допоможіть нам! Влаштуйте годівниці. Прилаштуйте
на мотузці шматочок несолоного сала – ми залюбки ним поласуємо.
Учень — Ворона. Я – великий за розміром птах, голова, крила та хвіст чорні,
а решта оперення – сіре. Хоч я і дуже обережна пташка, але інколи можу
селитися поблизу житла людей. Гнізда будую на деревах у садах, на узліссі.
Учень — Ластівка. Я прилітаю до вас на початку травня і відразу лаштую
собігніздо під дахом вашої оселі. Я – невеличка пташка, з чорно-синім верхом
тіла і білим черевом та грудьми. Лоб і горло – рудувато-коричневі, хвіст
довгий вилчастий. Більшість часу перебуваю у польоті – полюю на комарів,
мух, жуків. Навіть воду п’ю на льоту. Я майже ніколи не сідаю на землю, бо
мої слабі ніжки не пристосованідля ходіння. З настанням холодів я відлітаю у
теплі краї.
Учень — Снігур. Я – червоногрудапташка. Черевце – червоне, спинка, крила
і хвіст – чорні. На хвості біла смужечка. Живу я у хвойних лісах Півночі. До
вас прилітаю пізно восени і оселяюся недалеко від людського житла.
Мандруючи по садах, збираю насіння бур’янів, ягоди, що залишилися на
кущах. Дуже люблю горобину.
Учень — Горобець. Я – маленький, добре відомий усім птах. Веду осілий
спосіб життя. У мене верх голови сірий, а горло, воло і верхня частина грудей
чорні. Живлюся переважно рослинною і тваринною їжею. Іноді збираємося
у великі зграї, налітаємо на посіви зернових, клюємо ягоди, насіння
соняшнику, завдаючи шкоди людям. Але навесніівлітку живимося комахами,
серед яких багато шкідників. Комахами ми вигодовуємо своїхпташенят. Тож
користі від нас більше, ніж шкоди.
Учень — Дятел. Моє забарвлення – це поєднання чорного, світлого і
червоного кольорів. У самця є червона пляма на потилиці. Молоді птахи
мають на головічервону„шапочку”. Харчуюся комахами, а взимку – насінням
ялини, сосни.
Висновки
Учитель. Діти, мищойно дізнались багато цікавого про птахів. Якийвисновок
ви можете зробити?
Відповіді дітей
(Птахи мають досконалі пристосування до польоту. Завдяки здатності
літати птахам легше знаходити собі їжу. Птахи різняться за способами
живлення)
ІV. Імітаційна руханка під музичний супровід
Зупинить навчання час,
Тому що руханці вже час.
Руки, наче крила в птаха,
Що летять, не знають страху.
Вгору – вниз їх піднімаю.
Повертаюсь і кружляю.
А тепер – горобчик я,
Рух дає мені життя
До плечей згорну я руки,
Колові зроблю я рухи.
Якщо поруч небезпека, –
Геть втікаю я далеко.
Учитель муз. мистецтва. А ще птахи на крилах приносять весну. Весна –
улюблена порароку багатьохлюдей. Лише згадка про неї пробуджує радість і
нові надії. Її прихід відчувають і по-своєму переживають дорослі і діти,
тварини і рослини – усе, що є живого на Землі. З давніх часів люди вірили —
якщо дружно покличуть весну, то вона й настане швидше. Тому господині
випікали печиво уформіпташок та роздавалидітям. Малеча вибігала на зелені
галявини, простягала рученята до сонечка, неба, закликала весну. Для цього
виконували пісні, у яких зверталися саме до весни, птахів, сонечка та матері-
природи.
V. Слухання музики
- Прослухайте музичний твір. Чи знайомий він вам? Хто автор?
Звучить фрагмент опери М. Лисенка «Зима і весна» веснянка
«А вже весна» (слайди «Весняні пейзажі»). Відповіді учнів
- Визначте які риси притаманні музиці? (пісенність,
танцювальність чи маршовість)
- Який характер веснянки?
- Чи сподобалася вона вам?
Відповіді учнів
Гра «Чарівні долоньки»
Учитель. Виуважнослухали твір. То ж заразя пропоную вам пограти вгру.
Я називатимутвердження, щохарактеризуютьмузику. Якщо, на вашудумку,
твердження є правильним, ви маєте швидко його «впіймати в долоні»
(оплеском) і повторити вголос. Якщо ви з ним не згодні, то сидіть тихо.
- Я стверджую, що ця музика є красивою.
Учні плескають у долоні й повторюють
- Я стверджую, що ця музика є темною, сердитою.
Учні заперечують
- Ця музика — життєрадісна?
Життєрадісна
- Я стверджую, що цей твір звучить у хоровому виконанні.
Учні погоджуються
Учитель. Погляньте уважно на репродукції картин. Якими кольорами
зображають весну художники?
