1. Урок 17. Підсумково-узагальнюючий урок з ТЕМИ «МУЛЬТИМЕДІА».
Практичнаробота 6. Перегляд зображень та зміненнязначень їх властивостей
Цілі:
навчальна: повторити, більш глибоко осмислити навчальний матеріал,
узагальнити його і систематизувати; визначити рівень опанування
учнями основних теоретичних знань і практичних навичок з теми
«мультимедіа»;
розвивальна: розвивати увагу, кмітливість, креативність;
виховна: виховувати інформаційну культуру.
Тип уроку: контроль та коригування знань, умінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Повідомленнятеми, мети і завдань уроку
ІІІ. Мотиваціянавчальноїдіяльності
— На цьомууроці ми маємо повторити, більш глибоко усвідомити навчальний
матеріал з теми «Мультимедіа», узагальнити його і систематизувати, а також
визначити рівень засвоєння вами знань і вмінь з поданої теми. Для цього ми
проведемо змагання.
IV. ПЕРЕВІРКА ЗНАННЯ ФАКТИЧНОГО МАТЕРІАЛУ ТА ОСНОВНИХ
ПОНЯТЬ
Урок-змагання
Правила змагань
Правило піднятої руки. Якщо хочеш щось запитати, підніми руку.
Знаєш сам — навчи того, хто не знає.
Вболівай за свою команду.
Будь уважним і старанним.
Об’єднання учнів класу у дві команди за принципом, визначеним учителем.
Кожна команда обирає капітана.
Запрошується або визначається журі. Воно оцінює виступи команд у кожному
з конкурсів, а також найбільш активних учасників змагання. Бали для команд
нараховують впродовж кожного конкурсу як загальну суму очок, зароблених
командами.
1. Гра «Інфолото»
Установіть відповідність між зображенням пристроїв для роботи з
мультимедіа та їх назвою. Для цього складіть обидві частини кожної картки.
2.
3.
4. Конкурс 2. «Здійсни поділ на групи»
Використовуються картки із зображенням пристроїв.
Завдання. Розкладіть пристроїзагрупами: пристроївведення даних, пристрої
опрацювання даних, пристрої збереження та виведення даних. Доцільно
використовувати скриньки з відповідними написами або конверти.
Конкурс 3. «снігова лавина»
Один учень називає програму для роботи із зображеннями, другий —
повторює те, що сказав перший учень і називає варіант запуску даної програми,
третій повторює вищесказане і називає елемент вікна цієї програми, четвертий —
призначення цього елемента вікна тощо. Можна організувати змагання між рядами.
Конкурс 4. «Повний кошик»
На дошці малюють зображення двох кошиків. Учні по черзі виходять і
«заповнюють» кошик операціями, які можна виконувати із зображеннями. Члени
однієї команди заповнюють кошик № 1, члени другої — № 2.
Перша команда — «заповнити» кошик операціями, які можна виконувати із
зображеннями в програмі Перегляду зображень і факсів. (Наприклад, видалення,
5. друкування, обертання на 90° за годинниковою стрілкою, обертання на 90° проти
годинникової стрілки тощо.)
Друга команда — «заповнити» кошик операціями, які можна виконувати із
зображеннями в програмі Microsoft Office Picture Manager. (Наприклад, обтинання,
зміна розміру тощо.)
Конкурс 5. конкурс капітанів
Скласти якомога більше слів-іменників із літер слова: для першої команди —
ФОТОАПАРАТ, для другої — ВІДЕОКАМЕРА.
Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (Варіант 2) Учитель,
враховуючиіндивідуальні особливостіучнів класу, самостійно визначає час і термін
проведення комплексу вправ під час роботи (як правило, через 8-10 хвилин після
початку роботи).
V. Самостійнезастосуваннязнань у стандартнихситуаціях
Робота з підручником:§ 17
Практичнаробота №6 «Перегляд зображень та зміненнязначеньїх
властивостей».
(За наявності підручника завдання для практичної роботи можна взяти звідти)
VI. Домашнє завдання
Підручник ст. 114-116 Опрацювати «Головнев розділі» підручника
VII. Підсумки уроку
За час, поки журі підраховує результати, вчитель допомагає командам
проаналізувати незрозумілі та спірні моменти. Наприкінці гри оголошують команду-
переможницю та загальну кількість балів, набраних командами, визначають
найактивніших гравців команд.
VIІІ. Оцінюванняроботи учнів