Слайди: С.І. Васильківський «Весна», В. Бакшеєв «Блакитна весна»,
І. Левітан «Весна. Велика вода», «Березень»). Відповіді учнів:
яскравими:зеленим, синім, блакитним, жовтим
- Що символізують ці кольори?
Відповіді учнів: зелену траву, синє небо, яскраве сонечко,
розквітлі квіти
Учитель. Ми знаємо, що чарівну красу весни возвеличували не тільки
художники, а й поети та композитори. Пригадайте, які пісні про весну ви
знаєте?
Відповіді учнів
- А чи знайома вам ця мелодія?
Лунає мелодія пісні «Щебетала пташечка».Відповідіучнів
- Чи впізнали ви пісню за мелодією?
- Подумайте і скажіть, як у музиці називають розфарбування звуку?
- Звучання яких музичних інструментів використалиб ви для
характеристики образупташки?
Відповіді учнів. Слайди «Музичні інструменти». Виконання пісні
«Щебетала пташечка»
- Можете допомогти собі, передавши пластичними рухами настрій мелодії.
Учитель обр. мистецтва. Де б ми не були — на морськомуузбережжі, у лісі,
у селі чи місті — нас завждиоточують пташині голоси. Якіж вони різні! Чи
помічали ви, що, коли співає пташка, людина підводить голову, щоб
побачитицього дивовижного співака. Пташка може бути зовсім маленькою,
майже непомітною, але з сильним та красивим голосом. Як, наприклад,
соловей.
Музичний супровід «Звуки природи. Колекція пташиних голосів», слайд із
зображенням птаха
Птахи — дивовижні, прекрасні створіння. Адже вони можуть робити те, про
що здавна мріяли люди. Світом птахів захоплюються і художники.
Художників, які малюють птахів та тварин, називають анімалістами, а жанр
образотворчого мистецтва — анімалістичним. Один із них — це
шотландський художник Арчибальд Торберн, якого зараз визнано одним з
найкращих художників, котрі зображували птахів.
Учитель демонструє наочність. Арчибальд Торберн. Серія творів
„Птахи”
Учитель. Сьогодні на уроці ми будемо художниками – анімалістами і теж
малюватимемо птахів. Сподіваюсь, у вас є бажання намалювати свого
улюбленого птаха?
Інструктаж з техніки безпеки. Вправа «Незакінчене речення»
Учитель. Перед тим, як розпочати роботу, повторимо правила техніки
безпеки:
- Будь-яку роботу можна починати … (лише з дозволу вчителя).
- Працювати потрібно … (охайно, щоб не забруднитися і не зіпсувати одяг і
речі сусіда).
- Слідкувати за поставою … (і порядком на парті).
Творча робота учнів
- Ви – художники-анімалісти.
- Для малювання птаха вам потрібно гуаш (акварель) та ватні палички.
- Беремо ватну паличку, спочаткузанурюємо її уводу, потім уфарбу і методом
«стусана» заповнюємо весь малюнок відповідними кольорами.
- Ватну паличку тримаємо вертикально до аркуша і крапочками малюємо.
Учні виконують завдання. Учитель коригує діяльність школярів, надає
допомогу тим, хто її потребує, консультує з добору кольорів, підтримує
творчу атмосферу, надає індивідуальні поради кожному учневі. Під час
роботи звучить аудіо запис « Звуки природи. Спів птахів»
Учитель. Додайте до малюнку власні деталі, зробіть його оригінальним.
Уважно розгляньтероботу, чивсевам вдалося, увас є час виправити помилки.
Завершуємо роботу. Прибираємо робочімісця. Готуємося допрезентації робіт.
Презентація дитячих робіт та виставка “Пташиний вернісаж”
Учитель. Заплющіть очі та уявіть себе в ролі пташки. Поміркуйте, про що б
ви попросилилюдей. Розплющіть очій, висловлюючипрохання, розмістіть на
дереві перелітних, а біля годівнички – осілих птахів. Народна мудрість каже:
«Дебагато пташок, там нема комашок». Під загрозою винищення перебувають
близько 600 видів птахів, які занесені до Червоної книги. Тож бережімо їх!
YІ. Підсумок
Вправа „Метод прес”
Учитель. Уявіть, діти, що я журавель і не хочу відлітати у теплі краї, але
якщо ви зможете мене переконати, то я неодмінно полечу.
Ключові слова:
Я вважаю... (що Вам життєво необхідно відлітати в теплі краї)
Тому що... (Ви взимку тут загинете)
Наприклад... (вже в грудні не буде зовсім що їсти і буде дуже холодно)
Отже... (відлітайте і негайно)
Учитель муз. мистецтва:
- Жаль, закінчився урок !
- Дякую усім !
- Ми зустрінемося знов
- Днів, так, через сім !
- До побачення !
- До побачення !

More Related Content

Similar to Конспект уроку.docx

природознавство
природознавствоприродознавство
природознавствоOlesea_Moldovan
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-21 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-2KnijekNet
 
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2kreidaros1
 
урок з природознавства у 1 класі
урок з природознавства у 1 класіурок з природознавства у 1 класі
урок з природознавства у 1 класіCshkilniy
 
1 muz_aristova_2012_ukr
1 muz_aristova_2012_ukr1 muz_aristova_2012_ukr
1 muz_aristova_2012_ukrbukvar4ik
 
1 klas muzichne_mistectvo_aristova_2012
1 klas muzichne_mistectvo_aristova_20121 klas muzichne_mistectvo_aristova_2012
1 klas muzichne_mistectvo_aristova_2012moyashkolamoyashkola
 
1 клас. музичне мистецтво (лобова, сергієнко) 2012
1 клас. музичне мистецтво (лобова, сергієнко)   20121 клас. музичне мистецтво (лобова, сергієнко)   2012
1 клас. музичне мистецтво (лобова, сергієнко) 2012olegrizograf
 
1 культ искусс_аристова_сергієнко_2012_укр
1 культ искусс_аристова_сергієнко_2012_укр1 культ искусс_аристова_сергієнко_2012_укр
1 культ искусс_аристова_сергієнко_2012_укрAira_Roo
 
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласників
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласниківРозробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласників
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласниківКовпитська ЗОШ
 
система уроків
система уроківсистема уроків
система уроківCshkilniy
 

Similar to Конспект уроку.docx (20)

179,23.docx
179,23.docx179,23.docx
179,23.docx
 
217
217217
217
 
природознавство
природознавствоприродознавство
природознавство
 
Konspekt shevchenko
Konspekt shevchenkoKonspekt shevchenko
Konspekt shevchenko
 
1
11
1
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-21 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-gilberg-2018-2
 
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-gilberg-2018-2
 
урок з природознавства у 1 класі
урок з природознавства у 1 класіурок з природознавства у 1 класі
урок з природознавства у 1 класі
 
1 muz_aristova_2012_ukr
1 muz_aristova_2012_ukr1 muz_aristova_2012_ukr
1 muz_aristova_2012_ukr
 
1 klas muzichne_mistectvo_aristova_2012
1 klas muzichne_mistectvo_aristova_20121 klas muzichne_mistectvo_aristova_2012
1 klas muzichne_mistectvo_aristova_2012
 
1 клас. музичне мистецтво (лобова, сергієнко) 2012
1 клас. музичне мистецтво (лобова, сергієнко)   20121 клас. музичне мистецтво (лобова, сергієнко)   2012
1 клас. музичне мистецтво (лобова, сергієнко) 2012
 
1 культ искусс_аристова_сергієнко_2012_укр
1 культ искусс_аристова_сергієнко_2012_укр1 культ искусс_аристова_сергієнко_2012_укр
1 культ искусс_аристова_сергієнко_2012_укр
 
Конспект. Зимуючі птахи рідного краю
Конспект. Зимуючі птахи рідного краюКонспект. Зимуючі птахи рідного краю
Конспект. Зимуючі птахи рідного краю
 
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласників
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласниківРозробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласників
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласників
 
Які зміни відбуваються в природі восени
Які зміни відбуваються в природі восениЯкі зміни відбуваються в природі восени
Які зміни відбуваються в природі восени
 
урок природознавства в 1 кл.
урок природознавства в 1 кл.урок природознавства в 1 кл.
урок природознавства в 1 кл.
 
Урок у 7 класі, тема Птахи.doc
Урок у 7 класі, тема Птахи.docУрок у 7 класі, тема Птахи.doc
Урок у 7 класі, тема Птахи.doc
 
Prezupr2018
Prezupr2018Prezupr2018
Prezupr2018
 
система уроків
система уроківсистема уроків
система уроків
 
тварини
тваринитварини
тварини
 

More from Репетитор Історія України

онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестонлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестРепетитор Історія України
 

More from Репетитор Історія України (20)

17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
 
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
 
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
 
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
 
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
 
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
 
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
 
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
 
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
 
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
 
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
 
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
 
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестонлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
 
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docxСценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
 
3
33
3
 
2
22
2
 
1
11
1
 
методична_розробка козацтво.pdf
методична_розробка козацтво.pdfметодична_розробка козацтво.pdf
методична_розробка козацтво.pdf
 
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptxПрезентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
 
Укрмова. 9 клас.doc
Укрмова. 9 клас.docУкрмова. 9 клас.doc
Укрмова. 9 клас.doc
 

Recently uploaded

Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptxssuserc301ed1
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfhome
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdfhome
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяssuser0a4f48
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняtetiana1958
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxOlgaDidenko6
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptssuser59e649
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfssuser15a891
 

Recently uploaded (12)

Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
 

Конспект уроку.docx

  • 1. 3 клас Тема: Заспівай мені, пташко! Мета: ознайомити учнів із будовою тіла птахів; навчити відтворювати характерні особливостісилуету птахів; закріпити вміння визначатихарактер музики і виразно передавати його в музично-виконавській діяльності та засобами образотворчого мистецтва; розширювати знання учнів про анімалістичний жанр, продовжувати вчити малювати птахів; розвивати музичний слух, творчі здібності, фантазію, мислення, уяву; виховувати акуратність в роботі, спостережливість та любов до навколишнього світу. Міжпредметні зв’язки: музичне мистецтво, природознавство, образотворче мистецтво. Обладнання: ТЗН, акварель, склянки для води, серветки для витирання рук, килимки для роботи, ватні палички. Тип уроку: інтегрований урок спілкування з природою Хід уроку І. Організаційний момент Музичне привітання Продзвенів уже дзвінок, Починається урок. - Добрий день ! - Добрий день ! ІІ. Мотивація навчальної діяльності Учитель муз. мистецтва. Ви щойно сказали «Добрий день» один одному, сонечку за вікном, співчій пташині. А який день, на вашу думку, можна назвати добрим? Відповіді дітей - Що потрібно для того, щоб день був добрим?(підвести додумки, що кожен день повинен приносити людині щось нове, корисне, цікаве, пізнавальне). - Я сподіваюсь, що сьогоднішній урок зробить ваш день приємним. - Як ви повинні працювати? (бути активними, уважними…)
  • 2. ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку Природознавство Класовод 3 класу. Сьогодніми будемо працювати плідно і творчо тому, що наш урок буде незвичайним. Ми з вами будемо не просто навчатися, а проведемо цікаву зустріч із світом живої природи. Кого ми зустрінемо на уроці, про кого йтиме мова, зрозумієте, коли прослухаєте лист, що надійшов на адресу нашого класу. Лист учням 3 класу Пирятинського ліцею Ми, група тварин, що добре пристосувалися до польоту. Наше тіло вкрите пір'ям, яке захищає нас від холоду. Міцний дзьоб допомагає захоплювати і подрібнювати їжу. Живемо ми у лісах, на полях, луках, болотах та водоймах. Живимося різноманітною їжею. Ми – дуже корисні істоти. Як ви думаєте, хто автор цього листа? (Птахи) Музичний супровід «Голос природи» «Шум літнього лісу», слайди Вправа „Асоціативний кущ” Учитель. У вас на партах є картки з написаними словами. Вам потрібно прикріпити на асоціативний кущ всіслова, які спадають вам на думку, коли ви поглянете на пташку. Працюємо в парах, даю вам дві хвилини, щоб ви порадились і хтось один з пари прикріпив надписи (на дошці) Учитель. Чи здогадалися ви про що ми будемо говорити протягом уроку? Відповіді дітей дзьоб годівничк а щебет небо ПТАХИ крила голова шия пір’я насіння гніздо
  • 3. Учитель. Так, сьогодні ми з вами дізнаємося про цікавий світ птахів, його різноманітність та особливість не лише з точки зору природничої науки, а й засобами мистецтва. Робота в групах. Рухлива гра « Моя половинка» На партах розрізанікартки із зображенням перелітних та осілих птахів. Діти вибирають частинки картки із зображенням певної пташки і таким чином об’єднуються у групи. Групи ознайомлюються із інформацією на картках, потім доповідачі обмінюються цією інформацією. І група. Істотні ознаки птахів. Тіло вкрите пір’ям. Тіло птаха поділяється на :голову, тулуб і кінцівки. На голові – дзьоб, задопомогою передніх кінцівок - крил птахи літають. ІІ група. Пристосування птахів для польоту. Це пір’яний покрив. Пір’я зменшує вагу птахів. Замість передніх кінцівок у них крила. Легкий та міцний скелет і гарно розвинені м’язи спричиняють розмахи крил. Під час польоту птахи витрачають багато енергії. Індивідуальна робота в зошитах (зошит з природознавства Т.Г. Гільберг, Т.В.Сак, с. 40 ). Завдання: Підписати частини тіла голуба Учитель. Птахи – невід’ємна частина природи. Вони прикрашають діброви, луки, степи, ліси, парки, сади. Не можна уявити світ без їх дзвінкої пісні. Птахи – це діти повітря. Вониможуть підніматися вище хмар, перелітати через пустелі і моря за тисячі кілометрів і потім повертатися назад. А ще птахи – великі непосиди. Скачуть з гілки на гілку, перелітають з дерева на дерево,створюючи різнопланову гармонію природи. «Пташина конференція» (театралізоване дійство, де заздалегідь підготовлені учні розповідають “про себе”). Під час «конференції» всі учні виконують завдання (зошит, с. 40: складають опис одного птаха за планом: назва птаха, розмір, частини тіла, забарвлення (Музичний супровід «Звуки природи. Колекція пташиних голосів», слайди із зображенням птахів) Учень — Синиця. Я – невеличка пташка, за розмірами менша за горобця. Маса мого тіла до 20 грамів. Забарвлення – жовто-зелене, головачорназ білою плямою на потилиці, на шиї спереду чорна краватка. Живу я у лісах, садах, парках. Харчуюсь комахами, взимку – зерном. У пошуках їжі прилітаю до людськихосель. Не маючидостатньо корму, ухолоднізимибагато моїхдрузів – синичок – гине. Діти, допоможіть нам! Влаштуйте годівниці. Прилаштуйте на мотузці шматочок несолоного сала – ми залюбки ним поласуємо.
  • 4. Учень — Ворона. Я – великий за розміром птах, голова, крила та хвіст чорні, а решта оперення – сіре. Хоч я і дуже обережна пташка, але інколи можу селитися поблизу житла людей. Гнізда будую на деревах у садах, на узліссі. Учень — Ластівка. Я прилітаю до вас на початку травня і відразу лаштую собігніздо під дахом вашої оселі. Я – невеличка пташка, з чорно-синім верхом тіла і білим черевом та грудьми. Лоб і горло – рудувато-коричневі, хвіст довгий вилчастий. Більшість часу перебуваю у польоті – полюю на комарів, мух, жуків. Навіть воду п’ю на льоту. Я майже ніколи не сідаю на землю, бо мої слабі ніжки не пристосованідля ходіння. З настанням холодів я відлітаю у теплі краї. Учень — Снігур. Я – червоногрудапташка. Черевце – червоне, спинка, крила і хвіст – чорні. На хвості біла смужечка. Живу я у хвойних лісах Півночі. До вас прилітаю пізно восени і оселяюся недалеко від людського житла. Мандруючи по садах, збираю насіння бур’янів, ягоди, що залишилися на кущах. Дуже люблю горобину. Учень — Горобець. Я – маленький, добре відомий усім птах. Веду осілий спосіб життя. У мене верх голови сірий, а горло, воло і верхня частина грудей чорні. Живлюся переважно рослинною і тваринною їжею. Іноді збираємося у великі зграї, налітаємо на посіви зернових, клюємо ягоди, насіння соняшнику, завдаючи шкоди людям. Але навесніівлітку живимося комахами, серед яких багато шкідників. Комахами ми вигодовуємо своїхпташенят. Тож користі від нас більше, ніж шкоди. Учень — Дятел. Моє забарвлення – це поєднання чорного, світлого і червоного кольорів. У самця є червона пляма на потилиці. Молоді птахи мають на головічервону„шапочку”. Харчуюся комахами, а взимку – насінням ялини, сосни. Висновки Учитель. Діти, мищойно дізнались багато цікавого про птахів. Якийвисновок ви можете зробити? Відповіді дітей (Птахи мають досконалі пристосування до польоту. Завдяки здатності літати птахам легше знаходити собі їжу. Птахи різняться за способами живлення) ІV. Імітаційна руханка під музичний супровід Зупинить навчання час, Тому що руханці вже час. Руки, наче крила в птаха, Що летять, не знають страху. Вгору – вниз їх піднімаю.
  • 5. Повертаюсь і кружляю. А тепер – горобчик я, Рух дає мені життя До плечей згорну я руки, Колові зроблю я рухи. Якщо поруч небезпека, – Геть втікаю я далеко. Учитель муз. мистецтва. А ще птахи на крилах приносять весну. Весна – улюблена порароку багатьохлюдей. Лише згадка про неї пробуджує радість і нові надії. Її прихід відчувають і по-своєму переживають дорослі і діти, тварини і рослини – усе, що є живого на Землі. З давніх часів люди вірили — якщо дружно покличуть весну, то вона й настане швидше. Тому господині випікали печиво уформіпташок та роздавалидітям. Малеча вибігала на зелені галявини, простягала рученята до сонечка, неба, закликала весну. Для цього виконували пісні, у яких зверталися саме до весни, птахів, сонечка та матері- природи. V. Слухання музики - Прослухайте музичний твір. Чи знайомий він вам? Хто автор? Звучить фрагмент опери М. Лисенка «Зима і весна» веснянка «А вже весна» (слайди «Весняні пейзажі»). Відповіді учнів - Визначте які риси притаманні музиці? (пісенність, танцювальність чи маршовість) - Який характер веснянки? - Чи сподобалася вона вам? Відповіді учнів Гра «Чарівні долоньки» Учитель. Виуважнослухали твір. То ж заразя пропоную вам пограти вгру. Я називатимутвердження, щохарактеризуютьмузику. Якщо, на вашудумку, твердження є правильним, ви маєте швидко його «впіймати в долоні» (оплеском) і повторити вголос. Якщо ви з ним не згодні, то сидіть тихо. - Я стверджую, що ця музика є красивою. Учні плескають у долоні й повторюють - Я стверджую, що ця музика є темною, сердитою.
  • 6. Учні заперечують - Ця музика — життєрадісна? Життєрадісна - Я стверджую, що цей твір звучить у хоровому виконанні. Учні погоджуються Учитель. Погляньте уважно на репродукції картин. Якими кольорами зображають весну художники? Слайди: С.І. Васильківський «Весна», В. Бакшеєв «Блакитна весна», І. Левітан «Весна. Велика вода», «Березень»). Відповіді учнів: яскравими:зеленим, синім, блакитним, жовтим - Що символізують ці кольори? Відповіді учнів: зелену траву, синє небо, яскраве сонечко, розквітлі квіти Учитель. Ми знаємо, що чарівну красу весни возвеличували не тільки художники, а й поети та композитори. Пригадайте, які пісні про весну ви знаєте? Відповіді учнів - А чи знайома вам ця мелодія? Лунає мелодія пісні «Щебетала пташечка».Відповідіучнів - Чи впізнали ви пісню за мелодією? - Подумайте і скажіть, як у музиці називають розфарбування звуку? - Звучання яких музичних інструментів використалиб ви для характеристики образупташки? Відповіді учнів. Слайди «Музичні інструменти». Виконання пісні «Щебетала пташечка» - Можете допомогти собі, передавши пластичними рухами настрій мелодії. Учитель обр. мистецтва. Де б ми не були — на морськомуузбережжі, у лісі, у селі чи місті — нас завждиоточують пташині голоси. Якіж вони різні! Чи помічали ви, що, коли співає пташка, людина підводить голову, щоб
  • 7. побачитицього дивовижного співака. Пташка може бути зовсім маленькою, майже непомітною, але з сильним та красивим голосом. Як, наприклад, соловей. Музичний супровід «Звуки природи. Колекція пташиних голосів», слайд із зображенням птаха Птахи — дивовижні, прекрасні створіння. Адже вони можуть робити те, про що здавна мріяли люди. Світом птахів захоплюються і художники. Художників, які малюють птахів та тварин, називають анімалістами, а жанр образотворчого мистецтва — анімалістичним. Один із них — це шотландський художник Арчибальд Торберн, якого зараз визнано одним з найкращих художників, котрі зображували птахів. Учитель демонструє наочність. Арчибальд Торберн. Серія творів „Птахи” Учитель. Сьогодні на уроці ми будемо художниками – анімалістами і теж малюватимемо птахів. Сподіваюсь, у вас є бажання намалювати свого улюбленого птаха? Інструктаж з техніки безпеки. Вправа «Незакінчене речення» Учитель. Перед тим, як розпочати роботу, повторимо правила техніки безпеки: - Будь-яку роботу можна починати … (лише з дозволу вчителя). - Працювати потрібно … (охайно, щоб не забруднитися і не зіпсувати одяг і речі сусіда). - Слідкувати за поставою … (і порядком на парті). Творча робота учнів - Ви – художники-анімалісти. - Для малювання птаха вам потрібно гуаш (акварель) та ватні палички. - Беремо ватну паличку, спочаткузанурюємо її уводу, потім уфарбу і методом «стусана» заповнюємо весь малюнок відповідними кольорами. - Ватну паличку тримаємо вертикально до аркуша і крапочками малюємо.
  • 8. Учні виконують завдання. Учитель коригує діяльність школярів, надає допомогу тим, хто її потребує, консультує з добору кольорів, підтримує творчу атмосферу, надає індивідуальні поради кожному учневі. Під час роботи звучить аудіо запис « Звуки природи. Спів птахів» Учитель. Додайте до малюнку власні деталі, зробіть його оригінальним. Уважно розгляньтероботу, чивсевам вдалося, увас є час виправити помилки. Завершуємо роботу. Прибираємо робочімісця. Готуємося допрезентації робіт. Презентація дитячих робіт та виставка “Пташиний вернісаж” Учитель. Заплющіть очі та уявіть себе в ролі пташки. Поміркуйте, про що б ви попросилилюдей. Розплющіть очій, висловлюючипрохання, розмістіть на дереві перелітних, а біля годівнички – осілих птахів. Народна мудрість каже: «Дебагато пташок, там нема комашок». Під загрозою винищення перебувають близько 600 видів птахів, які занесені до Червоної книги. Тож бережімо їх! YІ. Підсумок Вправа „Метод прес” Учитель. Уявіть, діти, що я журавель і не хочу відлітати у теплі краї, але якщо ви зможете мене переконати, то я неодмінно полечу. Ключові слова: Я вважаю... (що Вам життєво необхідно відлітати в теплі краї) Тому що... (Ви взимку тут загинете) Наприклад... (вже в грудні не буде зовсім що їсти і буде дуже холодно) Отже... (відлітайте і негайно) Учитель муз. мистецтва: - Жаль, закінчився урок ! - Дякую усім ! - Ми зустрінемося знов - Днів, так, через сім ! - До побачення ! - До побачення !